Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Lewicowy taniec na „Titanicu”

(5)
Lewica jeszcze nigdy w czasach III RP nie była w tak opłakanym stanie. Jest rozdrobniona, skłócona i mało wiarygodna. Szuka swojego Kukiza.
 • 2015-05-19 18:10 | Niclaire

  I czemu ani słowa o "Razem"?

  Zabawne, że artykuł trafia do "Polityki" w tygodniu po kongresie, na którym ukonstytuowała się lewicowa (na pewno dużo bardziej niż SLD i cokolwiek, co może powstać na jego gruzach) partia "Razem", a autor ani słowem na jej temat nie wspomniał. Choć zabawne raczej w mocno tragikomiczny sposób.
 • 2015-05-19 18:13 | Niclaire

  Re:Lewicowy taniec na „Titanicu”

  Autorka. Mój błąd, za który przepraszam.
 • 2015-05-19 18:23 | jakowalski

  Re:Lewicowy taniec na „Titanicu”

  Ostatnim naprawdę lewicowym polskim politykiem był Władysław Gomułka.
 • 2015-05-21 12:16 | Maciej 26

  Re:Lewicowy taniec na „Titanicu”

  Popieram przedmówcę/przedmówczynię. Ile można gadać o tym, że SLD chyli się ku upadkowi? Dlaczego mówi się o jeszcze niereaktywowanej Partii Demokratycznej i o pozbawionym jakiegokolwiek konkretu WiRze, a nie mówi się nic o posiadającej sensowny i - w przeciwieństwie do wszystkich wyżej wymienionych - faktycznie lewicowy program formacji "Razem"? Bo nie ma tam znanych twarzy i trzeba byłoby się wysilić, żeby napisać coś o programie, a nie o jałowych zależnościach personalnych, o których opowiada artykuł? Po "Polityce" spodziewałbym się czegoś więcej, niż łatwizna z cyklu "kto się najbardziej skompromitował na lewicy, i kto kogo lubi". Artykuł nie tylko diagnozuje upadek lewicy, ale również się do niego przyczynia.
 • 2015-05-31 12:19 | Dorola

  Pobudka!

  Szczerze mówiąc artykuł o lewicy, który uwzględnia najróżniejsze "projekty", mające na celu zagospodarowanie wolnego targetu, a nie uwzględniający autentyczne oddolnego zjednoczenia się ludzi w Razem, jest zwyczajnie nierzetelny. Polityko- nie prześpij okazji na zrobienie pierwszego, dużego, solidnego materiału o czymś, co niebawem przewróci myślenie o polityce o 180 stopni w tym kraju ;)