Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dlaczego to prawica nazywana jest prawicą?

(2)
2015-08-24 13:29 | precel
Od jakiegoś czasu zastanawia mnie dlaczego właśnie prawica nazywana jest prawicą a nie na odwrót?

Wiem że początki określeń biorą swój początek w rewolucji francuskiej, że prawica broniła ówczesnego porządku a lewica chciała zmian ale dlaczego nie były nazywane na odwrót?
Czy określenia prawy ( w sensie konserwatywny) były znane już wcześniej, czy był to może zupełny przypadek?

Aktualnie piszę prace która w pewien sposób zahacza o ten podział więc byłbym wdzięczny za podanie źródeł, gdzie mógłbym zgłębić wiedzę na ten temat.