Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Niemcy grożą wycofaniem oferty przejęcia wrocławskiej fabryki Fagor Mastercook

(10)
Zdaniem Urzędu połączenie obu firm nie pociągnie za sobą istotnego ograniczenia konkurencji w branży AGD.
 • 2015-04-10 14:05 | Vera

  Udawanie dziennikarstwa

  Ten udający dziennikarstwo tekst zajmuje się, typowe w PL, szukaniem winnych i ukrytych spiskowych motywów a nie przedstawianiem szans i szukaniem rozwiązań. Los ludzi jest jak zwykle na ostatnim miejscu.
 • 2015-04-10 15:07 | WitBro

  Re:Niemcy grożą wycofaniem oferty przejęcia wrocławskiej fabryki Fagor Mastercook

  A od kiedy zadaniem dziennikarzy jest szukanie rozwiązań? Od tego są inni.
  Media mają za zadanie przedstawianie sprawdzonych!! faktów.
  Jeżeli w artykule znalazły się nieprawdziwe informacje, należy to ujawnić. A nie krytykować "ryczałtem" na odlew.

  Przecież problem tkwi w czymś innym: 26 lat po transformacji polski przemysł pozostaje na etapie montowni cudzych rozwiązań w niezbyt przyszłościowych branżach (ileż to lodówek, pralek, zmywarek itd. można kupować do swojego gospodarstwa domowego?). Największym artykułem eksportowym jest tania siła robocza - czy to bezpośrednio w formie emigracji zarobkowej, czy też pośrednio w formie pracy w takich montowniach. Wielki powód do chwały.

  Przed laty przeczytałem o polskim sukcesie eksportowym, były to makarony dla francuskich restauracji: jedyna spełniająca kryteria jakościowe mąka pochodziła bodajże z Kanady, maszyny/oprzyrządowanie z Włoch, kadra z Francji. A na koniec to sią nazywało polskie makarony. Teraz polskie pociągi i autobusy składane są w większości (do 80%) z importowanych części i podzespołów.

  Pozdrowienia dla myślących
 • 2015-04-10 15:16 | Art63

  Re:Niemcy grożą wycofaniem oferty przejęcia wrocławskiej fabryki Fagor Mastercook

  Dobre podsumowanie sytuacji, która jest scenariuszem na film. Historia zarządu, który dopuszcza do setek mln niezapłaconych faktur to kryminał. Niestety, nie ma kto zarządu z tego rozliczyć, to mogą jedynie właściciele - ci sami, którzy nie zapłacili...

  Syndyk znalazł się w bardzo trudnej sytuacji, bo jeśli odrzuci ofertę BSH a potem sprzeda masę upadłościową taniej ( a na to wygląda, bowiem skoro duzi gracze nie są zainteresowani, to mały gracz nie wyłoży 150mln PLN na fabrykę z 500 ludźmi nie mając rynku na produkcję), to będzie miał poważne zarzuty, choć chyba mniejsze niż gdyby sprzedał ją teraz.

  Starzy zarządcy czekają na masę upadłościową...

  Wygląda na to, że nie ma w tej chwili sił zainteresowanych utrzymaniem istniejącej struktury.
 • 2015-04-10 18:59 | bever

  Re:Niemcy grożą wycofaniem oferty przejęcia wrocławskiej fabryki Fagor Mastercook

  Wszyscy pisza o upadku przemyslu i przedsiebiorstw wspolpracujacych a przeciez upadaja tylko kapitalisci, nie upadaja zwykli ludzie ich niewolnicy-proletariusze, albowiem spod nas nikt sie nie dobija. To my stanowimy podstawe, grunt tego panstwa. Zwykli ludzie znajda sobie prace w uslugach, w rozrywce, zbieraniu owocow lesnych lub truskafkow. MY przezyjemy tylko burzuje chca jak najwiecej wyrwac nam z gardel, przyzwyczaili sie zyc na szynce i wakacjach nad morzem, a niech sprobuja na salcesonie i innch wedlinach, nic im ni zaszkodzi taka dieta. Albo mowita o emigracji, jak wyjedzie tylu nas co zydow do diaspory (60%) lub Irlandczykow ktorych jest wiecej w USA niz w Irlandii (80%) to bedzie mozna mowic o jakiejs emigracji. Totez ja widze tylko probe ograniczenia naszego wielkiego dorobku wolnosci, 26 lat naszej nowej niepodleglosci Polski przez zakazywnie wyjazdow na wakacje.
 • 2015-04-10 21:59 | mixxer

  Re:Niemcy grożą wycofaniem oferty przejęcia wrocławskiej fabryki Fagor Mastercook

  Czy w Polsce istnieja jeszcze jakies polskie banki, polskie przedsiebiorstwa, itp.?
 • 2015-04-10 22:37 | mopus11

  Re:Niemcy grożą wycofaniem oferty przejęcia wrocławskiej fabryki Fagor Mastercook

  Pracowałem w tym zakładzie prawie 20 lat. Na szczęście dla mnie, jak się potem okazało zwolniłem się z niego w połowie lat 80. Pamiętam, jak w czasie karnawału Solidarności robotniczo-urzędnicza załoga śpiewała w religijno-patriotycznym uniesieniu "Ojczyznę wolną racz nam..." Po latach jeden z moich kolegów, wierny Wrozametowi - Mastercookowi do końca, mówił z goryczą: gdybym wiedział jak nas etos styropianowo-katolicki wykiwa to, jak byłem przez cały czas bezpartyjny, z miejsca zapisałbym się do PZPR. Za strasznej komuny były wczasy nad morzem, nad jeziorami, kolonie dla dzieci, wszystko w zakładowych ośrodkach. Zakładowy autobus zawiózł załogę na wczasy i przywiózł. A zimą każdej niedzieli woził miłośników białego szaleństwa do Zieleńca, za grosze, też zakładowym autobusem. Wędkarze mieli ośrodek wypoczynku sobotnio-niedzielnego w Sułowie. Parafrazując pisarza: zasypało, wszystko zawiało. To se ne vrati. Jeszcze małe sprostowanie. "Wrozamet" to Wrocławskie Zakłady Metalurgiczne. Nie Metalowe. Bowiem początkiem zakładu była odlewnia. Ale to już inna historia.
 • 2015-04-10 23:48 | AdRem

  Re:Niemcy grożą wycofaniem oferty przejęcia wrocławskiej fabryki Fagor Mastercook

  Niestety, "styropianowo-katolicki" etos woli inwestowac w kolejne pomniki Jana Pawla II, kolejne koscioly, czy tez "shopping-malls".
  Rozwoj naukowo-techniczny i przemyslowy kraju zaniedbano niemal calkowicie !!
 • 2015-04-11 15:51 | Janusz Z

  Re:Niemcy grożą wycofaniem oferty przejęcia wrocławskiej fabryki Fagor Mastercook

  Lepiej oddać na żyletki, niż przekazać Nazistom (bo Niemcy już chyba nie istnieją...), a z przejętego Wrozametu zrobić spółdzielnię pracowniczą, jak Mondragon, którą chcieli wyrolować długami Fargo, żeby podkopać samą ideę, ale Baskowie nie w ciemię bici, więc się nie dali, woleli wyłupić chore oko i odrzucić.

  Załoga powinna utworzyć spółdzielnię, powołać własny zarząd i wystąpić o kredyt 90 melonów plus jeden grosz, żeby przebić Nazistów, po czym przejąć zakład, a nazistom pokazać gest Kozakiewicza.
 • 2015-04-12 21:10 | zly

  Re:Niemcy grożą wycofaniem oferty przejęcia wrocławskiej fabryki Fagor Mastercook

  Pani Solska, napisala pani bzdure juz w pierwszym zdaniu artykulu. Przeciez z artykulu wyraznie wynika,ze Niemcy nie zamierzaja 'inwestowac' we Wroclawiu, tylko przejac atrakcyjny grunt za grosze, fabryke zburzyc,a zaloge wywalic. Pozniej odsprzedaja teren z dziesieciokrotnym przebiciem pod supermarket albo jakas montownie. Brawa dla pani syndyk, ostatniej uczciwej, ktora wyprowadzila fabryke na prosta. Widac tez, ile sa warci owi zachwalani przez naszych ekonomistow 'zagraniczni inwestorzy', zajmujacy sie glownie dojeniem kasy z bylych polskich zakladow. Boje sie jednak,ze pani syndyk nie przetrwa dlugo, skoro BSH zdolal juz kupic sobie sedziego, prezydenta miasta i szefa 'Solidarnosci'. W kazdym razie trzymam za nia kciuki.
 • 2015-04-18 02:32 | zly

  Re:Niemcy grożą wycofaniem oferty przejęcia wrocławskiej fabryki Fagor Mastercook

  Fabryka zostala sprzedana, zaloga idzie na bruk, i po raz kolejny korupcja, prywata i zwykla glupota zwyciezyla..Pani syndyk serdecznie zycze kariery za granica- Polska po raz ktorys z kolei ustami przekupionego sedziego oswiadczyla,ze ludzi uczciwych i kompetentnych nie potrzebuje..