Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zabójcze Pendolino

(6)
Czasooszczędni, preferujący skróty pod szlabanem, zarzucają Pendolino zabójcze prędkości. Kandydaci na samobójców nie mogą się nachwalić.
 • 2015-03-11 13:25 | antonibanan

  Prawo Darwina

  Myślę, że to jest dobre miejsce, żeby opisać stację w mojej wsi. Już jakiś czas noszę się z zamiarem, żeby ją obfotografować i sfilmować.

  Przejazd strzeżony znajduje się jakieś 150m od stacji. Pociąg zbliżający się od strony przejazdu zwalnia do prędkości ok. 15km/h. Po minięciu przejazdu zdąży jeszcze przyśpieszyć i jeszcze raz wyhamować, żeby zatrzymać się na stacji. Na następnej stacji jest podobnie, z tym, że tam przejazd jest niestrzeżony (nie ma rogatki). Rogatki zamknięte są przez jakieś 5-7 minut. Nie brzmi to źle, chyba, że akurat siedzi się w samochodzie, a siedzi się często, bo pociągi jeżdżą często. Jeszcze dłużej jest jeśli pociąg nadjeżdża od strony stacji - rogatki zamknięte są jeszcze zanim pociąg się zatrzyma. Potem musi poczekać aż ludzie wysiądą, no i przejechać te 150 metrów. Muszę przyznać, że sam przechodzę pod szlabanem, jak wszyscy, jak pociągi będą jeździć szybko, niebezpiecznie, to przestanę. Jeśli tam umrę, to proszę przypadkiem nikogo nie skarżyć - będzie mi się należało.

  Drugą kwestią jest stacja. Jest kładka na peron - jeszcze z PRL. Wysoka, stroma, sam dostaję zadyszki, a co dopiero starsi mieszkańcy, których na wsi jest zawsze dużo. Dopóki peron nie był odgrodzony siatką (100m w każdą stronę - prawie do przejazdu) i podniesiony (z torowiska ciężko jest na niego wejść) wszyscy przechodzili przez torowisko. Faktycznie - często niebezpiecznie, bo nie wszystkie pociągi zatrzymują się na stacji, czasem jadą dwa na raz więc drugiego nie słychać itd. Poza kładką jest też bardzo wygodny podjazd dla niepełnosprawnych, z bramą w siatce otwieraną przez domofon. Tylko, jeśli ktoś na pewno jest niepełnosprawny i potrafi do tego przekonać panią po drugiej stronie domofonu. Wszystko ładne, odmalowane, solidne, tylko bardzo niewygodnie. Ile jeszcze trzeba by było dopłacić, żeby bramka otwierała się razem z rogatkami? Gdzie tu jest problem? Warto jeszcze wspomnieć, że na następnej stacji (tej z niestrzeżonym przejazdem) nie ma kładki. Faktycznie ktoś zginął. Głuchy (całkowicie) facet szedł wzdłuż torów. Żadne siatki by mu nie pomogły.

  I na koniec - nie róbmy z ludzi "nierozważnych". Opóźnienia pociągów nie są aż tak ważne, a tutaj "nierozważni" grożą tylko sobie - inaczej niż np. w przypadku samochodów z kierownicą po prawej stronie.
 • 2015-03-13 15:49 | dougie

  Re:Zabójcze Pendolino

  Edyta mistrz pióra,najlepsza dziennikarka,perełka "Polityki"""
 • 2015-03-20 16:38 | scby

  Re:Zabójcze Pendolino

  niby pięknie napisane, tak z werwą, z iskrą taką i ąę; szkoda tylko ze te wafelki tak rzucone niedbale, bo fale zrobiły i zapachniało ulanym cynizmem i ignorancją ... jakbym czytał skrypt z wiadomości tvn, brrr
 • 2015-03-22 17:46 | aqa

  Re:Zabójcze Pendolino

  Był ktoś w Holandii? Tam zamykają się rogatki i dokładnie za minutę jedzie pociąg, bardzo szybko! Nikt nie włazi na tory jak rogatki się zamkną i świeci się czerwone! Najpierw niech Polacy zmienią swoją mentalność, bo jak nie to rzeczywiście trzeba będzie budować tunele pod torami , co nie twierdzę że gdzieniegdzie by się przydały. Bo jak jest większe natężenie pociągów to i 45 minut można stać autem i gówno i z przejechania.
 • 2015-04-25 11:43 | Andrzej Falicz

  ONI

  To ONI mialo sugerowac, ze tak naprawde Pendolino jest OK ale Polacy nieudani.

  Zamiast samemu we wsi wziasc sie do roboty i wybudowac wysoki plot albo tunel pod torami...narzekaja na wladze, ktora przeciez musi rzadzic i za kampanie sie zabrac.

  Ostatecznie 70% autostrad wybudowano bez odpowiedniego nadzoru...i co?!
  Ze sie rozlatuja ?...- znowu ten motloch bedzie na ONYCH zwalal.

  To dosyc typowy przejaw "nowoczesnosci"w POLITYCE.
  Wszystko pieknie ale spoleczenstwo zapyziale.

  Mamy swiatowe pendolino tylko te baby z chrustem... pewnie glosuja na PiS anie na PO.
  Co za wstyd.
  Jaka piekna bylaby Polska bez tych Polakow - no TYCH ...wiadomo.
 • 2015-05-04 11:27 | marcinwroblewski

  Re:Zabójcze Pendolino

  pendolino pasuje do do polskich trakcji jak lamborgini do naszych nawierzchni