Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Fajna inicjatywa

(1)
2015-05-26 18:46 | zmzmzm11
Pan Prezydent Bronisław Komorowski był łaskaw obiecać, że znalazły się pieniądze dla zapewnienia zatrudnienia dla 100 000 młodych absolwentów. To bardzo fajna inicjatywa, bo może pomóc wielu młodym ludziom. Pomagać im trzeba, bo „najgorzej, gdy szkoła ucieka się do takich metod jak zastraszanie, przemoc czy sztuczny autorytet. Metody te niszczą u uczniów naturalne odruchy, szczerość i wiarę w siebie, czyniąc z nich ludzi uległych” – powiedział Albert Einstein. Polska szkoła uczy zapamiętywania i powtarzania formułek, a nie umiejętności znalezienia się w pracy zawodowej i radzenia sobie w życiu. Tak więc, Pan Prezydent skupił się raczej na leczeniu objawów, a nie przyczyn. Szkoda, że Pan Prezydent nie zauważa, że polska edukacja celowo doprowadziła do wykluczenia społecznego tysięcy młodych ludzi. Oni często nie są absolwentami, więc program Prezydencki nie dla nich. Mechanizmy wykluczania, a w niektórych przypadkach, wręcz eksterminacji niechcianych przez Państwo uczniów, są zawarte w ustawie o systemie oświaty. Pan Prezydent ją niedowno podpisał, czym autoryzował systemowe szykanowanie wielu młodych ludzi. Podpis aprobujący te przykre praktyki był świadomy, ponieważ zanim został złożony, Pan Prezydent otrzymał moją informację o skutkach wprowadzanego prawa. Skoro padają zapewnienia o szanowaniu obywateli i wrażliwości społecznej, nasuwa się pytanie do Pana Prezydenta, czy zamierza Pan pomóc tysiącom wykluczonych przez szkoły w powrocie do życia społecznego? opublikowano też na http://naprawmy-edukacje.pl/