Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Walcząca o władzę Zjednoczona Prawica wycofała na chwilę za kulisy politycznej sceny ludzi typu Antoniego Macierewicza. Atmosfera w obozie jest taka, że inni do niego podobni wytrzymują.
 • 2015-07-09 15:23 | saurom

  czego to się nie robi, żeby dowalić PIS

  Panie redaktorze niech pan już tak nie przesadza to o czym pan pisze o sędziach i prokuratorach żeby robili badanie moczu i co według pana jest przejawem jakiegoś szaleństwa to jest jeden z elementów procedury tzw. medycyny pracy. Dla przykładu jako nauczyciel muszę poddawać się co 3-4 lata takim badaniom w wrześniu tego roku pobrano i badano mi krew robiono mi ekg badano mi mocz nie licząc badania słuchu.

  Chyba wszystkim nam powinno zależeć na dobrym zdrowiu sędziów i prokuratorów, żeby przewód odbywał się sprawnie.
 • 2015-07-09 15:30 | saurom

  czego to się nie robi, żeby dowalić PIS 2

  Pisze pan dalej, że oburzająca jest propozycja, żeby sędziowie i prokuratorzy poddawali się badaniom wariografu. A dlaczego to na jakiej podstawie w końcu zwykle jak jest śledztwo takiej procedurze są poddawani obywatele którzy w ten czy inny sposób są powiązani z sprawą.

  Biorąc pod uwagę przedzwine wyroki wydawane w Polsce oraz przypadki niesprawiedliwych wyroków których ofiary tracą dorobek życia może warto byłoby wprowadzic taki obowiązek.
 • 2015-07-09 16:16 | MMK

  Re:Pomruki z konwencji, czyli wielki powrót IV RP

  "jako nauczyciel"
  No bez jaj!
  W szkole publicznej może jeszcze?

 • 2015-07-09 16:25 | saurom

  Re:Pomruki z konwencji, czyli wielki powrót IV RP

  Bez jaj tak w szkole publicznej tam są takie wymogi jak badanie nauczycieli.
 • 2015-07-09 17:54 | victorast

  Re:Pomruki z konwencji, czyli wielki powrót IV RP

  no cóż, saurom mnie wyprzedził bo napisałbym to, co on napisał
 • 2015-07-09 17:58 | bever

  Re:Pomruki z konwencji, czyli wielki powrót IV RP

  A ja ci kiedys sugerowalem zebys zajal sie pisaniem o nartach, zebys nie zajmowal sie polityka. Sa przeciez od nas madrzejsi. Musimy zostawic ja dla specjalistow, prawda. Nam ma byc woda w kranie i kielbasa na grill.
  Ale jest wyjscie dla ciebie kolego, Emigracja. Ja juz dawno to zrobilem uciekajac z polski apolitycznej.
  Z zasady nie czytam przemyslen z tego obszaru zagadnien.
 • 2015-07-09 18:27 | victorast

  Re:Pomruki z konwencji, czyli wielki powrót IV RP

  bever,
  a czy mógłbyś skonkretyzować do kogo piszesz? bo mnie np. twoje rady nie interesują
 • 2015-07-09 18:32 | victorast

  Re:Pomruki z konwencji, czyli wielki powrót IV RP

  aha ijeszcze jedno, bever, w przypadku, jes piszesz do mnie, skąd wiesz, że są ode mnie mądrzejsci? przecież mnie nie znasz! mógłbym być np. noblistą z dziedziny fizyki...,albo no własnie. więc jeśli już piszesz, że są mądrzejsi to sprecyzuj od kogo są mądrzejsi i wymień raczej tych, których znasz.
 • 2015-07-09 18:41 | Saurom

  Re:Pomruki z konwencji, czyli wielki powrót IV RP

  Bever nie pisał do ciebie jakbyś zauważył Burnetko prowadzi jeszcze tutaj w Polityce blog o narciarstwie i trasach narciarskich
 • 2015-07-09 19:04 | Zbysio

  Re:Pomruki z konwencji, czyli wielki powrót IV RP

  Jak widzę hejterzy pod szyldem Polityka nadal szkalują i obrzydzają PIS. bronią jak mogą państwowych dotacji dla swojego tygodnika. Nie chcą zrozumieć to co nieuchronne nadchodzi. Pozdrawiam
 • 2015-07-09 19:21 | saurom

  Re:Pomruki z konwencji, czyli wielki powrót IV RP

  Bever pisał o blogu burnetki o narciarstwie nie do ciebie
 • 2015-07-09 19:46 | sztubak

  Re:Pomruki z konwencji, czyli wielki powrót IV RP

  Co do pana Asta;
  Victor Ast jest z pochodzenia Polakiem. Urodził się w 1945 roku w Barnaule na Syberii, dokąd zostali zesłani jego rodzice po wkroczeniu armii czerwonej do Polski. W 1946 roku wrócił z rodzicami do Polski. W 1971 roku ukończył studia na politechnice wrocławskiej, uzyskując dyplom magistra inżyniera budownictwa lądowego. Od 1979 roku mieszka w republice Federalnej Niemiec.
  W swoim dorobku konstruktora ma na swoim koncie kilka sporych mostów w Polsce, współpracę przy projektowaniu estakady szybkiej kolei magnetycznej w Szanghaju, a także 42 pietrowego budynku niemieckiej poczty w Bonn oraz wielu innych budynków.
  Pisać zaczął jeszcze podczas pobytu w Polsce. Perypetie związane z wczesnymi próbami literackimi opisuje w jednej ze swoich późniejszych książek.

  Pan Ast jest elitarnym socjalistą uważającym tych co chcieli mieć pełne półki za tłuszczę.
  Pan Ast nie ukrywa się za psedonimem przez co uważa się za bardzo odważnego czowieka.
 • 2015-07-09 22:58 | 33mas18

  Re:Pomruki z konwencji, czyli wielki powrót IV RP

  Bezprawie i Niesprawiedliwość nie musi się kryć ze swymi złowrogimi, skandalicznymi, niszczycielskimi dla Polski zamiarami. Już pierwszy nierząd tej formacji wymownie zdyskredytował jej nazwę we współczesnej polszczyźnie. Trudno chyba o większy kontrast niż między szczytnymi hasłami Prawo i Sprawiedliwość, a praktyką ekipy, dewastującej na prawo i lewo praworządność. Liczne ofiary tej praktyki wydostały od państwa zasłużone odszkodowania. Niektóre (np. Barbara Blida) niestety, leżą w grobach. Jesienią być może obecny prezydent-elekt skorzysta z żądania sPISku, żeby mógł anulować już PRAWOMOCNE wyroki sądowe. A więc, kto wie, np. pod dyktando Antoniego M. lub Zbigniewa Z., odbierze owe odszkodowania, unieważni toczące się jeszcze procesy przeciw politykom tej partii za ich wyczyny sprzed lat.
  Zlot sPISku ponownie wykazał ich pogardę dla Prawa i Sprawiedliwości, zarówno wstecz, jak i na przyszłość. Jest horrorem, że miliony Polaków otumanionych ich propagandą, wierzą w najgorsze bzdury i głosują na ludzi, których należałoby z polityki wyeliminować.
  Przy okazji: oburzyło mnie, słyszane w czwartek rano w TOK-fm, stanowisko premiera in spe Barbary Szydło wobec ewentualnej współpracy jako sterniczki rządu, z D. Tuskiem jako szefem Rady Europejskiej. Cytuję z pamięci: „Nie wiadomo czy on będzie wybrany na drugą kadencję, bo jego pozycja w UE jest mało ważna. I on jeszcze nic dobrego tam dla Polski nie zrobił,…” Jakże pani premier in spe marzy o wyrzuceniu D. Tuska z brukselskiego stołka! A co, według niej, miałby on dla Polski załatwić? Głos rozstrzygającego o losach 28 państw? Czy pani B. Sz. wie, że główni członkowie Unii: Niemcy, Francuzi, Brytyjczycy zarazem DOFINANSOWUJĄ jej budżet, a więc także dopłacają m.in. do rozwoju Polski? Chyba ani prezydent elekt, ani pani premier in spe, nie chcą z budżetu Polski dofinansowywać innych krajów UE. Przyszłej szefowej rządu przydałaby się lepsza orientacja w prawie, i w sprawach europejskiej integracji.
 • 2015-07-10 00:55 | saurom

  Re:Pomruki z konwencji, czyli wielki powrót IV RP

  I jeszcze jedno skoro to Kaczyński, Ziobro i Kamiński mieli być winni śmierci Barbary Blidy dlaczego to od 2007 roku do 2014 roku ani Tusk ani Kopacz pomimo istnienia raportu Kalisza nic nie zrobili, żeby postawić ich przed sądem. O ile sobie przypominam w przypadku Sawickiej jakoś nie było problemów z znalezieniem sędziego z skręconym kręgosłupem moralnym, który posłusznie wydał odpowiedni wyrok. Czyżby Tusk i Kopacz całkowicie się zgadzali, że Blida powinna zginąć? Jak ocenisz wysługiwanie się śmiercią Blidy przez PO? Jest chyba jedno słowo na takie postępowanie zeszmacenie.
 • 2015-07-10 07:08 | antypicownik

  Re:Pomruki z konwencji, czyli wielki powrót IV RP

  @saurom
  Możesz zdradzić czego uczysz w tej publicznej szkole? Twoje wypowiedzi i składnia to jest obciach. Chyba coś ściemniasz?
 • 2015-07-10 07:13 | Iga

  "Szkoła" w ktorej robią badania moczu nauczycielom...?

  Oj, kogoś mocno poniosło i jest już myślami w V RP, chyba, że to szkółka biblijna na wzgórzach Jerozolimy.
  Wtedy wiadomo - normalnie i w pełnym zdrowiu nieskalany człowiek przystępuje do duchowej uczty.
 • 2015-07-10 09:14 | MMK

  Re:Pomruki z konwencji, czyli wielki powrót IV RP

  "Masz jakiś dowód, że politycy PIS postępowali bezprawnie jakoś dziwnym trafem wszystkie procesy, których byli oskarżonymi albo skończyły się umorzeniem albo też postępowania nie są zakończone"

  A znamy jakiegoś innego ministra skazanego na ponad 2 lata więzienia za korupcję niż minister w rządzie Kaczyńskiego i Marcinkiewicza?
  Dla ułatwienia dodam że członek Honorowego Komitetu Poparcia Lecha Kaczyńskiego na Prezydenta Polski (2005). ;)
 • 2015-07-10 09:20 | Zal

  Re:Pomruki z konwencji, czyli wielki powrót IV RP

  No cóż PiS to partia bezprawia. Badanie moczu i krwi to pestka. Co do wariografu to osobom które nie sa świadome a sie wypowiadaja to obywatel musi wyrazić zgodę na poddanie się badaniu wariografem sędziowie i prokuratorzy wg PiS mieliby być pozbawieni tego prawa. Najgrozniejsze pomysły sa zawarte w programie tej partii. Otóż PiS chce aby postepowanie dyscyplinarne wobec sędziów toczyło się przed organem powołanym przez prezydenta - pomysł skrajnie szkodliwy, który czyni z sędziów marionetki w rękach polityków. Wszak jeżeli np. Nasza własność bedzie stała na drodze do realizacji planów jakiegoś polityka to sąd mający nad sobą bat w postaci dyscyplinarki ktora moze im zrobić prezydent z tego samego obozu co polityk bedzie mało dawał gwarancji na uczciwy proces. Podobnie jak wybuchnie społeczna histeria w której ktoś może być niewinnie oskarżony. Sąd, którego kontroluje inny Sad (apelacyjny albo SN ) wie ze nie musi sie obawiać wyroku zgodnego z prawem ale sprzecznego z nastrojami politycznymi, sąd którego kontrole sprawuje de facto organ polityczny, który od nastrojów społecznych zalezy już tak. Dlatego należy sie sprzeciwiać takim pomysłom i politykom je piszącym !
 • 2015-07-10 09:54 | aussie

  Re:Pomruki z konwencji, czyli wielki powrót IV RP

  Drogi Panie Redaktorze ,Prezydent Ellekt jest na zasluzonym urlopie i glos zabierze po zaprzysiezeniu lecz nie oczekiwlbym aby brzmial inaczej niz jego koledzy. W koncu nie po to wydali na niego kilkanascie milionow aby teraz mowil to co mu sie spodoba.
 • 2015-07-10 10:22 | Realista 67

  Re:Pomruki z konwencji, czyli wielki powrót IV RP

  Nie spodziewam się niczego dobrego po p. Dudzie. ADHD, jak go nazywam, jest "zasugerowanym" kandydatem przez kard. Dziwisza J. Kaczyńskiemu. Pani "premier in spe" także. Wszystko to w ramach "rewanżu" za pochówek brata na Wawelu.
 • 2015-07-10 11:48 | saurom

  Re:Pomruki z konwencji, czyli wielki powrót IV RP

  2015-07-10 09:14 | MMK
  Re:Pomruki z konwencji, czyli wielki powrót IV RP

  Jakoś sobie nie przypominam, żeby w okresie od 2007-2014 skazano kogokolwiek z PIS skazano za rzekome bezprawne działania. To o czym piszesz miało miejsce jeszcze za rządów Jarosława Kaczyńskiego i dowodzi wysokiej postawy moralnej partii zarówno w opozycji jak i gdy sprawują władzę. Gdyby ten minister wywodził się z PO to pomimo oskarżeń o korupcję nigdy nie zostałby postawiony przed sądem. A gdyby nawet postawiono to jak w przypadku Nowaka zrobionoby wszystko naginając prawo, żeby go uniewinnić.
 • 2015-07-10 14:35 | kuradomowa

  Re:Pomruki z konwencji, czyli wielki powrót IV RP

  @saurom

  zalecam pilna lekture o ktorej juz wspominalam w innym blogu polityki http://studioopinii.pl/krzysztof-lozinski-klamczoholizm/
  http://studioopinii.pl/krzysztof-lozinski-klamczoholizm-ii/ • 2015-07-10 15:42 | Gama

  Re:Pomruki z konwencji, czyli wielki powrót IV RP

  Kampania wyborcza zszargała nerwy Dudzie. Początek był niewesoły. Cały pis trząsł portkami. Zmęczeni byli wszyscy spod znaku "zamach smoleński". Wygrali naaaareszcie, po tylu latach. Oni się cieszą, a ja będę żył w Polsce bez prezydenta. To cena demokracji i czarnej propagandy. Trzeciokapciowy urzednik został prezdĘtem.
 • 2015-07-10 16:17 | TaMok

  Duda będzie szedł na postronku kaczyńskiego.

  to człowiek znikąd, wcześniej praktycznie nieznany. Zabawne jest to, jak szumowiny pchają się do władzy, chcąc żyć na koszt podatników.
 • 2015-07-10 20:42 | Nexus

  Re:Pomruki z konwencji, czyli wielki powrót IV RP

  "potęgi n-tej"
 • 2015-07-10 21:54 | saurom

  Re:Pomruki z konwencji, czyli wielki powrót IV RP

  Jakoś sobie również nie przypominam, żeby Aleksadner Kwaśniewski albo Lech Kaczyński wzywali do bojkotu głosowania referendum. Jakoś sobie również nie przypominam, żeby Lech Kaczyński albo Aleksander Kwaśniewski wzywali sąd najwyższy gdy obywatele protestowali przeciwko sfałszowanym wyborom samorządowym, żeby sędziowie uznali wyniki sfałszowanych wyborów.

  Dziwne nieprawdaż czyżby dlatego, że Aleksander Kwaśniewski i Lech Kaczyński uznawali, że takie działanie byłyby partyjniactwem.
 • 2015-07-10 22:25 | saurom

  Re:Pomruki z konwencji, czyli wielki powrót IV RP

  2015-07-10 20:41 | Nexus

  Mówisz, że nie skazano nikogo w aferze hazardowej i taśmowej czyżby dlatego, że po prostu po cichu załatwiono te sprawy po to tylko, żeby PO uniknęła kompromitacji w postaci procesu. Może tak wyjaśnisz nam tu wszystkim dlaczego Drzewiecki minister sportu i jeden z bohatyrów afery hazardowej w praktyce zniknął z sceny politycznej gdzie jest inny bohatyr Chlebowczyk o którym takze byłą mowa w stenogramach z afery hazardowej. Skoro byli niewinni dlaczego do tej pory nic o nich nie słychać. Nie wspominając już o Mirosławie Słowiku, którzy otrzymał zadanie udupienia komisji hazardowej. Dlaczego o tym panu nic nie słychać jakoś społeczeństwo Zabrza nie doceniło zasług tego pana i nie wybrało go na prezydenta Zabrza i jakoś przechowano go w ministerstwie gospodarki a potem dano stanowisko wojewody śląskiego skad zniknął gdy wybuchła afera kolei śląskiej. Jakoś to dziwne, że czego to się nie ima niejaki Słowik zawsze wychodzi jakaś afera.

  A w sprawie afery taśmowej czy przypadkiem gdy wybuchła prokurator generalny Seremet nie miał składać przypadkiem sprawozdania z działań prokuratury. Czy przypadkiem nie doszło do dealu ty umorzysz śledztwo my pozostawiamy cię na stanowiski. Jakoś dziwne również, że Parafianowicz zniknął podobnie jak Nowak SIkorski nie wspominając o innych. Jakoś również dziwne, że Bieńkowska w pośpiechu została wyprawiona do Brukseli wraz z Tuskususu słoneczkiem Motławy. Jakoś również dziwne, że w zmianach do kodeksu karnego znalazł się nagle tuż po wyborach które wygrał Duda zapis o zakazie wykorzystywania dowodów z zatrutego drzewa czyli inaczej mówiąc z podłsuchów.

  Jak wytłumaczyć ten zadziwiający paragraf jakoś nie przypominam sobie, żeby politycy partii obciachu malwersacji i afer byli niechętni gdy pojawiłą się taśma Rywina i inne w tym Wilka czyżby zdawali sobie sprawę z konsewkencji nagrania ich rozmów. Czyżby mataczyli przy prawie, żeby uniknąć odpowiedzialności karnej.
 • 2015-07-10 22:29 | saurom

  Re:Pomruki z konwencji, czyli wielki powrót IV RP

  2015-07-10 07:13 | Iga
  Spytaj się dowolnego nauczyciela to ci powie, że badania moczu są robione. Jak widać niektórzy nie znają rzeczywistość bo gdyby znali to raczej nie pisaliby głupot o jakimś upokorzeniu gdy trzeba robić badanie moczu.

 • 2015-07-11 00:04 | Kornel Morgański

  Re:Pomruki z konwencji, czyli wielki powrót IV RP

  Szanowny Panie. Czytywałem politykę już wtedy gdy była jedyną gazetą reżimową w której pewne norma przyzwoitości dziennikarskiej miała znaczenie. Czas zrobił swoje Polityka podobnie jak wiele instytucji i co jeszcze ważniejsze jak wiele osób
  tamtego mrocznego okresu ma się świetnie. Potrafiła się zaadoptować można rzec i nie jest to cecha wyłącznie pozytywna. Porzucam lub na stosowniejszą chwilę odkładam tego typu refleksje, chcę mówić o tendencji, pozycji czy manierze którą przyjęli dziennikarze tygodnika. Otóż rezerwują oni dla siebie pozycję strony w politycznych sporach. Zapominają o istocie dziennikarstwa, zapominają o obiektywnym relacjonowaniu, a priori ferują wyroki szczodrze rozdając sympatie tym którzy usytuowali się po "właściwej" stronie sceny. Z czego wnoszę taką surową konstatację. Oto odpowiedź. Platforma Obywatelska partia elegancka, cywilizowana z najwyższym szacunkiem odnosząca się do mediów jest widocznym wyborem Polityki. Nie stoi za tym przyzwoita analiza gospodarcza, nie stoi za tym poważna ocena społeczna i co najważniejsze nie stoi za tym co i rusz weryfikowany pogląd obywatelski. Gdyby miarą skuteczności rządzenia uczynić kompletnie nie dostrzeganą w tzw terenie przejrzystość i zapobiegliwość to mielibyśmy niemal wyłącznie dbałość o linię kariery członkowPO. PIS t o wielcy nieudacznicy i naiwniacy gdy chodzi o wdrażanie mechanizmów partyjności a raczej partyjniactwa.Widać panowie dawno nie byli poza Warszawą i nie mieli okazji poznać totalnych reguł obsadzania stołków dyrektorów i sprzątaczek trzeba mieć dużo złej woli bynie dostrzec niekompetencji platformianych zastępów. A gdzież pod rządami PO znalazła się oświata,kultura. Jak wytłumaczyć lawinowo rosnącą patologię społeczną. Gdzie są uregulowania dotyczące tworzenia stanowisk pracy. Szanowni państwo jestem prawnikiem który często wstydzi się poziomu orzecznictwa. Zapomnieliście o korporacjach które jednoznacznie i bezwzględnie pilnują interesów klanów, rodzin. Gdzie jest zasada niezawisłości sądów orzekających pod dyktando urzędników patrz spółdzielczość mieszkaniowa. Gdzie te zapowiedzi udrożnienia sądów zapowiadane przez PO.
  Uderzacie w niewłaściwe dzwony, wumiar sprawiedliwości to czuła sfera w które rączość i nieuchronność mają ogromne znaczenie. Nie jestem i nie zostanę członkiem PIS, potrafię jednak oderwać się od krępujących więzi i dostrzec faktyczny stan rzeczy. Przykre jest to że wyżej cenicie dziwnie pojęty interes własny niż obiektywizm dziennikarski.
 • 2015-07-11 01:35 | Nexus

  Re:Pomruki z konwencji, czyli wielki powrót IV RP

  Panie Saurom, stosujesz Pan typowy dla internetowych bojówkarzy zabieg: adwersarza wrzucasz do jednego wora, tworzysz Pan jakieś wyimaginowane jednolite grupy (tutaj "lemingów"). Wszystkich, którzy krytykują Putina wyzywasz Pan od "banderowców". Bardzo wygodny zabieg bo można wtedy usprawiedliwić swoje zachowanie i atakować ludzi którzy np. nigdy nie śmiali się z Lecha Kaczyńskiego lub nie mają nic wspólnego z Ukrainą.

  Przy okazji; poziom nienawiści, chamstwa, absurdalnych oskarżeń i kłamstw wobec Tuska czy Komorowskiego czy kogokolwiek kto wam nie pasuje wśród takich jak Pan i PiS-owskich gadzinówek typu Gazeta Polska czy inne Wsieci wielokrotnie przekroczyła jakiekolwiek ataki na Lecha Kaczyńskiego. W każdym cywilizowanym kraju szef partii opozycyjnej oskarżającej premiera czy prezydenta swojego kraju o zabójstwo setki osób byłby skończony. W z

  Chyba wszystkich realnie umoczonych w aferach za rządów PO Donald Tusk usuwał. Tylko to mógł zrobić bo zwyczajnie żadnego łamania prawa nie było. Ale oczywiście jedyne co jesteś w stanie napisać że zamieciono sprawę pod dywan, zrobiono jakieś deale itd. Seremet mianowany przez Lecha Kaczyńskiego umarza śledztwa? Co tam dorobimy teorię że został przekupiony! Tusk wywala skompromitowanych polityków ze swojej partii? Na pewno po to aby nie było procesów! I tak dalej.

  A żeby się jeszcze to dodajesz Pan jakieś motywy poza tematem dyskusji (tutaj o referendum). Co to ma do sedna sprawy? Nic, ale co tam logika, nie?

  Powtarzasz Pan tutaj propagandę Karnowskich,, Ziemkiewicza, Warzechy Gmyza i kogo tam jeszcze i tyle. Dyskusje z osobami o takim oglądzie świata i stosującymi tak bardzo charakterystyczne odwracanie kota ogonem jest w sumie bez sensu.

  Pan chyba nawet nie zdajesz sobie sprawy jakie prymitywne stosuje Pan metody w dyskusjach tutaj.


 • 2015-07-11 02:08 | comet

  Re:Pomruki z konwencji, czyli wielki powrót IV RP

  "Panie redaktorze niech pan już tak nie przesadza to o czym pan pisze o sędziach i prokuratorach żeby robili badanie moczu i co według pana jest przejawem jakiegoś szaleństwa to jest jeden z elementów procedury tzw. medycyny pracy. Dla przykładu jako nauczyciel muszę poddawać się co 3-4 lata takim badaniom (...)"

  Jezeli pan ("saurom") faktycznie jest nauczycielem, to ja bardzo wspolczuje panskim uczniom!
 • 2015-07-11 02:18 | mo-ma

  Re:Pomruki z konwencji, czyli wielki powrót IV RP

  "Na jakiej podstawie domagasz się, żebym miał okazywać jakiś szacunek Komorusiowi skoro ty oraz inne lemingi okazywałyście żadnego szacunku wobec Lecha Kaczyńskiego."

  Panska pisanina jest na intelektualnym poziomie gimnazjalisty... albo tez przecietnego zwolennika PiSu.

 • 2015-07-11 11:48 | saurom

  Re:Pomruki z konwencji, czyli wielki powrót IV RP

  Sam jak widać stosujesz dokładnie to co mi zarzucasz. Jakoś nie przypominam sobie, źebyć oburzał się gdy mnie oraz innych, którzy ośmielili sie zwracać uwagę, że w przypadku Ukrainy to USA i UE ponoszą odpowiedzialność za kryzys, gdy zwracaliśmy uwagę że na Ukrainie doszły do władzy siły wrogie wobec Polski odwołujące sie do zbrodniczej ideologii Dońcowa. Wtedy ty oraz inni określaliście nas jako agenci ruscy, zombieboooty nie wspominając już o agentach SB. Teraz się oburzasz, że nazywam cię banderowcem banderobotem dlaczego wspierasz wyznawców Dońcowa mających na swoich rękach krew Polaków jesteś nim albo jesteś ich zwolennikiem. Jesteś oburzony, że nazywam cię lemingiem a dlaczego w końcu byliście dumni z tego rodzaju określeń zwolennicy PO oraz Tuska teraz, gdy nagle okazało się, że PO ma z kim przegrać nazwa lemingi przestała być trendy. Czemu. Masz jakieś dowody, że nie doszło do opisanych przeze mnie dealów nie nie masz żądnych dowodów.

  Piszesz, że Tusk usuwał ludzi zamieszanych w afery no wiec jak to było w przypadku Chlebowczyka Drzewieckiego. Kto został usunięty na początek Kamiński za to, że ośmielił się poinformować Tuska o aferze i który ujawnił ją, gdy jakimś przedziwnym trafem po rozmowie z Tuskiem sprawcy zostali ostrzeżeni. Istotnie wtedy ci panowie zostali usunięci ale tylko dlatego, że prezydentem był Lech Kaczyński i sprawa mogła zostać wykorzystana przez PIS w czasie kampanii prezydenckiej.

  A jak było potem nie pamietasz nie chcesz opowiedzieć nam tutaj. No to ci przypomnę jak to było w przypadku Nowaka pojawia się informacja o tym, że nie podał wartości zegarków. Zamiast przyznać się Nowak kręci. Potem po cichu wpisuje prawdziwą wartość. Kiedy wychodzi to na jaw Giertych na polecenie Tuska próbuje uzyskać u sądu zakaz dalszej publikacji informacji przez Wprost pod groźbą kary pieniężnej. Co było dalej prokurator oświadcza, że rozpoczęto śledztwo w sprawie Nowaka. Nowak oświadcza, że podaje się do dymisji w praktyce się nie podał. A co robi Tusk który według twoich słów usuwa winnych korupcji. Oświadcza, że on nie wierzy, żeby Nowak był winny. Co więcej w mediach na pasku PO próbuje sie odwracać kota ogonem dając do zrozumienia, że gdzie indziej kradną wiecej. Nie wspominając już o próbie kreowania afery Palikosia, który niby także miał nie podać wartości swoich dóbr. Jak było dalej trwa proces a równocześnie na polecenie Tuska próbuje sie mataczyć przy prawie między innymi minister finansów Rostowski próbuje zmienić przepis odnośnie wartości przedmiotów jakie byłoby konsekwencje Nowak zostałby albo uniewinniony albo otrzymałby niewielki wyrok można informację o tym znaleźć w Gazecie Prawnej. W praktyce Nowak odszedł dopiero gdy otrzymał wyrok skazujący w sądzie.

  A teraz przypomnijmy jak to jest PIS 2007 rok sprawa Lipca CBA przesyła informację, że Lipiec jest podejrzewany o korupcję. Czy Kaczyński dzwoni do Lipca próbuje go ostrzec. Nie w czasie posiedzenia rządu stawia sprawę jasno Lipiec podajesz sie do dymisji. Nie ma żadnego ale ciąży na ciebie podejrzenie o popełnieniu przestępstwa. Mój rząd i partia musi być poza wszelkim podejrzeniem.

  A teraz przyjrzyjmy się 2014 rok tuż przed wyborami samorządowymi wybucha afera kilometrówek.oskarża się Hoffmana 4 innych posłów PIS o sprzeniewierzenie pieniedzy, które mieli pobrać za jazdę samochodem chociaż lecieli samolotem. I co się stało Kaczyński zażądał wyjaśnień po czym gdy wyjaśnienia Hoffmana i 3 pozostałych nie przekonały go po prostu wyrzucił z partii na zbity pysk. A teraz ciąg dalszy Radziu wyrżnąć watahę Sikorski powołuje komisję mającą wyjaśnić którzy to jeszcze posłowie mieli popełnić podobne wykroczenia licząc, że może da sie złapać więcej posłów PIS. I co się stało wykryto kogóż innego jak nie no zgadnij Sikorskiego, Kaźmierczaka i kilku innych posłów PO. Jaka była postawa kierownictwa PO w przeciwieństwie do PIS tym panom nic się nie stało co wiecej sprawą przestano się zajmować czyżby obawiano się dalszych czarnych jaj w PO.

  A jak to było w przypadku afery taśmowej jak tam Tusk zajmował się usuwaniem winnych afer. No więc przyjrzyjmy się jak tylko pojawiła się pierwsze zapisy rozmów z udziałem Sienkiewicza i Belki w czasie których omawiano nielegalne działania wymierzone w partię opozycyjną. Tusk oświadcza, że powierza Sienkiewiczowi wyjaśnienie sprawy. Ja nie wiem ale chyba w żadnym kraju nawet w tak opluwanej przez ciebie Nexus Rosji nawet tej carskiej nigdy nie powierzano podejrzanemu o popełnienie przestępstwa. Czy Tusk usunął Sienkiewicza Sikorskiego i innych w końcu są winni afery. Nie dopiero gdy 24 maja 2015 roku Bronio Komorusio przerżnął wybory nagle okazało się!!!!, że jest możliwe usunięcie winnych afery taśmowej. I jeszcze jedno dziwne, że jest, że akurat w wrześniu Tusk zdezerterował do Brukseli. W końcu głosił, że on chce być premierem w Polsce. Że absolutnie nie ma zamiaru isć do Brukseli. A poszedł dlaczego, czyżby zdawał sobie sprawę, że jeżeli PO przegra wybory a PIS dojdzie do władzy to pierwszą rzeczą jaką zrobi aparat sądowniczy będzie przyjrzenie się uważnie aferze taśmowej. Wyjaśnij również dlaczegóż to nagle w zmianie kodeksu karnego znalazł się zapis o owocach z zatrutego drzewa czyli, że dowody z podsłuchów nielegalnych są nieważne prawnie. Jakoś gdy inni padali ofiarą podsłuchów politycy Po jakos nie mieli oporu przed nagłaśnianiem spraw. Taśma Rywina, Berger, Wilka nie wspominając już o taśmach Oleksego nagranego przez Gudzowatego.

  A jak dla przypomnienia w państwach zachodnich rozwiązuje się sprawy afer. Dla przypomnienia Afera Profumo lata 60 Wielka Brytania zostaje zmuszony do dymisji minister obrony Profumo powód sypiał z striptizerką, która z kolei sypiała z agentem KGB. Czy tam powierzano Profumo śledztwo w własnej sprawie. Nie.

  Inny przykład Szwecja wychodzi na jaw, że minister skarbu zapłaciłą pieniedzmi rządowymi za kolacyjkę w czasie których omawiano prywatne sprawy. Minister zwróciła pieniadze z własnych środków ale jak tylko wyszła na jaw sprawa podała się do dymisji.

  Dlaczego może wyjaśnisz? Dzikie obyczaje panują na tym zachodzie minister podaje się do dymisji gdyż zapłaciła za swoją kolację w czasie których omawiano prywatne sprawy pieniedzmi państwowymi. W Anglii zostaje zdymisjonowanymi minister który sypiął z striptizerką sypiającą z agentem KGB. Dzikie obyczaje nieprawdaż. A może to wcale nie są dzikie obyczaje tylko standardy prawne jesteś winien przestępstwa ponosisz karę.

  Jakże inne standardy panują w PO tam możesz popełniać przestępstwa matka partia ci pomoże a wrazie czego przesuniemy cię na inne stanowisko na spółeczkę jak Chlebowskiego a jak sprawa ucichcnie rozpoczniesz karierę.

  Polacy potrafią dostrzec te proste różnice i wyciągnęli wnioski.
 • 2015-07-11 16:06 | Andrzej72

  Re:Pomruki z konwencji, czyli wielki powrót IV RP

  Mam nadzieję że po zdobyciu władzy przez prawicę ustawa dekomunizacyjna będzie przeprowadzona bezzwłocznie.
 • 2015-07-12 00:24 | karo131

  przeszlo 1000 osob nie doczekalo przeszczepow

  Chcialabym zeby przeszlo faliczowi i saurom przez gardlo "tak,to Ziobro, Kaczynski i Kaminski zabili polska transplantologie, zniszczyli chirurgie transplantacyjna w szpitalu MSW. Tak to oni sa winni smierci okolo 1ooo niezoperowanych przez ich dzialania pacjentow"
  Proponuje rowniez podsumowac afere zwiazana z bezprawnym wywozeniem akt przez Macierewicza do kancelarii prezydenta w 2007 r. oraz przekazaniem szczegolowych informacji o polskim wywiadzie i kontrwywwiadzie rownoznaczna z likwidacja polskich sluzb.
 • 2015-07-12 10:32 | Jack

  Kultura dyskusji

  Dlaczego ta dyskusja musi odbywać w rynsztokowym stylu? To wzajemne "tykanie" w niczym nie czyni jej bardziej atrakcyjną. Swoją drogą, przerzucanie się argumentami oraz inwektywami (np. celowe przekręcanie nazwisk wymienianych polityków), nie zapewni jej większego ciężaru gatunkowego. Nie szanując adwersarzy, pokazujemy brak szacunku dla samego siebie. Kryterium ilościowe (epitety) nie stanowi, o tym kto ma rację... Kultura polityczna (w tym prowadzenia sporów) zeszła na przysłowiowe "psy", a tzw. hejt (po polsku: nienawiść) stały się "normą". To, że ciężko w Polsce zebrać 50% frekwencji w jakichkolwiek wyborach jest dobrą ilustracją tezy, iż przynajmniej połowa dorosłych obywateli nie chce mieć nic wspólnego z polityką, którą uważają za ekwiwalent "rynsztoka". Przebywając często zagranicą mam kontakt z rodakami o różnej długości emigranckim stażu. Wielu z nich podkreśla, że poza brakiem perspektyw, jednym z głównych motywów wyjazdu były: odczucie "odrzucenia" przez klasę polityczną oraz atmosfera nienawiści, którą odczuwali zewsząd.
  Kiedy my, dorośli ludzie, potrafimy tak skutecznie zatruwać atmosferę wokół siebie, nie powinno dziwić, że owa "trucizna" dociera do serc i dusz młodych ludzi. Swoimi frustracjami "zatruwamy" następne pokolenia, nie kultywując wartości, dla których przeszłe pokolenia traciły zdrowie, a nie rzadko życie.
  Zamiast uczciwych i rzetelnych prezentacji programowych, otrzymujemy zewsząd swoistą kakofonię propagandowych "pomyj", które - rozsiewane także przez media - stały się trwałym elementem codziennych "dyskusji"... Znacznie łatwiej jest przyjmować postawy skrajnie wyraziste. Tylko nie możemy zapominać o jednym: życie najszybciej upływa środkiem. A tam wymaga się zdolności konsyliacyjnych i woli zawierania kompromisów. To jednak wymaga wzajemnego szacunku, kultury i zrozumienia istoty toczących się sporów. Nie moja racja jest bardziej "mojsza", ale ta, która będzie skutecznie służyć ogółowi obywateli, którzy są moimi sąsiadami i rodakami.
 • 2015-07-12 10:50 | Marcim I

  A gdzie obnietnice wyborcze pana Dudy?

  A gdzie jest program realizacji obietnic wyborczych? Liberum Veto i warcholstwo magnackie doprowadzilo Polske do upadku, straszenie wymiaru sprawiedliwosci swiadczy o jednym ze PiS ma nie jedno na sumieniu, uczciwi obywatela nie boja sie wymiaru sprawiedliwisci, Program PISu ty trzy Punkty, pierwszy Warcholstwo, drugi Warcholstwo, trzeci Warcholstwo. Pan prezydent elekt pokazal mlodym ludziom, mlodym rodzinom , srodkowy palec. O tym pisze, panie Sauron, to jest warchostwo. Nic nie robic i tylko chorobliwe ambicje polityczne. Zobaczcie na samorzady, jak rzadzi Pis, nic nie robi a jak ma juz kontrole to zajmuje sie gengeryzmem, glupotami smolenskimi, a teraz staszeniem wymiaru sprawiedliwosci, jak kryminalisci. A co z problemami zwyczajnych ludzi? Jak sie oto upominam jako wolny czlowiek to jestem obrazany przez pana Saurona, a to jest juz warcholstwo!!!!!!
 • 2015-07-15 10:26 | MMK

  Re:Pomruki z konwencji, czyli wielki powrót IV RP

  "To o czym piszesz miało miejsce jeszcze za rządów Jarosława Kaczyńskiego i dowodzi wysokiej postawy moralnej partii"
  Tzn fakt że chyba jedynym ministrem 3RP skazanym za korupcje na kare więzienia jest minister Kaczyńskiego dowodzi wysokiej postawy moralnej partii :) ?
  Dobre. :)