Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Śmierć na komendzie w Kutnie to przestroga, że w policji dzieje się coś bardzo złego

(19)
Śmierć chłopaka w Legionowie, zgon młodego mężczyzny w Sosnowcu, uduszenie chorego psychicznie podczas policyjnej interwencji w Zamościu, podejrzany o włamanie po pobycie w gdańskiej komendzie umiera w szpitalu – to tylko kilka spraw z ostatnich miesięcy.
 • 2015-04-25 21:57 | rehh

  nasi pożyteczni rozminęli się z powołaniem już daawno

  i nie trzeba na potwierdzenie tego przypadków zabójstw i pobić przez nich, to co obserwuję na codzień to sytuacje gdy zamiast chronić obywateli przed bandyterką, obywateli odpoczywających, relaksujących się z piwem czy ziołem w parkach, na skwerach, nad rzeką czy na jakimś rynku w kinie pod gwiazdami, sami biorą na siebie rolę bandyterki i tych ludzi nękają. plus kwestia radarów, (nie)przyjmowania zgłoszeń w sprawach "nierokujących", wyrabianie przez drogówkę mandatowych "norm".... niepojęte że wierchuszka pożytecznych nie widzi, jak w ten sposób eroduje w kraju stosunek do pożytecznych i do prawa w ogóle. albo widzi i toleruje, też niepojęte. jak to że spory odsetek daje się robić w wała i akceptuje takie pojęcie "prewencji"
 • 2015-04-26 09:47 | Marcos

  Jak zwykle świetny i racjonalny komentarz red. Pytlakowskiego

  Tak naprawdę każdy racjonalny człowiek myśli tak samo. Szarpanina, w której podejrzany odblokowuje broń i strzela sobie z kilkusekundową przerwą w głowę - to wersja w którą mogą uwierzyć tylko bardzo ograniczeni wyznawcy oficjalnych przekazów o pracy policji. Wiadomo powszechnie, że selekcja do pracy w policji jest negatywna - trafiają tam prymitywni, ograniczeni, chamscy osobnicy. Nie ma nad nimi żadnego nadzoru. Żyją jedynie pod presją swych szefów, którzy chcą tylko poprawy "statystyk". W tej zabawie wszelkie chwyty są dozwolone - groźby, straszenie, szantaż, bicie na komendach to chleb powszedni. A gdzie jest minister - katechetka? Modli się w kaplicy na komendzie?
 • 2015-04-26 10:52 | 25 lat wolności i "nagle" okazuje się

  Re:Śmierć na komendzie w Kutnie to przestroga, że w policji dzieje się coś bardzo złego

  że bezprawie (mi)policji jest takie samo jak za ancien regime'u. I tak samo upychane pod dywan.
  Zacytuję zespół Izrael: "Policjant obroni mnie przed bandytą, policjant obroni przed chuliganem - ale kto obroni mnie przed policjantem?"
 • 2015-04-26 10:56 | jolinek

  Re:Śmierć na komendzie w Kutnie to przestroga, że w policji dzieje się coś bardzo złego

  A czy Szanowny Redaktor zwrócił uwagę na pierwszy komunikat od policji po tej kutnowskiej tragedii? Jak ze sztancy rutynowo używanej od 1990 r. Sam sobie złamał nogi, sam się zastrzelił, albo był agresywny i sam się prosił o te, no "środki przymusu bezpośredniego". Czekam tylko na obrzędowe zdanie rzecznika policji o "naruszeniu nietykalności i znieważeniu funkcjonariusza", czyli - alibi generalne. Słyszał pan kiedykolwiek z ust np. rzecznika Mariusza Sokołowskiego (stale awansującego za ten proceder, już za inspektora robi...), że to policjant naruszył prawa człowieka i obywatela, przekroczy uprawnienia, postąpił haniebnie i w dodatku że łże, za co wylatuje dyscyplinarnie z roboty, z utratą wszelkich fruktów materialnych i emerytalnych, obowiązkiem zwrotu mieszkania służbowego, karą więzienia oraz nakazem zadośćuczynienia obywatelowi? Przeciwnie - w ciemno założę się, że dojdzie do kolejnego (metoda systemowo stosowana masowo) tzw. procesu odwetowego, żeby obywatel miał raz na zawsze zababrane papiery i nigdy nie zapomniał, że jak będziemy chcieli, to cię załatwimy (służę co najmniej 10 przykładami z pierwszej ręki). Za to akurat byle pętak z mentalnością alfonsa (patrz niejaki Marzec z Opola) może został dziś w Polsce oberpolicmajstrem. toteż i generałów policji na hektar mamy najwięcej na świecie, że nie wspomnę o generałach straży miejskiej, wsiowej, granicznej oraz wojsk wszystkich żywiołów.
  I słusznie pan podkreśla, że sędziowie i prokuratorzy w ciemno dają wiarę gangsterom i bandytom, byleby byli odziani w tę symboliczną odzież. To się nazywa po prostu państwową mafią - państwem funkcjonariuszy chroniących swe przywileje materialne, władzę, a szczególnie bezkarność (o bezkarności sędziów sporo mówi artykuł z "Polityki" (12/15). Cuchnąca trupem martwota artykułu 77 konstytucji budzi po prostu śmiech. Pokątnie, ukradkiem funkcjonariusze zbudowali sobie (nam?) państwo mafijno-sądowo-policyjne (pojedyncze przypadki prokuratorów i sędziów niedających automatycznej wiary mundurowi policzę na jednej ręce). I nie ma co bić na alarm, bo już za późno. Marcinów (uczy Marcin Marcina) stoi na solidnych podstawach. Awans nie za niekwestionowane zasługi lecz za wysługę lat i objęcie etatu, nabór do formacji z najgorszego rynsztoka społecznego o najuboższym zapleczu kulturowym (oględnie mówiąc), no to się powiela - wzór-uczeń-postawy-zachowania rodem z UB, SB, bo to przecież nadal jest kod kulturowy tamtych formacji. Tamci ludzie przecież nie wyparowali, są, co gorsza rozmnożyli się, ich potomstwo trafiło do policji i tych, no, niespecjalnych służb. Zapytał kto kiedy - służb komu? Tylko proszę nie brechtać o dobru państwa, albo tym ulubionym u jankesów "bezpieczeństwie narodowym". Bo to ja jestem państwo. Ja - obywatelka, chlebodawczyni, jedyny sens istnienia państwa definiuję moje bezpieczeństwo a nie hałastra pozbawionych cywilnej odwagi, zdemoralizowanych bandytów (patrz agent Tomek & co.). A tu wychodzi, że źle przeczytałam preambułę konstytucji. Tam wcale nie stoi "my, naród, postanawiamy". Tylko "my, funkcjonariusze, ustanawiamy"... a za naruszenie nietykalności i godności tychże - od pół roku do lat trzech, czy jakoś tak.
  Zresztą, sam pan o tym wielekroć pisał i co? Nie ma pan poczucia rzucania grochem o ścianę?
 • 2015-04-26 13:31 | żyga

  Re:Śmierć na komendzie w Kutnie to przestroga, że w policji dzieje się coś bardzo złego

  Kasowanie kasy dla policji ma też takie skutki.N szczęście te kilka przypadków to pikuś wobec poczynań policjantów np. za wodą.Bo brak kasy powoduje to że policjant staje sam na sam z bandytą ,wariatem i innymi przestępcami.A w kinach ogląda się jak za lustrem s toją inni policjanci i obserwują .Dajcie pól promila z tego co na ostatnio na zarobek dla jankesów i żabojadów to sytuacja się poprawi.
 • 2015-04-26 16:34 | Caramba

  A W URZĘDACH JEST LEPIEJ?

  Nie.
 • 2015-04-26 18:13 | Lucjank

  Re:Śmierć na komendzie w Kutnie to przestroga, że w policji dzieje się coś bardzo złego

  A gdyby to policjant skończył z kulą w głowie, to wtedy byłyby narzekania na nieudolność policji. Nie był to spokojny obywatel, skończył tak jak żył.
 • 2015-04-26 21:14 | Twist

  Re:Śmierć na komendzie w Kutnie to przestroga, że w policji dzieje się coś bardzo złego

  Żeby Policja i inne służby itp. funkcjonowały sprawnie i dla dobra społeczeństwa musi zostać spełnionych kilka warunków:
  1 muszą być uchwalone jasne, spójne i dokładne przepisy określające ich kompetencje obowiązki i uprawnienia
  2 muszą być odpowiednie środki na szkolenie i na wyposażenie
  3 musi być stworzony system nie pozwalający na zatrudnianie ludzi nie nadających się do takiej pracy
  4. muszą znaleźć się pieniądze na takie wynagrodzenia by przyciągnąć najlepszych kandydatów
  5. musi istnieć system kontroli, który będzie w zarodku dusił wszelkie nieprawidłowości.
  Te warunki muszą być spełnione jednocześnie, inaczej nie ma szans na poprawę, a sytuacja będzie nadal gniła.
 • 2015-04-27 09:51 | babaryba2012

  Re:Śmierć na komendzie w Kutnie to przestroga, że w policji dzieje się coś bardzo złego

  ad.1 Czy wiesz ile Rozkazów Komendanta Głównego Policji reguluje pracę policjantów?
  ad.2 "Mając mniej możemy więcej" Czyja to wypowiedź i czego dotyczy?
  ad.3 Ryba psuje się od głowy przykład http://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_Bie%C5%84kowski
  ad. 4 Od pięciu lat oraz na następne dwa lata płace w budżetówce są zamrożone. Był malutki wyjątek na Euro 2012. Reszta w strukturze płac gdzie policjanci "liniowi" zarabiają kilkukrotnie mniej od tych z kopalni głupich pomysłów w skrócie KGP Policji gdzie złodzieja widzą w TV.
  ad. 5 Obecny system kontroli polega na niszczeniu policjantów i ochronie szyszek. Czy słyszeliście aby kiedykolwiek ukarano jakiegoś komendanta?
 • 2015-04-27 10:22 | Pedro

  Re:Śmierć na komendzie w Kutnie to przestroga, że w policji dzieje się coś bardzo złego

  W policji nigdy nie było dobrze. Zawsze były nadużycia, zawsze negatywny dobór kadr (przy czym często poz znajomości). A przede wszystkim w wypadkach nadużyć ze strony policji, które ujrzały światło dzienne, zawsze było mataczenie i zwykłe kłamstwa. I na ogół sądy i prokuratura te kłamstwa indosowały jako "jedyną prawdziwą wersję". W Polsce zmianę w policji trzeba przeprowadzić równolegle ze zmianami w prokuraturze i w sądownictwie, bo to tam tkwi źródło policyjnego rozwydrzenia. Policjanci w Polsce będą zabijali i torturowali obywateli, których mają ochraniać tak długo, jak długo będą wiedzieli, że są bezkarni. A tak jest teraz.
 • 2015-04-27 13:32 | Slawczan

  Re:Śmierć na komendzie w Kutnie to przestroga, że w policji dzieje się coś bardzo złego

  Do tego prowadzi systemowa bezkarność funkcjonariuszy publicznych. Przez kilkanaście lat ,,płakań" policjantów na ,,zbyt małe uprawnienia", być może nie de jure ale de facto doprowadziliśmy do wyhodowania patologicznego układu ,,policyjno-prokuratorsko-sądowniczego". Sądy ..wykazują zrozumienie", prokurator ,,nie widzi podstaw" a policja składa kontrpozew i WYKONUJE PLANY. Jak? W każdy możliwy sposób byle statystyka się zgadzała. Jego (systemu) logika jest jasna - dużo łatwych spraw (pijany rowerzysta, amator piwa na ławeczce w parku, złodziej batonika, małolat z 1g marihuany) stwarza wrażenie wielkiej działalności.
  Drugim filarem owej patologii są przywileje - od wyżej opisywanej bezkarności, wczesna emerytura, dodatki finansowe, nie najgorsze (jak na poziom intelektualny zainteresowanych) zarobki . Byle tylko przeciepać jakoś te 15 lat (25lat). Nie podpaść, wykonywać plany (bijąc też - w końcu tak jak w każdej korporacji - WYNIK, nie ważne jak. Bez wyniku ,,kadra managerska" nie dostanie premii, zostanie zwolniona, więc ciśnie szaraczków). Ciekawostka - policjanci z definicji fizycznie mieli stanowić elitę ( ,,kat A1" -:) ) a okazało się, że są najchorowitszą grupą zawodową. Cudowne ozdrowienie - do poziomu reszty zatrudnionych ,,tam gdzie wolno chorować" przyniósł prosty zabieg medyczny - likwidacja przywileju 100% płatnego chorobowego. Nagle ekipa ozdrowiała. Likwidacja taaaakich przywilejów emerytalnych wraz z podniesieniem uposażeń powinna uzdrowić jakość kandydatów. Przyjdą do roboty chętni do PRACY W POLICJI (w wojsku, etc) miast amatorów wczesnej emerytury. Zwykle przywileje sprzyjają degeneracji.
  Symptomatycznym przykładem degeneracji polskiego systemu prawnego jest par 62. Sami policjanci domagali się jego zaostrzenia bo stara postać ,,nie pozwala im łapać dealerów" ale pomimo zmiany i obstalowania drakońskiego prawa konsumpcja ZNACZĄCO WZROSŁA, dealerów złapanych jakoś nie przybyło, pojawiły się za to o wiele groźniejsze substytuty chemiczne. Sami funkcjonariusze przyznają, że owa ustawa okazała się przeciwskuteczna, że generuje koszty finansowe i społeczne nieadekwatne do stopnia zagrożenia ale...Ustawę zmieniono (na fali zagrożenia Palikotem) tak by ci, których stać na dobrego adwokata mogli się wyślizgać (,,niewielka ilość" WTF - 1g? 1 kg?) a reszta? Bez zmian - płotki wypełniające sieć statystyki. I o to chodzi.
  Ps. - Martin Baruch - twój wpis uważam za odrażający. Jak mniemam w Twoich żyłach płynie błękitna krew bo odraza z jaką piszesz o plebsie - chłopskich i proletariackich nieudacznikach pchających się do munduru takową znamionuje. Coś takiego jak brak innych perspektyw jak praca w budżetówce, bo nie ma tam innej pracy lub jest w typie ,,7 dni w tygodniu tyle ile pan zatrudniający uzna za stosowne za 1400zł na rękę" w Twoim systemie intelektualnym nie istnieje? Nie wszyscy policjanci to swołocz. Czasem system robi swołocz z przyzwoitych ludzi. O czym świadczą nasze ,,elity polityczne".
 • 2015-04-27 14:33 | Józek

  Re:Śmierć na komendzie w Kutnie to przestroga, że w policji dzieje się coś bardzo złego

  Chcę się zapytać; jeśli policjant nosił PISTOLET w kaburze to czy na pasie czy pod pachą? A jeśli nosił pistolet w komendzie policji, to dlaczego broń była przeładowana (miała nabój wprowadzony do komory nabojowej) i dlaczego była odbezpieczona?
  Bo być może "w ferworze przesłuchania" broń tą wyrwano z kabury, załadowano magazynek, przeładowano, odbezpieczono i oddano trzy strzały. Chyba, że przesłuchiwany oddał do siebie trzy strzały samobójcze?
 • 2015-04-27 18:55 | zdzisław procyk

  Re:Śmierć na komendzie w Kutnie to przestroga, że w policji dzieje się coś bardzo złego

  Jestem prawnikiem i mogę stwierdzić jedno w Policji bandytyzm kwitnie przy pomocy Prokuratury I Sądów .Katuje się niewinnego człowieka na komendzie, a następnie oskarża, ze dokonał czynnej napaści na policyjnych bandziorów itp.""
 • 2015-04-27 21:55 | krzysiek

  Re:Śmierć na komendzie w Kutnie to przestroga, że w policji dzieje się coś bardzo złego

  Tak sobie pomyślałem, że co bym nie napisał, to i tak nie będzie miało sensu, bo o tych sprawach, trawce, pijanych rowerzystach, chronionych bandytach się od lata pisze. Przyglądając się bliżej, to bandyci są, ale to policja.

  Ja po prostu nie zagłosuję na Bronka, niech się dzieje, co chce. Akurat Bronek z ekipy, która od lat rządzi w tym kraju i jest odpowiedzialna za zachowanie policji.
  Dziękuję.
 • 2015-04-27 23:16 | https://omniscienttrinity.wordpress.com/

  Re:Śmierć na komendzie w Kutnie to przestroga, że w policji dzieje się coś bardzo złego

  Artykuł kompletnie stronniczy, bazujący na przypuszczeniach. W żaden sposób nie bronię tutaj Policji, ale jak można na podstawie przypuszczeń formułować tak daleko idące wnioski? A może faktycznie przesłuchiwany chciał odebrać funkcjonariuszowi broń? Oczywiście, mogło być też tak jak Autor to opisał. Chodzi mi tu bardziej o profesjonalizm dziennikarzy i ich rzetelność. Kilka medialnych wydarzeń i już tony oskarżeń i generalizacji w stronę Policji. Ważne, że się sprzeda... bo społeczeństwo uwielbia hejtować Policję ;)
 • 2015-04-28 16:47 | Do ostatniego komentatora (https....)

  Re:Śmierć na komendzie w Kutnie to przestroga, że w policji dzieje się coś bardzo złego

  Szanowny(a) Pani(e), nikt rozsądny nie atakuje policjantów za fakt bycia policjantami. Tu nie komentują smarkfony słuchające "firmy i jp". Niemniej jest coś nie halo i to bardzo. W NIE jest już 3 lub 4 artykuł o warszawskiej grupie specjalnej ds. kradzieży samochodów, która łapała i katowała Pambukowi ducha winnych małolatów, jednego z nich mało nie rozstrzelała gdy spokojnie jechał własną furą po ulicy. Nikt do sądu autorów nie podał, nawet nie nadesłał sprostowania zgodnego z prawem prasowym. Więc jak to jest? Po trosze wszyscy z wyjątkiem "hama" barucha mają rację. Zresztą znam osobiście "prawdziwych psów' i wszyscy są zgodni że ryba psuje się od wierchuszki. Co mówią o swoim dowództwie, minister katechetce i "żeczniku" sokołowskim to nie nadaje się do druku nawet w nawiasach.
 • 2015-04-29 00:26 | No i jak raz: właśnie się obejrzało, tym razem na tvn

  Re:Śmierć na komendzie w Kutnie to przestroga, że w policji dzieje się coś bardzo złego

  reportaż o funkcjonariuszach z miejscowości B. na Podkarpaciu, którzy w sprawie serii gwałtów i usiłowań (na starszych kobietach) najpierw potraktowali sprawę po łebkach, a gdy podniósł się szum, upatrzyli sobie na kozła ofiarnego miejscowego "wsiowego głupka" (tzn. lekko upośledzonego chłopaka) i chcieli go wmanewrować w sprawę klasyczną zagrywką "na dobrego i złego glinę' itp, szczęśliwie nieskutecznie. W końcu zrobiło się tak grubo, że góra zdjęła czapę i teraz panowie policjanci sami podpadają pod paragraf - a prawdziwego sprawcy nie nakryto do dziś. To standardy z Rosji, Meksyku czy innego Bangladeszu,bo już nie wiem? A smród przyczepi się w rezultacie i do większości uczciwych "psów".
 • 2015-05-03 10:32 | teofilina

  Re:Śmierć na komendzie w Kutnie to przestroga, że w policji dzieje się coś bardzo złego

  Ten wypadek to wina Policji jako instytucji. Gdyby obowiązywały prawidłowe procedury przesłuchań zabezpieczające bezpieczeństwo funkcjonariusza i przesłuchiwanego nie byłoby wypadków.
 • 2015-05-03 16:27 | jakowalski

  Re:Śmierć na komendzie w Kutnie to przestroga, że w policji dzieje się coś bardzo złego

  To jest generalny kryzys państwa, w tym tzw. wymiaru sprawiedliwości.