Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Prezydent proponuje zmiany w podatkach, rząd nie jest nimi zachwycony

(8)
Według propozycji prezydenta wątpliwości w interpretacji przepisów mają być rozstrzygane na korzyść podatników, a nie – jak teraz zazwyczaj bywa – po myśli fiskusa.
 • 2015-04-09 14:54 | MMK

  Jak to Prezydent przed wyborami o wyborców projektem zadbał :)

  " Szkoda tylko, że kończy się tylko na częściowych rozwiązaniach,"
  Nawet, nic się "nie kończy", tylko zaczyna się kiełbasa wyborcza.

  A szkoda że urzędujący Prezydent "pochyla" się nad problemem na tyle przed wyborami aby robiąc dobre wrażenie faktycznie nic nie musieć zrobić przed wyborami ;)
  Było 6 lat prezydentury na podjeście tematu.

  Wyborcy! Niezależnie od przekonań, przestańcie wierzyć w politykierskie deklaracje, obietnice, programy wyborcze, a zacznijcie rozliczać politykierów z tego co faktycznie robili w czasie gdy brali pensje płacone z waszych podatków!

  Chyba ze wolicie dalej być robieni przedwyborczo w konia, tak jak klasycznie próbuje zrobić was prezydent ;)

 • 2015-04-09 15:42 | remm

  Re:Prezydent proponuje zmiany w podatkach, rząd nie jest nimi zachwycony

  Platforma naprawdę myśli, że ktoś to weźmie na poważnie? Przecież ostatnio nałożyła na urzędników skarbowych obowiązek karania grzywną w wysokości co najmniej 1000 złotych 80% kontrolowanych firm. Urzędnicy, którzy nie wykonają normy, stracą pracę. Kilka miesięcy temu kobieta zajmująca stanowisko wiceministra finansów oświadczyła dziennikarzom, że rząd PO nie zamierza upraszczać prawa gospodarczego, bo proste i przejrzyste prawo jest szkodliwe dla państwa. A co do Komorowskiego to właśnie dziś obiecał 100 milionów ukraińskim oligarchom, no i musi to skądś wziąć.
 • 2015-04-09 16:55 | janadam48

  Re:Prezydent proponuje zmiany w podatkach, rząd nie jest nimi zachwycony

  Oferowanie Ukrainie 100mln.wywołuje na twarzach oligarchów grymas politowania. Sam Poroszenko dysponuje majątkiem w wysokości przyprawiającej o zawrót głowy cyt.,,Jego majątek sięga 1,3 mld dolarów. Według "Forbesa" Petro Poroszenko, który 7 czerwca został zaprzysiężony w Kijowie na nowego prezydenta Ukrainy zajmuje siódme miejsce w swoim kraju i 931. na świecie pod względem bogactwa. W rankingu magazynu "Korrespondent" zajął też 23. miejsce na liście najbardziej wpływowych ludzi na Ukrainie w 2013 r.,,
  Zastanawiam się po jaką cholerę nasz prezydent chce im dać pieniądze z moich podatków. Przecież Ukraińscy oligarchowie mogą sami naprawić swój kraj. Ukraińcy wyraźnie nie chcą naszej pomocy. Widać to szczególnie dzisiaj podczas wizyty naszego prezydenta w parlamencie ukraińskim. Wynosząc na piedestał upowca pokazali Bronkowi środkowy palec. Bronek jak to hrabia pierdoła oczywiście nic nie kuma i w dalszym ciągu oferuje tym biednym oligarchom kasę na podpaski i waciki dla swoich kochanek. Panie prezydencie oszczędź nam wstydu. Takimi gestami wyborów nie wygrasz!
 • 2015-04-09 23:10 | Uważajcie tylko

  Re:Prezydent proponuje zmiany w podatkach, rząd nie jest nimi zachwycony

  żeby ludzie z tego szczęścia nie powyskakiwali oknami.
 • 2015-04-10 07:25 | Byniek

  Uczcie się od starożytnych.

  To, co prezydent chce zrobi, a co publiczność ma przyjąć z zachwytem, znane było już w starożytnym Rzymie. Ot, chociaż by taka sentencja " in dubiis benigniora praeferenda sunt" - w przypadku wątpliwości wybiera się życzliwsze rozwiązanie. Amen.
 • 2015-04-10 15:40 | L

  Re:Prezydent proponuje zmiany w podatkach, rząd nie jest nimi zachwycony


  Nikt ci tyle nie da ile polityk obieca.
  Gdyby Pan prezydent w ciągu swojej kadencji doprowadził do wejścia takiego prawa była by to niewątpliwa zasługa, jednakże zgłoszenie projektu przed wyborami ma niestety tylko znaczenie propagandowe. Równie dobrze może zgłosić projekt ustawy dotyczącej przekazania przez MF po sztabce złota dla każdego obywatela. Oceniajmy konkrety a nie propagandę.
 • 2015-04-11 20:52 | sprzeciw21

  Re:Prezydent proponuje zmiany w podatkach, rząd nie jest nimi zachwycony

  To fasada. Komorowski zgodzi się na wprowadzenie podatku katastralnego, czyli dodatkowe tysiące złotych podatku od mieszkania. http://serwis21.blogspot.com/2015/03/zgoda-na-podatek-katastralny-i.html
 • 2015-04-12 17:31 | ted

  Re:Prezydent proponuje zmiany w podatkach, rząd nie jest nimi zachwycony

  Nic nie warta kiełbasa wyborcza Komorowskiego. Wiadomo że to nie przejdzie więc po co ten cyrk ?