Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Raport Polityki: Czy nadchodzą rządy ePiSkopatu

(10)
Przez Polskę od 1989 r. przetoczyły się już kilkakrotnie fale sporów i dyskusji o świeckości państwa. Teraz uderza kolejna, być może najważniejsza.
 • 2015-08-11 22:44 | jajo13

  No problem

  Im bardziej hierarchiczny kościół będzie się rozpychał, tym mniej będzie miał wyznawców. A szkoda, bo wiara to jedno, a instytucja władzy kościoła, to już zupełnie inna bajka.
 • 2015-08-12 00:50 | kruk

  Re:Raport Polityki: Czy nadchodzą rządy ePiSkopatu

  Dla mnie zagadka jest postawa wiekszosci polskiego spoleczenstwa wobec zapedow Kosciola. Czy ludzie rozumieja jakie ograniczenia wolnosci niesie ze soba panstwo wyznaniowe? Slawomir Sierakowski stawial niedawno na lamach Polityki teze, ze spoleczenstwo polskie jest liberalne obyczajowo i konserwatywne prawnie. Dlaczego , bedac liberalni obyczajowo, Polacy nie walcza o prawne tego uznanie? Sierakowski zauwaza, ze od wiekow panuje u nas zasada "prawo swoje a my swoje". To lekcewazenie prawa w sytuacji, kiedy Kosciol chce nam odebrac czesc swobod obywatelskich, jest bardzo niebezpieczne. W szkolach za duzo czasu poswieca sie katechezie a za malo wychowaniu obywatelskiemu i to moze zaowocowac biernoscia spoleczenstwa w sprawach dla niego zywotnych.
 • 2015-08-12 13:38 | psr18gh

  Re:Raport Polityki: Czy nadchodzą rządy ePiSkopatu

  Nie rozumiem dlaczego przedstawiciele Episkopatu odradzali prezydentowi Komorowskiemu podpisanie ustawy in-vitro. Gdyby on tej ustawy nie podpisał, to mielibyśmy znów bezprawie w tym obszarze. Chyba z katolickiego punktu widzenia to gorzej. Czyżby Kościołowi odpowiadała ta "wolna amerykanka" która była wcześniej ?
 • 2015-08-12 22:43 | Ada11

  Re:Raport Polityki: Czy nadchodzą rządy ePiSkopatu

  Nie nadchodza, to fakt od wielu lat. To spoleczenstwo, ktore potrafi narzekac na braki w sluzbie zrdowia, male zasilki, nie przyjmuje do wiadomosci ile placi na kk. Nawet nie dobrowolnie ale przez wybranych cynikow. Zadne przestepstwo ich nie dyskredytuje. Patrzac na los Iranczykow od kiedy zaufali ajatollahom, pozostaje tylko trzymac sie daleko. Bojowki szturmowe juz od lat maszeruja i pala W-wa i uzurpuja sobie prawo do reprezentowania "godnosci" Polakow. No ale skoro sami Polacy oddaja swoje dzieci bernardettom, to nie zasluzyli na nic innego niz but watykanski. Trzeba bylo uczyc dzieci przestorgi Kosciuszki a nie pacierzy.
 • 2015-08-14 11:20 | abchaz

  Re:Raport Polityki: Czy nadchodzą rządy ePiSkopatu

  Rządy trwają już od dawna.Bez specjalnego rozgłosu.Teraz już demonstracyjnie.
  Wydaje mi się,że Polacy ,podświadomie,zawsze uważają,że żyją pod jakąś okupacją.Uznając ją za dopust boży i radząc sobie z tą opresją przez mimikrę.Trochę dawniej masowy zaciąg do PZPR ,niedawno oszałamiająca masowośc Solidarności,teraz masowe demonstrowanie "trwania w wierze przodków".
  Jednak oprócz większości stosujących mimikrę zawsze pojawiają się "aktywiści".Teraz także się pojawią.Nie będą przebierac w środkach.
 • 2015-09-09 11:01 | takaona

  Re:Raport Polityki: Czy nadchodzą rządy ePiSkopatu

  A ja uważam, że wygrana pis w nadchodzacych wyborach przeistoczy nas w państwo kościelne. Boję się, że zniechęceni i pewni wygranej wyborcy Platformy zostaną w domach.
 • 2015-10-14 18:25 | Copernicus

  Re:Raport Polityki: Czy nadchodzą rządy ePiSkopatu

  Szkoda, że Państwo nie wspomnieli o tym, co było dla władz PRL bardzo silnym uzasadnieniem nieuznawania Konkordatu z 1925.roku. Otóż Watykan w b r e w t e m u K o n k o r d a t o w i mianował biskupów-Niemców w polskich diecezjach. Czyli tak jak Hitler i Stalin uznał, że Państw Polskiego NIE MA. Czyli zaakceptował agresję Rzeszy i ZSRR.Całkowicie niezgodnie prawem międzynarodowym !!!
 • 2015-11-04 15:01 | Jan Bobiński

  Re:Raport Polityki: Czy nadchodzą rządy ePiSkopatu

  Zapewne takie rządy nastaną bo posłowie PiSu i dodatki będą się bali,że ksiądz zakarze kontaktu z nimi no i zakarze udzielania komunii św.Zapewne po tych rządach Polska długo będzie się wyzwalała z rąk Kościoła!
 • 2018-06-19 18:25 | azur

  Re:Raport Polityki: Czy nadchodzą rządy ePiSkopatu

  Nie ePiSkopat, tylko ten, co pociąga za sznurki.
 • 2018-06-21 09:26 | m_malgorzata

  Re:Raport Polityki: Czy nadchodzą rządy ePiSkopatu

  I kto nam to zrobił?
  Jako osoba wykształcona, czuję wyraźny opór, gdy słyszę jak to polska wieś jest katolicka, albo że tzw. prości ludzie oczekują katolicyzacji państwa i że generalnie to ich wina, tych wszystkich "mocherowych beretów".
  Nie, to nie jest ani oczekiwanie, ani wina "prostych ludzi". "Prości ludzie" - katolicy - byli bardzo zdziwieni, że nowa władza wprowadza religię do szkół. "Prości ludzie" potrzebują kościoła do rytuałów ale nie do tego aby rządził nimi z pominięciem wszelkich zasad, aby zawłaszczał całą przestrzeń i publiczną i osobistą. Należy podkreślać, że do tego - idiotycznego już w założeniach - stanu doprowadzili politycy. Byli to często młodzi i wykształceni mężczyźni, którzy lubią siebie nazywać "elitą".
  Polska elita od kilkuset lat nie wykazuje cech typowych dla elit krajów rozwiniętych i ambitnych, jest skoncentrowana na sobie i partykularnych interesach. Swoje działania opiera na pogardzie dla wszystkich innych, a poczucie wyższości buduje równając w dół. To nie żadne "rumaki", czy "wichry" historii, opatrzność, czy złe położenie geograficzne doprowadziło Polskę do wszystkich nieszczęść. To głupota, oportunizm i brak odpowiedzialności "elit" za społeczeństwo i państwo doprowadziło do upadku. To działanie "elit" które nie wprowadzały reform, nie inwestowały w nowe sfery gospodarki, nie tworzyły uczelni, nie szerzyły edukacji wśród niższych warstw. Warto pamiętać, że w gdy w w XVII i XVIII wieku wiele krajów w zachodniej i północnej Europie eliminowało analfabetyzm, to Polska nie poradziła sobie z tym problemem jeszcze w IIRP (ciekawsze że tam gdzie była germanizacja tam odsetek analfabetyzmu wynosił zaledwie kilka procent). To nie są winy "prostych ludzi". To głupota i krótkowzroczność "elit". Do upadku i zabobonnego grajdołu doprowadzili nas ci, którzy chętnie przyjmują zaszczyty i lubią przypisywać sobie insygnia patriotyzmu. Kiedyś była to arystokracja i kościół wspólnie wyzyskujący chłopów ( niemal 80% polskiego społeczeństwa), pielęgnując ich biedę i zacofanie. Dzisiaj wykonawcami woli kościoła i realizującymi ich cele są nasi "prokagloiccy i wolnościowi" politycy, członkowie i spadkobiercy "solidarności".