Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jeśli premier został podsłuchany, zawisło nad nami widmo klęski państwa

(36)
ABW po ostatniej publikacji „Gazety Wyborczej” stała się głównym podejrzanym w aferze taśmowej.
 • 2015-08-27 16:06 | Andrzej Falicz

  Jak handlowano Polską

  Dużo ciekawsze od kto nagrywał w rozpadajacym się państwie PO byłoby się dowiedzieć jak obywatel Kulczyk ubijal targów z premierem Polski i panowie myślą o nas.
  Czyli holocie.
 • 2015-08-27 16:38 | sopociak

  Re:Jeśli premier został podsłuchany, zawisło nad nami widmo klęski państwa

  Jesli premier zostal podsluchany, i nagrany, to mamy do czynienia ze szpiegostwem na duzą skale. Kwalifikacja prawna tego dzialania to zdrada stanu, i wszyscy zamieszani oraz organizatorzy powinni byc osądzeni zgodnie z obowiązującym prawem, bez wzgledu na zajmowane obecnie, czy poprzednio, stanowiska, czy tez pelnione funkcje.
 • 2015-08-27 17:07 | Kassander

  Re:Jeśli premier został podsłuchany, zawisło nad nami widmo klęski państwa

  W jednym zdaniu podsumowania, wychodzi ze rzeczywistosc przerasta fikcje - w tym miejscu referuje do ostaniego filmu pana Patryka Vegi.
 • 2015-08-27 18:20 | camel_

  Re:Jeśli premier został podsłuchany, zawisło nad nami widmo klęski państwa

  Uprzejmie przepraszam, ale czy jest co komentować w panstwie, którego najwyższa władza przeprowadzala modły o deszcz? W panstwie z oficjalnie wpisaną do konstytucji bajędą o bozi? Wiem, że większość myśli, że ten katolicyzm jest tylko na pokaz, dla ogłupienia maluczkich i podlizania się klerowi, ale mi się widzi, że może jednak nie do końca. Proszę zauważyć, że nawet intelektualne tuzy naszego społeczeństwa, jak "profesor" Zoll opowiadają takie ciemnogrodzkie androny, że zasadnym staje się niepokój o poziom intelektualny naszych elit i naszej nacji en masse.
 • 2015-08-27 18:28 | mzak

  Re:Jeśli premier został podsłuchany, zawisło nad nami widmo klęski państwa

  Co do ostatniego zdania- można o najwyżej wziąć proc i iść na wojnę. Hej! Szable w dłoń!
 • 2015-08-27 18:58 | janadam48

  Re:Jeśli premier został podsłuchany, zawisło nad nami widmo klęski państwa

  Smutne jest to,że z naszych podatków utrzymuje się jakichś cymbałów. Durnie o osobowości agenta Tomka mają nas chronić. Pani Premier powinna natychmiast zmienić kierownictwo tych służb. Jeśli ABW nic nie wie to po jaką cholerę nam taką służba. Przecież tu widać jak na dłoni komu służą te gagatki. Swoją drogą, wygrać wybory przy pomocy takich agentów to wstyd. Kolejny raz muszę zacytować klasyka,, coście sk...ny uczynili z tą krainą?! ".
 • 2015-08-27 19:08 | bigbob

  Re:Jeśli premier został podsłuchany, zawisło nad nami widmo klęski państwa

  Qui bono ? Kto na tym korzysta poza podsłuchującymi ? Bo nie wierzę że działali na własną rękę. Kto wymachiwał "gwoździem" w poprzedniej kadencji ?
 • 2015-08-27 19:16 | otoosh

  Re:Jeśli premier został podsłuchany, zawisło nad nami widmo klęski państwa

  A dlaczego ta "grupa wiedeńska" jeszcze nie została zlikwidowana przez nasz kontrwywiad?
  Przecież to co oni zrobili, to szpiegostwo na rzecz wrogów Polski...
  Od czego są służby specjalne? Od brania grubej forsy za nicnierobienie? A może steruje nimi ktoś z politycznej opozycji nacjonal-bolszewickiej? Jakiś Macierewicz, albo inny Stonoga...
 • 2015-08-27 21:33 | mzak

  Re:Jeśli premier został podsłuchany, zawisło nad nami widmo klęski państwa

  Tradycja podsłuchów i sterowania polityków przez służby ma w Polce bogatą tradycję! Już w latach 80 - tch XX w Wielkiego Lecha ustawiało SB. Nie będziemy nigdy wiedzieli, na ile Solidarność i kolejne rządy były marionetkami służb zarówno rodzimych jak obcych. Obecnie takie działania stają się jawne, co potwierdza upadek Najjaśniejszej RP. Coraz bardziej jest to propagandowe nadęcie.
 • 2015-08-27 21:41 | Byniek

  Re:Jeśli premier został podsłuchany, zawisło nad nami widmo klęski państwa

  Czy jeszcze może wydarzyć się coś w tym kraju, co nas,,obywateli zaskoczy ?
 • 2015-08-28 00:27 | woytek

  Re:Jeśli premier został podsłuchany, dla wyborców nie ma tajemnic

  Prywatność powinna tylko obowiązywać prywatne osoby. Politycy , sędziowie , kapłani, wybierając ten zawód , nie mają prawa do prywatnoiści . Jeżeli naród obdarza ich prawem do decydowania o losie milinów , to pozbawia ich prawa do posiadania innej opinii od tej oficjalnie głoszonej.
  W czasach tworzacej się dyktatury globalnej ta nowa arystokracja pieniądza tonie w obłudzie i schizofrenii .
  Co innego mówią , co innego myślą , co innego robią .
  Tę chorobę trzeba leczyć nim wydarzy się nowa tragedia na miarę II wojny światowej.
 • 2015-08-28 00:44 | edan

  Re:Jeśli premier został podsłuchany, zawisło nad nami widmo klęski państwa

  Jeżeli takie taśmy rzeczywiście istnieją i wypłyną, to zapowiada się bardzo ciekawie. Mniam.Nie dołączę do chóru oburzonych na tych co nagrali. Powód jest prosty - dać się nagrać to szczyt niekompetencji i p a r t a c t w a. Teraz to ich problem. Państwo sobie poradzi co prawda nastąpią jakieś turbulencje, jednak będą one konsekwencją rządów ludzi, którzy są w takich sytuacjach bezradni jak upośledzone dzieci błądzące we mgle. Okazuje się, że Tusk ze swoją zgrają "profesjonalistów" daje się nagrywać, a następnie rozgrywać i ogrywać - tylko właśnie komu ? Do dziś premier Kopacz i podległe jej służby nie rozwiązały tej kwestii. Praktycznie poza kelnerami i Falentą i tezą o spec służbach grających przeciwko sobie i określonym politykom nic więcej nie wiadomo. Wszystko jest w stanie jakby zawieszenia. Jak w najbliższych tygodniach coś wypłynie, to dla państwa jak i obywateli będzie to swoistego rodzaju katharsis. Hasła, że na ujawnionych taśmach "nic takiego nie ma" (to po co były te dymisje "niewinnych?) również nie podzielam (zwłaszcza ten śliski styk polityki i biznesu). Ten s t r a c h przed kolejnymi taśmami jest wymowny. Platforma sama wystawiła sobie recenzję własnych rządów o tych "kamieniach" i "państwie teoretycznym". Skoro płacę podatki na to teoretyczne państwo, to mam nadzieję , że się nie zwiodę i wkrótce będę mógł się zapoznać z kolejną odsłoną afery taśmowej. To mi się po prostu należy.
 • 2015-08-28 02:41 | kruk

  Re:Jeśli premier został podsłuchany, zawisło nad nami widmo klęski państwa

  Wyglada na to, ze panstwo polskie jest w kryzysie i stoi byc moze przed jakims przelomem. Od wielu lat opozycja polityczna jest antysystemowa, co praktycznie znaczy antydemokratyczna. Wyborca o przekonaniach demokratycznych pozbawiony jest mozliwosci wyboru. To samo w sobie tworzy zagrozenie. Teraz mamy otwarta walke Kosciola o wladze polityczna w sojuszu z PiS. Afera podsluchowa ujawnia dzialanie jakiejs grupy przeciwko samemu panstwu. Pytanie cui bono nasuwa sie samo. Kto w Polsce tak bardzo nienawidzi rzadu i demokracji liberalnej, ze dla ich obalenia gotow jest pograzyc w kryzysie aparat panstwa? Ile jest w tym cynicznego dzialania a ile wynika ze splotu okolicznosci, z wlaczania sie malych interesow ludzi takich jak Falenta i Stonoga oraz ze sprzedajnosci pracownikow sluzb? Stoimy przed dramatem, ktorego rozwiazanie oby nastapilo przed wyborami.
 • 2015-08-28 02:48 | kruk

  Re:Jeśli premier został podsłuchany, zawisło nad nami widmo klęski państwa

  @Andrzej Falicz
  Symptomatycznie uzywasz zwrotu "rozpadajace sie PANSTWO PO". Przypominam Ci, ze PANSTWO jest POLSKIE, a PO partia rzadzaca z woli wyborcow. Czego chca wyborcy PiS - zmiany rzadu czy rozpadu PANSTWA POLSKIEGO?
 • 2015-08-28 03:16 | czaro

  Re:Jeśli premier został podsłuchany, zawisło nad nami widmo klęski państwa

  Mam wrazenie ze ABW dogadala sie z opozycja. W sumie przcuje dla nich.
 • 2015-08-28 05:34 | Andrzej Falicz

  widmo klęski państwa

  Bez wypisywania glupot I tropienia winnych "qui bono" itp.

  Za stan panstwa odpowiedzialni sa rzadzacy!
  A rzadzi w Polsce PO.
  Sluzby podlegaja ministrowi SW a on Premierowi. KROPKA!

  W dalszym ciagu naprawda ciekawa nie jest otoczka jak nagrali ale tresc rozmow.
  Skoro juz sa.
  Skoro to "taki skandal i zargozenie" ...co jest na tych nagraniach.?

  Jezeli sa dowodem na gospodarnosc i patriotyzm Tuska ... to chyba nie ma problemu.

  Przeciez biznesmen i obywatel Kulczyk nie byl chyba I ne mogl bo na jakich zasadach ?...byc dyrygentem lub wtajemniczonym w dzialanie tajnych sluzb.
  Przeciez Kulczyk naweyt nie placil podatkow w Polsce tylko w Szwajcarii to nawet nie UE.
  Jacy inni biznesmeni dogaduja sie na tajnych spotkaniach z premierem rzadu?
  Kowalski albo Nowak?
  Bo jako kto?
  Tajny czlonek rzadu...?
  Benefaktor, fundator?
 • 2015-08-28 05:53 | narciarz2

  Re:Jeśli premier został podsłuchany, zawisło nad nami widmo klęski państwa

  A może steruje nimi ktoś z politycznej opozycji nacjonal-bolszewickiej? Jakiś Macierewicz, albo inny Stonoga..
  Kaczynski. Stawonog to figurant. Macierewicz to wykonawca. Zaden z tych dwu nie pełni samodzielnej roli.
  A dlaczego ta "grupa wiedeńska" jeszcze nie została zlikwidowana przez nasz kontrwywiad?
  Poniewaz "nasz kontrwywiad" to zorganizował. O tym przeciez był ten artykuł. A jeszcze przy okazji zwracam Panu uwage na prokurature. Kiedy juz afera tasmowa zdawała sie ucichac, wtedy zapobiegliwy prokurator udostepnił wszystkie akta i wyszedł z pokoju. Po czym jego zwierzchnik pan Seremet publicznie powiedział, ze nic sie nie stało.
  Najkrotsze podsumowanie jest takie, ze to jest powtorka z roku 1968. Moczar maszeruje do władzy. Dzisiejszy Moczar nazywa sie Kaczynski. Te same metody. Jak na razie skuteczne.
 • 2015-08-28 06:05 | dekan56

  Re:Jeśli premier został podsłuchany, zawisło nad nami widmo klęski państwa

  Jeśli pan Pytlakowski ma rację to makabra. Fani PiS nie mają, z czego się cieszyć, ten sam numer "odwiną" im jak zdobędą władzę.
 • 2015-08-28 06:14 | dekan56

  Re:Jeśli premier został podsłuchany, zawisło nad nami widmo klęski państwa

  Czytam te wpisy i gro to "maglarze". Nie widzą problemu, ale "obrazek z łazienki" bardzo ich interesuje. Pogratulować poziomu pojmowania sprawy.
 • 2015-08-28 08:47 | azur

  Re:Jeśli premier został podsłuchany, zawisło nad nami widmo klęski państwa

  Widmami nie ma sobie co głowy zawracać, bo Kulczyk na tamtym świecie się uśmieje.
 • 2015-08-28 10:28 | Nexus

  Re:Jeśli premier został podsłuchany, zawisło nad nami widmo klęski państwa

  Coraz wyraźniej widać, że całym tym przestępczym precederem stoi PiS. Ta partia nie potrafi nic innego jak tylko posługiwać się takimi metodami.
 • 2015-08-28 15:15 | woytek

  Re:Jeśli premier został podsłuchany, dla wyborców nie ma tajemnic

  Polski wyborca ma prawo znać myśli i rozmowy wybitnych swoich przedstawicieli.
 • 2015-08-28 15:36 | b1234

  Re:Jeśli premier został podsłuchany, zawisło nad nami widmo klęski państwa

  Pani premier powinna ZAŻĄDAĆ od prezydenta zwołania RBN, Podsłuchy - kilkaset godzin najważniejszej osoby w państwie to przecież jakiś dramat. Jeżeli faktycznie CBA jest autorem tego wszystkiego, to należy w szybkim tempie rozwiązać tę służbę - analogicznie do 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego po katastrofie smoleńskiej.
  To jest przecież realne zagrożenie dla państwa polskiego. Jeżeli 'grupa wiedeńska' nie ma skrupułów, zeby sprzedawać tasmy polskim polskim politykom, to tym bardziej sprzedadzą to Rosjanom, Amerykanom czy komukolwiek innemu - kto da więcej.
 • 2015-08-28 17:09 | Andrzej Falicz

  Wszystko wina Kaczyńskiego

  Okazuje się że za wszystkim łącznie z rzadzeniem Polską przez 8 lat i rozpadem państwa stoi opozycja.
  Zwolennikom PO już całkiem odbija jeżeli ktoś w tę hucpe uwierzy.

  Swoją drogą od kiedy premier państwa urządza prywatne tajne spotkania z prywatnym gosciem biznesmenem ze Szwajcarii?
  Może zapytać Kwiatkowskiego prezesa NiK z PO?
  O przepraszam tu też wpada...i prokurator.
  Całe PO.
 • 2015-08-28 20:37 | Jerzy zO.

  Re:Jeśli premier został podsłuchany, zawisło nad nami widmo klęski państwa

  Tak, tak, szanowna publiczności, Rosja to jednak poważne mocarstwo, a GRU, wywiad, nie w kij dmuchał. Pozdrawiam naiwnie spekulujących o tamtym, albo owym.
 • 2015-08-28 23:23 | kruk

  Re:Jeśli premier został podsłuchany, zawisło nad nami widmo klęski państwa

  @woytek @Andrzej Falicz
  Nagrania prywatnych rozmow najwyzszych przedstawicieli wladzy sa dla Was pozadanym przejawem przejrzystosci rzadow.!
  W nagraniach biora udzial sluzby ochrony panstwa i dla Was jest to O.K. Jedyne co Was interesuje to tresc rozmow. Sama praktyka podwazania podstaw panstwa jest swietna, jezeli moze skompromitowac rzadzacych! Wyborcy PiS chca patriotycznie zniszczyc panstwo polskie i nawet sie z tym nie kryja.
 • 2015-08-29 01:20 | edan

  Re:Jeśli premier został podsłuchany, zawisło nad nami widmo klęski państwa

  do kruk
  P r y w a t n i e - to pan Tusk i pan Kulczyk pogadać to sobie mogli po godzinach pracy u siebie w domach i gadać co najwyżej o tenisie czy pogodzie. A jeżeli już premier Polski spotykał się z najbogatszym Polakiem celem wspólnych inwestycji i ich ochrony (nihil novi- wspieranie przez rządy różnych państw rodzimego biznesu w ważnych przedsięwzięciach -praktyka stosowana na świecie) to nie powinno odbywać się to prywatnie, po kryjomu jak w jakiejś republice bananowej. Tusk nie był prywatnym premierem, Polska nie była jego prywatnym poletkiem, a pieniądze z budżetu (które poszłyby jak mniemam na te wspólne inwestycje) to nie jego prywatne kieszonkowe, z którego wydania nie musi się nikomu tłumaczyć. W działalności wielu polityków ostatnich lat w Polsce było zbyt dużo niejasności na styku właśnie polityki i biznesu, a odpowiednie regulacje nie tworzyłyby aury podejrzliwości. Poza tym obywatele mają prawo wiedzieć jaki byłby podział kosztów, zysków i strat w takich interesach. Służalczość polskich polityków wobec wielkiego biznesu nakazywałaby obawiać się, że znowu mielibyśmy do czynienia z "nacjonalizacją kosztów i prywatyzacją zysków".


 • 2015-08-29 09:42 | _sens

  Re:Jeśli premier został podsłuchany, zawisło nad nami widmo klęski państwa

  Towarzyszu @kruk wasze rządy dobiegają końca, czas się z tym pogodzić.
 • 2015-08-29 16:57 | ajh

  Re:Jeśli premier został podsłuchany, zawisło nad nami widmo klęski państwa

  Trzebaby sie wziac za sluzby, ale prokuratura tez nie zasluguje na zaufanie. Wszystko obsadzil PiS, a Tusk uznal, ze mieli do tego prawo i pozwolil sluzbom i prokuraturze uniezaleznic sie od wszelkiej kontroli.

  Chyba tylko w Polsce istnieje opozycja, która chce obalic panstwo. Wywodzi sie z Targowicy.
 • 2015-08-30 06:17 | Patagon

  Re:Jeśli premier został podsłuchany, zawisło nad nami widmo klęski państwa

  Z jednej strony handlarze tasmami uwidaczniaja rozklad panstwa lub z drugiej sa patriotami chcacymi pokazac kto nami rzadzi, a przy okazji cos ugrac sobie. Sluzby obce tym sie nie zajmuja. Taniej niz takie operacje jest dac w lape ministrowi panstwa polskiego jak w czasach Bruhla. To polska normalnosc.
 • 2015-08-30 10:12 | _sens

  Re:Jeśli premier został podsłuchany, zawisło nad nami widmo klęski państwa

  Donald Tusk w 2006 r. po ujawnieniu tzw. taśm Beger: "Jestem poruszony zawartością tych taśm. Dziękuję dziennikarzom, za wspieranie demokracji poprzez ujawnienie kompromitującego przypadku skandalicznej korupcji politycznej. Miliony Polaków mogły poznać dzięki tym nagraniom kulisy kuchni politycznej kompromitującej obecny rząd".

  Donald Tusk w 2014 r. po ujawnieniu tzw. taśm Wprost :"Osoby, które w sposób przestępczy organizują podsłuchy, nie będą dyktowały polskiemu rządowi postępowania, także jeśli chodzi o dymisje czy mianowanie nowych ministrów. Nie wchodzi w rachubę działanie pod dyktando nikogo, kto ze złą wolą, albo przez naiwność, albo chęć zysku, albo chęć politycznego interesu, chciałby współpracować z przestępcami, którzy zorganizowali podsłuchy'

  HIPOKRYZJA Dziękuję i Pozdrawiam wszystkich zwolenników obecnego rządu.
 • 2015-08-30 13:23 | artur702

  Re:Jeśli premier został podsłuchany, zawisło nad nami widmo klęski państwa

  Niestety Donald Tusk winien jest wielu karygodnych zaniechań. Nie rozliczył rządów pisopatów z IV RP, których dywersanci pozostali w wielu instytucjach państwa i ryli tam bez przeszkód siejąc złowrogą dywersję i spustoszenie. Sam mianował nieudaczników na stanowiska ministrów, takich jak Czuma, Gowin, Królikowski i wielu innych, nie zrobił nic by pozbyć się Seremeta. Głównym celem pisopatów jest zniszczenie znienawidzonego państwa polskiego i wdeptanie znienawidzonych Polaków w ziemię. Zadziwiające jest, że Polacy nie zauważają wrogich Polsce działań i antypolskiego charakteru tej sekty i jeszcze ich wspierają, zamiast niszczyć. Widać to chociażby po sposobie likwidacji WSI przez pisopatę Macierewicza. Jawna dywersja. Jak pisopaci wygrają wybory, zrobią z Polski pisopatyczne straszydło. Strzeżmy się, bo będzie katastrofa. A Polska to ważna rzecz. Rzeczpospolita. I nasza ukochana Ojczyzna. Pani premier Ewa Kopacz jest znacznie lepszym premierem od Donalda Tuska. Powinniśmy ją wspierać i zrobić wszystko by PO wygrała październikowe wybory.
 • 2015-08-30 19:25 | victorast

  Re:Jeśli premier został podsłuchany, zawisło nad nami widmo klęski państwa

  czytam te wszystkie komentarze i nie mogę powstrzymać się od śmiechu. Wygląda na to, że wiekszośc z Was, komentatorzy wierzy, że polityka jest dla was. Polityka to organizacja przestępcza o strukturach mafijnych. Politycy to służączy koncernów.
  A teraz możecie się już ze mnie śmiać. Tyle, że smiejecie się tak naprawde z siebie.
  pozdrawiam, victor ast
 • 2015-08-31 21:36 | mborkp

  Re:Jeśli premier został podsłuchany, zawisło nad nami widmo klęski państwa

  Kapralu Prezesa @_sens
  HIPOKRYZJA=POLITYKA, no moze jeszcze kosciol do tego bagna mozna dodac.
  Pozdrawiam.
 • 2015-08-31 22:20 | Fearaef

  Re:Jeśli premier został podsłuchany, zawisło nad nami widmo klęski państwa

  Zapytajcie pana profesora Niesiołowskiego, on już wie na kogo wskazać!
 • 2015-09-05 02:09 | tuituja

  Re:Jeśli premier został podsłuchany, zawisło nad nami widmo klęski państwa

  Moim zdaniem politycy nie tylko POWINNI być podsłuchiwani, ale i non stop nagrywani, w dźwięku i wizji. Są przecież pracownikami obywateli (szkoda że nie tylko narodu), pracownikami-urzędnikami, a pracodawcy często stosują monitoring, żeby kontrolować pracę swoich pracowników. To naturalne, że chcą wiedzieć, jak zatrudnieni pracownicy wywiązują się ze swoich obowiązków, jak dbają o powierzone mienie, czy nie kradną i działają na niekorzyść, czy podejmują najlepsze z możliwych decyzje, bo może inni byliby lepsi. Takie rejestry powinny być puszczane na żywo, jak obrady sejmu, a politycy, którzy nie wyrażą zgody, po prostu nie dostaną tego stanowiska. Taki Big Brother, tylko w drugą stronę jest bardzo uzasadniony, patrząc na obecną sytuację w Polsce. Moim zdaniem trzeba wykorzystać nowoczesną technologię we właściwy sposób.