Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

U parlamentarzystów widać strach. Strach przed głosem z ambony

(22)
Nie wierzę w tłumaczenia parlamentarzystów Platformy, którzy opuszczają jej szeregi po uchwaleniu ustawy o in vitro. Nie tyle konserwatywne poglądy skłaniają ich do takich kroków, ile strach przed biskupami, a ściślej – własnymi proboszczami.
 • 2015-07-22 16:16 | hm

  ?

  Czy ktoś o zdrowych zmysłach 'kieruje" się jeszcze nauką Polskiego kościoła..? :)
 • 2015-07-22 17:14 | Jasia

  Artykuł poza logiką ale z insynuacją

  Panie Autorze:

  1. Jakich wyborów nie da się wygrać bez proboszczów? Przecież Ci ludzie dla zasad rezygnują z bycia kandydatami. Nie będą startować w wyborach. Gdyby zostali z oportunizmu to byliby kandydatami PO.

  2. I tytuł i ostatni akapit mówi wszystko o Panu a nic o tych senatorach, których Pan obraża. To Pan właśnie byłby gotów na pozbycie się zasad w myśl korzyści. Taki mechanizm projekcji.
 • 2015-07-22 17:30 | Grzegorz Raczkowski

  Re:U parlamentarzystów widać strach. Strach przed głosem z ambony

  Panie Grzegorzu!
  Oczywiście ma pan całkowitą rację, ale jeszcze daleka droga przed naszymi parlamentarzystami. Dla niektórych idea rozdziału kościoła od państwa nie istnieje. Kościół nie zrezygnuje zaś ze swoich wpływów dobrowolnie za wiele ma z tego profitów. Już odzyskał majątek, teraz idzie bitwa o rząd dusz. Dlatego też mam pretensje do mediów nie koniecznie tych pisanych ale głównie tych " oglądanych" gdzie poziom dyskusji jest poniżej dna. Ani dziennikarz nie zna się na kwestii którą porusza ani interlokutor i tak sobie rozmawiają o niczym a lud tego słucha i teraz kto wystąpi z mocniejszym przekazem bardziej szokującym ten wygrywa. Prawda nie ma znaczenia. Nie spotykałam się jeszcze aby dziennikarz był merytorycznie przygotowany do dyskusji ale nie na poziomie ogólników a na poziomie szczegółów to dopiero obnażyło by miałkość polityki i pozom polityków. Dziennikarze zaś mediów pisanych mają trudniej z dotarciem do szerszej grupy odbiorców, ale też powinni zachować rzetelność. Artykuł pana Redaktora jest bardzo ciekawy, ale niestety nie przebije się do szerszej publiczności i nie wywoła dyskusji bo tezy w nim zawarte są na tyle prawdziwe że trudno zbić argumenty. Trzeba też popatrzeć na poziom naszych parlamentarzystów i ich wiedzę o państwie i prawie, znajomość funkcjonowania demokracji w ogóle. Mam tak jak Pan nadzieję, że kiedyś przyjdzie premier prezydent i powie KK no passaran pozdrawiam Katarzyna
 • 2015-07-22 18:19 | jer-1

  Re:U parlamentarzystów widać strach. Strach przed głosem z ambony

  Niestety, przewazajaca czesc politykow w Polsce jest wciaz trzymana na (krotkiej) smyczy przez dostojnikow kosciola rzymsko-katolickiego!
 • 2015-07-22 18:40 | takei-butei

  Re:U parlamentarzystów widać strach. Strach przed głosem z ambony

  Nie, no, tak ostro pojechać po Tusku kolędującym do Dziwisza, po Kopacz kolędującej do Watykanu, po Komorowskim kolędującym na Jasną Górę, po pisowcach kolędujących do ojca dyrektora, no, no, no.
 • 2015-07-22 18:59 | monika 71

  Re:U parlamentarzystów widać strach. Strach przed głosem z ambony

  Dzień dobry, chodzę do kościoła już sporadycznie, na wakacjach u rodziców. nie rozumiem dlaczego Ci , którzy nie chcą korzystać z metody in vitro , zabraniają jej ludziom o innym światopoglądzie, czy też poglądzie na tę procedurę? Przecież nikt nie będzie biegał za bezpłodnymi parami po ulicach i nie będzie łapanek na iv vitro! Jesli ktoś chce tą procedure, ale tylko dwa zarodki i od razu transfer obu bez zamrażnia prosze bardzo... o co właściwie jtoczy się ten spór?. Niestety pewnie jak zwykle nikomu nie chciało sie przeczyta i co rónie ważne ZROZUMIEC zapisów nowej ustawy. Zastanówmy się kogo wybieramy do sejmu i senatu. czy tylko krzykaczy? czy znowu emocje?. człowiek dojrzały ma opierać swoje życie na nauce, prawdzie , rozwadze, a nie na emocjach, które łatwo jest wzbudzić i, które szybko opadają, niestety często jest już za późno na zmianę decyzji. Wybory już w październiku
 • 2015-07-22 19:53 | jakowalski

  Re:U parlamentarzystów widać strach. Strach przed głosem z ambony

  Raczej strach przez zwykłymi Polakami...
 • 2015-07-22 20:17 | jan

  Re:U parlamentarzystów widać strach.

  Całe szczęscie , że się boją głosu z ambony. Bezideowy globalizm i jego wasale nic nie mają do zaproponowania człowiekowi który utrzymuje się z pracy rąk. Wasale globalizmu są bardziej liberalni od globalistów . Co z tego wyniknie to jeden Bóg to wie.
  Ludzie wierzący wykazuja dużą cierpliwość widząc efekty tej totalnej wyprzedaży polskich interesów.
  Gdyby nie ten Kościół polski, to juz dawno byśmy mieli polski Majdan
 • 2015-07-22 21:38 | fly

  Re:U parlamentarzystów widać strach. Strach przed głosem z ambony

  Polscy posłowie boją się wszytkiego , Krk , USA , górników , chłopów itd. itd .

  @ jakowalski , zwykle piszesz mądrze , ale tu PUDŁO ! Zwykli Polacy akurat ws. in vitro w 70-80 % są ZA ! A więc przeciw stanowisku Krk .
  To PiS jedzie teraz na poparci Krk . Wali demagogiczne slogany . Jarek K. powiedział na Jasnej Górze , że moralność Krk jest JEDYNĄ dopuszczalną w Polsce ! Hehehehe
 • 2015-07-22 22:06 | Andrzej

  Re:U parlamentarzystów widać strach. Strach przed głosem z ambony

  Czego to się bać tych z ambony, że noszą sukienki? To taki śmieszny przeżytek ze średniowiecza.
 • 2015-07-22 22:48 | mzakrzewski

  Re:U parlamentarzystów widać strach. Strach przed głosem z ambony

  Kościół zabraniając katolikom korzystania z in vitro, poszedł na całość. Obaczymy ilu wybierze szczęście z dzieckiem nawet przeciw instytucji polityczno-religijnej jaką jest KK. Nie sądzę, aby Stary, Dobry Bóg Ojciec i jego Syn, kochając ludzi mieli coś przeciw chwaleniu cudu narodzin człowieka nawet ze wsparciem in vitro. Ostatecznie, nic w katolickim świecie nie dzieje się wbrew Bożej Woli? Ten cały jazgot duchownych i ich podległych jest śmieszny. Ale, czy wszystko na świecie musi być poważne? Czy w dynamicznie rozwijającej się europejskiej cywilizacji nie jest potrzebny narodowy skansen nad Wisłą? Inni inwestują duże pieniądze aby odtwarzać zacofanie i cywilizacyjną przaśność. My w ramach wkładu w cywilizację jednoczonej się Europy oferujemy je za darmo! A jakie szanse na rozwój światowej turystyki skansenowej do Polski!

 • 2015-07-23 00:03 | mixxer

  Re:U parlamentarzystów widać strach. Strach przed głosem z ambony

  Zdecydowana wiekszosc Polakow nie ma nic przeciwko metodzie "in vitro"!
 • 2015-07-23 03:21 | dekan56

  Re:U parlamentarzystów widać strach. Strach przed głosem z ambony

  Jak się jest "kijkowym" od baldachimu podczas procesji to trudno później się sprzeciwiać swemu "pasterzowi". Niestety jeszcze długo nasi "wybrańcy" będą jedno mówić, drugie robić. Czas wyborów to "okrutnie" obnaża, "Kasa, Misiu, kasa" jest najważniejsza a tu perspektywa utraty poselskich, senatorskich apanaży, wpływów. Zresztą urzędnicy naszego powszechnego kościoła też jedno głoszą, drugie robią. Co się dziwić.
 • 2015-07-23 06:18 | Jan Bohynski

  Re:U parlamentarzystów widać strach. Strach przed głosem z ambony

  @surom No prosze. Tak juz chciales zostac ocenzurowany, a tu " F - UP " JB.
 • 2015-07-23 08:06 | Andrzej

  Re:U parlamentarzystów widać strach. Strach przed głosem z ambony

  Przesada z tym baniem się proboszczów. Oni mają swoje własne kłopoty.
 • 2015-07-23 08:27 | janekwisniewski

  Re:U parlamentarzystów widać strach. Strach przed głosem z ambony

  koniunkturalisci . typowe okazy list wyborczych . nagle im zaczela preszkadzac PO ? nie mogli sobie pojsc z Gowinem ?
 • 2015-07-23 08:35 | dziadek

  Re:U parlamentarzystów widać strach. Strach przed głosem z ambony

  A ja się cieszę, ze ciemnogród próbuje wziąć za twarz Polaków. Nie tacy już próbowali , minie parę lat i rozwścieczeni Polacy wybiorą taki rząd i taką władzę która wymierzy takiego kopa klerowi, że wszyscy się zdziwią. Wbrew temu co się uważa na wsi i małych miasteczkach jest dość powszechna niechęć do kleru i jego rozpasania, ludzie boją się dawać temu wyraz ze względu na bezczelność i bezkarność proboszczy ale wybory to co innego. I tego mam nadzieję dożyję !!! czego życzę i sobie i Polsce.
 • 2015-07-23 13:34 | 33mas18

  Re:U parlamentarzystów widać strach. Strach przed głosem z ambony

  Nie tylko parlamentarzyści trzęsą portkami przed sukienkowymi, którzy z ambon gloszą nie tylko Ewangelię, ile, coraz częściej, nienawiść do normalnie myślących, i potępiają każdego kto odrzuca BEZPRAWNY dyktat kościola i jego urzędasów. Przykładów strachu przed zupełnym zdominowaniem nie tylko naszego życia publicznego i polityki, ale także życia prywatnego każdego z nas, jest mnóstwo. Przecież normalny człowiek nie może patrzeć obojętnie na wybryki wielu plebanów i ich szefów purpuratów. No a za tymi głosami z piekła rodem idą awanturnicy spod znaku sPISku i jego popleczników. To pod ich wpływem są potępiani tacy żarliwi katolicy jak Br. Komorowski, odsądzany od czci i wiary jako rzekomy zdrajca Polski, a H. Gronkieicz-Waltz doczekała się epitetu Putin w spódnicy. Jeśli nowemu prezydentowi będzie towarzyszyć gabinet pani Sz., no to Polska natychmiast przyjmie formalnie status państwa wyznaniowego. Dla ateistów i innowierców w takiej Polsce przypominającej średniowiecze miejsca nie będzie.
 • 2015-07-23 15:18 | edek66

  Re:U parlamentarzystów widać strach. Strach przed głosem z ambony

  Co teraz zrobią te niebożęta z Po,gdzie będą na listach ?? -na PO już nie a na listach PIS-u tym bardziej NIE.Najgorszy czas dla nich dopiero nastał.koryto odjeżdza a nie ma sposobu aby się podłączyć do kasy. !!
 • 2015-07-23 16:28 | Andrzej

  Re:U parlamentarzystów widać strach. Strach przed głosem z ambony

  Koryto czeka, a PiS się pcha do niego. Byle by przy okazji nie roztratował Kukiza.
 • 2015-07-24 03:13 | karul

  Jak Dziadek powyzej

  ja tez sie ciesze ze z puczu tzw. zwiazku zawodowego przeciw Polsce Ludowej wyszedl kraj ciemny, az smolisty. Druga Burkina Fasso, zamiast Japonii nr. 2.

  A Michniki opowiadaly lat temu trzydziesci jakie to dobre i madre to "spoleczenstwo" jest. Zapytajcie dzisiaj tych dysydentow i robotnikow z rozmaitych Instytutow Badan Literackich czy otake polske walczyly.
 • 2015-07-25 16:53 | Andrzej

  Re:U parlamentarzystów widać strach. Strach przed głosem z ambony

  Kościół w Polsce zszedł na manowce, zwłaszcza po śmierci Jana Pawła II. Przywiązał się na stałe do PiS-u i O. Rydzyka razem z jego Radiem Maryja. W tej chwili stoi w wyraźnej opozycji do papieża Franciszka. Przypomina się powiedzenie: kiedy Pan Bóg kogoś chce zgubić, to mu najpierw rozum odbiera.