Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

"Pokój" w wykonaniu Putina

(14)
2015-02-07 12:03 | gramin
Obawiam się, że jeżeli zostanie "wynegocjowany" jakiś pokój, to będzie on wyglądał dokładnie tak:
Peter Cook & John Cleese - Peace in our time: http://youtu.be/pmwmuPTa0To
 • 2015-02-07 12:40 | jakowalski

  Re:

  gramin
  A co ty chcesz? Wojnę nuklearną z Rosją? Zrozum, że kapitalizm oznacza praktycznie permanentną nadwyżkę podaży nad popytem, że rynek rosyjski jest zbyt duży, aby zastąpiły go kraje arabskie czy też azjatyckie. Poza tym, to z jakiej racji Europa Zachodnia miała by nagle przeorientować swój handel zagraniczny z Rosji na inne kraje, co ty przecież postulujesz? Aby zrobić na złość Putinowi? On przecież kupi co zechce w Chinach, Indiach czy Brazylii albo w RPA, a Europa Zachodnia zostanie wtedy z niesprzedanymi towarami i jeszcze większym bezrobociem. Pamiętaj: GOSPODARKA, GŁUPCZE! (Clinton, nie tylko Marx). ;-)
 • 2015-02-07 14:20 | zet

  Re:

  "A co ty chcesz? Wojnę nuklearną z Rosją? "

  Wojna nuklearna nie rozwiążę żadnego problemu Rosji. Nikt też,co sugerujesz w kolejnym swoim forumowym "wejściu" nie chce odmrażać uszu na złość Putinowi. On jest agresorem i cywilizowany świat mu to mówi.
  Pani Merkel i prezydent Hollande przegadali w Moskwie ponad 5 godzin z prezydentem Rosji. Zdaje się,że te rozmowy niewiele dały,albo nawet nic,bo komunikaty z nich są bardzo skromne w treści.
  Słusznie uważasz,że gospodarka powinna rządzić polityką.Podpowiedz to panu Putinowi,bo o tym zapomniał.
  Sankcje zachodu uświadomią politykom rosyjskim,że nie żyją oni w próżni gospodarczej.Cierpliwości.
 • 2015-02-08 00:33 | Pan Jurek

  Re:

  2015-02-07 14:20 | zet

  W Gruzji to rowniez Putin napadl na milujacego pokój Saakaszwili?
 • 2015-02-08 06:19 | Eau de cologne

  Re: ...

  "Słusznie uważasz,że gospodarka powinna rządzić polityką.Podpowiedz to panu Putinowi,bo o tym zapomniał."

  Kolejny obronca pseudo-panstwa pod nazwa "Ukraina" ?
 • 2015-02-08 10:01 | zet

  Re:

  "W Gruzji to rowniez Putin napadl na milujacego pokój Saakaszwili? "

  Pan Putin uznał,że Gruzja posiada za duże terytorium i odebrał jej Osetię Południową i Abchazję. W podobny sposób potraktował Ukrainę. W kolejce do utraty terytorium ?Naddniestrze/ czeka Mołdawia.
  Rosja dobitnie pokazuje sąsiadom,jak trudno się im uwolnić od jej opieki.
 • 2015-02-08 10:03 | jakowalski

  Re:

  zet
  Trzeba być zaiste głuchym ślepym, aby nie zauważyć, że to Zachód wpycha się od lat nieproszony na Ukrainę: oczywiste jest przecież to, że tzw. Pomarańczowa Rewolucja i tzw. Majdan były zorganizowane i sfinansowane w centrali CIA, tak samo jak przedtem w miarę pokojowy rozpad ZSRR i krwawy rozpad Jugosławii.
  Poza tym, to sankcje Zachodu uderzą głównie w Zachód, który ma dziś olbrzymią nadwyżkę podaży nad popytem a więc także ogromne bezrobocie, chowane tylko w statystykach poprzez przekwalifikowywanie bezrobotnych na studentów, emerytów czy rencistów itp. sztuczki. Bez dostępu do rynku rosyjskiego przemysł Niemiec i Francji czekają przecież bardzo trudne czasy, a to oznacza przecież dalsze pogłębienie się recesji w Unii, a co z tym dalszy wzrost bezrobocia i zadłużenia Niemiec i Francji a generalnie całej Unii a szczególnie Eurozony. Rosja zaś poradzi sobie sama, a jak będzie czegoś potrzebować, to sprowadzi to sobie n.p. z Chin, Indii czy Brazylii. Trzeba być bardzo zaślepiony patologiczną i irracjonalną nienawiścią do Rosji i Rosjan, aby tego nie zrozumieć... :-(
 • 2015-02-08 13:14 | zet

  Re:

  "Poza tym, to sankcje Zachodu uderzą głównie w Zachód, który ma dziś olbrzymią nadwyżkę podaży nad popytem a więc także ogromne bezrobocie, chowane tylko w statystykach poprzez przekwalifikowywanie bezrobotnych na studentów, emerytów czy rencistów itp. sztuczki."

  Pozwól Zachodowi samemu wykazywać troskę o swoje sprawy,w tym dotyczących bezrobocia i nadwyżek handlowych.
  Państwa,które uzyskały wolność po rozpadzie ZSRR popełniły błąd zaniechania,że nie przystąpiły natychmiast do jednoznacznego wytyczenia granic z Rosją.
  Wspominasz,że Rosja bez handlu z Zachodem sobie poradzi,ja natomiast uważam,że sobie nie poradzi. Najbliższe miesiące ujawnią,który z nas był bliższy prawdy.
  Sankcje już zaczęły działać,w razie konieczności można stosować kolejne,choćby ograniczać wymianę międzybankową,czy zrezygnować z połączeń morskich,lądowych czy lotniczych. Pan Putin w końcu dostosuje się do zachodnich/cywilizacyjnych/ reguł gry.Pytanie na dziś,jakim kosztem dla Rosji.
 • 2015-02-08 14:15 | jakowalski

  Re:

  zet
  To Osetia Południowa i Abchazja nie chciały być pod butem agenta CIA, ówczesnego prezydenta Gruzji.
 • 2015-02-08 14:17 | jakowalski

  Re:

  Te sankcje szkodzą głównie Zachodowi i uderzą one jeszcze bardziej w Zachód, który ma dziś olbrzymią nadwyżkę podaży nad popytem a więc także ogromne bezrobocie, schowane tylko w statystykach poprzez przekwalifikowywanie bezrobotnych na studentów, emerytów czy rencistów itp. sztuczki. Bez dostępu do rynku rosyjskiego przemysł Niemiec i Francji czekają przecież bardzo trudne czasy, a to oznacza przecież dalsze pogłębienie się recesji w Unii, a co z tym dalszy wzrost bezrobocia i zadłużenia Niemiec i Francji a generalnie całej Unii a szczególnie Eurozony. Rosja zaś poradzi sobie sama, a jak będzie czegoś potrzebować, to sprowadzi to sobie n.p. z Chin, Indii czy Brazylii. Trzeba być bardzo zaślepiony patologiczną i irracjonalną nienawiścią do Rosji i Rosjan, aby tego nie zrozumieć... :-(
 • 2015-02-08 14:41 | jakowalski

  Re:

  Niemiecka kanclerz chciałaby jednak uniknąć nowej zimnej wojny w Europie, a przede wszystkim wielkiej wojny. Dlatego szefowa niemieckiego rządu zasugerowała, aby Zachód zaczekał aż zaczną działać sankcje i przyjął do wiadomości powstałą sytuację.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,17375446,_Die_Welt___Pomysl_Merkel_ws__Ukrainy_moze_zakonczyc.html?lokale=local#BoxNewsLink
 • 2015-02-08 15:41 | czytacz

  Re:

  Przeciez on tego nie rozumie!
  Byc moze zrozumie jak sie dowie, ze za "zaslugi" Saakaszwili przebywa obecnie na terenie USA, a wladze Gruzji wystawily za nim tzw "list gonczy"
 • 2015-02-08 20:21 | jakowalski

  Re:

  czytacz
  Otóż to. I mam nadzieję, że drogą ex-prezydenta Gruzji podążą także nasi prezydenci: byli i obecni.
 • 2015-02-08 20:29 | jakowalski

  Re:


  zet
  Zachód wyraźnie nie radzi sobie, i to od lat, z bezrobociem, budżetem, długiem zagranicznym etc. Wytłumacz mi też, co takiego produkuje Zachód, czego Rosja nie jest w stanie wyprodukować sama a ewentualnie kupić w Chinach? Po co też Rosji te kontakty z zachodnimi bankami, jeśli Rosja nie będzie nic kupować na Zachodzie? Po co też Rosji połączenia z Zachodem, jeśli Rosja nie będzie nic kupować na Zachodzie? A kto na tym straci? Zachód, tracąc ogromny rynek zbytu!
  I jakie to niby są te zachodnie „cywilizacyjne” reguły gry? Łupienie kolonii? Mordowanie tubylców (Indian, Aborygenów, Murzynów etc.)? Pożyczanie pieniędzy na lichwiarski procent? Wyprawy karne w celu uśmierzenia buntów owych tubylców, łupionych przez zachodnich kolonialistów?