Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Krok w krok za kandydatami: Osiągnęliśmy stan szaleństwa

(30)
Notowania teraz wynoszą 44 proc. do 40 proc. dla Dudy. 16 proc. wyborców jeszcze nie wie, na kogo odda głos. Ta różnica jest niewielka, wystarczy mała korekta i szanse się wyrównają.
 • 2015-05-15 11:17 | marek

  hejt

  "Uczciwie trzeba powiedzieć, że zwłaszcza prezydent jest prześladowany internetowymi hejtami, złośliwymi wpisami, szyderstwami, tak jak gdyby wynajęto drużynę od takiej roboty."
  Ale jak nie szydzic z tych socjotechnicznych akrobacji? (Drugi kandydat tez nie lepszy). Wygladaja jak dwoch klaunow, starajacych sie przescignac w jak najwymyslniejszych fikolkach, byle tylko przyciagnac wiekszy tlum do swojego kramika. W sumie, pod wzgledem fikolkow, chyba nabardziej normalnie zachowywal sie Kukiz.
  Ale moze o to chodzi? Spontaniczne fotosesje ze szczesliwa rodzina, spontaniczne spotkania z wyborcami, spontaniczny przyplyw energii do pracy? Moze ciemny lud faktycznie TO kupuje, bez pudla i bez mydla?
 • 2015-05-15 14:40 | Leszex

  Re:Krok w krok za kandydatami: Osiągnęliśmy stan szaleństwa

  W telewizorze zobaczyłem rodzinę pana Prezydenta Komorowskiego. Bardzo ładna rodzina i świetny atut wyborczy, dlaczego dotychczas skrywany? Sto tysięcy miejsc pracy ma zapewnić nowy program Prezydenta, to kolejne dobre posunięcie wyborcze. Wolność od demagogii, to wprawdzie już było ale zawsze bardzo ważny element kampanii. Jeżeli Prezydent odetnie się od popierania banderowców, to już lepszego kandydata nie widzę. Pan Andrzej Duda z martyrologią Prezesa, katastrofą smoleńską i nierealnymi obietnicami, nie wchodzi w rachubę. Państwo możecie głosować jak chcecie ale to i tak nie moje zmartwienie.
 • 2015-05-15 14:54 | żyga

  Re:Krok w krok za kandydatami: Osiągnęliśmy stan szaleństwa

  Zadecyduje ta frakcja w POPISIE,która będzie chciała wygrać wybory na jesieni.,z prezesem czy bez//
 • 2015-05-15 15:23 | takei-butei

  Re:Krok w krok za kandydatami: Osiągnęliśmy stan szaleństwa

  Dzieci od dawna wiedzą, że król jest nagi, tylko do lok...ska "Polityka" w zaparte udaje, że król jest w gronostajach.
 • 2015-05-15 15:44 | Piotr

  Re:Krok w krok za kandydatami: Osiągnęliśmy stan szaleństwa

  Nie ma co grymasić, taki mamy klimat. Wszystko jest obecnie produktem, a on musi mieć PR, marketing, opakowanie, narrację i segmenty klientów. Przecież i tak kluczowe jest to, czy widać, że kandydat BARDZO chce zostać wybrany i czy roztacza wokół siebie pozytywną MAGIĘ, czyli czy zaczarowuje, czy rozczarowuje.

  Możemy oczywiście wrócić do cenzusów (czyli głosować mogą jacyś wybrani, którzy do tego dorośli) lub wprowadzić rejestrację wyborców (zagłosować mogą tylko ci, którzy się zgłosili i chcą uczestniczyć w życiu politycznym). Wtedy było by jaśniej, kogo trzeba skaptować.

  Wydaję się też, że oba obozy mają swoje mateczniki i tereny możliwe do zdobycia, czyli pogranicze ciągnące się przez całe kraj. A oni w ogóle tego nie wykorzystują. Wydaje się, że jest to województwo śląskie, w jakimś sensie dolnośląskie, łódzkie i pomorskie. Tam ważą się losy obu kandydatów. Realnie patrząc, czy Komorowski je w w większym stopniu odzyska. Jeśli nie to klapa. A to wymaga intensyfikacji działań lokalnych struktur partii i zaangażowanych komitetów poparcia. Duda ma ich kupę: parafie, kluby Maryi, itp. A Komorowski mizerniej. Dlatego raczej przegra.
 • 2015-05-15 16:16 | leniuch102

  Spot dzieci Komorowskiego? Starannie wyrezyserowany na "spontaniczność".

  Ten spot to oczywista ściema, ma sprawiać wrażenie, że powstał z marszu, ale fałsz bije po oczach i uszach.
  Okrzyk "nie czytaj z kartki" ćwiczony z dziesięć razy.
 • 2015-05-15 16:23 | bever

  Re:Krok w krok za kandydatami: Osiągnęliśmy stan szaleństwa

  ciekawe jak pismak bedzie spiewac gdy wygra Duda a wybory parlamentarne wygra PiS i Kukiz i zmienia konstytucje. Zapewne dostosuje sie ten tytulant.
 • 2015-05-15 17:28 | Basia

  Re:Krok w krok za kandydatami: Osiągnęliśmy stan szaleństwa

  Glosujacy na PO nie narzekajcie jak naplynie fala uchodzcow z Afryki bo nasz prezydent zamierza przyjać muzulmanow do naszego kraju.Wiec nie narzekajcie na potencjalnego sasiada i zasilki dla nich placone z podatkow.Juz widze tez ogloszenia o prace "przyjme osobe do 30 roku zycia"a co z tymi po 30...beda zwolnienia bo pracodawcy beda chcieli skorzystac i beda przez 2 lata jechac na darmowym pracowniku.Precz z PO
 • 2015-05-15 17:53 | Laclos

  Re:Krok w krok za kandydatami: Osiągnęliśmy stan szaleństwa

  Idiotyzm wyborców sięgnął zenitu. Nie ma juz znaczenia dla nikogo, co który kandydat soba reprezentuje, górę wzieło rozmiekczenie mózgu, irytacja z powodu "misiowatej" dystynkcji i elegancji prezydenta Komorowskiego, co przelozylo sie na poparcie dla faceta znikad, uwikłanego w ciemne interesy SKOK-owe i z wdziekiem kelnego prowincjonalnej knajpy. Horror...
 • 2015-05-15 18:36 | 33mas18

  Re:Krok w krok za kandydatami: Osiągnęliśmy stan szaleństwa

  Podobno głupota i szaleństwa nie mają granic. Niestety w tej kampanii przekroczono już granice w obu tych kategoriach. Nawet partia koalicji rządzącej PSL wystawiła swego kandydata, bez żadnych szans na cokolwiek, a nie ma chyba żadnego interesu w tym aby władzę przejęła karykatura prawa i sprawiedliwości. Garść głosów które Jarubas odebrał Komorowskiemu, mogła przesądzić o zwycięstwie prezydenta w I turze. Na moralnego zwycięzcę, za te 20 proc. ZMARNOWANYCH DLA POLSKI głosów, wyrósł „facet… który nie ma pojęcia o pojęciu” (to kapitalny cytat internauty Artura Z. z piątkowej GW). Duda, wokół którego powstał mit porównujący go niemal do Lecha K., pomimo śliskiego uśmiechu reprezentuje wszystkie najgorsze cechy jego formacji. Tak jak jego promotor JK przepełnia mózgi swych fanów pustką myślową: wmawia im że Polska jest w ruinie, obiecuje naszą gospodarkę postawić na nogi (= zburzyć pozytywne plony rządów PO-PSL), jest gotów więzić lekarzy za stosowanie in vitro. A w kluczowej kwestii wojny polsko-polskiej, podejścia do katastrofy Tu-154M 10 kwietnia 2010, Duda jak oni wszyscy idzie w zaparte: to był zamach! –Tam był wybuch! - głosi K. Szczerski, jeden z jego faworytów do najważniejszych funkcji w państwie. Reszta kandydatów zasługuje na to, żeby wszyscy o nich zapomnieli na zawsze. Chociaż casus G. Brauna to wyjątek. Jakim prawem temu antysemicie nie odebrano głosu, gdy w owej niby-debacie wygłaszał swe paranoiczne poglądy, za które powinien odpowiadać sądownie? Dlaczego sąd nakazał Gazecie Wyborczej przeprosić tego draba, którego trudno określić cenzuralnie, za napisanie prawdy o nim? Oby Europejski Trybunał Praw Człowieka uświadomił temu sądowi, że haseł faszystowskich nie wolno propagować publicznie, nawet cyrkowemu kandydatowi na prezydenta.
 • 2015-05-15 19:13 | _sens

  Re:Krok w krok za kandydatami: Osiągnęliśmy stan szaleństwa

  Ja jako przedstawiciel młodego pokolenia skomentuje to tak: "Leśne dziadki do wysiadki" i tyle w temacie.
 • 2015-05-15 21:09 | Bibilijny

  Re:Krok w krok za kandydatami: Osiągnęliśmy stan szaleństwa

  Duda mi się podoba jako kandydat , ale przede wszystkim jak feniks wskrzeszony był z nicości notowania i w ciągu 3 miesięcy aż zdobył tyle że przebił aktualnie nam miłościwie nam panującego. Jest to wyczyn wielki ale 3 wygranym to muzykant Kukiz.

  Gdy po tej euforii kurz trochę opadł zacząłem się głośno zastanawiać co właściwie ten Duda kandydat i pretendent do fotela ma nam do zaoferowania ? Dużo mówi , ładnie i składnie i nawet z pamięci , cieszy mnie to wszystko i kandydat Duda wydaje się ,że umościć się winien być na tę najwyższa godność jako, że wszyscy wiemy, że miłościwie nam panujący nie wiele zrobił przez tę swoja kadencję , ale ponoć o ździebko więcej aniżeli Tusk Donald bo ten akurat mało pracował, ale też jako że wydajność była żadna to wydawać by się było, że i szkód nie narobił. Ale nic z tego święty spokój też kosztuje więc zadłużyli państwo ,ze Grecja przy nas to teraz pryszcz.

  W rozterce wielkiej jestem co i jak, ale głos oddam pewnikiem jednak na Komorowskiego , bo jak Duda wygra, to bez wątpienia na co dzień będę miał z powrotem to co się działo w latach 2005-2007 jak Kaczyński był premierem a brat prezydentem. chyba na świecie duet niespotykany z wyłączeniem Kuby , ale nie bliźniacy bracia castro czyli nie mogli być jak Kaczyńscy w dwóch różnych miejscach jednocześnie. Wygrana Dudy to Kaczyński w telewizji 3 razy dziennie, zaraz po nim mądrość szefa będzie prawił i wynosil pod niebiosa nijaki Macierewicz , specjalista t od wynoszenia teczek w nocy . Duda poza tym obiecuje to co de facto nie może bo nie jest w kompetencji prezydenta. A właściwie co on obiecuje. Ludzie przejrzyjcie na oczy , obiecuje wielki bullshit . Przynajmnie Kukiz ma jakas mozaikę na poprawe stanu państwa ale Duda . Duda twierdzi ,ze zmieni , a co zmieni, on sam nie wie, wie za to Kaczynski. Więc jak ? A no tak obywatela , głosujcie za Komorowskim i nie dajcie się w puścić w maliny.
 • 2015-05-15 22:11 | Jerzy z O.

  Re:Krok w krok za kandydatami: Osiągnęliśmy stan szaleństwa

  Urząd prezydencki i Senat w Polsce są zupełnie niepotrzebne. Po prostu szkoda pieniędzy i emocji, jak się okazuje coraz częściej, mniejszości społeczeństwa. Artykuł " Drugie starcie " w Polityce nr 20 pierwszorzędny !.
 • 2015-05-15 22:36 | Leszex

  Re:Krok w krok za kandydatami: Osiągnęliśmy stan szaleństwa

  Kolejny podział Polaków, tym razem pokoleniowy. Ja wychowałem się w rodzinie wielopokoleniowej w której wszyscy mieli określone obowiązki. Jak wygonicie leśnych dziadków na cmentarz to kto będzie was utrzymywał? Zanim się coś powie warto się zastanowić młody człowieku.
 • 2015-05-15 22:39 | don_Pedro

  Re:Krok w krok za kandydatami: Osiągnęliśmy stan szaleństwa

  @: ''[...] Być może przydałby się Polakom kurs polityczny, na którym uczono by odporności na cuda i fałsze kampanii wyborczych, a zarazem tego, jakie cechy i walory mieć powinien prezydent na urzędzie. [...]''
  _________________________________________________________

  Od takich kursów są DZIENNIKARZE. Oni powinni klarować społeczeństwu wszelkie zawiłości polityki i jej meandry.
  Z tym, że powinni to być dziennikarze rzetelnie wykonujący swój zawód - nie propagandyści, nie ''naganiacze'' zblatowani z władzą - powinni to być ludzie w pełni wiarygodni.

  Pamiętam próbę takiego ''kursu'', który próbował przeprowadzić kilka dni temu redaktor naczelny tygodnika ''Polityka'' pan red. Baczyński - czytałem i własnym oczom nie wierzyłem...
 • 2015-05-15 22:52 | jran orange

  Re:Krok w krok za kandydatami: Osiągnęliśmy stan szaleństwa

  Co zrobia wszyscy po klesce ptezydenta?
  beda przepraszac i sie wypierac by sie przymilic nowej wladzy.
  Wystarczy wziasc przyklad z pana bylego Ola.
  Kogo on juz w zyciu niepopieral.
  No panie Zakowski czas juz pomalu sie przymilsc termin krotki""
 • 2015-05-16 02:56 | kontestator

  Re:Krok w krok za kandydatami: Osiągnęliśmy stan szaleństwa

  To nie szaleństwo, tylko powrót do normalności. Nie da się w nieskończoność wciskać kitu o " zielonej wyspie". Po ośmiu latach rządów Platformy, dobrze jest tym, którzy czerpią profity z budżetu państwa. Ci którzy muszą liczyć na siebie, powodów do zachwytu nie mają. Nic więc dziwnego, że dzisiaj urzędujący prezydent dostał żółtą kartkę, a wkrótce dostanie zapewne czerwoną. Jak widać pan prezydent jest bardzo zaskoczony, bo przez lata swej prezydentury był przekonany, że nie musi się wysilać aby być wybranym na kolejną kadencję. Podpisywał więc hurtem bijące w społeczeństwo ustawy, wierząc, że naród zapomni. Dziś okazało się że niestety pamięta. Panika w obozie władzy jest żenująca, a obietnice składane przez prezydenta po prostu śmieszne. Nawet straszenie PiS-em przestało działać. Cóż, czas na zmiany. • 2015-05-16 10:27 | abchaz

  Re:Krok w krok za kandydatami: Osiągnęliśmy stan szaleństwa

  Paradnie brzmią słowa autora,że "Komorowski nie jest politykiem kampanijnym".
  Wydaje mi się,że wprost przeciwnie.Nieodpowiedzialnośc "codzienną" przebił kampanijnie nieodpowiedzialnym szaleństwem referendum .Arogancję kampanijną doskonale charakteryzuje także wiadomośc z Onet.pl
  "Pierwsza praca" - gest Bronisława Komorowskiego wobec młodych.
  Piękne gesty.Puste jak kandydat.
 • 2015-05-16 10:42 | dekan56

  Re:Krok w krok za kandydatami: Osiągnęliśmy stan szaleństwa

  Nie rozumiem dlaczego sztab Komorowskiego dał się wciągnąć w tą tabloizację wyborów. Platforma od dłuższego czasu nie daje sobie rady z agresją PiS-u. W telewizji wszelkie dyskusje z działaczem PiS kończą się, że to on podsumowuje dyskusję, wykazuje, że był lepszy i trzeba im przyznać, że na "blachę" przygotowują swe "mowy". Kampania Dudy jest prowadzona bardzo dobrze, jeśli ma trafić do "niezadowolonych", ci są aktywni, mają coś do stracenia, mogą coś ugrać. Po niedzieli wyborczej obudzimy się z nowym prezydentem, jedyna pociecha, że na rok (nie zrealizuje obietnic, zaświadczył honorem rezygnację).
 • 2015-05-16 10:56 | Laclos

  Re:Krok w krok za kandydatami: Osiągnęliśmy stan szaleństwa

  "Ja jako przedstawiciel młodego pokolenia skomentuje to tak: "Leśne dziadki do wysiadki" i tyle w temacie. "

  I to jest bardzo dobry tekst uswiadamiajacy prawde, ze nie wszyscy wyborcy zasluguja na prawo glosu. Proponowałabym jednak zastanowic sie nad wprowadzeniem cenzusu wieku i wykształcenia. Przecież taka magma ostatnio rozmnaza sie przez pączkowanie i wkrotce zagrozi bezpieczenstwu i integralnosci państwa.
 • 2015-05-16 11:05 | żyga

  Re:Krok w krok za kandydatami: Osiągnęliśmy stan szaleństwa

  A przyczyny szaleństwa/Układ prezesa z MILLerem ,/?Ustalili ,że postawia młodych doktorów,Miller chciał przebić prezesa i postawił na doktorową.,a tak jej pomagał aby przegrała i głosy poszły na doktora.Na jesieni ,te 8% Miller będzie miał ,i to wystarczy aby zostać wicepremierem ,Oczywiście u Kopacz.Bo jak w tym szaleństwie zrozumiałem KUkiz ,jako przeciwnik układu ,będzie w opozycji.Jęzeli wejdzie do rządu ,to straci wiarygodność ,nie mówiąć o czymś takim co przytrafiło się innemu watażce.
 • 2015-05-16 12:27 | keraj

  Re:Krok w krok za kandydatami: Osiągnęliśmy stan szaleństwa

  Autorze. Proszę sobie przypomnieć co się działo w kampanii prezydenckiej w 2010 roku. Od 2010 roku prowadzi kampanie nienawiści wobec partii PIS i jej zwolenników. Skąd to Twoje zdziwienie, że sympatycy PIS zabrali sie za internetową kampanię przeciw Komorowskiemu. Ma to na co zsłuzył przez 5 lat swojej prezydentury
 • 2015-05-16 12:56 | robot

  Highlife

  Fajna ta motorowka
 • 2015-05-16 14:28 | kol

  Re:Krok w krok za kandydatami: Osiągnęliśmy stan szaleństwa

  W odpowiedzi na apel Shoguna : " Wykonaj telefon do przyjaciela " . Melduję dla Bula , iż wykonałem z 55 telefonów, 249 SMS, rozesłałem na Facebooku informacje do 389 przyjaciół, z prośba żeby rozesłali moją prośbę do swoich przyjaciół , żeby broń Boże nie oddawali swojego głosu na Shoguna tylko na Pana Dudę. Ponieważ nie mogę głosować na człowieka , który ma korzenie z WSI i koleżków z PZPR. Nie mogę głosować na człowieka który każe mi pracować do 67 rok życia, który przez pięć lat pilnowania żyrandola dbał tylko o swoich kolesi z PO rodzinkę i znajomych . Nie mogę głosować na człowieka który musi mieć suflera lub czyta z kartki. Nie mogę głosować na człowieka który nic nie zrobił przez pięć lat dla Polaków zwłaszcza dla młodzieży. Swój głos oddam na Prezydenta Dudę. Moi drodzy prześlijcie te wiadomość do swoich znajomych , krewnych . Niech oni prześlą do swoich znajomych , krewnych prośbę żeby nie głosować na Shoguna
 • 2015-05-16 22:15 | Andrzej

  Re:Krok w krok za kandydatami: Osiągnęliśmy stan szaleństwa

  Chyba nie ma na razie rozsądnej alternatywy dla Komorowskiego. Duda to wielka niewiadoma, a po Komorowskim wiadomo, czego można się spodziewać. Czasy są trudne, więc lepiej mieć sprawdzonego człowieka jako prezydenta, a nie nowicjusza.
 • 2015-05-17 06:45 | zynek

  tzw. Paniczna Gnojna...

  jest to stan gdy juz wiadomo ze wszystko co ma pojsc zle pojdzie zle i zaklina sie rzeczywistosc zeby nie poszlo...pycha kroczy przed upadkiem.
  Upadek juz blisko. Czekam na ostatni gwozdz do trumny jakim bedzie debata. Byle Duda nie pokazywal jakiego ma.
  Jak to mowila moja nauczycielka - calego roku nie odrobisz na egzaminie - 5 lat nierobstwa + ignorancji spraw obywateli, ktorych podobno jest kandydatem.
  Gorzej juz nie bedzie z p. Duda i byle do jesieni...
  A jesli nic sie nie zmieni - wyjezdzam bo nie pozwole moim dzieciom rosnac w tym WSIowym systemie.
 • 2015-05-17 09:04 | _sens

  Re:Krok w krok za kandydatami: Osiągnęliśmy stan szaleństwa

  @kol powiedzmy sobie wszyscy szczerze....czasy Bronka już się skończyły. Nie ma takiej możliwości aby wygrał te wybory. Z każdym kolejnym dniem, każdą swoją kolejną wypowiedzią strzela sobie w kolano. I doskonale pomaga mu w tym jego żona...która z otwartymi ramionami czeka na przypływ do Polski afrykańskich imigrantów.
 • 2015-05-17 11:36 | Andrzej

  Re:Krok w krok za kandydatami: Osiągnęliśmy stan szaleństwa

  Stan szaleństwa jest bliski. Duda szaleje, Komorowski z trudem za nim nadąża. Podejrzewam, że Duda zażywa środki dopingujące bo bez tego nie da się przez dłuższy czas funkcjonować na najwyższych obrotach. Jest to równocześnie ostatnia szansa Kaczyńskiego na przechwycenie władzy w Polsce, stąd taka determinacja Dudy i jego sztabu. Macierewicz został schowany, żeby nie drażnić ludzi, ujawni się, kiedy będzie trzeba. Sytuację wyjaśnią obydwie debaty telewizyjne.
 • 2015-05-17 12:39 | andrzej674

  Re:Krok w krok za kandydatami: Osiągnęliśmy stan szaleństwa

  ja rozumiem nowe miejsca pracy dla młodych ludzi ale to oznacza że państwo weżmie na swój garnuszek owe 100 tys. młodych ludzi a po roku pracy za darmo dla pana biznesmena na bruk bo to finansowanie ma trwać tylko tyle czasu ,po drugie jakie jest stanowisko obu kandydatów w sprawie ukraińskiej zwłaszcza chodzi mi o godzącą w nasz kraj ustawę o upa czy dalej będziemy uważać że to tylko deszczyk pada nam na twarz a i tak najważniejsze będą wybory do parlamentu bo to one dadzą realną władzę
 • 2015-05-17 13:58 | żyga

  Re:Krok w krok za kandydatami: Osiągnęliśmy stan szaleństwa

  Szaleństwa należy szukać w słupkach poparcia.Mądrale wymyślili ,że fałszowanie słupków zmieni bieg rzeczy.Ale jest tak ,że np. Kaczyński przed 2 tura przegrywał z Tuskiem.Teraz będzie odwrotnie.Bo do urn pojdą wyborcy Komorowskiego a obłudy zostaną w domu.