Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Prof. Leszek Balcerowicz zarzucił wicepremierowi Januszowi Piechocińskiemu „nieodpowiedzialną gadaninę”. Miał na myśli wypowiedź wicepremiera dla agencji Reuters.
 • 2015-03-05 16:20 | Byniek

  Słusznie powiedział.

  Piechociński, o dziwo, powiedział coś sensownego. Rzeczywiście, byłby powód do niepokoju i kłopot dla państwa, gdyby nagle do Polski napłynęły setki tysięcy Ukraińców, a wśród nich kilka tysięcy górników, którzy chcieliby pracować za 1/4 stawki .
  Po przeczytaniu tytułu artykułu myślałem,że Pan redaktor przedstawi bardziej zniuansowany, niż inni redaktorzy Polityki, obraz i ocenę sytuacji na Ukrainie, niestety.
 • 2015-03-05 16:50 | Jerzy z O.

  Re:Polscy politycy o Ukrainie gadają nieodpowiedzialnie, bez należytej ostrożności, byle jak

  Czyli zaleca profesor umiar i powściągliwość. Widzę, że zaczął pan od siebie. Cenne !.
 • 2015-03-05 17:18 | Bibilijny

  Re:Polscy politycy o Ukrainie gadają nieodpowiedzialnie, bez należytej ostrożności, byle jak

  A kto to jest Balcerowicz ?

  Dla mnie z lat 90-tych kojarzy się przede wszystkim z gospodarką rabunkową , aferami , przekrętami i dziką prywatyzacją co do dzisiaj nam czkawką się odbija. Boże strzeż nas od takich uczonych czy też profesorów, bo niedługo chleba zabraknie .
 • 2015-03-05 17:59 | abchaz

  Re:Polscy politycy o Ukrainie gadają nieodpowiedzialnie, bez należytej ostrożności, byle jak

  Ukraina czy inny subject to ganz egal i własciwie wsio rawno dla polskiej klasy p.
  To ludzie absolutnie wyjatkowi,wyselekcjonowani w ogniu walki politycznej i kazdy z nich,w kazdej chwili moze pie.. c co mu w duszy gra .A gra mu to co ,akurat przydac się może wyborczo.
  Ataman Schetyna,historyk niby,wyjawił,ze Front Ukraiński,czyli Ukraińcy Oświecim wyzwolili.Nazwy Frontów się zmieniały niezależnie od masy bojców kładacych głowę za wyzwolenie.
 • 2015-03-05 19:23 | ziomekp.1

  Re:Byniek

  Ma pan rację, jeżeli jakiś polski polityk lub dziennikarz zaczyna mówić po "Gombrowiczowsku" czyli z sensem zaraz zakrzyczą go idioci spod znaku "Słowackiego" -- nic to interes państwa!!! nic to straty dla polskiej gospodarki ( milion ton jabłek leży dalej niesprzedana), nic to !!!! My Polacy awangardą Europy, co tam szkop, żabojad czy makaron -- my i nasze jankeskie pany pokażemy reszcie świata (na końcu tej wojenki będziemy pokazywać gołą dupę), my możewa zginąć ale z honorem !!! Pozdrawiam. Ps. zaraz odezwą się pewnie Nexusy i Graminy nazywając nas ruskimi trolami -- CHWAŁA IM, SŁAWA IM, BANDERA BANDERA BANDERA !!!!
 • 2015-03-05 21:24 | Wojciech

  Re:Makkartyzm

  W Polsce nie pisze się cienia prawdy o Ukrainie. Totalny knebel rządu i tzw wolnych, czyli obcych mediów. Wszystko podporządkowane jest dyktatowi USA/NATO pod presja jadowitej propagandy jakiej nie widziano w czasach PRL lub za okupacji.
  Wywołano dziką psychozę nienawiści do wszystkiego co rosyjskie, nie bacząc na fundamentalny interes państwa i narodu. Totalna zdrada.
 • 2015-03-05 21:30 | taki jeden

  Re:Polscy politycy o Ukrainie gadają nieodpowiedzialnie, bez należytej ostrożności, byle jak

  Wypowiedzi Piechocińskiegoi Jarubasa to zwykła koniunktura. Idą wybory jedne potem drugie. Znaczna część polskiego, powtarzam polskiego społeczeństwa myśli podobnie jak mówią Piechociński z Jarubasem. Po wyborach wrócą do starej "sprawdzonej" melodyjki" i wszyscy będą gadać jednym pro ukraińskim i antyrosyjskim głosem.
 • 2015-03-05 21:42 | taki jeden

  Re:Polscy politycy o Ukrainie gadają nieodpowiedzialnie, bez należytej ostrożności, byle jak

  Jeszcze jedno. Proszę się nie dziwić autorowi artykułu ze pisze tak, a nie inaczej.
  Dziś w Polsce dziennikarz ,który nie płynie z prądem na równi z klasa rządzącą (dobroczyńcami), nie ma racji bytu w mediach elektronicznych (rtv). Ci co płyną pod prąd, stanowią niewielki odsetek dziennikarzy (choćby B. Łagowski z Przeglądu) takich z prawdziwego zdarzenia. A chyba wiadomo co płynie zazwyczaj z prądem?
  Zgadnijcie, co by się stało po wyborach, gdyby partie dziś rządzące sromotnie przegrały wybory, a rządy przejęła by inna partia mająca dystans do dziennikarstwa w Polsce?
 • 2015-03-05 21:54 | Jerzy V

  Re:Polscy politycy o Ukrainie gadają nieodpowiedzialnie, bez należytej ostrożności, byle jak

  Podoba mi się komentarz mojego "przedmówcy" Bynka :)
  Brawo Byniek ( ja też jestem pewnie ruski troll bo samodzielnie myślę) a nie tak jak nakazuje mi choćby .... ataman Schetyna :)
  Ja Panie Profesorze Władyka zapytam o cos innego i zadam nieco retoryczne pytanie zarazem :

  Ten świat jest nieco bardziej skomplikowany niż chcieliby polscy PO-litycy, bo może mi Pan odpowie na pytanie jak tzw cywilzowany świat rozwiąże choćby sprawy Libii czy Syrii bez tego brzydkiego Putina czyli Rosji ?!
  Bo cos mi się wydaje że polscy "stachanowcy polityczni" nie biora pod uwagę, że bez Rosji jak by ona nie była sprawy tego świata sa jeszcze bardziej trudne do rozwiązania niz naszym orłom sie wydaje.
  Coś mi się wydaje, że dostrzegają to politycy zachodni jak chociażby Premier Włoch !
  A nasi muszą się licytować na to kto ostrzej poszarpie ruskiego niedzwiedzia i cos mi się wydaje, że znowu bedzie aktualne zawołanie "Mądry Polak po szkodzie"
 • 2015-03-05 21:58 | stefan57

  Re:Polscy politycy o Ukrainie gadają nieodpowiedzialnie, bez należytej ostrożności, byle jak

  Ziomekp. Nic dodać.
  Szkoda tylko Władyki, też zaczadzony Majdanem. Dym z opon zatruwa umysł.
  Czyżby szkodził nawet dym oglądany w TV?
  Może chińskie tekstylia z kanapy coś wydzielają.
 • 2015-03-05 23:12 | ziomekp.1

  Re:Stefan57, JerzyV

  Panie Jerzy pełna zgoda --- premier Włoch (nowy) jedzie do Putina błagać by ten scerował to co rozpruło NATO a w szczególności jankesi, Brytole plus Francuziki. Kadafi jaki był to był ale potrafił trzymać ortodoksyjne towarzystwo za pysk (piewców praw człowieka przepraszam ale nadal twierdzę, że pewne nacje do zachodniej demokracji nie dojrzały), dziś mamy w Libii dwa rządy, dwie izby parlamentu i bałagan który za chwilę może wlać się do Włoch. Matteo Renzi wie, że z jankesami plus banda, radykałowie rozmawiać nie będą, zostaje mu tylko Putin i jego sposób na uciszenie ortodoksów -- jaki sposób? Czeczeński, nie dziwi was jak Putinowi udało się tam zaprowadzić spokój? Bardzo prosto, postawił na czele samca alfa, swojego samca, samca który pilnuje islamskiego stada żelazną ręką, ręki pana nie ugryzie bo wie, że pan wziąłby kija lub nie daj Boże kazał uśpić, a tak buda ciepła i żarcia w brud, po cholere kąsać. Na koniec Panie Jerzy gratulacje za porównanie naszych "ELYT POLITYCZNYCH" do stachanowców i BARDZO DUŻY MINUS za nazwanie ich ORŁAMI, orły to były Górskiego, Piechniczka, Wagnera, orłem jest Małysz czy Kowalczyk a te lebiegi? Te lebiegi przypominają gówno które przyczepiło się do jankeskiego okrętu i wrzeszczy na cały świat PŁYNIEMY !!! Pozdrawiam (z minusem to żart). Panie Stefanie dziękuję za komentarz -- mnie Władyki nie żal, człowiek ma jedną twarz w życiu i goląc się rano powinien widzieć siebie a nie jakiegoś sukinkota, Władyka się sprzedał, TOK FM należy do Wyborczej a jak Wyborcza relacjonuje konflikt wszyscy widzimy. Mam tyle lat, że pamiętam tzw. komunę ale takiej propagandy nie było, komuna nie miała tylu środków przekazu co dziś mają właściciele mediów, Urban Michnikowi nie dorasta do pięt !!!!!! Oficjalna linia prawie wszystkich mediów w Polsce mówi -- kochaj Ukraińca swego jak siebie samego, kochaj go miłością psią (bezwarunkową), kochaj szczególnie oligarchów -- "walczycieli," nieważne, że to łotry i złodzieje spod ciemnej gwiazdy, to nic, to są NASZE ŁOTRY !!!!! Ps. Wie pan myślę, że tak naprawdę Ukraina brzydzi naszych Władyków, Wołków czy Lisów, zakłóca ich "wielkopańskie" (nowo nabyte zresztą) poczucie estetyki, ich wysublimowany nowobogacki smak. A tak już zupełnie na koniec -- inny profesor się nie sprzedał, myślę o Bronisławie Łagowskim z Przeglądu, polecam czytać. Pozdrawiam.
 • 2015-03-05 23:58 | Jerzy V

  Re: ziomekp.1

  SzanownyPanie Ziomekp.1
  Pełna zgoda i przeprszam za te orły :)
  To miał być sarkazm, ale chyba ma Pan rację te lebiegi nie zasługuja na słowo Orły.
  Czytam Łagowskiego, ma Pan rację sensownie i niezależnie pisze.

  Pozdrawiam serdecznie i cieszę się, że nie wszyscy w Polsce dali sie uwieść tej wszechobecnej " ukraińskiej" propagandzie.
 • 2015-03-06 00:50 | fidelio77

  Re:Polscy politycy o Ukrainie gadają nieodpowiedzialnie, bez należytej ostrożności, byle jak

  Towarzysz Wiesław z redakcji Polityki zachował czujność ideologiczną i słusznie skarcił tych śmiałków co to odważyli się zabrać głos, który był "nie po linii i nie na bazie". Tak trzymać towarzyszu redaktorze, a może uniknie Pan przeniesienia do sekcji gimnastycznej.

  Czuj Czuwaj
  Mocodawcy Polskiej Racji Stanu.
 • 2015-03-06 01:14 | Adalbert

  Re: Pan Balcerowicz nie gada , a działa konsekwentnie

  W wyniku jego śmiałych reform , czyli działań , Polska została całkowicie pozbawiona suwerenności gopspodarczej , a co za tym idzie politycznej . Banki sa w obcych rękach , a Polacy zaczynają się czuć jak gastarbajterzy we własnym kraju.
  To się nazywa konsekwentne działanie .
 • 2015-03-06 05:53 | axiom1

  Re:Polscy politycy o Ukrainie gadają nieodpowiedzialnie, bez należytej ostrożności, byle jak

  Piechocinski ma racje a Balcerowicz jest prostakiem.

  Popieranie przez polski rezim banderowskiego zamachu stanu jest bledem. USA dozy do sprowokowania nastepnej wojny w Europie jak w 1939 i 1999 tym razem przy pomocy polskiego wasala. Polska i Europa poniosa tego konsekwencje

  Wladyga mysli po stalinowsku. Domaga sie jednomyslnosci i organizuje nagonki. Tu na Piechocinskiego.
 • 2015-03-06 07:05 | pieski

  Re:Polscy politycy o Ukrainie gadają nieodpowiedzialnie, bez należytej ostrożności, byle jak

  Tu się Szanowny Pan zagalopował. Czy Piechociński powiedział coś, co kłóciłoby się ze zdrowym rozsądkiem? Czy nie jest prawdą, że może się zdarzyć dramatyczna fala uchodźców i należy być na to przygotowanym? Czy nie jest prawdą, że obecny rząd ukraiński jest nieudolny? Co Pan właściwie sugeruje? Co wy w ogóle w tej Polityce sugerujecie? Że w imię jakichś bliżej nieokreślonych wartości należy zawiesić demokrację? A może już jest zawieszona, a publika jeszcze tego nie wie? Naprawdę nie wolno już krytykować Ukraińców? Nie należy dać jakichś pozytywnych sygnałów Rosji? A jak Rosja wygra ten konflikt, ale będzie wrogo nastawiona do Polski? To co wtedy? Czy przyszłość już Was nie interesuje? Wojny chcecie? A myślicie o tym, że możemy oberwać ot tak przy okazji, przez pomyłkę, a prawdopodobieństwo pomyłki rośnie wraz z naszą wrogą postawą? Co, krytykować nie wolno, bo propaganda rosyjska wykorzysta? To jest kompletnie głupie, chyba że zajmujecie się w Polityce już tylko propagandą, stąd jej przecenianie. Zajrzyj Pan na portale rosyjskie, zajrzyj Pan na informacyjne portale ukraińskie. Tam jest sto razy większy rozrzut opinii niż w Polsce. Im wolno a nam nie? Poroszenko, Jaceniuk, Turczynow mogą wygadywać dowolne bzdury, a my nie? Nawet w ichnim parlamencie okładać się lubią. Polacy (osobliwie Schetyna, kiedyś zdolny polityk) zrobili wszystko, by nie mieć Putina lub Miedwiediewa w Polsce. Czy to było mądre? Jak głupie pokazali Merkel i Holland. Brzydzi się Szanowny Pan interesami chłopów? To takie wielkomiejskie... Że co, że na potrzeby kampanii wyborczej się wypowiedzieli. Mamy demokrację, więc PSL wystawia swój kramik jak wszyscy. Stawiają pytanie, czy musi wygrać PO. Właśnie, czy musi.
 • 2015-03-06 07:27 | Marcin

  Re:Polscy politycy o Ukrainie gadają nieodpowiedzialnie, bez należytej ostrożności, byle jak

  Druzyna KGB znowu w komplecie. Pracujcie chlopcy poki sojuz istnieje, bo juz niedlugo skonczy sie wasz trud. Boj to bedzie ostatni gdy komunistyczne Chiny ustala granice na Uralu, a w lewo bedzie Polska. Gdzie sie wtedy udacie. Zachod tez was nie przyjmie. Moze weentualnie Kuba, chociaz tam Fidel na ostatnich nogach i tez moze byc za pozno?
 • 2015-03-06 08:21 | art

  Re:Polscy politycy o Ukrainie gadają nieodpowiedzialnie, bez należytej ostrożności, byle jak

  Przerażeniem napawa zwykłych Polaków fakt, że politycy (poza politykami PSL) i tzw. dziennikarze pracujący w Polsce pchają nas w odmęty szaleństwa swoim bezkrytycznym popieraniem ukraińców. Wszyscy nasi sąsiedzi patrzą na nas jak na kraj pogrążający się w jakimś obłąkańczym szaleństwie wspierania Ukrainy teraz już nawet zbrojnie, wbrew naszym interesom i wbrew logice, nie mówiąc o tym, że bezcześci się przy tym pamięć naszych rodaków z Wołynia i Małopolski Wschodniej zamęczonych bestialsko przez ukraińskich nacjonalistów 70 lat temu. Nasi sąsiedzi: Czechy, Słowacja, Węgry, Austria, Niemcy organizują się razem, podczas gdy nasz kraj jest izolowany. Ponosimy olbrzymie koszty gospodarcze, społeczne i polityczne bezsensownego, niezgodnego z nasza racją stanu, obcego dla większości Polaków popierania rozróby majdanowej, w wyniku której ujawniły się pokłady ohydnej ideologii neobanderowskiej! W imię czego?
  A tak wogole to wszystko dla Ukrainy skończy się źle. Wschód większy lub mniejszy zostanie pod władzą Kremla. A to co zostanie z zachodu czyli największy smród, brud i ubóstwo będzie szukał winnych. I znajdzie. Będzie winna UE która najpierw podpuściła, naobiecywała, rozwaliła układ a jak co do czego to pokaże środkowy palec i powie radźcie sobie sami.A my będziemy tymi których zapamiętają kolejny raz na Kremlu jako "podżegaczy" a na Ukrainie jako tych właśnie co "obiecywali i judzili" przez których z państwa biednego ale spokojnego zmienili się w Somalię Europy.. A gdzie będą jeździli za chlebem ci Somalijczycy ? Raczej nie do Moskwy. To jest nie przeczę moja wróżba. Ale właśnie tak to się skończy i dlatego zupełnie nie podoba mi się ten cały cyrk.
 • 2015-03-06 09:49 | Andrzej

  Re:Polscy politycy o Ukrainie gadają nieodpowiedzialnie, bez należytej ostrożności, byle jak

  Balcerowicz powiedział to, co myśli większość Polaków, obserwując czczą gadaninę polityków.
 • 2015-03-06 10:23 | mykwa

  Piechociński ma rację ...

  Polski rząd i większość polskich polityków z mediami głównego nurtu włącznie są w jakimś antyrosyjskim amoku. W konflikcie z Rosją ustawiają Polskę w roli "harcownika". Trzeba być bardzo krótkowzrocznym, żeby nie przewidzieć skutków tych harców. Retorsje Rosji są bolesne. Bolesne szczególnie dla ROLNIKÓW. To ONI ponoszą straty w wyniku nieodpowiedzialnej polityki państwa. Doktryner Balcerowicz, likwidator polskiej gospodarki nie ma moralnego prawa wypowiadać się w tej sprawie. Widzimy, ze solidarność unijna NIE ISTNIEJE !. Brońmy swoich interesów tak jak to robi Orban .
 • 2015-03-06 10:43 | Saurom

  Re:Polscy politycy o Ukrainie gadają nieodpowiedzialnie, bez należytej ostrożności, byle jak

  Typowe zagranie pod publiczkę w związku z wyborami. Piechociński jak tylko wybory się skończą to wróci szybko do właściwego tonu.

  Z drugiej strony jakoś nie widać żeby banderowcy kupowali polskie owoce warzywa węgiel przetwory mleczne. No Polaczki zastanówcie się które to kraje weszły na rynek rosyjski. Z owocami Azerbejdżan a Polaczki jak zwykle wyszły jak przysłowiowy Zabłocki na mydle.

  A tak między nami jakoś tak czujny Władyka nie zareagował jak na Ukrainie ustanowiono kolejne święto ku czci kata Powstania Warszawskiego niejakiego Petra Diaczenki. Jakby tak Rosjanie ustanowili święto państwowe z okazji urodzin takiego Berii co to by się działo.
 • 2015-03-06 10:48 | Saurom

  Re:Polscy politycy o Ukrainie gadają nieodpowiedzialnie, bez należytej ostrożności, byle jak

  2015-03-06 07:27 | Marcin

  Z rozdygotanym wzrokiem i spoconymi rękoma Marcinek patrzy z utęsknieniem kiedyż to Chińczycy pojawią się na Uralu. A tych ani widu ani słychu dlaczego bo Chińczyki swój rozum mają i wolą mieć sprawdzonego sojusznika przeciw USA niż być marionetką. Oj Marcinka zawodzą kolejne kraje Węgry Czechy, Austria i do tego ci Włosi.

  No ale przecież to jest ponad rozumek takiego Marcinka dla którego szczytem szczęścia jest gdy mu jego amerykański wielki brat łaskawie pozwoli wytrzeć buty.
 • 2015-03-06 12:28 | MMK

  Re:Polscy politycy o Ukrainie gadają nieodpowiedzialnie, bez należytej ostrożności, byle jak

  "do Polski napłynęły setki tysięcy Ukraińców, a wśród nich kilka tysięcy górników, którzy chcieliby pracować za 1/4 stawk"
  No i może wtedy udałoby się uratować od bankructwa / dotowania przez podatników polskie państwowe kopoalnie ;)
 • 2015-03-06 12:32 | MMK

  Nadia Sawczenko

  "o aresztowanej i sądzonej za spowodowanie śmierci cywilów Nadii Sawczenko"

  Owi "cywile" to ci "rolnicy" zasuwający przez granicę rosyjsko-ukraińską na kwiecie rosyjskiej myśli wojennej ;) ?
  Czy ci co strzelala do cywilncych samolotow z ruskich rakiet? ;)
 • 2015-03-06 13:07 | MMK

  baśń (rodem z RT) o ukraińskim zamachu stanu

  "Popieranie przez polski rezim banderowskiego zamachu "
  Oj skończe towarzyszu z tym banderowskim zamachem.
  Na Ukrainie demokratycznie Janukowycz został usunięty z urzędu.
  jak by miał poprarcie ludu to by wygrał wybory, a nie siedział w daczy u Putina ;)

  Jak szukacie zamach stanu to zobaczcie jak to się robi na Krymie, gdzie sie głosowało pod lufami rosyjskich żołnierzy. ;)


 • 2015-03-06 13:08 | MMK

  Pozytywne sygnały

  "Nie należy dać jakichś pozytywnych sygnałów Rosji? "
  Ha ha. Dobre.
  Wszystkim wielbicielom pozytywnych sygnałów, proponuje cmoknąc Władimira w goły tors :))
 • 2015-03-06 13:23 | MMK

  Baśn jak to politcy Putinowi przymilac się mają, bo rolnikowi jabłko gnije ;)

  " Retorsje Rosji są bolesne. Bolesne szczególnie dla ROLNIKÓW. To ONI ponoszą straty w wyniku nieodpowiedzialnej polityki państwa."

  Putin wymyślił że będzie retorsjami przywoływał różne państwa do pionu myśli sowieckiej.
  A tak na prawdę to Rosja nie kupowała polsich produktów dlatego ze Putin patrzył łaskawym okiem KGBisty, ale dlatego że były dobre i tanie.
  Teraz Putin zabronił to kupuja mniej i drożej, bo doszedł koszt pośredników. Tyle ile spadł eksport do Rosji, wzrósł na Białoruś w Q12/2014 :)
  Niech piewcy głaskana Putina, robią to samodzielnie, a biznes sobie wkalkuluje ryzyko rosyjskich podskoków. Tak samo będzie kalkulował biznes z każdego innego kraju - łaska Putina na pstrym koniu jeździ.
  Prawdziwy biznes, a nie rolnicy co im jabłka leżą, a wieprzowina za tania i do obu rzeczy ma się dołożyć podatnik.
  Sankcje będą boleć Rosje długo po tym jak zostaną zniesione. Zaufanie traci się raz, a odbudowywuje b. dlugo, ale Rosjanie moga nie jeść tanich jabłek, mogą droższe, duma jest bezcenna. ;)

 • 2015-03-06 13:54 | Indoor prawdziwy

  Re:Polscy politycy o Ukrainie gadają nieodpowiedzialnie, bez należytej ostrożności, byle jak

  ''Na Ukrainie demokratycznie Janukowycz został usunięty z urzędu.''

  MMK. Blokady dróg i przejmowanie arsenałów zaczęło się jeszcze zanim Janukowicz zdążył zbiec i był tytularnym głównodowodzącym Armii Ukraińskiej. Wynika z tego, że był to typowy z b r o j n y z a m a c h s t a n u. Biorąc pod uwagę różne okoliczności możemy mówić o zbrojnym zamachu stanu o faszystkowkim charakterze. Innej kwalifikacji nie ma.
  Dopiero późniejsze wybory ( o ile na danym terenie się odbyły) władzę teoretycznie legitymizowały.
 • 2015-03-06 14:09 | MMK

  Konopielka cd, czyli: Demokracja polega na tym że źródło władzy stanowi wola większości obywateli

  "Blokady dróg i przejmowanie arsenałów zaczęło się jeszcze zanim Janukowicz zdążył zbiec i był tytularnym głównodowodzącym Armii Ukraińskiej. Wynika z tego, że był to typowy z b r o j n y z a m a c h s t a n"

  Tytularnie to janukowicz mógł być i Dożywotnim Pierwszym Słońcem Ukrainy :)
  Demokracja polega na tym że źródło władzy stanowi wola większości obywateli
  Były wybory i delikatnie rzecz biorąc Janukowicz je przerżnął ;)

  A blokady dróg to są i u nas... ;)
 • 2015-03-06 14:22 | MMK

  Baśnie RT: "Przejęte arsenały" na Majdanie. :)

  "przejmowanie arsenałów zaczęło się jeszcze zanim Janukowicz zdążył zbiec"

  Wypada dodać jeszcze że rzekome "przejęte arsenały" każdy widział na Majdanie ;)
  Tylko chyba trzeba ogladać co innego niż RT ;)
 • 2015-03-06 14:42 | ecres

  Re:Polscy politycy o Ukrainie gadają nieodpowiedzialnie, bez należytej ostrożności, byle jak

  Pan Balcerowicz może opowiadać bajki jak odpowie karnie za dyskryminacje około miliona obywateli na wsi.Kisiel mówił ,że to żaden ekonomista a lichy monertarysta.Polityka to zdolność przewidywania.Takiej nie miał pan MIller ,rehabilitując szpiega tysiąclecia ,tylko po to aby znaleźć się w NATO.Jankesi i bez tego by nas przyjęli a dziś widać ,że potrzebny był Majdan aby przybliżyć do NATO Ukrainę.Bo oni uznali ,że należy otaczać wroga ,czyli Rosję.OkazaŁo się ,że najlepszą obroną jest atak ,wg Putina.Jeżeli nastąpila równowaga ,to nie należy palić mostów ,o czym wie Piechociński.I co najważniejsze.Wszyscy jak na zamówienie totalnej głupoty i politycy i 4 władza nie wspominają o broni atomowej.Porównując w idiotyczny sposób obecną sytuacje do 1938r.Wtedy broni tej nie było i dzięki opatrzności nie ma jej na Ukrainie,dziś
 • 2015-03-06 19:12 | Pieski

  Re:Polscy politycy o Ukrainie gadają nieodpowiedzialnie, bez należytej ostrożności, byle jak

  Myślę, że niektórzy zwolennicy ostrego kursu wobec Rosji powinni posłuchać co trzeźwiejszych Ukraińców. Nie rozumiem dlaczego w Polsce honorowano niebywale Tatianę Czornowoł, agresywną nacjonalistkę powiązaną z faszystowskim batalionem Azow, a w ogóle nie wspomina się o jej imienniczce Tatianie Montian, a warto. Znający rosyjski i pragnący dowiedzieć się czegoś więcej z nieco odmiennej perspektywy mogą posłuchać wywiadu, którego udzieliła dla kanału 17: https://www.youtube.com/watch?v=hYiJWOU0uXQ

  Drodzy komentatorzy widzący wszędzie rosyjskich trolli, ta pani jest Ukrainką, nie Rosjanką. Przy okazji, w wywiadzie wspomniany jest Sikorski.
 • 2015-03-06 22:30 | janadam48

  Re:Polscy politycy o Ukrainie gadają nieodpowiedzialnie, bez należytej ostrożności, byle jak

  Oto najnowszy pomysł ministra Kozieja vel Szogun. Pan ten proponuje w godzinie W wykorzystać ochraniarzy. Większość z nich maoczywiście grupy inwalidzkie. Armia schorowanych cywili strzegąca koszar miałaby wspomagać nasze dzielne wojsko składające się w większości z generałów a ostatnio słyszę chętni są nawet posłowie i jedna posłanka. Amatorzy strzelania myślą chyba, że wojna to strzelanka komputerowa. Wypadałoby użyć w tym miejscu kilku żołnierskich nie cenzuralnych słów do określenia stanu umysłu tego gremium. Najgłupsze w tym wszystkim jest to,że mądrości te cytują media. Stopień ocipienia naszej elity politycznej osiągnął apogeum głupoty.
  Cytuję tu za wp. "Minister Stanisław Koziej planuje kolejne spotkanie z przedstawicielami branży ochroniarskiej, gdzie przedstawi zadania, które mogliby wykonywać. Podobne rozmowy szef BBN odbył już z organizacjami i stowarzyszeniami o charakterze paramilitarnym. Spotkał się między innymi z przedstawicielami organizacji "Strzelec" i z harcerzami."
  Sądzę iż po przeczytaniu tych przemyśleń naszego Szoguna, prezydent Putin napewno już popełnił sepuku albo pękł ze śmiechu.
  Jeżeli to ględzenie pijanego chyba szoguna traktować poważnie to strach się bać. Tylko skąd prezydent wyciągnął takiego fachowcą?
 • 2015-03-08 10:01 | Dyrdymalista

  Re:Polscy politycy o Ukrainie gadają nieodpowiedzialnie, bez należytej ostrożności, byle jak

  Dziwię się, że po obiecującym tytule następuje zerojedynkowy, mainstreamowy bełkot kwestionujący prawo urzędującego v-ce premiera do wyrażenia swoich obaw, jakby w poparciu dla ociekających jak zwykle irytującym besserwisseryzmem słów pana Balcerowicza. Kim jest ten niezdolny do jakiejkolwiek szerokokątnej refleksji kompilator, napisał trafnie, elegancko i bez emocji prawdziwy profesor, Karol Modzelewski. Pozostaje tyko sugestia aby autor tego tekściku skrócił nieco listę nieprzeczytanych książek i zamiast uczestniczeniem w żałosnych, trzódkowych konwentyklach, zajął się budowaniem refleksji, co rzeczywiście jest w interesie tego teoretycznie istniejącego państwa.