Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Co zrobić z chorymi psychicznie przestępcami

(1)
Co robić z przestępcami, najwyraźniej chorymi, a w każdym razie radykalnie odbiegającymi od społecznej i psychicznej normy? Karać? Izolować? Ale jak?
 • 2015-05-08 19:53 | strixy

  Wyważanie otwartych drzwi

  Nie rozumiem, skąd ta potrzeba wyważania otwartych drzwi?

  Psychopaci nie są chorzy psychicznie, odróżniają dobro od zła, wiedzą, że zadają cierpienie. Robią to, bo ich to 'kręci'. Trynkiewicz wprost mówił, że mordy dawały mu 'uspokojenie', czyli orgazm po prostu.

  Dla przeciętnego człowieka to trudne do przyjęcia, ale brutalnych przestępców-psychopatów po prostu rajcuje przemoc. Gwałt jest dodatkiem, formą zdegradowania ofiary, wcale nie konieczną do osiągnięcia satysfakcji seksualnej.

  Kiedyś zrobiono eksperyment, w którym seryjnym sprawcom brutalnych mordów na tle seksualnym pokazano trzy scenki: seks bez przemocy pomiędzy dwoma dorosłymi osobami; mężczyznę gwałcącego kobietę oraz mężczyznę torturującego kobietę, która błagała o litość. Podczas oglądania scenek mierzono erekcję. I co się okazało? Pierwsza scenka nie podziałała wcale, druga dużo bardziej, ale najmocniejszej erekcji dostarczyła scenka trzecia (same tortury).

  Także proszę nie wkładać do jednego worka seryjnych morderców-psychopatów oraz osób, które z powodu niedojrzałości emocjonalnej i społecznej przekierowują uwagę na nieletnich. Ci drudzy raczej 'uwodzą' i często sami się zakochują. Oczywiście oni nie powinni być bezkarni, ale w ich wypadku terapia jest możliwa. Terapia psychopatów nie przynosi natomiast żadnych efektów i dlatego w większości państw Europy Zachodniej i Północnej już od dawna są oni izolowani do późnej starości albo bezterminowo. Orzecznictwo też wskazuje na to, że w przypadku takich sprawców należy chronić społeczeństwo i kara ma charakter prewencyjny (izolacja), a nie resocjalizacyjny.