Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Recenzja książki: Małgorzata Halber, „Najgorszy człowiek na świecie”

(3)
Chwilami błyskotliwa i dowcipna, przejmująca, a chwilami ociera się o tony misyjne albo ckliwe. Ale to książka ważna, bo problem „picia na obcasach” jest coraz poważniejszy.
 • 2015-02-04 09:16 | annalucy

  picie na obcasach

  Żniwo zbiera ,,cudowna wolność singli", młodzi, bogaci, niezależni. Dużo pracują, ograniczają się do kręgu znajomych z pracy, powierzchowne więzi, w tle rywalizacja o stanowiska i przywileje, stres, napięcie, ,,wojny podjazdowe" w firmie, kto to wytrzyma. Brak czasu na bliższe poznanie drugiego człowieka, zupełne zagubienie i brak pomysłu na własne życie. Drogie Panie a może trzeba spróbować tak ,,po bożemu", mąż, dzieci, rodzina? Korporacja nie poda ci szklanki wody jak będziesz niedołężną staruszką. Temat do przemyślenia!
 • 2015-02-05 10:09 | misza

  Re:Recenzja książki: Małgorzata Halber, „Najgorszy człowiek na świecie”

  bez przesady... a jakby taką książkę napisał dzieciaty facet to napisałbyś, że żniwo zbiera "prorodzinna propaganda", zagonienie, konieczność dzielenia zbyt małej ilości czasu na rodzinę i pracę, stres, napięcie ...?
  Takie uogólnienia można formułować po policzeniu jak często mają problem single a jak często ci "urodzinnieni". Przypuszczam, że wśród tych singli, lepiej wykształconych, ambitnych jest wyższa świadomość zdrowotna niż wśród reszty, może być tak, że statystycznie ich styl picia jest bezpieczniejszy niż tej bardziej tradycyjnej, bardziej przaśnej części społeczeństwa.
  Nie cierpię takich opinii nie popartych jakąkolwiek wiedzą, tylko swoimi projekcjami, np. dziewczyna ze swoim chłopakiem zabija jego rodzinę (dość wyjątkowe okoliczności zbrodni) a na forach zwyczajowe "żniwo zbiera bezstresowe wychowanie..." tymczasem mordują się najczęściej w rodzinach patologicznych, a tam dzieciom serwuje się raczej ekstremalnie "stresowe wychowanie"...
 • 2015-03-15 19:41 | xxx

  Re:Recenzja książki: Małgorzata Halber, „Najgorszy człowiek na świecie”

  Co za bzdury. 'Krysia' pije od 14 roku życia - to przez korpo i kulture singli? I ma wieloletniego chlopaka. Może lepiej się nie wypowiadać jak się nie przeczytało (Pani Komentujaca) albo nie skumalo bazy (Pani Recenzent)