Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pożegnalny wywiad Włodzimierza Cimoszewicza. Senator ostrzega: Polska jest w niebezpieczeństwie

(6)
2015-08-09 05:35 | dobrymnich
Oczywiście szkoda że podjął błędną moim zdaniem decyzję o wycofaniu się polityki . Przyjmuję do wiadomości powody tej decyzji ale zapewne mógł realizować swoje plany pełniąc dalej obowiązki posła czy senatora . Teraz byłby najbardziej potrzebny bo podzielam jego pogląd że polska jest w niebezpieczeństwie . Mimo to rezygnuje , co mąci nieco jego obraz jako człowieka misji zaangażowanego w dbałość o to aby jego kraj podążał drogą demokratycznego rozwoju która może być obecnie zagrożona . Wprawdzie zawsze może wrócić, ale może nie być do czego . Życzę powodzenia jego synowi . W tym że chce wykorzystać nazwisko ojca nie ma nic złego , przecież jesteśmy synami naszych ojców .
 • 2015-08-09 10:47 | ecres

  Re:Pożegnalny wywiad Włodzimierza Cimoszewicza. Senator ostrzega: Polska jest w niebezpieczeństwie

  Zaduma.Los człowieka.Uczciwość popłaca.A gdy inteligencja idzie w parze z mądrością spełnienie .Otóż panie Włodzimierzu -przekazuje panu swoje odkrycie.Jest się wielkim politykiem i człowiekiem wtedy ,gdy mądrość kieruje inteligencją i te dwie cechy się uzupełniają.99% polityków o tym nie wie i nie ma tego daru,Pan ma.I dlatego wyć się chce na myśl ,że pan odchodzi z polityki.Czeng odnowiŁ Chiny w wieku 73 lat.Też siedział w odosobnieniu jak i pan ,tylko w innych materialnych warunkach.
 • 2015-08-09 10:50 | azur

  Re:Pożegnalny wywiad Włodzimierza Cimoszewicza. Senator ostrzega: Polska jest w niebezpieczeństwie

  Podzielam niepokój Cimoszewicza, ale nie jestem aż tak pesymistyczny. W nadchodzących wyborach chodzi o to, żeby PiS, nawet jeśli wygra, nie miał możliwości utworzenia rządu, ani nie zdobył większości konstytucyjnej. Muszą sobie to uświadomić Polacy, nawet ci, co zazwyczaj nie biorą udziału w wyborach, bo tu chodzi o przyszłość Polski.
 • 2015-08-09 11:16 | Rakoczy

  Re:Pożegnalny wywiad Włodzimierza Cimoszewicza. Senator ostrzega: Polska jest w niebezpieczeństwie

  Tak, pan Cimoszewicz jest mądrym człowiekiem. Podjął racjonalną decyzje.
  W swym życiu ma wiele dokonań, także dotyczących swego życia prywatnego,
  a przede wszystkim polityki zagranicznej i praktyki parlamentarnej.
  Szanuje go za niezależność, która wyróżniała go i dalej wyróżnia pośród klas politycznych
  i społecznych w Polsce.
  Wywiad jest sentencją jego normalnego zycia, które próbowali z różnym skutkiem zniszczyć
  lewicowi i prawicowi nuworysze polityki, vide: ignorujacy pragmatyzm jego wypowiedzi w czasie jednej
  z powodzi w Polsce lub atak na niego przed wyborami prezydenckimi, w których kandydował.

  Panie Włodzimierzu Cimoszewiczu, dziękuje Panu za ponad 25. letnie zajmowanie się przez Pana
  polityka w Polsce i w świecie.
  Życzę Panu zrealizowania pańskich planów podróżniczych.
  Dziękuję PAnu za wieloletnie gospodarowanie na pańskich "hektarach" i szanowanie przyrody.
  Zyczę też, by odbudował pan swoje relacje z najbliższymi, bo wnuczki i wnuki są emanacją naszego
  filozoficznego i matarialnego bytu.
  W nowym roku zamierzam uczestniczyć w półmaratonie w Hajnówce, może się spotkami w pańskim
  miejscu na Ziemi, która według nie tylko Darwina, jest nieskonczonoscią.

  Pozdrawiam Pana, Panie Cimoszewiczu i adwersarzy z nadodrzańskich Słubic, w których Pan był w 1997 roku,
  jako prezes Rady Ministrów RP, gdy dzięki niefrasobliwości organizacyjnej strony niemieckiej, i zignorowania umocnień niemieckiego wału przeciwpowodziowego przed Frankfurtem w kierunku mostu drogowego i mostu kolejowego nad Odrą, w okolicach przejscia granicznego Świecko oraz pozytwistyczej pracy ludności cywilnej i wszelkich służb mundurowych,
  miasteczko Słubice nad Odrą i tereny do niego przyległe nie zostały zalane, jak w tej samej powodzi Wrocław.

  Czołem !
  Rakoczy

 • 2015-08-09 16:23 | indyvidual_m

  Re:Pożegnalny wywiad Włodzimierza Cimoszewicza. Senator ostrzega: Polska jest w niebezpieczeństwie

  Gorycz i zniechecenie do polityki odczowam do dzis. Zaczelo sie od Pana wycofania sie ze startu w wyborach prezydenckich 2005. W owym roku bylam bardzo mloda osoba ktora 'lewactwo' wyssala z mlekiem matki i ojca. Nie moglam jeszcze glosowac a juz wowczas wiedzialam ze Pan byl jedynym kompetentnym kandydatem. I wtedy Pan zrezygnowal. To nie Polska nie byla gotowa na Pana - w mojej rodzinie nikt nie wierzyl w skandal; to Pan nie byl dosc odwazny na to zeby stanac na czele i rzadzic Polska. Przepraszam, dla mnie jest i byl Pan glosem rozsadku i moze dlatego tak emocjonalnie reaguje na ten wywiad. Byl Pan o krok od podzielenia sie tym rozsadkiem i powaga z Nami obywatelami. Wycofal sie Pan, i tego nigdy do konca nie zaakceptuje. Gdyby nie fakt ze Pan Biedron pojawil sie na scenie politycznej pewno odsunelabym sie od polityki jak Walden, ale ciagle wierze ze odpowiedzialnosc i kompetencja do rzadzenia Polska jest. Te wybory sa przegrane ale za 5 jest kolejna szansa i zamiast znowu wycofywac sie niech Pan wraca i naprawia, bo Pan moze.
 • 2015-08-09 22:46 | jakowalski

  Re:Pożegnalny wywiad Włodzimierza Cimoszewicza. Senator ostrzega: Polska jest w niebezpieczeństwie

  Dopiero teraz to zauważył?