Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polacy za leczeniem marihuaną. I mają rację!

(23)
Aż 68 proc. Polaków uważa, że leczenie marihuaną powinno być dozwolone. A nasze państwo mówi: nie!
 • 2015-07-10 21:11 | Rafał

  brak dowodów

  Akurat przekonanie o licznych dowodach naukowych na skuteczność marihuany jako leku jest fałszywe. Dowody mówią, że ma ograniczoną skuteczność w niektórych przypadkach i spore skutki uboczne.
  Co nie znaczy, że zakaz marihuany jest sensowny.
 • 2015-07-11 08:06 | paweł

  Re:Polacy za leczeniem marihuaną. I mają rację!

  Panie Rafale, czy moze pan podac źrodła?
 • 2015-07-11 08:07 | Paweł Walewski

  Re:Polacy za leczeniem marihuaną. I mają rację!

  Dlatego też, tak jak napisałem w powyższym komentarzu, podchodzę z dużą ostrożnością do rewelacji opisanych we wczorajszej GW, iż lecznicza marihuana przynosi dobre skutki w zapobieganiu chorobom Alheimers, Parkinsona, jaskrze etc. Najwięcej badań dotyczy obecnie - co też podkreślam - niektórych padaczek lekoopornych. W Polsce najwięcej chyba na ten temat mogą powiedzieć neurolodzy z CZD.
 • 2015-07-11 10:23 | sztubak

  Re:Polacy za leczeniem marihuaną. I mają rację!

  Po co ta lecznicza obłuda. Jeżeli mam prawo zachlać się na śmierć i palić będąc leczonym z raka płuc, dlaczego nie mogę legalnie zapalić skręta z trawki?
  Raczej nie zapalę gdyż skręca mnie gdy jestem zmuszony wąchać dymki z papierosa czy skręta.
  Jak nie wiadomo o co chodzi to zapewne chodzi o pieniądze. Ktoś nie chce pomniejszyć dochodów monopolu alkoholowego i tytoniowego.
  Dekryminalizacja marihuany dla państwa to zwiększone wpływy do budżetu, zmniejszenie populacji więzień i więcej policji ścigającej prawdziwych kryminalistów zamiast dzieciaków z paroma gramami tego narkotyku.
 • 2015-07-11 12:17 | puszczykau

  Re:Polacy za leczeniem marihuaną. I mają rację!

  Jeżeli nie wiadomo o co chodzi to wiadomo. Koncerny farmaceutyczne i ich przedstawiciele (czytaj-politycy)
 • 2015-07-11 15:53 | arm

  Re:Polacy za leczeniem marihuaną. I mają rację!

  sztubak: marihuanę można konsumować - jeść. Spożywać w ciastkach, kakao, i na 1000 innych sposobów. Można też ją waporyzować (prawie nie ma dymu, to bardziej "powietrze z thc").

  A zakaz kosztuje nasa dziesiątki milionów złotych rocznie + zniszczone życia ludzi. Często młodych , w najważniejszym momencie zycia. Sama marihuana nie nieszczy życia - kryminalizacja - owszem.
 • 2015-07-11 16:08 | publicyst

  Re:Polacy za leczeniem marihuaną. I mają rację!


  1. "Aż 68 proc. Polaków uważa, że leczenie marihuaną powinno być dozwolone."
  Za in vitro również większość Polek/-ów się wypowiada, a co w sejmie i senacie?! -Średniowiecze!

  2. Z autopsji wiem, że marihuana ma dobry wpływ na chorych. Czy leczy, nie wiem i nie jest to dla mnie ważne. Ważne jest -i tego byłem świadkiem przez okres ok. pół roku u boku śmiertelnie chorej 90-latki!-, że marihuana wpływa pozytywnie na samopoczucie u chorych: pobudza apetyt, przywraca zainteresowanie otoczeniem, życzliwość, optymizm ...
  Podobnie jak duża lampka dobrego wina!
  Uzależnienia nie zauważyłem!!!
 • 2015-07-11 21:48 | Tomasz M.

  Absurdalny sondaż

  Jestem za legalizacją. Właśnie serwisy informacyjne informują o 100 hospitalizowanych z powodu zatrucia "dopalaczami". Tak wyglądają skutki ponoć wygranej wojny z dopalaczami. Czyli pojawiania się na rynku coraz bardziej toksycznych substancji w miejscu poprzednich, które dopisane zostały do listy substancji zakazanych. A jako remedium proponuje się dalsze brnięcie w ściganie dilerów plus pogadanki na obozach harcerskich. Prawdziwy spór toczy się pomiędzy zwolennikami depenalizacji narkotyków (a najlepiej legalizacji z uwagi na możliwą wtedy kontrolą państwa nad obrotem) a zwolennikami prohibicji.
  Natomiast sondaż na temat, czy powinno być dopuszczane stosowanie marihuany w celach leczniczych jest absurdem. Równie dobrze można przeprowadzać sondaże na temat, czy powinno być dopuszczone lecznicze stosowanie morfiny (a jest) lub aspiryny (też jest).
 • 2015-07-12 07:43 | sławek.m

  Re:Polacy za leczeniem marihuaną. I mają rację!

  @Rafał
  Ja akurat mam sm i chętnie pogodzę się z tymi skutkami ubocznymi. Tak jak i ze skutkami ubocznymi wszystkich innych leków, które muszę używać.
  Z wpływami lobby koncernów bym nie przesadzał. Kiedy pójdę z receptą do apteki to nie kupię zioła tylko jakiś lek z marihuany w chorej cenie. Lek wyprodukowany przez koncern farmaceutyczny.
  Za zakazem stoi głównie tępa i leniwa policja, której łatwiej jest zebrać z ulicy dziesięciu „dilerów” z jedną działką niż popracować operacyjnie i znaleźć jednego prawdziwego. A dziesięciu to 10 razy premia.
 • 2015-07-12 18:06 | AKon

  Re:Polacy za leczeniem marihuaną. I mają rację!

  Trudno zrozumiec mi, co władze obchodzi, jakie obywatel spożywa substancje...
  Niestety, takie są skutki demokracji - większośc może ograniczac wolnośc jednostki.
 • 2015-07-12 19:04 | Czesio

  Re:Polacy za leczeniem marihuaną. I mają rację!

  Odnoszę wrażenie, że w Polsce rządzi mafia.
  Mafia zarabia ogromne pieniądze na marihuanie, a jakakolwiek legalizacja, to ogromne straty finansowe - czy ja to tak mam rozumieć, jak mam pójść na wybory?

  To jest tak okropne, to obrazuje, jak jesteśmy paskudnym społeczeństwem, jak beznadziejnych mamy polityków.
  Do wyborów dużo czasu nie zostało, a jeżeli politycy z tym coś nie zrobią, to jak nie pójdę do wyborów, niech rządzi Jarosław, żadna różnica, wszystko mi jedno. Jak chcę żyć normalnie, to nie ma szans, nie mam się, co łudzić, że to w Polsce jest możliwe, muszę kupić dom za granicą i się wyprowadzić.

  Sorry za tak gorzki post, ale to nie moja wina.""
 • 2015-07-12 19:06 | Ted

  Re:Polacy za leczeniem marihuaną. I mają rację!

  zrównoważona cena gorzały zlikwidowała "mety". legalizacja "maryśki" zlikwiduje "dopalacze". a z tą lekarze sobie radzą.
 • 2015-07-12 19:29 | janadam48

  Re:Polacy za leczeniem marihuaną. I mają rację!

  Autor zastanawia się cyt,,Jeśli przeciętni Polacy potrafią rozsądnie odpowiedzieć na zadane pytania i wykazują się przy tym szczerą empatią, to skąd czerpią swoją wiedzę na ten temat nasi pseudooświeceni reprezentanci w parlamencie?,,
  Otóż, moim zdaniem, wiedzę czerpią z biskupich listów. Po lekturze takiego listu, nasi reprezentanci, stają się nagle specjalistami w dziedzinie zdrowia z małpim rozumem. I tak np.kolejarz czy górnik z wykształcenia staje się bojownikiem o wolność plemników. O lekarzach nie będę się wypowiadał bo oni sami się ośmieszyli. Strach iść do takiego nawiedzonego czarownika. No ale od sierpnia ma być lepiej jak mówi niejaki ksiunc S.Dziwisz. Oj coś mi się wydaje,że zawyjemy jeszcze za Palikotem.
 • 2015-07-12 23:26 | so-tom-mo

  Re:Polacy za leczeniem marihuaną. I mają rację!

  Mieszkam w USA, w stanie w ktorym lecznicze uzycie marihuany jest dozwolone. I jakos nikomu to nie przeszkadza!
 • 2015-07-12 23:35 | mickor

  Re:Polacy za leczeniem marihuaną. I mają rację!

  Palę maryśkę mimo, że jest nielegalna. Nie często ale lubię - i gdzieś mam to prawo, które mi tego zabrania. Podobnie jak gdzieś mam zdanie biskupa i proboszcza na ten temat, nie obchodzi mnie zdanie ministra grzecznie liżącego na kolanach pastorał. Będę to robił dalej, a jeśli nasz kochany kraj zdecyduje się zacząć mnie za to karać wybiorę sobie inną - mądrzejszą ojczyznę, gdzie dziady w garniturach nie będą wtykać nosa w mój czas wolny i osobistą przestrzeń. Gdyby jednak moja ojczyzna pozwoliła mi się cieszyć buchem gandży w ludzkich warunkach, gdzieś w cofee shopie z przyjaciółmi, moze odzyskałbym do niej nieco szacunku - na razie zachowuje się jak paranoiczny żandarm z sadomasochistycznym zacięciem do karania mnie przy każdej możliwej okazji...
 • 2015-07-13 09:56 | kaesjot

  Re:Polacy za leczeniem marihuaną. I mają rację!

  Podzielam zdanie sztubaka.
  Jestem nie tylko za legalizacją marihuany ale też i innych narkotyków ( sam w życiu nie brałem ). Przecież nikt nie będzie kupował u dilerów czegoś, co można dostać w aptece. Zniknie ta cała otoczka kryminalna, pozostanie tylko problem medyczny.
  Pieniądze przeznaczane na walkę z narkotykami skierować na pomoc już uzależnionym oraz szeroką akcję edukacyjna wykazującą szkodliwość narkotyków ( tam gdzie rzeczywiście są szkodliwe - przecież wiele narkotyków, silnie uzależniających jest oficjalnie stosowane w medycynie - choćby morfina ).
  Wystarczy przyjrzeć się nieco historii medycyny - ile wycierpieli od swego środowiska lekarze innowatorzy stosujący naturalne, tanie i skuteczne metody ( choćby Semmelweis - twórca antyseptyki, dr. Budwig, czy dr Greson - leczący skutecznie za pomocą tanich, naturalnych środków ( odpowiedniej diety ) choroby uważane przez oficjalna medycynę za nieuleczalne ).
  Ale co za biznes może być na leczeniu kiszoną kapustą, olejem lnianym czy zupka warzywna albo też lewatywą z kawy ?
  Kiedyś farmacja była na usługach lekarzy - dziś lekarze są na usługach koncernów farmaceutycznych.
 • 2015-07-13 11:51 | Daniel

  Re:Polacy za leczeniem marihuaną. I mają rację!

  Temat walkowany w kolko. Polscy politycy sa niestety oporni na wiedze i ida pod prad kazdej zmiany ktora ma sens i jest widoczna w wiekszosci krajow rozwinietych. Marihuana powinna byc legalna jak jest to w wiekszosci krajow UE i stanow w Ameryce. Legalizacja bedzie miala nie tylko pozytywny oddzwiek spoleczny ale i gospodarczy. Proste jak budowa cepa i walkowane od lat.
 • 2015-07-14 02:39 | maleńkie_sioło

  Re:Polacy za leczeniem marihuaną. I mają rację!

  Wybraliśmy sobie sami tych ćwierćinteligentów pozbawionych sumień. Ale, za nędzę materiału ludzkiego wybieranego do władz odpowiada nie tylko ciężko pracujący na swój kredyt wyborca. Przede wszystkim media.
 • 2015-07-15 15:24 | Adalbert

  Re:Polacy za leczeniem marihuaną. I nie mają racji.

  Podawanie przykładów "sukcesów" krajów , które zaleglizowały marihuana to kula wystrzelona w płot. Otóż te kraje wymione w postach są w stanie wielkiego kryzysu społecznego , a ład moralny w tych krajach trzeszczy w szwach.
  Wszelkie dopalacze i ogłupiacze powinny być zabronione.
 • 2015-07-15 15:40 | jer-1

  Re:Polacy za leczeniem marihuaną. I mają rację!

  Wybraliśmy sobie sami tych ćwierćinteligentów pozbawionych sumień

  ================================================================
  Niestety, wybierac mozemy tylko tych, ktorzy znajda sie na listach
  (wystawieni przez swoich partyjnych przywodcow)!
 • 2015-07-15 18:37 | mixxer

  Re:Polacy za leczeniem marihuaną. I mają rację!

  "Otóż te kraje wymione w postach są w stanie wielkiego kryzysu społecznego , a ład moralny w tych krajach trzeszczy w szwach."

  Za to w Polsce katolicki "lad moralny" czyni ludzi lepszymi?
 • 2015-07-24 14:15 | bpp

  Re:Polacy za leczeniem marihuaną. I mają rację!

  Politycy są na smyczy kleru - ot! cała tajemnica.
 • 2015-08-08 00:19 | E_S_C

  Re:Polacy za leczeniem marihuaną. I mają rację!

  Marihuana marichuaną, jednak wskazuje Pan na jedną i najgorszą chyba patologię władzy i to na każdym szczeblu: wiemy lepiej!