Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pijane rodzicielki: tabu przełamane

(4)
Nie ma tygodnia, by policja nie dostała zgłoszenia o pijanych matkach „opiekujących” się dziećmi. Pękło jakieś tabu.
 • 2015-05-15 00:37 | Anna78

  Zawiodlam sie

  Stereotypowo. Tematyka wazna, ale artukul rozczarowuje. Dzieci jak wiadomo sa domena kobiet, dlaczego nie ma przykladow tatusiow prowadzacych po alkoholu z dziecmi w samochodzie? Najlatwiej najechac na babki ktore musialy donosic "zycie poczete" i nie wiedza co dalej (pomijam kwestie tego czy termin "zycie poczete" powinien pojawiac sie w pracy zwanej badawcza czy naukowa na ktora powoluje sie autorka...w zestawieniu z tematyka sadowa, smiac sie czy plakac?). "promilki", "cichopijki"- really? Moze porozmawiajmy o antykoncepcji, edukacji seksualnej, aborcji? O tym jak pracuje sie z osobami uposledzobymi, uzaleznionymi czy chorymi psychicznie, kiedy w gre wchodzi dobro obecnych, lecz takze potencjalnych,dzieci? Co sie dzieje a co powinno sie wtedy dziac? Popatrzmy szerzej na systemy - rodzine, otoczenie, przemoc, wykorzystywanie, dlaczego z jakiegos powodu te dziewczyny nie umieja byc wystarczajaco dobrymi matkami? Najlatwiej jest przytoczyc kilka przykladow na dowod tego jak kobiety sie nisko stoczyly, pytanie po co to robimy- zeby miec emocjonujacy ale pusty artykul? Dwa plus, Polityko.
 • 2015-05-21 18:09 | alicja

  Re:Pijane rodzicielki: tabu przełamane

  Tutaj można znaleźć historie kobiet, które mogą pomóc podjąć decyzję dotyczącą dalszych kroków. http://materialy.przyjaciele-billa-w.pl/index.php?title=Historie_osobiste_z_IV_wydania_Wielkiej_Ksi%C4%99gi
 • 2015-05-21 22:40 | Ewa

  Re:Pijane rodzicielki: tabu przełamane

  Artykuł raczej opowiada o bezsilności prawa, a nie o tym, jak nisko upadły kobiety. I skupia się na piciu ciężarnych - co tu ma do rzeczy tatuś? Artykuł porusza też temat tego, co zrobić, żeby te kobiety nie piły w czasie ciąży. I to jest problem. Bo przecież nie wszystkim pijącym matkom jest wszystko jedno. Niektóre przestają pić, jeśli grozi im odebranie dzieci. Jeśli sąsiedzi, panie w szkole, pedagog, znajomi, rodzina przestaną się oglądać na dobro chlejącej matki,a zaczną myśleć o dzieciach pijących alkohol w łonie tychże matek, to może chociaż kilkoro dzieci się ocali. Dzwońcie po pogotowie, jak zobaczycie pijaną w ciąży. Dzwońcie po policję, jak widzicie pijaną matkę z dzieckiem.
 • 2015-05-22 22:53 | Anna78

  Re:Pijane rodzicielki: tabu przełamane

  Najwyrazniej zmylil mnie pierwszy akapit i same przyklady matek kilkumiesiecznych dzieci.

  Ale zalozmy ze to glowny problem poruszany w artykule. Moze problem nie polega na tym jak skontrolowac ciezarne zeby nie pily? Bo tak sie nie da - staniesz i bedziesz 9 miesiecy pilnowac? Moze trzeba dac im szanse unikniecia kolejnej ciazy? Same z siebie zachodza czy co?

  Wkurza mnie bardzo takie upraszczanie problemow.

  Co do ostatnich zdan z komentarza Ewy, dodam tylko - dzwoncie na policje, jak widzicie kierowce wsiadajacego po alkoholu za kierownice po rodzinnej imprezie u ciotki. Jesli widzicie rodzica ktory bije dziecko - waszego kuzyna. Jesli jestescie swiadkiem przemocy domowej u sasiadow. Latwo powiedziec - anonimowy margines, to zareaguje.

  Ile osob zadzwoni?