Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Unia chce zabronić nam zdjęć na tle zabytków? Bzdura, ale...

(9)
Nadal bez problemu będziemy mogli robić zdjęcia z zabytkami w tle i publikować je na swoich blogach albo pokazywać na Facebooku. Unia wcale nie chce nam tego zakazać.
 • 2015-07-10 09:38 | widok

  w tym momencie

  Wychodzi brak prawa precedensu. Wystarczyło by raz odrzucić taki pozew by nie było problemu.
 • 2015-07-10 09:44 | _sens

  Unia..

  zabrania tego...unia zabrania tamtego ...unia znaczy kto? Kto narzuca nam na szyję te pełne unijnych absurdów homonto? Na szczęście jeszcze kilka lat i po UE nic nie zostanie, odchodzi Grecja za nią pójdą inne kraje.
 • 2015-07-10 10:25 | Barbara47

  Re:Unia chce zabronić nam zdjęć na tle zabytków? Bzdura, ale...

  Chomonto.
 • 2015-07-10 10:26 | MG_0

  Re:Unia chce zabronić nam zdjęć na tle zabytków? Bzdura, ale...

  wyjedź na Białoruś, Ukrainę, do Rosji, Azji w ogóle - tam nie ma Unii. W Szwajcarii raczej byś się nie zaaklimatyzował ze swoim podejściem (zdarzają się większe absurdy)
 • 2015-07-10 10:41 | bling.bling

  Re:Unia chce zabronić nam zdjęć na tle zabytków? Bzdura, ale...

  I call bullshit.
  Oczywiście, że nie chodzi o zdjęcia cykane przez miliony turystów na tle budowli. To było jasne od początku. Problem polega na tym, że nigdy nie wiadomo czy budynek, czy jakiś element panoramy nie stanie się komercyjnie wykorzystanym elementem w dzisiejszych czasach mediów społecznościowych. Definicja pomiędzy komercyjną produkcją a amatorską zaciera się skoro "amatorzy" zarabiają na publikacjach swoich prac czy to na blogach, FB czy YT. I wtedy taki właściciel praw czy raczej jakaś instytucja typu ZAIKS będzie nękać takich ludzi by uiścili im opłatę licencyjną. Kolejnym krokiem będzie opodatkowanie wszystkich aparatów fotograficznych bo przecież z całą pewnością raz na jakiś czas taki aparat uwieczni "licencjonowany utwór budowlany"
 • 2015-07-10 11:22 | lecher

  Re:? Bzdura, ale...

  2015-07-10 10:25 | Barbara47
  Re:Unia chce zabronić nam zdjęć na tle zabytków? Bzdura, ale...
  Chomonto.
  A może "chomĄto " w/g SJP ? O dylemat...
 • 2015-07-10 19:11 | Jan_Janusz

  Re: Próba zapisania wszystkich naszych czynności w przepisach prawnych , skończy się bezprawiem

  To jest to kosmicznie bzdurna tendencja umożliwiająca oskarżanie nas o całkiem normalne czynności.
  Prawo powinno być naturalne , możliwie zwięzłe , a przepisy możliwe do zapisania w 100 przykazaniach.
  Reszta jest czystym kretyznizmem urzędników.
 • 2015-07-13 00:21 | Iga

  Re:Unia chce zabronić nam zdjęć na tle zabytków? Bzdura, ale...

  Nowe sytuacje regulują nowe przepisy - nie było FB, nawet internetu nie było, nie było problemu i to niemałego. Dobrze, że PE reaguje i zabiera głos w sprawach nowych zjawisk, bo w rodzimym wszystko, co nie związane z aktualną kampanią to "tematy zastępcze".
 • 2015-07-13 15:41 | camel

  Re:Unia chce zabronić nam zdjęć na tle zabytków? Bzdura, ale...

  @Jan_Janusz - kosmicznie bzdurne tendencje są raczej inne: po pierwsze ta, że nikt niczego nie czyta, tylko komentuje :P

  Po drugie ta, że niedojrzali społecznie Polacy reagują oburzeniem na każde uregulowanie, bo kochają bałagan, brud, smród i sobiepaństwo zwane tutaj dla niepoznaki "indywidualizmem".

  Zawsze mnie ten idywidualizm śmieszył, kiedy patrzyłem na równe szeregi ogolonych niewolniczo młodzieńców, umundurowanych w tanie hoodies; kiedy zważy się na to, jak Polacy zadziobują każdą indywidualność, każdego odstającego od tandetnej normy.

  Kosmicznie bzdurna jest też łatwowierność Polaków, z dziecinną łatwością szczutych na Unię i Zachód, okłamywanych jak przedszkolaki i łykających bezmyślnie kolejne rewelacje o "marchewkach jako owocach", "ślimakach jako rybach", "krzywiźnie bananow" - bez nawet próby zrozumienia! Bo Polak jest instynktem, uczuciem, odruchem i plemienną solidarnością ale nigdy namysłem i otwartą głową.

  Śmiesznie się obserwuje, kiedy taki protestuje przeciwko wmówionemu mu chomątu unijnemu, trzepocząc ogolonym łbem na tyle na ile realne, polskie, kapitalistyczne chomątko mu pozwala.