Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Co może ukraińskie wojsko

(3)
Ukraińscy żołnierze, którzy walczą w Donbasie, wyposażenie mają od Sasa do Lasa. Buty, hełmy, kamizelki. Podobnie musiała wyglądać polska armia w 1920 r., gdy odpierała bolszewików: mundury trzech zaborców plus co popadło.
 • 2015-03-04 15:33 | Tomasz1091

  Broń atomowa na Ukrainie

  "Najpierw załatwiono sprawę z bronią atomową (wówczas trzecim co do wielkości arsenałem nuklearnym na świecie), której świat Ukrainie nie chciał zostawiać w ręku. I Ukraina, w zamian za gwarancje bezpieczeństwa złożone przez USA, Wielką Brytanię, Rosję, Chiny i Francję, oddała atom w ręce Rosji. Gwarancje były marchewką, ale był też kij: jeśli Ukraina, zapowiedziano, nie zechce zrezygnować z broni atomowej, poddana zostanie międzynarodowej izolacji."

  No właśnie, czyli zostali oni po prostu oszukani.

  Czy wiecie może, gdzie mógłbym poczytać sobie na temat porozumień dotyczących rozbrojenia atomowego Ukrainy? Jakieś artykuły, książki, opracowania itp.?
 • 2015-03-05 09:17 | kaesjot

  Re:Co może ukraińskie wojsko

  Gdzie zniknęło zdjęcie, którym wczoraj jeszcze ilustrowano ten artykuł ?
  Przedstawieni na niej żołnierze ( ? ) nie wyglądali na żołnierzy regularnej armii lecz na pospolite ruszenie lecz raczej na pospolite ruszenie na naboru " jak leci" . Sadząc po wyglądzie cześć z nich była już w wieku " popoborowym ".
 • 2015-03-05 12:51 | abchaz

  Re:Co może ukraińskie wojsko

  Co może wojsko ? co moga bataliony ochotnicze ? co mogą oligarchowie ? co może rząd ? i wreszcie co mogą uczynic ludzie rozjeżdżani przez wojsko,ochotników,oligarchów i własny rzad.
  Kłebowisko sprzecznych interesów wewnętrznych,starych i nowo wyzwolonych z czujną aktywnoscią interesów zewnętrznych.Ekonomicznych i co najwazniejsze geopolitycznych.
  Mam wrazenie,ze do tego nie kończacego się piekła b.wielu dorzuca paliwo.Broń jest paliwem najlepszym.Zapewnia trwanie tego piekła.
  Podpałki dostarczyło "partnerstwo wschodnie".