Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Europa cierpi na multi-kulti

(5)
Po zamachach w Paryżu i Kopenhadze Europa mogłaby się czegoś nauczyć od Ameryki: że imigranci muszą pamiętać, dokąd przyjechali.
 • 2015-02-26 20:11 | nikaaaa_321

  żeby tylko...

  żeby tylko zaniepokojona Ameryka nie chciała nas ratować ogniem i mieczem czyli prowadzić swoją politykę antyterrorystyczną na cudzym podwórku
 • 2015-02-27 11:56 | Leonid

  Nie tylko Europa cierpi na multi-kulti!

  Sęk w tym, że Ameryka ma od dawna do czynienia z religijno-politycznym ekstremizmem i radykalizacją postaw wśród młodych ludzi, szczególnie zaś o nieanglosaskim pochodzeniu (że wspomnę tylko ruch Czarnych Panter, zapoczątkowany już w latach 1960tych). Ruchy te mają w Ameryce podłoże głownie ekonomiczne, czyli bardzo wysokie (a ukrywane w oficjalnych statystykach) bezrobocie, szczególnie wśród murzynów, „hispanos” i młodych imigrantów z III świata oraz generalny brak perspektyw. Po prostu anglosaski, 100% materialistyczny model życia jest atrakcyjny tylko podczas prosperity, ale kiedy nadchodzi kryzys gospodarczy, to ten model (styl) życia pokazuje swą nicość i przestaje być atrakcyjny. W Ameryce, tak samo zresztą jak w Europie Zachodniej, obserwujemy więc stopniowy upadek nie tylko gospodarki, ale także i kultury (w znaczeniu „cywilizacja”), a to oznacza, że niebawem będzie to kontynent, na którym się będą działy ciekawe rzeczy, w tym sensie, jak się one dziś dzieją n.p. na Bliskim Wschodzie.
 • 2015-02-27 13:32 | camel

  Re:Europa cierpi na multi-kulti

  Wiesz Leonid, o ten ich upadek kultury tak bardzo bym się nie bał, bo są takie lata świetlne do przodu, że ich muzułmanie zdążą się ucywilizować, zanim im kultura spadnie. Odwrotnie do naszej, umęczonej Janem Pawłem ojczyzny, gdzie powłoczka cywilizacyjna była zawsze słabiutka i dziurawiona zapamiętale przez kler... teraz, wraz ze wsparciem panstwowym, proces przyspieszył na tyle, że jest się czym martwić.
 • 2015-02-28 15:32 | Leonid

  Re:Europa cierpi na multi-kulti

  Camel
  Amerykańska kultura jest dziś w stanie nieodwracalnego upadku. Zobacz, na przykład, ile oskarów zdobył ostatnio "Birdman" - film w którym dialogi składają się właściwie tylko z tzw. faków.
 • 2015-03-01 05:05 | Mixxer

  Re:Europa cierpi na multi-kulti

  Lepszym symbolem "nowej" amerykanskiej kultury jest chyba film "American Sniper". Gloryfikacja przemocy to jednak cos co jest obecne w amerykanskiej kulturze juz od bardzo dawna!