Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

ONZ zapowiada całkowite zwalczenie AIDS do 2030 r.

(16)
Być może za 15 lat w Ugandzie, Kenii i Lesotho rzeczywiście będzie można ogłosić koniec epidemii, ale w Polsce liczba nowych zakażeń będzie nadal rosła lawinowo.
 • 2015-07-17 08:56 | mnbvcx

  HIV nas nie opuści

  U nas nie da się wprowadzić profilaktyki, ponieważ trzeba by przyznać, że ludzie uprawiają seks z więcej niż jednym partnerem, często przed ślubem i to bynajmniej w celach prokreacyjnych. To by była szkodliwa seksualizacja nieletnich, sodomia i gomoria. Trzeba jeszcze mocniej przekonywać do wstrzemięźliwości, bo dzięki temu dewoci będą mieli spokojne sumienie. A że życie wygląda zupełnie inaczej? Wystarczy zamknąć oczy, zatkać uszy i zapomnieć co robiło (robi) się samemu.
 • 2015-07-17 10:57 | le_mon

  Re:ONZ zapowiada całkowite zwalczenie AIDS do 2030 r.

  "[...] choć obawiam się, że nowy Prezydent RP o taki nowy klimat wcale nie zadba."
  Co się pan tak martwisz na zapas? Przecież jeszcze nadal mamy jedynego słusznego prezydĘta i jeszcze rządzi PO.
  A może odpowie pan jak ci ludkowie dbali o "taki nowy klimat"?
  Hmm... może być problem, bo z raportu NIK jakoś niespecjalnie wynika ich dbałość :D
 • 2015-07-17 14:39 | Halibut

  Re:ONZ zapowiada całkowite zwalczenie AIDS do 2030 r.

  Panie redaktorze. Nie chodzi o profilaktykę przeciw HIV tylko ale przeciw chorobom przenoszonym drogą płciową. Mało kto jest też świadomy o onkogennym działaniu przenoszonych przez drogę stosunku płciowego wirusów HPV i HBV. Kolejna sprawa to wychowanie seksualne przystosowane do nowych realiów a szczególnie portali randkowych gdzie seks jest uprzedmiotowiony i staje się czymś w rodzaju zwykłej towarzyskiej rozrywki.
 • 2015-07-17 17:51 | Paweł Walewski

  Re:ONZ zapowiada całkowite zwalczenie AIDS do 2030 r.

  @Halibut
  Oczywiście ma Pan rację, że zagrożenie wszystkimi chorobami przenoszonymi drogą płciową - na równi z HIV - jest w Polsce problemem (w dodatku zawsze narastającym podczas wakacji). I może nawet źle, że mówi się częściej w tym kontekście o AIDS niż kile, rzeżączce lub HPV (choć konsekwencje i możliwości wyleczenia z tych chorób są skrajnie różne). Mój komentarz odnosił się jednak do raportu ONZ na temat epidemii AIDS, dlatego nie poruszyłem aspektu wszystkich chorób przenoszonych drogą płciową.
  @le_mon
  Kadencja obecnego prezydenta już się kończy, więc trochę szkoda czasu wracać do tego co było. Lub czego nie było. Nowy będzie miał za to przed sobą kilka lat, aby naprawić błędy i zaniechania poprzednika. Trzymam kciuki, aby tak się stało.
 • 2015-07-18 09:31 | _sens

  Re:ONZ zapowiada całkowite zwalczenie AIDS do 2030 r.

  Artykuł nie porusza bardzo istotnego problemu. Otóż w Polsce lawinowo wzrasta zachorowalność na HIV wśród starszej młodzieży (czyt. 50+) płci żeńskiej co wiąże się z m.in. z egipską seksturystyką. Można byłoby rzec ...stare , a głupie.
 • 2015-07-18 11:02 | kolo

  Re:ONZ zapowiada całkowite zwalczenie AIDS do 2030 r.

  Edukacja seksualna jest w wielu zachodnich krajach a tam liczba zakażonych i coroczny jej wzrost jest o wiele większy niż w Polsce, dlaczego przybywa zakażonych głównie wśród homoseksualistów, nie z niewiedzy nt wirisa i metod bezpiecznego seksu.ale dlatego że oni przestali bać się wirusa, uprawiając świadomie seks bez zabezpieczenia bo są leki itd., jak można mówić o zakończeniu epidemii choroby zakaźnej jeśli nie mamy ani szczepionki, ani metody całkowitego wyleczenia zakażenia.
 • 2015-07-18 12:14 | Mauro Rossi

  AIDS i wyżyny dziennikarstwa

  " .... odczarować edukację o HIV/AIDS, choć obawiam się, że nowy Prezydent RP o taki nowy klimat wcale nie zadba".

  To wyżyny usługowego dziennikarstwa, rozliczaczać urzędnika, który jeszcze nie objął władzy zamiast tych, którzy rządzą od wielu lat.
 • 2015-07-18 12:38 | Mauro Rossi

  Z AIDS jak z goniniem króliczka

  Z AIDS jest jak z goniniem króliczka. Jak wiadmomo goniąc i to przez lata można z tego żyć, natomiast złapanym króliczkiem niewielu się pożywi. Kilku lauretów Nobla od lat mówi, że retrowirus rzekomo powodujący AIDS nie ma żadnego związku z tą chorobą I dlatego szczpoinki na tę chorobę nie było, nie ma i nie będzie, choć już 20 lat temu ponoć było do niej blisko, całkiem jak do gonionego króliczka.
  AIDS to cieżkie infekcje i/lub nowotwory za które odpowiedialne są narkotyki i inne substancje niebezpieczne (w tym stymulanty, psychotropy, afrodyzjaki, ale także transfuzje krwi itd.). Korelacja środowiskowa, m in. wśród narkomanów, homoseksualistów, między konsumpcją kancerogennych substancji (tj. powodujących raka) i AIDS jest oczywista dla każdego, kto rzuci okiem na statystyki. AIDS sporadycznie tylko występuje w krajch o niskim poziomie konsumpcji naroktyków. Z kolei AIDS w Afryce to "cuda diagnostyki", infekcje i choroby które występuja tam od zawsze, a wynikają z niskiego poziomu higieny, doiagnozowanie są jako AIDS. Na gruźlice ONZ pieniędzy nie da, bo to niezbyt modna choroba, na AIDS zawsze się znajdą. Z tego powodu co jakiś czas prasa alarmuowała, że "Afryka wymiera na AIDS". Spokojnie, nie wymiera tylko żywi się pieniędzmi na AIDS, to znaczy żywią się niektórzy i niekoniecznie są to Afrykanie.
 • 2015-07-18 12:48 | Mauro Rossi

  ONZ zapowiada

  Halibut
  "Mało kto jest też świadomy o onkogennym działaniu przenoszonych przez drogę stosunku płciowego wirusów HPV i HBV".

  Ale zauważełeś, że AIDS do dziwna pandemia, czy nie? Niby przenosi się drogą płciową, ale prostytyki nie chorują na AIDS (o ile nie biorą narkotyków). Po 30 latch prostytytki powinny być wzasadzie na wymarciu, a przecież nic takiego się nie dzieje. Może z powodu stosowania prezerwatyw? Nic z tych rzeczy, bo jednocześnie wzrasta liczba "tradycyjnych" infekcji wenerycznych. Co wiecej, od 30 lat dobrze wiadomo, że AIDS dotyczy głównie mężczyzn, nie kobiet Bardzo dziwna ta pandemia, prawda. Każda inna dotyczy w równym stopniu mężczyzn jak i kobiet, ale ta zupełnie nie.
 • 2015-07-18 12:54 | masakra

  O czym my w ogóle mówimy

  w Internecie jest dostępna lista placówek, w których można się bezpłatnie i anonimowo przebadać na obecność wirusa HIV. Szkoda tylko, że spora część tych informacji jest już nieaktualna. W Lublinie były podane dwa adresy - już nieaktualne. Jak pójdziesz się zapytać o badania w tamtych miejscach to potraktują cię jak narkomana i wariata. Zatem w Lublinie NIE MA bezpłatnych i anonimowych badań na HIV, chociaż informacje o nich wiszą wszędzie w internecie. Mogę tylko wyobrażać sobie jak jest w innych miastach.
 • 2015-07-18 16:54 | jobrave

  Re:ONZ zapowiada całkowite zwalczenie AIDS do 2030 r.

  Na prezydenta Dudę, bez wątpienia liczyć, nie można, podobnie jak - w nieodległej przeszłości, nie można było liczyć na prezydenta Komorowskiego, a jeszcze wcześniej na Kaczyńskiego, ba, nawet na Kwaśniewskiego nie można było liczyć. Choć nie woził się z klęcznikiem i przewoźną kapliczką, ale chciał mieć dobre stosunki z Kościołem (taka właśnie jest polska lewica, po 1989).
  Kościoła, bym tu nie winił, bo akurat w takich kwestiach prawie nikt go nie słucha. Młodzież, a nawet dzieci doskonale wiedzą, do czego służy prezerwatywa, a raczej przed czym chroni. To, że jest używana (prezerwatywa) w stopniu daleko niezadowalającym, nie jest skutkiem stosowania się do nauk Kościoła, lecz dlatego, że bez prezerwatywy jest przyjemniej. Ostatnio czytałem jakieś dane z Eurostatu (2014), z których wynikało, że w Polsce na 100 narkomanów 17 osób umiera z powodu pełnoobjawowego AIDS, natomiast w Rumunii - do dziś przecieram oczy ze zdumienia - tylko jedna osoba, a przecież wiadomo, że jeszcze w latach 90. była tam katastrofa. Najgorzej wypada Wielka Brytania - 47 osób przy profilaktyce jednej z najlepszych na świecie. Widać więc, nie na wiele się ona zdaje. W Wielkiej Brytanii jest również najwięcej aborcji czy to inwazyjnych, czy poprzez tabletki. Aborcje i tabletki - to wszystko jest dozwolone i refundowane na dodatek, można wejść z ulicy, bez zbędnych formalności. Oczywiście nie jestem fanem tego typu zabiegów, ale uważam, że prawo do decydowania w tej kwestii ma wyłącznie kobieta.
  Co do edukacji, to jestem absolutnie za, ale raczej rodziców, żeby zdali sobie sprawę, czym grozi brak zabezpieczenia. Można, to zrobić w szkole, wystarczą trzy do pięciu sesji, pod warunkiem, że będą miały odpowiednią dramaturgię i oczywiście prowadzący będzie używał prostego języka dając przykłady z życia, a nie przynudzał z kartki. Ale być może nie mam racji.
 • 2015-07-19 21:14 | Mauro Rossi

  ONZ zapowiada

  jobrave

  Tak sobie myślę, że może masz związki z przemysłem lateksowym. Aż taka apologia prezerywatyw nie moze być przypadkowa. :)

  Zważ jednak, że retrowirusy (w tym HIV rzekomo powodujący AIDS) są tak drobne, że lateks nie jest dla nich przeszkodą. Naturalnie mikropory występujące w strukturze lateksu mają średnicę około 5 mikronów, a retrowirus HIV ma średnicę 0,1 um, Przed tzw. AIDS (czyli dobrze znaną utratą odporności) chroni powstrzywmanie się od konsumpcji substancji niebezpiecznych, głównie narkotyków. AIDS nie przenosi się drogą płciową, to medyczny mit, rzekomo naukowy.

  "Najgorzej wypada Wielka Brytania - 47 osób przy profilaktyce jednej z najlepszych na świecie".

  No i sam widzisz. A teraz porónaj to z krajami o niskiej konsumpcji narkotyków (Singapur, Japonia).
 • 2015-07-20 12:32 | K.Z.Jamroż

  Re:ONZ zapowiada całkowite zwalczenie AIDS do 2030 r.

  Nie, no nie mogę wytrzymać. Czy tak bardzo kościelna indoktrynacja uderza do głowy, ze zabrania myślenia?
  Tak, też widziałem jak Cejrowski rzuca ziarnko grochu przez metrowej szerokości obręcz twierdząc, że pory w lateksie nie zabezpieczą przed wirusem, ale to ma się nijak do działania całej prezerwatywy! Prezerwatywa na określoną grubość (jest wiele "warstw" takich porów, które nawzajem się przesłaniają) a wirusy nie wiszą w próżni tylko istnieją w płynach ustrojowych, które są zatrzymane przez tenże lateks w ramach działającej w naszym świecie fizyki. W ramach testu proponuję kupić takowy przedmiot i nalać do niego wody, i co przecieka?
  Tyle odnośnie kłamliwych (Tak! Kłamliwych i szkodliwych!) argumentów kościoła robiących ludziom wodę z mózgów.
 • 2015-07-20 20:34 | jakowalski

  Re:ONZ zapowiada całkowite zwalczenie AIDS do 2030 r.

  A ja zapowiadam za rok zwalczenie prostytucji.
 • 2015-07-20 20:38 | jakowalski

  Re:ONZ zapowiada całkowite zwalczenie AIDS do 2030 r.

  Mauro Rossi
  Doskonała analiza!
 • 2015-07-31 10:43 | sqro

  Re:ONZ zapowiada całkowite zwalczenie AIDS do 2030 r.

  @mauro rossi

  Skoro jest jaktwierdzisz to proponuje żebyś wstrzyknął sobie wirusa HIV i nastepnie nie poddawał sie żadnej terapii antywirusowej. Oczywiście zachowując całkowitą higine wzgledem pozostałych wymienionych czynników.
  I tak poczekaym ze dwa lata