Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nasi skąpi bogacze

(6)
Czy do świadomości najbogatszych Polaków dociera prawda, że majątek, podobnie jak szlachectwo, zobowiązuje?
 • 2015-05-01 01:09 | Tomasz1091

  Taka drobna uwaga...

  Taka drobna uwaga - fundacje mogą być (i najczęściej są) świetnym sposobem na obniżenie podatków. Można odliczyć na rzecz fundacji 10% dochodu firmy. Bogacz może założyć fundację i z dowolnej firmy której jest właścicielem owe 10% przelewać. Czyli forsa zostaje u niego, bo nie wiadomo, jaka część jest przekazywana na cele dobroczynne. Może być to np. 0.001%.

  Darowizny na kościelną działalność charytatywno-opiekuńczą (cokolwiek miałoby to oznaczać, Kościoła Katolickiego tylko i wyłącznie) mogą być w nawet całości odliczone od dochodu, czyli wszystko możecie im dać. Tak się ustawili skubańce.
 • 2015-05-01 12:56 | Józek

  Re:Nasi skąpi bogacze

  Do tego: dotacje na zabytki, wynagrodzenia szkolnych "nauczycieli", nadania majątkowe, renty i emerytury po "naukach szkolnych", darowizny bez opodatkowania, dochody opodatkowane w skali bodajże 2%, reklamy z maryje, itp. itd.
 • 2015-05-01 23:13 | jakowalski

  Re:Nasi skąpi bogacze

  Majątek bierze się z pracy, ale nie własnej...
 • 2015-05-05 23:40 | Mixx

  Re:Nasi skąpi bogacze

  W takich krajach jak USA, czy Kanada bardzo czesto bogaci ludzie oferuja (mniejsze lub wieksze) pieniadze dla uczelni wyzszych/uniwersytetow (czesto dla uczelni, na ktorych kiedys sami studiowali... ale nie tylko i nie zawsze).
  W Polsce jeszcze nie dorosli do tego poziomu... czy tak?
 • 2015-05-07 20:58 | jakowalski

  Re:Nasi skąpi bogacze

  Oferują aby w ten sposób kupić dyplomy dla swoich dzieci i jednocześnie zaoszczędzić na podatku.
 • 2015-05-14 05:30 | Mixx

  Re:Nasi skąpi bogacze

  Oferuje wielu starszych (bogatych) ludzi. Oni nie musza sie juz martwic o przyszlosc swoich dzieci...