Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dziś w Katowicach PiS rozpocznie trzydniową konwencję programową. Partia przedstawi też swoje eksperckie zaplecze.
 • 2015-07-03 08:28 | Marcin I

  Re:Konwencja PiS: Partia przedstawi program i swoich ekspertów

  W programie jest slowo przepraszamy za warcholstwo w sprawie wypowiadania glupot o Smolensku? Oczekuje przeporosin jako obywatel za osmieszanie Polski w ramach zasad moralnosci o jakich rzekomo mialby posiadac PIS a o jakich pisze pan Sauron.
 • 2015-07-03 08:44 | j-agat

  Re:Konwencja PiS: Partia przedstawi program i swoich ekspertów

  Autorowi tego artykułu odpowiadam aby zaczekał jeszcze do wyborów,a na pewno dowie się które PiS będzie się "mordowało" z uporządkowaniem tego strasznego bałaganu po 8-letnich rządach PO !
  Dla dobrej wiedzy Społeczeństwa szkodach jakie wyrządziło Polsce PO konieczny będzie szczegółowy AUDYT PAŃSTWA POLSKIEGO.Myślę,że to przerazi Polaków i pomoże uzyskać wspólnotę w działaniu !!!!!!!
 • 2015-07-03 09:31 | Sławek

  Re:Konwencja PiS: Partia przedstawi program i swoich ekspertów

  Miejmy nadzieję, że Polska i Polacy nie dadzą się ogłupić PiS-owskiej obłudnej propagandzie. Podstawowym i zasadniczym celem Polaków w jesiennych wyborach do sejmu musi być wyautowanie i nie dopuszczenie do tego żeby PiS doszedł do władzy i rządził naszym państwem. Jest niemalże pewne, że gdyby PiS wygrał wybory to zafunduje nam dyktatorskie państwo i rządy kierowane z tylnego siedzenia przez Kim Dzong Kaczyńskiego i Macierewicza. Czy w takim państwie chcemy żyć???
 • 2015-07-03 15:22 | axiom1

  Re:Konwencja PiS: Partia przedstawi program i swoich ekspertów

  Dobry artykul, tego wlasnie spodziewam sie od politycznego komentatora. Bez ostatniego zdania by sie obeszlo.

  Powyzsze komentaze wskazuja na poziom zaszczucia. To wynik szczucia przez madia. Nikt nie odnosi sie do meritum sprawy czym jest program ale wisza i szuka hakow naa indywidulane osoby. Tak rowniez Polityka wychowywala.
 • 2015-07-03 18:46 | bever

  Re:Konwencja PiS: Partia przedstawi program i swoich ekspertów

  2015-07-03 09:31 | Sławek
  2015-07-03 08:28 | Marcin I

  Macie racje i cala racje. Wgrana PiS to samobojstwo Polski i trzeba Polakow ratowac, my wiemy lepiej. Zreszta Panowie jakby sie przyjrzec skladowi tej hucpy to kto tam preleguje: jacys tytulanci, docenty, magistry nadzwyczajne habilitany itp, zadnych praktykow, a jak juz to firmy z samozatrudnienia. PisSiory wezma wladze i zlikwiduja to co narod bohatersko zbudowal przez 26 lat. Te drogi, lotniska, spa i baseny, budynki urzedow dla naszych, pawilony sklepowe, montownie wszystko literalnie wszystko i co my zrobimy, jak Unia sie odwroci od nas jak od Wegrow? Kto zarobi na nasze emerytur skoro ci nierozumni wyjada? Co to za patriotyzm zostawiac tak rodzicow i emigrowac? Musicie panowie dziatki i wnuczeta przytrzymac, bo jak tu zyc pani premierowo Kopaczowo.
 • 2015-07-03 20:57 | jer-1

  Re:Konwencja PiS: Partia przedstawi program i swoich ekspertów

  Wszystko wskazuje na to, ze w jesiennych wyborach PiS zdobyc mozetyle glosow, ze bedzie rzadzic samodzielnie.
  W sumie, ciesze sie, iz wyjechalem z Polski (na stale)!
 • 2015-07-03 21:13 | Blue

  Re:Konwencja PiS: Partia przedstawi program i swoich ekspertów

  Dla dobrej wiedzy Społeczeństwa szkodach jakie wyrządziło Polsce PO konieczny będzie szczegółowy AUDYT PAŃSTWA POLSKIEGO.Myślę,że to przerazi Polaków i pomoże uzyskać wspólnotę w działaniu !!!!!!!
  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Kolejne PiS-owskie bajeczki? Juz raz PiS (i bracia Kaczynscy) pokazali co potrafia !!!
 • 2015-07-04 03:32 | jer-1

  Re:Konwencja PiS: Partia przedstawi program i swoich ekspertów

  O jakim warcholstwie mówisz o tym, że posłowie PIS domagali sięwyjaśnienia okoliczności katastrofy smoleńskiej. Jeżeli to jest warcholstwo to chyba nie wiesz co to oznacza.

  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Przyczyny katastrofy sa jasne dla calego swiata, tylko.... nie dla takich "sauromow". A wystapienia/oskarzenia PiS-owskie
  w sprawie katastrofy to nie tylko "warcholstwo", to cos znacznie gorszego!

  P.S. Nota bene, kiedy (i czy kiedykolwiek) poznamy tresc ostatniej rozmowy telefonicznej braci Kaczynskich ?
 • 2015-07-04 08:25 | art

  Re:Konwencja PiS: Partia przedstawi program i swoich ekspertów

  Jeśli myślicie ze PIS wymyśli jakąś
  cudowną receptę, by Polska rozwijała
  się szybciej, a Polakom żyło się lepiej,
  to się mylicie. PIS stanie przed tymi
  samymi dylematami co PO - czy
  opodatkować rolników podatkiem
  dochodowym i znieść KRUS ?, czy przy
  spadku o 1.200.000 uczniów w ciągu
  ostatniej dekady, utrzymywać dalej taką
  samą ilość szkół i nauczycieli ?, czy
  odebrać przywileje róznym grupom
  zawodowym ?, jak zwiększyć
  finansowanie służby zdrowia i
  efektywność wykorzystania pieniędzy ?,
  z jakiego źródla finansować naukę i
  inowacyjność i jak to zrobić by
  przynosiło to korzystne przełożenie na
  gospodarkę ?, w jaki sposob obniżyć
  bezrobocie i zmiejszyć obciążenie
  kosztów pracy itd. itd. Gwarantuje Wam
  że PIS nie będzie lepsze w
  rozwiązywaniu tych problemów niż PO.
  Co PIS potrafi pokazało przez 2 lata
  swoich rządów gdy skupiło się na
  niszczeniu koalicjantów i polowaniami na
  opozycję. Obawiam się że
  modernizację kraju PIS zastąpi
  ideologizacją, forowaniem i
  umocnieniem pozycji KK (musi mu
  zapłacić za poparcie), wynoszeniem na
  pomniki Lecha Kaczyńskiego,
  upolitycznieniem służb specjalnych,
  bezprawnym zwalczaniem opozycji i
  zamachem na wolność słowa. Ja naprawde
  nie rozumiem jak Polakom ma poprawić dzięki
  koronacji Chrystusa na króla Polski? (To jeden
  z ich postulatów).
  Z dwojga złego wolę PO - nie zrobią
  chociaż żadnej totalnej głupoty i powoli
  bo powoli, ale idziemy do przodu.
 • 2015-07-04 08:30 | zet

  Re:Konwencja PiS: Partia przedstawi program i swoich ekspertów

  Do wszystkich wierzących w pisowskie obietnice!
  Wiecie dlaczego PiS ciągle powtarza że Polska to zgliszcza i ruiny? To bardzo proste, bo wtedy nie będzie musiał spełniać swoich nierealistycznych obiecanek. Po wygranych wyborach kaczor wyjdzie i powie: no niestety nie możemy nic zrobić bo sytuacja jest katastrofalna. Chcieliśmy, naprawdę chcieliśmy wam wszystko dać ale nie spodziewaliśmy się że jest aż tak źle! Więc raczej zapomnijcie o 500zł na dziecko, obniżce wieku emerytalnego czy innych obietnicach. Oczywiście zaczną polować na poprzednią władze, bo przecież trzeba będzie na kogoś skierować gniew rozczarowanego ludu!
 • 2015-07-04 10:29 | Marcin I

  Re:Konwencja PiS: Partia przedstawi program i swoich ekspertów

  Panie Sauron tak Pis walczy o moje prawa pracownicze, obrazajac mnie, moze moja praca fizyczna jest powodem pogardy bogaczy z PISu.? Uwaza pan ze robol to glupek i nie ma prawa myslec logicznie i zadawac pytania? Ilu z was jest osobiscie zanagazownych w sadzie pracy. Udajecie tylko obroncow praw pracowniczych a czesto wasi dzialacze wykorzystuja niewolnicza prace. Czy glupotami smolenskimi poprawi mnie sie sytuacja finansowa? A moze kupie sobie mieszkanie ? W normalnym kraju przedstawia sie dowody jak ich sie nie to sie przeprasza
 • 2015-07-04 11:24 | obserwator

  Re:Konwencja PiS: Partia przedstawi program i swoich ekspertów

  Nie zapędzałbym się w wychwalaniu uczciwości posłów PiS. To nie ich krystaliczna postawa a po prostu brak okazji - od 8 lat są odcięci od "zródełka". A jak było za ich rządów można sprawdzić w prasie z tamtego czasu.
  Jarosław Kaczyński usuwa z partii tylko w dwóch przypadkach - czystek gdy ktoś lub cała grupa straci zaufanie, bądź gdy kalkuluje się to politycznie przed wyborami (proszę sprawdzić listę wpadek chociażby pana Hofmana i moment kiedy dopiero zareagowano na to).
  Co do kończenia polityków to ciekawe jak w "normalnej" demokracji oceniono by polityka, który na parę dni przed zmianą rządu po przegranych wyborach umarza długi partii z której się wywodzi?
  PiS pokazuje teraz rozsądną twarz partii jaką mógłby być. Pytanie jednak zasadnicze czy to kolejna maska (bo w wersji radykalnej nie mogli wygrać żadnych ostatnich wyborów) czy prawdziwa zmiana. Abyśmy po wyborach nie usłyszeli, że pan prezes ponownie był na silnych lekach i nie wie co mówił (jak po przedostatnich wyborach prezydenckich).
  Jeśli zmiana jest prawdziwa i PiS wygra to będzie to normalna zmiana w systemie demokratycznym. Z normalnym docieraniem się różnych idei na politykę i państwo.
  Ale jeśli to kolejna ściema dla - cytując klasyka Kurskiego - "ciemnego ludu" to obudzimy się z ręką w nocniku gdy zostaniemy wciągnięci do pisowskiego świata alternatywnego w którym partia funkcjonuje już dość długo.
 • 2015-07-04 13:42 | _obserwator_

  Re:Konwencja PiS: Partia przedstawi program i swoich ekspertów

  "No to podaj choć jeden przykład tych działań jakoś dziwne, że od 2007-2015 roku żaden polityk związany z PIS nie został skazany wyrokiem sądu z te rzekome zbrodnicze działania sprzeczne z prawem."

  Aby daleko nie szukać - Mariusz Kamiński. Skazany nie za to co a jak zrobił. Pewne procedury i standardy obowiązują w służbach. W tym przypadku za PiSu poświęcono je na ołtarzu ideologii i odgórnych założeń.

  Innym ciekawym przypadkiem jest pan Antoni Macierewicz. Wedle sądu nie był funkcjonariuszem publicznym i jako taki nie ponosi odpowiedzialności za sposób weryfikacji WSI. Argument sądu i interpretacja prawa obraża zasady logiki.
  Nie polemizuję z rozwiązaniem WSI, stosowne osoby na pewno miały odpowiednią wiedzę, do której my nigdy nie będziemy mieli dostępu. Ale wszelkie działania przy służbach dokonuje się w białych rękawiczkach a nie za pomocą cepa. Ujawnienie danych agentów i kontaktów czyni nasze służby niepoważnymi. Kto będzie chciał współpracować z naszymi służbami gdy w każdej chwili jakiś oszołom może ujawnić jego dane. I jak w takiej sytuacji ma działać nasz wywiad? Jeśli takie działanie nie jest zbrodnicze wobec Państwa to już nie wiem co może być.
 • 2015-07-04 15:53 | edek66

  Re:Konwencja PiS: Partia przedstawi program i swoich ekspertów

  Z niecierpliwością będę czekał na pojawienie się słynnego z autorytetu a zarazem kandydata do wszystkich stanowisk-podobno profesora Glińskiego.Co będzie nawijał i kogo uzna za winnego.???
 • 2015-07-04 18:54 | mo-ma

  Re:Konwencja PiS: Partia przedstawi program i swoich ekspertów

  Wodzowie PiSowscy nie potrafili zdyscyplinować cwaniary, własnej posłanki niejakiej Mielewczyk ,która ze Skoków wyprowadziła parę milionów na Cypr i tam ma zarejestrowaną firmę.To jak oni potrafią "zatrzymać" innych?