Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Żakowski: Czeka nas religijne przesilenie i epidemia radykalnego chrześcijaństwa

(24)
Biskupi posuwają się do prostego polityczno-religijnego szantażu, stawiając parlamentarzystów przed wyborem: głosowanie za dopuszczeniem in vitro albo komunia.
 • 2015-04-01 12:16 | js2015

  Re:Żakowski: Czeka nas religijne przesilenie i epidemia radykalnego chrześcijaństwa

  Jeżeli prawdą jest to co słychać i co piszą na ten temat to jest to, moim zdaniem, wypowiedzenie Polsce konkordatu zawartego między państwem a kościołem. Domagam się , jako obywatel tego kraju, aby moje państwo podjęło stosowne kroki prawne aby wyrugować z polskiego życia publicznego wpływy przedstawicieli obcego państwa reprezentujących kościół katolicki na życie społeczne i prawne Polski.
 • 2015-04-01 12:33 | waldi-14

  Re:Żakowski: Czeka nas religijne przesilenie i epidemia radykalnego chrześcijaństwa

  Jeśli poseł (senator) deklaruje się jako katolik i za takiego uchodzi w oczach wyborców, to musi przestrzegać nauki Kościoła i zasad etyki chrześcijańskiej. Nie ma innego wyjścia. W przeciwnym wypadku jest niewiarygodny. Pan Żakowski chciałby, żeby posłowie deklarujący się jako katolicy nas oszukiwali, co innego mówili a co innego robili. Na to nie ma przyzwolenia. Katolicyzm nie jest atrapą, choć pewno dla pana jest.
 • 2015-04-01 13:19 | janadam48

  Re:Żakowski: Czeka nas religijne przesilenie i epidemia radykalnego chrześcijaństwa

  Moim zdaniem kościół dawno już przestał przestrzegać konkordat.
  Jednak nasi wybrańcy, mający na uwadze swoje stołki, nie sprzeciwią się tej praktyce.
  Oto próbka postawy posła i Ministranta Spraw Zagranicznych. Popis swojej postawy jaki zaprezentował dzisiaj w radio ZET jest charakterystyczny dla tej formacji.
  Cytat pochodzi z audycji gość radia ZET.
  „Monika Olejnik: Czy boi się pan Kościoła. Kościół straszy, jeżeli posłowie będą głosować przeciwko, będą głosować za in vitro zostaną wykluczeni z Kościoła, tak zapowiedział Episkopat, straszy.
  Grzegorz Schetyna: Tak ostro tego nie mówi, ale rzeczywiście...
  Monika Olejnik: Ale mówi, mówi.
  Grzegorz Schetyna: Ale odnosi się też w kwestii, w której też ma swoje zdanie. Parlament ma swoje. To jest głos wolnego wyboru. Będziemy o tym decydować w parlamencie i parlament będzie pisał tę ustawę, a niektórzy bardziej lub mniej w to zaangażowani będą to komentować, na tym polega demokracja.
  Monika Olejnik: Ale podoba się panu taki nacisk Kościoła, bo to jest nacisk.
  Grzegorz Schetyna: To nie jest nacisk, to jest odwołanie się do tych, którzy mogą wziąć opinię Episkopatu, czy grupy biskupów pod uwagę. Ale nie, nie widzę tutaj w tym jakby nacisku na państwo. Państwo i Kościół są różnymi bytami w Polsce.”
  Taka postawa to nie jest wyjątek. Takich posłów jest większość. Jeżeli ci panowie zagłosują za przyjęciem tej ustawy to ja jestem Magda O.
  Pytanie jest takie, co zwycięży, czy strach przed klerem czy strach przed wykluczeniem z list wyborczych.
  W jakim kierunku pójdziemy może przesądzić nasz wybór prezydenta i oczywiście parlamentu. Myślę,że styropian już się wypalił i nic nowego i dobrego nam nie zaproponują. Dajmy im specjalne emerytury i wybierzmy ludzi którzy mogą i chcą zmian na lepsze.
  Odsunięcie tych ludzi od władzy będzie mniejszym obciążeniem niż pozwolenie na dalsze wikłanie nas w jakieś wymyślone problemy. W tej chwili ciągle tracimy czas i siły na udawadnianie który polityk jest lepszym katolikiem albo czy Smoleńsk to katastrofa czy zamach. O gospodarce i ludziach przypominają sobie tylko przed wyborami. TO JAKAŚ PARANOJA!
  Jeżeli wybierzemy zasiedziałych i oderwanych od życia obecnych posłów i senatorów to czarno to widzę.Będzie tak jak było a może jeszcze gorzej.
 • 2015-04-01 13:35 | 0statni Prorok

  Re:Żakowski: Czeka nas religijne przesilenie i epidemia radykalnego chrześcijaństwa

  Religie niszcza pokoj spoleczny- zawsze + wszedzie !
 • 2015-04-01 14:20 | karul

  Jeszcze tylko

  dwa-trzy pokolenia i czarnoziem nad Odrowisla nie bedzie taki czarny. Za co oczywsicie mozemy dziekowac temu solidarnosciowemu matolectwu i ich sponsorom - CIA i Watykanowi.

  A w miedzyczasie mozemy sobie co rano wznosic okrzyk czy paciurek - boze, poblogoslaw ateizm!
 • 2015-04-01 16:47 | publicyst

  Re:Żakowski: Czeka nas religijne przesilenie i epidemia radykalnego chrześcijaństwa


  "Czeka nas religijne przesilenie i epidemia radykalnego chrześcijaństwa"

  Jestem przekonany, że krk swoimi poczynaniami, zachowaniami i naciskami sam sobie najwięcej szkodzi.
  I sprawdza się tu stare porzekadło:

  Nie ma nic złego, co by na dobre nie wyszło!

  Cieszy!!!
 • 2015-04-01 17:22 | Valentin

  Żakowski i Czeka

  0statni Prorok

  "Religie niszcza pokoj spoleczny- zawsze + wszedzie"/

  A najlepszy przykład to ZSRR, gdzie w praktyce zlikwidowano religię i pokój społeczny kwitł tam, że ho ho, jak mawia krajowy klasyk.
 • 2015-04-01 17:25 | Valentin

  Żakowski i Czeka ...

  Sądząc po liczbie nonsensownych zdań w tak krótkim tekście red. Żakowski musi przeżywać ciężki kryzys.
 • 2015-04-01 18:02 | Henryk

  Re:Żakowski: Czeka nas religijne przesilenie i epidemia radykalnego chrześcijaństwa

  Wolna wola człowieka jest wartością niezbywalną.. W perspektywie czasu każda próby jej łamania przynosi odwrotny skutek.
  Przekonał się o tym państwowy ateizm w niedawnej przeszłości. Dlatego działanie niektórych biskupów zwolenników krzewienia wiary prawem w perspektywie lat skazane jest na niepowodzenie , .Moralnego nakazu własnego sumienia nie da się zastąpić paragrafem.
 • 2015-04-01 18:23 | remm

  Re:Żakowski: Czeka nas religijne przesilenie i epidemia radykalnego chrześcijaństwa

  W całym 25-leciu katotalibanizacja Polski nie postępowała tak szybko, jak w ciągu 7 lat rządów PO. PiS programowo jest bardziej prawicowo-katolickie niż PO, ale działało w sposób bardziej otwarty, co wywoływało ostrzejszy sprzeciw społeczny, a tym samym umożliwiało utrzymanie w ryzach procesów talibanizacyjnych (np. Kaczyńscy woleli stracić Marka Jurka i paru ważnych posłów niż zgodzić się na wpisanie zakazu aborcji do Konstytucji). PO talibanizowało Polskę po trochu i po cichu, a gdy jakiś parszywy proceder przypadkiem wyszedł na jaw, ludzie Tuska tłumaczyli, że „PiS byłby jeszcze gorszy”.
  Przy wielu okazjach, takich jak mianowanie Gowina ministrem sprawiedliwości, próby wprowadzenia tylnymi drzwiami całkowitego zakazu aborcji, odrzucanie nawet najbardziej konserwatywnych projektów związków partnerskich czy takie modyfikowanie programów szkolnych, aby religii było więcej niż nauk przyrodniczych, zastanawiałem się, za co Tusk sprzedaje Polskę katofaszystowskiej sekcie Opus Dei: czy chodzi o haki, czy korzyści. Teraz, gdy ryży bandyta uciekł z kraju na intratną posadkę, już chyba wiem. Opus Dei, podobnie jak inne mafie, zawsze miało duże wpływy w Europie.
 • 2015-04-01 20:13 | czytacz

  Re:Żakowski: Czeka nas religijne przesilenie i epidemia radykalnego chrześcijaństwa

  I tak Bóg woli ateistów, nie zawracaja mu glowy swoimi problemami...
 • 2015-04-01 21:20 | mixx

  Re:Żakowski: Czeka nas religijne przesilenie i epidemia radykalnego chrześcijaństwa

  Powstan z kolan Polsko, przestan wreszcie byc bezwolna watykanska kolonia !!!
 • 2015-04-01 21:33 | mormegil

  komisarz polityczny

  Zal mi redaktora Zakowskiego, urodzil sie za pozno , a tak swietnie sprawdzilby sie jako komisarz polityczny w rewolucji komunistycznej, nawet fizycznie coraz bardziej przypomina swojego idola Lenina
 • 2015-04-01 21:43 | camel

  Re:Żakowski: Czeka nas religijne przesilenie i epidemia radykalnego chrześcijaństwa

  Czytam komentarze, wśród nich, jak zwykle pod artykułami dotykającymi zabobonów, wiele pochodzi od katolików, którzy rzucili się dać odpór. A styl, jakość argumentów i język owych wpisów tłumaczą, dlaczego katolicyzm (jak zresztą wszystkie inne religie prócz pastafarianizmu) wzbudza we mnie taką odrazę. Bo brzydzi mnie antyintelektualizm, prostactwo, odrzuca głupota i bezmyślność - czyli wszystko to, na czym opiera się potęga "kościoła piotrowego".
 • 2015-04-01 22:17 | 33mas18

  Re:Żakowski: Czeka nas religijne przesilenie i epidemia radykalnego chrześcijaństwa

  Epidemia − to kapitalne określenie ofensywy radykalnych środowisk kościelnych. Niestety, nie tylko polski episkopat wciąż bezpodstawnie przypisuje sobie zwierzchnictwo nad władzami wielu państw. Bo w ogóle kościół jako instytucja ma prawa cywilne, świeckie, „tam gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę” (starsi czytelnicy chyba pamiętają to delikatne określenie tzw. 4 liter). Jako instytucja wczesnośredniowieczna Kościół nie jest w ogóle skłonny pogodzić się z postępem, z nauką, z realiami XXI wieku. Niezależnie od tego, na ile podpisanie konkordatu wymusiły ówczesne okoliczności, Polska, nasz rząd, nie może tolerować pozaprawnej ani żadnej innej presji, w żadnej sprawie. Szantaż tysięcy wiernych którzy skorzystali już z in vitro odmową sakramentów, to groźba karalna. Ale tą drogą kościół sam zmniejsza bazę swych wyznawców. Widać Bóg tak chce. On przecież ponoć kieruje także ludźmi naruszającymi wszystkie przykazania…
 • 2015-04-01 22:18 | wojto51

  Re:Żakowski: Czeka nas religijne przesilenie i epidemia radykalnego chrześcijaństwa

  Błędny tytuł artykułu; powinno być radykalnego katolicyzmu, a nie chrześcijaństwa.
 • 2015-04-01 23:46 | hercules

  Re:Żakowski: Czeka nas religijne przesilenie i epidemia radykalnego chrześcijaństwa

  Zgodnie z prawem poseł czy radny nie może być po wyborze na funkcję związany żadnymi instrukcjami wyborców żadnej grupy społecznej czy zawodowej. Poseł jest posłem Rzeczypospolitej Polskiej a nie swojego okręgu, parafii czy episkopatu. Wywieranie nacisków religijnych na posła jest nie tylko szantażem, ale i naruszeniem konstytucyjnej zasady wolności sumienia i wyznania.
 • 2015-04-02 01:04 | bystryskrzat

  Re:Żakowski: Czeka nas religijne przesilenie i epidemia radykalnego chrześcijaństwa

  @remm

  Bardzo trafne spostrzeżenie.
  Mafia ma długie macki.
 • 2015-04-02 07:09 | Andrzej

  Re:Żakowski: Czeka nas religijne przesilenie i epidemia radykalnego chrześcijaństwa

  Absurd goni absurd. Kościół zwalcza metodę in vitro i przeciwstawia się uchwaleniu ustawy o zapobieganiu przemocy w rodzinie, Równocześnie popiera lansowaną przez PiS teorię zamachu na Tu154, a w czasie mszy świętych księża modlą się za tych, co polegli pod Smoleńskiem i przyrównują tę katastrofę lotniczą do zbrodni katyńskiej.
 • 2015-04-02 14:00 | Artur

  Re:Żakowski: Czeka nas religijne przesilenie i epidemia radykalnego chrześcijaństwa

  Wierzący nie muszą słuchać głupich biskupów. Sługi Kościoła powinni emanować tolerancją i mądrością, a nie głupotą. Wyłazi z nich brak wszechstronnego wykształcenia, ogłady moralnej, kultury osobistej, brak podstawowych zasad dobrego wychowania, niekompetencja w podstawowych kwestiach życiowych, oderwanie od rzeczywistości oraz istotnych problemów codziennego życia ludzi. Wierzący nie muszą słuchać durniów.
 • 2015-04-02 19:07 | publicyst

  Re:Żakowski: Czeka nas religijne przesilenie i epidemia radykalnego chrześcijaństwa


  I bądź tu mądry, człowieku.
  Krk sprzeciwia się: in vitro, uchwaleniu ustawy o zapobieganiu przemocy, antykoncepcji, małżeństwom jednopłciowym, pigułce "dzień po", uprawianiu seksu nieprokreacyjnego, aborcji, komunii dla rozwodników i "nieposłusznych" posłów .......

  Idę w zakład, że na wołania katoprawicy za karą śmierci polski krk jest mocno przygłuchawy.

  Hipokryzja w najczystszym wydaniu !!!
 • 2015-04-02 21:25 | 100% tolerancji

  Re:Żakowski: Czeka nas religijne przesilenie i epidemia radykalnego chrześcijaństwa

  W panstwach o niskiej swiadomosci obywatelskiej i osobistej swiadomosci obywatela typowym zjawiskiem jest silna orientacja religijna jako "rozwiazanie" wszelakich problemow spoleczno-gospodarczych oraz "gwarancja" sukcesu ( czesto w swiecie obiecanym i tylko dla zmarlych). Niestety ruchow religijnych nie mozna pogodzic z praktykowana demokracja i prawdziwa wolnoscia osobista czlowieka. Religia to podporzadkowanie nomenklaturze i jej wartosciom.
 • 2015-04-03 07:42 | kontra

  Re:Żakowski: Czeka nas religijne przesilenie i epidemia radykalnego chrześcijaństwa

  @ Valentin

  Mylisz sie. Zamiast chrzescijanstwa w ZSRR wprowadzono inna religie. A bogiem zrobiono Lenina.
 • 2015-04-04 01:28 | Maciej2

  Re:Żakowski: Czeka nas religijne przesilenie i epidemia radykalnego chrześcijaństwa

  Współżycie w społeczeństwie osób o różnych poglądach oparte jest na pewnej równowadze, która wymaga ustępstw od każdej ze stron. U nas tę równowagę cechuje dość mocny przechył na stronę kościoła (jego działalność jest finansowana z budżetu państwa, nie płaci podatków, ma przemożny wpływ na wychowanie dzieci, kontroluje cmentarze, funkcjonuje w służbie zdrowia, wojsku, policji...), co tłumaczone jest jego wyjątkową rolą.

  Ustępstwo wymagane ze strony kościoła polega zaś na tym, żeby godził się, iż jego doktryna nie będzie realizowana za wszelką cenę i w stu procentach. Wszak gdyby nasze państwo w pełni realizowało katolicką doktrynę religijną, to byśmy żyli w państwie wyznaniowym, w którym kościół jest jedynym władcą.

  Wydaje mi się, że to pewien elementarz wiedzy o społeczeństwie i demokracji, tym gorzej dla nas wszystkich, że kościół i prawica świadomie i brutalnie dążą do totalnej dominacji.