Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zgwałcona w trakcie zmiany płci: co się dzieje z jej dzieckiem

(9)
Agatka ma 10 miesięcy i prawie 5 kg wagi, ale oficjalnie wciąż nie istnieje. Bo mamą Agatki jest mężczyzna.
 • 2015-06-25 22:48 | Czesio

  Smutne

  Realia przerastają urzędników, a przecież były już przypadki sztucznego zapładniania mężczyzn.
  Powinni pomagać, ale gdzie tam, jeszcze straszą. Postawić się na miejscu kogoś takiego, koszmar, to nie powinno mieć miejsca.
 • 2015-07-02 22:42 | marta

  Re:Zgwałcona w trakcie zmiany płci: co się dzieje z jej dzieckiem

  może to nie seddno sprawy ale w tekscie jest chyba błąd, jak 10 miesięczne dziecko może ważyć tylko 5kg? tyle to ważą ok. 4 miesięczne niemowlaki.
 • 2015-07-03 07:56 | Yaro12

  Niekiedy matka może być nieznana

  Dzieje się tak, gdy niemowlę jest podrzucone do tzw. "okienka życia". Urzędnicy mogliby tak potraktować Agatkę i uruchomić procedurę nadania dziecku PESEL. Następnie Konrad wystąpiłby o adopcję, ale już jako OJCIEC zastępczy. Wobec dzisiejszych przepisów wydaje się to jedynym rozwiązaniem.
 • 2015-07-03 12:26 | Iten

  Re:Zgwałcona w trakcie zmiany płci: co się dzieje z jej dzieckiem

  ale dlaczego ma być ojcem zastępczym....czyli Agata byłaby jako sierota, być może potem w momencie starania o adopcje ktoś by mu odmówił.....jest jak jest to nie wpisują matki tylko ojca jest uzasadnienie sądu dlaczego i po sprawie
 • 2015-07-18 14:53 | Le Ming

  Re:Zgwałcona w trakcie zmiany płci: co się dzieje z jej dzieckiem

  Może to głupie, ale zastanawiam się, dlaczego dokumenty urzędowe nie miałyby odzwierciedlać stanu faktycznego? Należałoby odtworzyć dane P. Beaty i wpisać ją jako matkę w dokumentach dziecka. Rozumiem że dla P. Konrada byłoby to rozwiązanie trudne do zaakceptowania, ale chyba najlepsze dla dziecka - zatem, skoro podjął decyzję urodzenia, to niestety będzie chyba musiał pogodzić się z konsekwencjami, nawet pomimo dyskomfortu psychicznego.
  Nie czepiałbym się urzędników, bo z jednej strony problem jest trudny, a z drugiej, w przyszłości zapewne będą się zdarzały równie nieoczekiwane sytuacje związane z postępem i trzeba będzie wypracować jakieś rozwiązania.
 • 2015-07-26 18:40 | Aga

  Re:Zgwałcona w trakcie zmiany płci: co się dzieje z jej dzieckiem

  Urzędnicy leniwi, brak pomocy dla osoby z problemem.On powinien powiedzieć o gwałcie bo zwyrodnienie coś komuś jeszcze zrobią a tak są zadowoleni z siebie. Gwalcicielowi natychmiast odebrać prawa ojcowskiego a jako matkę należy wpisać mężczyznę. Gwalciciel powinien siedzieć i płacić alimenty.Aktualny ojciec powinien wyjechać z dzieckiem jak najdalej z tego środowiska i zacząć życie z dala. Brawo za odwagę. Polska to prymitywny kraj.
 • 2015-07-26 21:07 | Marta

  Re:Zgwałcona w trakcie zmiany płci: co się dzieje z jej dzieckiem

  Wystarczy unikać fikcji i przyjąć do wiadomości, że akty stanu cywilnego muszą przede wszystkim poświadczać PRAWDĘ. Dziecko urodził ojciec i dziecko ma 100-procentowo pewnego ojca. Koniec.
  Teoria, że matka nie może być nieznana to raczej nie jest wymóg prawny, a wyobrażenie urzędników nie pasujące do tej sytuacji.
  Tutaj matka jest jednocześnie ojcem. Dlatego moim zdaniem należałoby wpisać go jako matka/ojciec. Można nawet z adnotacją, że dziecko urodził ojciec, po korekcie płci.

  I co za absurdalny pomysł, żeby ojciec, który urodził dziecko miał występować o adopcję?
  Zobaczcie, do czego doprowadza życie wśród chorej biurokracji. Jak łatwo zaczynamy kombinować, jak się dopasować do chorych zasad, nawet to wymaga trzymania się bezsensownej fikcji.

  Podobnie jak absurdalne jest dopytywanie się o ojca - gwałciciela.
 • 2015-07-26 21:25 | Grani

  Re:Zgwałcona w trakcie zmiany płci: co się dzieje z jej dzieckiem

  Wg mnie procedure zmiany płci powinno się zatwierdzać, gdy organy płciowe są tez zmienione do końca. inaczej będzie dochodziło do takich sytuacji nie raz.
 • 2015-07-28 14:36 | ania

  urodził nie męzczyzna a człowiek czujący się mężczyzną!!

  Drobna koretka- mężczyzna nie mógł urodzić. Urodziła kobieta, która czuje się mężczyzną, a cały swiat który jej przyklaskuje jest tak samo chory jak ci urzednicy. Powinien być wpisany jako matka i ojciec nieznany bo taka prawda biologiczna. nie jest dwoma osobami na raz i nie mógłby sam się zapłodnić bo nie produkuje plemników dlatego nie może być zapisany jako matka/ojciec jak niektórzy z was sugerują. Fakty ludzie, fakty, nie uczucia. Życie to nie bajka.

  nawiasem- współczuje sytuacji i zwiazanej z płcią i teraz aferą.""