Wyszukaj na forum

Forum

Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Tusk dodaje śmiałości niepewnej Unii

(35)
Jeśli ktoś bagatelizował wybór Polaka na szefa Rady Europejskiej, to dziś może się przekonać, dlaczego to pozbawione prerogatyw stanowisko ma kluczowe znaczenie.
  • 2015-03-20 13:34 | aa2

co za brednie

Litości P. Redaktorze...
    Pan wierzy w to co pisze??!!!
  • 2015-03-20 14:24 | axiom1

Re:Tusk dodaje śmiałości niepewnej Unii

Co za bzdury i halucynacje ! Lgarstwa !

Oto dezerter Donek, wstyd dla Europy. https://www.youtube.com/watch?v=LZ-Pt3_ISWw

Nawet nie wybrany przez europejczykow. Zainstalowany w tajemniczy sposob.
  • 2015-03-20 14:28 | Mark

Ciekawa i mysle ze bardzo dobra analiza, Panie Redaktorze. Donald Tusk robi dobra robote w Unii - szkoda, ze go nie ma w Polsce.

Na marginesie - czy jest mozliwosc wplyniecia na redaktora naczelnego Polityki, by zalecil usuwanie niekulturalnych, wulgarnych oraz czesto wrecz anty-polskich komentarzy? Polityka to nie brukowiec, a wiele komentarzy wyglada jakby pochodzila od czytelnikow tego typu. To zmniejsza przyjemnosc czytania strony Polityki.
  • 2015-03-20 14:48 | stopa

Mam problem, bo Politykę czytam już prawie 20 lat od czasów liceum i to co dziś piszecie to albo świadczy o totalnym spadku poziomu redakcji, albo o tym że ja w młodości byłem mało wymagającym czytelnikiem. Moje wątpliwości co do artykułu:
    1. Od kilku miesięcy mamy WOJNĘ 1000 km od granic Polski i chyba trochę to bagatelizujemy.
    2. Co to znaczy: "Tusk powierzył niemieckiej kanclerz Angeli Merkel i francuskiemu prezydentowi François Hollande’owi przygotowanie takiej propozycji zapisów konkluzji unijnego szczytu" - chodzi mi po pierwsze o tryb w jakim miało miejsce "powierzenie" a po drugie na ile realne jest wydanie takiego zadania przez Tuska kanclerz Niemiec i prezydentowi Francji. Jak dla mnie to jakiś piramidalny absurd mówić o delegacji czy powierzaniu zadań w tym zakresie.
    3. Mińsk II - w czyim imieniu Merkel i Hollande podpisali porozumienie i w ogóle je negocjowali, dlaczego nie było to w ramach UE - przecież to jawny przykład narodowych i politycznych egoizmów "dużych". Co na to Tusk - czy popierał, nie miał zdania, został odsunięty?
    4. "Rola Tuska, choć zakulisowa, okazała się kluczowa dla jedności Unii." - o jakiej jedności Pan pisze? Sankcje wprowadzono przed Tuskiem, teraz zgodność jest raczej zbieraniem sił przed decyzją co dalej przez poszczególne strony sporu.
    5. A to już nieprawda, co zresztą wynika z samego komentarza: " Zamiast głośno w pojedynkę twardo opowiadać się za sankcjami" - tu w pojedynkę, a wyżej jest o jastrzębiach.

Przykro mi że w moim ulubionym tygodniku pojawia się coś takiego
    pozdrawiam
  • 2015-03-20 14:54 | misha_tg

"Jedna chcą – osłabiając sankcje – zachęcić Rosję do dalszej deeskalacji. " oraz "...i podtrzymał unijną jedność wobec Unii"... czy nikt nie czyta tych tekstów przed publikacją? Takie błędy? Wstyd!!!
  • 2015-03-20 18:01 | abchaz

Zwłaszcza w "dekarbonizacji".
    Cały Tusk.
  • 2015-03-20 18:04 | Janusz Z

Re:Tusk dodaje śmieszności

Proszę pana, nie flekuje się leżącego, a Tusk upadł, więc leży.
  • 2015-03-20 18:24 | Andrzej

Niezależnie co Tusk zrobi, zawsze znajdą się tacy, którzy będą obrzucać go pomyjami. Dla tych biednych ludzi babranie się w pomyjach to sposób na życie.
  • 2015-03-20 19:26 | wnukmarek

Tusk nie ma kompletnie nic do powiedzenia, to stanowisko czysto techniczne, bez jakiejkolwiek decyzyjności. Tak że on nic nie może, ale ładnie dla "polskiej" telewizji TVN mówi.""
  • 2015-03-20 19:57 | jakowalski

Znów wazelina?
  • 2015-03-20 20:19 | kolo

Redaktorze, co wy w tej redakcji macie za zioła, że tak odlatujecie od rzeczywistości ?
  • 2015-03-20 21:21 | ziomekp.1

"Ignacy Niemczycki, były starszy specjalista w Departamencie Ekonomicznym w MSZ". Jak mówił gangster Siara - siara i wszystko jasne, Ignac musi chwalić, Ignac jest rzepem przyczepionym do Tuskowego ogona od lat, tak cieplutko jak w polityce nie będzie Ignacowi w żadnym biznesie (gdzie tyle zarobi), niezależność ocen Ignacowych aż bije po oczach, uszach i wszelkich innych zmysłach. Dla pana Andrzeja z 18:24 który napisał coś takiego "Niezależnie co Tusk zrobi, zawsze znajdą się tacy, którzy będą obrzucać go pomyjami" mam lepszy tekst bałwochwalczo - pochwalny, oto on -- Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się dla naszego kraju przemęcza, premier Tusku Donald, naszej Europy on ci jest jak tęcza. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki! To mówiłem ja – Niemczycki Ignac, specjalista drugiej klasy. Niech żyje nam prezes sto lat!
    To jeszcze ja – Niemczycki Ignac, bo w zeszłym tygodniu nie mówiłem, bo byłem chory. Mam zwolnienie. Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes pełowskiego klubu. Niech żyje nam! To śpiewałem ja – Jarząbek.
  • 2015-03-20 21:45 | stefan57

"Tusk dodaje śmiałości niepewnej Unii" . No właśnie, śmiać się czy płakać?
  • 2015-03-20 22:53 | Tola

Autor bredzi o roli Tuska

Po to wzięli najgłupszego, żeby nie miał pomysłów i słuchał się starszych.
    Tusk w dobrym liceum nie przeszedłby z klasy do klasy, stąd myśl, że może
    cokolwiek rozsądnego zaproponować jest niedorzeczna. Ponadto nie stoi za
    nim siła, tylko słabość reprezentowanego kraju.
  • 2015-03-21 09:01 | Andrzej

Wbrew tym, co mu źle życzą, Tusk poczyna sobie coraz śmielej i nabywa doświadczenia. Mam nadzieję, że plwociny z Polski nie dolatują do Brukseli.
  • 2015-03-21 09:06 | jakowalski

Tusk jest wręcz żałosny...
  • 2015-03-21 09:32 | zet

"Tusk jest wręcz żałosny... "

Nie masz racji. Stanowisko premiera pełnił niezwykle nieudolnie, natomiast to brukselskie jest jakby utworzone dla niego. Trzeba mu dać 1 rok czasu,wówczas oceny będą bardziej trafne.
  • 2015-03-21 11:39 | slima11

Pisiaczom atakującym tu Tuska życzenia zdrowia -szczególnie głowy.Problem w tym, że oni za kilka lat nie odszczekają ataków ,bo są anonimowi i kaczysci nie przyznają się do winy wzorem swego paranoidalnego guru.A Tusk wychowanek Mazowieckiego i Germka i Kuronia robi to samo w Brukseli ,co oni w stoczni.Ale obozowi walki i atakowania ruskich bez ochrony BOR ,wspólnie z gruzińskim hochsztaplerem ,to co robi Tusk jest nieprzyzwoitością.Gdyby żył Lech ,to własna piersią zasłaniałby kule lecące na Mariupol a Antoni szukałby w pałacu kwitów na braci.
  • 2015-03-21 12:14 | Nexus

Brawa dla Donalda Tuska! Pierwsze efekty jego trzeźwego spojrzenia już są.

Unia Europejska zaczyna walczyć z rosyjską propagandą.

"Unia Europejska będzie walczyć z rosyjską machiną propagandową, która próbuje kształtować światowe wyobrażenia m.in. na temat roli Rosji w konflikcie na Ukrainie. W grę wchodzi utworzenie zespołu do spraw komunikacji, który będzie szybko reagował na każde kłamstwo mediów koncesjonowanych przez Kreml.

– Chodziło o to, aby prostować kłamstwa, które pojawiają się w nierosyjskojęzycznych mediach, które są pod wpływem Rosji. Chodziło o to, jak prostować w Berlinie, Paryżu, Londynie to, co mówi Russia Today czy inne media, po to, by rosyjska propaganda nie zatruwała europejskich umysłów – tłumaczy szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Jak dodaje, każda propaganda zasadza się na kłamstwie, dlatego nie jest brane pod uwagę m.in. stworzenie własnej, wewnątrzunijnej telewizji."
  • 2015-03-21 13:09 | fidelio77

Teksty w Polityce coraz bliżej groteski, tak trzymać, dobry kabaret.
  • 2015-03-21 17:20 | jakowalski

Nexus
    Najbardziej zakłamana jest dziś zachodnia propaganda, a szczególnie twoja Hasbara.
  • 2015-03-21 17:22 | jakowalski

zet
    Może i masz rację, jako że Tusk, swą nieudolnością, nadaje się doskonale do sabotowania Unii od wewnątrz.
  • 2015-03-21 19:36 | camel

@nexus - naprawdę Tusk powiedział coś tak głupiego? Dawaj linka bo nie uwierzę!
  • 2015-03-22 09:24 | Marcin

Putin Tuskowi proponowal podzial Ukrainy, co oficjalnie puscil w obieg Sikorski, wiec wiadomo ze w kuluiarach unijnych ma atuty przeciwko Rosji ktorych nie mowi oficjalnie.
    Podejrzewa tez ze wie jak bylo z "katastrofa" pod Smolenskiem. To jak unia reaguje na poczynania Putina przekonamy sie wkrotce. Na razie wiadomo ze oficjalnie sa tylko sankcje, natomiast jak wyglada przygotowanie na dalsze kroki Putina w prasie nie przeczytacie. Tego trzeba sie samemu domyslac. Jedno jest pewne: nie powtorzy sie rok 1939.
    Swiat sie czegos nauczyl. Anshlus Austrii w wydaniu Moskwy w stosunku do Ukrainy skonczy sie dla niej tragicznie. Na razie sankcje lekcewaza, ale zobaczymy co bedzie pod koniec roku.
  • 2015-03-22 12:19 | jakowalski

Marcin
    Pod koniec roku, to może już nie być ukraińskiej gospodarki.
  • 2015-03-22 12:23 | jakowalski

Marcin
    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,17639053,Poroszenko__Z_Donbasu_zdezerterowalo_30_proc__ukrainskich.html#Czolka3Img
  • 2015-03-22 12:24 | jakowalski

Poza tym, to Poroszenko kłamie. Podczas czwartej fali mobilizacyjnej spodziewano się zaciągnąć 60 tys. żołnierzy, ale okazało się, że z tego co najmniej 39 tys. zdezerterowało / uciekło / nie stawiło się. A nie 1 procent, jak twierdzi Poroszenko. Te dane podali wcześniej sami ukraińscy wojskowi.
  • 2015-03-22 12:25 | jakowalski

Ponadto, to na Krymie ok. 80% żołnierzy ukraińskich (a były to elitarne jednostki i flota) jawnie przeszło na stronę "wroga" i wstąpiło na służbę do armii rosyjskiej. To też absolutnie "najlepszy wynik wśród światowych armii" - wynik wręcz kwalifikujący się do światowej księgi rekordów.
  • 2015-03-23 02:45 | como

Tusk w Brukseli tak jak Dyzma. Wybrała go Merkel. Ma machać ogonkiem i czasami podszczekiwać. Jak zaczyna mówić po angielsku to ja przed telewizorem się czerwienię się ze wstydu.W czerwcu zobaczymy jak Donek będzie rozwalać jedność UE.
  • 2015-03-23 07:59 | bezportek

Swiatowa księga rekordów

@jakowalski;
    Pomijając fakt, że wśród "ukraińskich" jednostek na Krymie z trudem szło doliczyć się pojedynczych żołnierzy znających ukraińską mowę, a reszta furt szczekała sobaczym narzeczem moskali, to 80% nie stanowi rekordu.
    Kiedy w 1941 Niemcy kopnęli w ruskie koryto, CAŁA sowiecka armia poszła w rozsypkę i do szwaba.
    Do niewoli nie udało się trafić tylko tym , co z głupoty wiali w złą stronę. Ginęli potem jak muchy, gnani nahajami na śmierć.
    Najlepsze szanse przeżycia mieli dezerterzy i zdrajcy. Ruskie nie są głupie, zdrada to u nich sposób życia.
  • 2015-03-23 11:47 | slima11

Nie tylko bezportek ale szarych komórek.Dlatego bredzi.
  • 2015-03-23 12:07 | M

"Tusk powierzył niemieckiej kanclerz Angeli Merkel i francuskiemu prezydentowi François Hollande’owi "

Czy ktoś te teksty czyta przed publikacją? Jest w redakcji Polityki może jeszcze choć jedna osoba mająca więcej niż 19 lat?

To trochę niepokojące, że coraz rzadziej w ojczystym języku mogę przeczytać tekst, który nie obraża mojej inteligencji. Przeważnie zresztą w Krytyce Politycznej...
  • 2015-03-23 20:52 | jakowalski

Slima11
    RACJA: Nie tylko bez portek ale i bez szarych komórek, i dlatego bredzi. ;-)
  • 2015-03-23 21:57 | Zofia

Tusk i smialosc ? To jest europejski Nikodem Dyzma. Robi co moze zeby wywiazac sie z zobowiazan wobec Ameryki. Razem z Komorowskim sciagneli nam na glowe okupanta zza Oceanu, ktorego celem jest dojcie do Uralu. Tylko naiwni moga tego nie widziec. To nie Rosja nam grozi lecz Ameryka, ktora juz okupuje nasz kraj. Jak zwykle w Polsce mamy zdrajcow.
  • 2015-04-13 20:34 | kjking

Tusk jak ZWYKLE - NIC sam nie zrobil

Cały ten artykuł, to znane z MINIONEJ EPOKI lizanie dupy władzy! WSTYD!