Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

(67)
Europa stoi przed najpoważniejszym wyzwaniem od lat, musi pomóc setkom tysięcy uchodźców i imigrantów zarobkowym. Polska milczy.
 • 2015-08-29 00:21 | romcom

  Rodaków amnezja kontrolowana

  I to jest to! – Panie Jędrzeju. „Dla Polaków można zrobić wszystko, z Polakami nic”. Nie potrafimy się odwdzięczyć – za tysiące rodaków, którzy znajdowali azyl i opiekę na zachodzie i północy Europy przez niemal dwa stulecia – nie pytani o pochodzenie, wyznanie, przekonania polityczne. A i obecnie niemal 2 miliony Polaków znalazło dom, pracę i opiekę socjalną poza granicami kraju – w tym ponad pół miliona w Niemczech, a prawie 800 tyś w Anglii i Irlandii. Wytknął nam to prezydent Gauck mówiąc "popatrzcie, jak w różnych fazach historii sami potrzebowaliście i otrzymywaliście pomoc". Nic ująć!
 • 2015-08-29 08:55 | azur

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  Nawet jak przyjadą do Polski, to zaczną tak jak Syryjczycy kręcić nosem i zaraz pojadą dalej - do Niemiec, Anglii, Skandynawii. Na razie niska stopa życiowa broni nas przed imigrantami, może za wyjątkiem Ukraińców. Dobre i to.
 • 2015-08-29 09:05 | b1234

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  Problem uchodźców należałoby rozwiązać u źródła. Syryjczycy nie idą setki kilometrów i płacą tysiace dolarów dla przyjemności. Mają dwa wyjścia - śmierć w swoim kraju lub być może śmierć w drodze donikąd.
  Jeśli zakończy się wojna - przestaną uciekać. Ale kto to ma zrobić i jak? Oto jest dobre pytanie.
 • 2015-08-29 09:05 | mzak

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  Ukraińcy,Czeczeni, Ingusze to emigranci ekonomiczni. 95 proc Czeczenów którzy przybyło do Polski wyjechało na Zachód.Polska powinna przyjmować emigrantów wyselekcjonowanych- wykształconych, nie jak leci. Mamy niż demograficzny sami go nie uzupełnimy. Znam w Polsce 2 lekarzy z pn.Afryki. Muzułmanie, leczą ludzi zgodnie z powołaniem, wsiąkli w kraj i środowisko. Uchodźcy nas ne miną. Lepiej jest dobierać a nie ganiać których przemycą przez granice. Na marginesie: Ukraińców w Polsce jest ok.600 tys. Na dworcu PKS Warszawa Zach język rosyjski i ukraiński słyszy się non stop. Jakoś brak konfliktów. Problemem są polskie fobie powstałe po 1989r W historii byliśmy otwarci dla innych narodów, W PRL schronienie znaleźli w większej liczbie Grecy, Wietnamczycy, Palestyńczycy. Mamy Muzułmanów, Żydów, Prawosławnych. i innych Większych konfliktów nie ma. Tyle, że politycy i społeczeństwo doznało tabloidyzacji myślenia.
 • 2015-08-29 09:31 | _sens

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  @ romcom Polacy nie wysadzali się w powietrze, nie żerowali na cudzym socjalu. Polacy asymilowali się ze społeczeństwem do którego przyjeżdżali. Daleko szukać....ostatni brutalny mord w Kamiennej Górze na dziesięciolatce. Morderca to Samuel Nahmed muzułmanin, ukatrupił siekierą biedne dziecko za co? ano za to, że nie przyznano mu zasiłku!!!!

  Jeszcze jakaś pytania wątpliwości Panie romcom?
 • 2015-08-29 09:36 | _sens

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  A tak poza tym Panie romcom...Czterdzieści lat od czasu podjęcia przez parlament szwedzki decyzji o przekształceniu Szwecji w kraj wielokulturowy, liczba brutalnych przestępstw wzrosła o 300 proc., a liczba gwałtów – o 700 proc. Szwecja obecnie jest drugim państwem na świecie, po afrykańskimi Lesoto, w którym odnotowuje się rekordową liczbę gwałtów. Liczne badania potwierdzają, iż wzrost tego typu przestępstw ma związek z napływem muzułmańskich imigrantów.

  Wystarczy argumentów czy jeszcze mam coś dodać?
 • 2015-08-29 10:31 | jakowalski

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  1. Miejsce tych nielegalnych, ekonomicznych imigrantów z III świata nie jest w Europie, a w III świecie, czyli w ojczyznach tych imigrantów. Dla tego też Polacy powinni robić co tylko mogą, aby Syryjczycy wracali do Syrii, Irakijczycy do Iraku oraz Somalijczycy do Somalii, a także aby Palestyńczycy mogli wrócić do Palestyny, n.p. naciskając na Izrael, aby zaprzestał on polityki dyskryminowania Palestyńczyków i zezwolił Palestyńczykom na powrót do ich domów w Jerozolimie czy też w Tel Aviv. W przypadku Syrii i Iraku a także Somalii, to naciskać powinniśmy na USA, aby Stany przyjęły tych uchodźców, jako że to USA a nie Polska napadła na te kraje (udział Polaków okupacji Iraku był na nas wymuszony przez USA, a więc Polacy są w tym przypadku także ofiarą amerykańskiego imperializmu).
  2. Islam oznacza w praktyce dyskryminację kobiet, innowierców i niewierzących etc., a więc zacofanie i ciemnotę oraz zamordyzm. Nie potrzebujemy tego w Polsce – dość mamy już w niej naszej własnej, katolickiej ciemnoty i zacofania, oraz katolickich zabobonów, aby dodać do tego ciemnotę, zacofanie i zabobony islamskie. :-(
  3. Polacy mają prawo NIE wyrazić zgody na islamizację Polski – to jest ich demokratyczne prawo, które chce nam odebrać USA i UE w interesie zachodniego kapitału.
  4. Teorie, że imigranci przynoszą większe zyski gospodarce, niż kosztuje ich sprowadzenie i asymilacja, były może aktualne w XIX-wiecznych USA, z ich olbrzymim terenami, które zrabowano wówczas Indianom i trzeba było je jakoś zagospodarować. Ale nie mają one sensu w dzisiejszej przeludnionej Polsce, w której rodowici Polacy pozbawieni są pracy, godnego zarobku czy też własnego dachu nad głową. Przecież aby dać pracę, godziwy zarobek oraz dach nad głową imigrantom, szczególnie zaś imigrantom nie znającym języka polskiego oraz nie posiadających żadnych przydatnych w Polsce kwalifikacji, to trzeba albo zabrać Polakom, albo też mniej im dać. Polecam lekturę, jakże wciąż aktualnej książki prof. L. Thurowa „The Zero-Sum Society: Distribution and the possibilities for economic change” (1980).
  5. Przecież to idąca na pasku USA Europa Zachodnia posiała wiatr i zbiera teraz burzę. Ale czy to znaczy, że Polacy, którzy z kolonializmu amerykańskiego i zachodnioeuropejskiego nie odnieśli nigdy żadnych korzyści, maja teraz zbierać owoce tej burzy, islamizując Polskę poprzez sprowadzenie do niej tysięcy, a później zapewne i milionów zupełnie nam w Polsce niepotrzebnych imigrantów z III świata?
  6. Dlaczego w Polsce ma być miejsce dla tych, obcych nam przecież kulturowo imigrantów, a nie ma być w niej miejsca dla milionów Polaków, zmuszonych, n.p. tak jak ja, do opuszczenia Polski, jako że w niej nie było dla mnie pracy za godziwą zapłatę, a więc warunków do godziwego życia?
  7. Dlaczego mamy preferować narzucanych nam siłą przez Unię imigrantów, obcych nam językowo i kulturowo oraz pozbawionych potrzebnych nam w Polsce kwalifikacji, a tym samym dyskryminować Polaków, zmuszając ich tym samym n.p. do emigracji? Dlaczego ma być w Polsce miejsce dla tysięcy, a później zapewne i milionów muzułmanów, nie mówiących po polsku, niechętnych do pracy oraz nie posiadających żadnych poszukiwanych w Polsce kwalifikacji? Po co nam te dodatkowe kłopoty z imigrantami? Nie mamy ich obecnie dosyć?
 • 2015-08-29 10:52 | jakowalski

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  Romcom
  Polacy nie emigrowali i nie emigrują masowo do obcych im kulturowo państw muzułmańskich, nawet do tych najbogatszych. Poza tym, to dlaczego Arabia Saudyjska, Kuwejt, Katar czy też Emiraty nie przyjmują tych uchodźców? Dlaczego nie przyjmuje ich Izrael? Dlaczego wreszcie nie przyjmują ich USA, które przecież rozpętały to piekło na Bliskim Wschodzie?
  Poza tym, to ogromna większość Polaków przybyła do Niemiec jako Niemcy. O tym jakoś zapomnieli niemieccy politycy, którzy traktują przecież oficjalnie tych imigrantów z Polski jako Niemców.
 • 2015-08-29 12:32 | ampleforth

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  Prezydent Gauck ma chyba ograniczona pamiec i nie pamieta, ze to wlasnie Niemcy wprowadzili 7 letni zakaz pracy dla Polakow mimo, ze zostalismy przyjeci do Unii.Polacy nie jada do Niemiec w goscine tylko do pracy.
 • 2015-08-29 13:02 | axiom1

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  Amerykanski bandyta zniszczyl Europie rynki zbytu od Tunezji po Afganistan. I nawet w Europie na Balkanach i Ukrainie. I w Rosji po przez sankcje. Po bombardowaniach, zniszczeniu gospodarek, miejsc pracy i struktur wladzy u granic Europy zapanowal chaos bezrobocie i desperacja dziesiatek milionow ludzi. Przy wspoludziale europejskiego wasala. Co spowodowalo fale immigracji na sklale niespotykana of II WS. Europa placi za amerykanski bandytyzm i swoj wlasny wasalizm.

  Europa musi zaczac dbac o swoj wlasny biznes. Pozbyc sie europejskich wasali, pozbyc sie amerykanskiego okupanta, prowadzic polityke prowadzaca do stabilizacji i rozwoju gospodarek wokol swych granic. Tylko to powstrzyma immigracje i odbuduje europejskie rynki zbytu.

  Wasalska niemoc i poddanstwo Brukseli wobec amerykanskiego bandytyzmu jest wstydem dla Europy.
 • 2015-08-29 13:08 | publicyst

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą


  1. "Polska milczy." twierdzi mylnie szanowny Autor.
  @jakowalski i @_sens są członkami blisko trzydziestomilionowego chóru, który dosyć nędznie (określenia podle dla taktu nie użyję) , chociaż wcale nie "milcząco", a już w żaden sposób chrześcijańsko, "śpiewa" swoje ody do rasizmu. Duda jest jednym z nich.
  Przeżyjemy!

  2. Wicekanclerz Niemiec, Sigmar Gabriel, słusznie i trafnie stwierdził: "Ein Teil der EU-Staaten empfindet Europa offensichtlich als eine Art Zugewinngemeinschaft, bei der man nur mitmacht, wenn es Geld gibt. Und bei der man aussteigt, wenn es um Verantwortung geht. Wer das so betreibt, wird Europa zerstören"

  W moim tłumaczeniu: "Niektóre z państw UE rozumieją Europę dość oczywiście jako rodzaj wspólnoty przyrostu własnego majątku, w której się bierze udział, kiedy są pieniądze do rozdzielenia. Nie bierze się w niej natomiast udział, kiedy chodzi o odpowiedzialność. Kto tak działa, ten zniszczy Europę "

  Nic ująć, nic dodać. Wiadomo o jaki, między innymi, kraj chodzi.

  3. @ ampleforth: Niemcy ani jednego Polaka-emigranta, który uciekł z PRLu, ani tych późniejszych nie odesłał spowrotem!
  Kwestia ograniczenia możliwości zarobkowych po wstąpieniu Polski do Unii nie miało, jak się po zniesieniu owego zakazu okazało, uzasadnienia.

  4. Panu, panie Jędrzeju, gratuluję strzału w przysłowiową dziesiątkę!
 • 2015-08-29 13:56 | camel_

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  @publicyst - o jakich to "odach do rasizmu" tak poetycko piszesz? Problemem nie jest rasizm tylko antyrasiści, chcący za wszelką cenę ubogacić Europę egzotycznymi przybyszami. I wszystko jest dobrze i pięknie, póki... nie trzeba żyć w owym ubogaceniu, ...niestety. Żyłeś? Ja żyłem i mój "white flight" nie wynikał z rasizmu tylko z prozy życia - zwyczajnie nie lubiłem śmieci wokół wiecznych wrzasków i powtarzających się włamań do samochodu. Tak w wielkim skrócie.

  A i owszem, rozmawiałem z przybyszami, nawet dużo i często - tam w głowach jest coś zupełnie dla nas niezrozumiałego, jakaś mieszanka przesądów i silnych przekonań na temat życia i zachowań. Co ciekawe, bardzo wiele z tych przekonań jest na tyle niezgodnych z obrazem życia europejczyków, że generalnie ludność miejscowa oceniana jest bardzo negatywnie. Żyją źle, niemoralnie, postępują źle i głupio a do tego są rasistowscy, bo nie dzielą się dostatecznie bogactwem. Bowiem dostatek bierze się z czyjeś łaski lub zaboru, nigdy z pracy (to zdanie jest prawdziwe dla społeczeństw prymitywnych, trudno ich za to winić). To wszystko polukrowane jest silnym uczuciem "entitlement". Razem to jest wielki kosz z problemami.
 • 2015-08-29 14:55 | archbishop

  I bardzo dobrze, nie dawajmy argumentów populistom.

  Jak autor sam zauważył, imigranci specjalnie do Polski się nie garną i jestem pewien, że nie zmieni się to w przyszłości ani bliższej, ani dalszej. Polska jest krajem z którego się emigruje, a migranci głupi nie są, widzą to doskonale. Dlatego wszelkie obawy niektórych komentujących przed "islamizacją", "napływem obcej kultury" itp. po prostu mnie śmieszą. Ale nie dziwią. Bo skoro powszechny jest antysemityzm bez Żydów, to czemu nie islamofobia bez muzułmanów? Taki polski folklor.

  Chciałbym jednak postawić śmiałą tezę, że ta antyimigrancka solidarność polskich polityków różnych opcji, która tak uwiera autora, wbrew pozorom, wcale nie przyczynia się do wzrostu nastrojów antyeuropejskich i ksenofobicznych. Wprost przeciwnie, ogranicza je. Dlaczego? Ano, proszę popatrzeć na Niemcy - tam politycy partii głównego nurtu prześcigają się w zapewnieniach, że Republika Federalna to kraj otwarty, tolerancyjny, imigranci mile widziani, że trzeba pomagać, ratować itp. Dokładnie taka sama jest narracja niemieckich mediów, mało kto odważy się powiedzieć, że napływ 800 tys. ludzi w ciągu roku to zbyt dużo i trzeba ich powstrzymać, a część deportować bo już jadą następni. Sęk w tym, że myśli tak spora część niemieckiego społeczeństwa. Rozczarowana, że główne partie nie reprezentują jej poglądów przenosi swoje sympatie na prawo: na AfD, NPD czy PEGIDę, bo jedynie tamci mają odwagę wyrazić głośno, o czym mówi się po cichu. To samo dzieje się w innych krajach zachodniej Europy. Mówiąc krótko, jak Europa długa i szeroka, na uparcie lansowanej przez większość polityków i publicystów otwartości i poprawności politycznej ostatecznie zyskują prawicowi populiści. I to już nie jest żaden margines, ksenofobia rośnie w siłę. Nie zapominajmy, że Hitler wygrał demokratyczne wybory, a historia lubi się powtarzać. Imigrantów się nie boję, ale skrajnej prawicy u władzy, jak najbardziej.

  Dlatego cieszy mnie ta solidarność głównych polskich partii, bo dzięki niej prawica narodowa w Polsce ma ograniczone możliwości zbijania politycznego kapitału na antyimigranckich nastrojach. Lepiej aby przeciętny, obawiający się islamizacji Kowalski głosował na PiS czy PO niż na narodowców.
  Warto spojrzeć na sprawę z tej właśnie perspektywy.
 • 2015-08-29 15:11 | archbishop

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  @ _sens
  "...liczba gwałtów – o 700 proc. Szwecja obecnie jest drugim państwem na świecie, po afrykańskimi Lesoto, w którym odnotowuje się rekordową liczbę gwałtów."

  Co do Szwecji, wspomnę tylko, że definicja gwałtu jest w tym kraju została przez lata mocno poszerzona, głównie dzięki feministkom. Przykład: sprawa Juliana Assange, którego szwedzka prokuratura ściga za gwałt bo nie użył prezerwatywy.

  Ze statystykami trzeba ostrożnie.
 • 2015-08-29 15:21 | iwuś

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  A jednak to wstyd dla Polaków, że chociaż sami mają bogate doświadczenia jako uchodźcy to teraz zachowują się jak tchórze. Jakoś nie przypominam sobie, żeby Polaków pytano czy skoro są z katolickiej Polski to są fundamentalistami religijnymi (fundamentalizm jest nie tylko islamski) Poza tym Polska jest nieprzeludniona ale starzejąca się a to oznacza, że warto zastanowić się czy nie jest opłacalne przyjęcie młodych i wykształconych lub tych z kompetencjami jakich u nas na rynku brakuje. Świat jest coraz bardziej wielokulturowy i my w Polsce musimy się z tym pogodzić. Nie stworzymy białej, katolickiej enklawy u siebie - nie ma złudzeń. Ja życzyłabym sobie aby polityce zaczęli zastanawiać się jak to zrobić (a można!), żeby Polska i Polacy zyskali na fakcie pojawienia się emigrantów ekonomicznych. Bo co do uchodźców - podpisaliśmy konwencje i nie ma dyskusji MUSIMY im pomóc. Tym bardziej, że o ile pamiętam Polska chętnie pomagała i wspierała Amerykanów w rozwalaniu ich państw i destabilizowaniu sytuacji politycznej w Iraku, Afganistanie itp. Czy zatem teraz solidarnie nie powinniśmy naprawić własne szkody???? Bo to się tam samo tak nie zrobiło....to również Polacy mieszali aby sytuacja w tych państwach była taka jak mamy obecnie. Poza tym chciałabym nie wstydzić się czytając stereotypy na temat uchodźców oraz ewentualnych problemach jakie się z nimi wiążą. Bo 90% tego co słucham i czytam jest wyssane z palca... ale do tego trzeba byłoby mieć wiedzę a u nas w Polsce pokutuje przekonanie, że jak będę głośniej krzyczeć to nie ważne czy mam rację czy nie...moje będzie na wierzchu. I tak jest z problemami migracji. A że środowiska zainteresowane alarmowały polityków już kilka lat temu, że nie mamy strategii działania ...i nie jesteśmy na takie zjawisko przygotowanie to już dzisiaj nikt nie pamięta.
 • 2015-08-29 16:17 | _sens

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  Ostatnio część mediów bombarduje opinię publiczną dramatycznymi zdjęciami imigrantów nazywanych uchodźcami. Zabieg ten, obliczony na wywołanie współczucia, można śmiało nazwać „terroryzmem emocjonalnym”. Prowadzi on bowiem do bezrefleksyjnego, opartego na emocjach, nacisku opinii publicznej na władze, by kontynuowały politykę, która jest katastrofalna w skutkach. Towarzyszy temu polityczna nagonka polegająca na kwalifikowaniu wszelkich krytyków tego szaleństwa jako rasistów, ksenofobów i islamofobów. Tymczasem ignoruje się potrzeby prawdziwych uchodźców, Dyskusja na temat uchodźców/imigrantów pełna jest kłamstw. By uzasadnić przyjęcie „uchodźców kwotowych” z Lampeduzy posługiwano się zdjęciami tragedii mieszkańców Syrii, podczas gdy zarówno ze zdjęć publikowanych w mediach jak i danych Frontexu wynikało jednoznacznie, że uchodźców z Syrii na Lampeduzie prawie w ogóle nie ma. Ponadto media i eksperci odwołujący się do ludzkiej solidarności i empatii ukrywają to, że konsekwencją wzrostu wydatków na imigrantów docierających do Europy jest ograniczanie wydatków na uchodźców syryjskich i irackich na miejscu (w Syrii, Iraku i krajach ościennych). Przykładem takiej hipokryzji jest zakończenie finansowania przez rząd 7 tys. uchodźców syryjskich w płn. Libanie przy jednoczesnym apelowaniu przez panią premier o solidarność z „uchodźcami”.
 • 2015-08-29 16:51 | archbishop

  Autentyczni uchodźcy to mniejszość

  @ _sens

  Otóż to, narzucanie społeczeństwu "jedynie słusznych" poglądów wywołuje frustrację i opór sporej części tegoż społeczeństwa. Konsekwencją jest wzrost ksenofobii i rasizmu. Szkoda, że lewicowi politycy i publicyści tego nie widzą.

  Dodam tylko, że wg. Frontexu i Eurostatu Syryjczycy stanowią NAJWIĘKSZĄ grupę wśród ubiegających się o azyl ale wcale NIE WIĘKSZOŚĆ, co próbują nam wmówić media. W 2014 jedynie 19,5% ogólnej liczby wniosków o azyl w Unii Europejskiej złożyli obywatele Syrii. Często wspominani w mediach Afgańczycy i Erytrejczycy to odpowiednio 6.6% i 5.9% ogółu. Poniżej źródło:
  (
 • 2015-08-29 16:52 | archbishop

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  Wcięło mi link, spróbuję jeszcze raz:
 • 2015-08-29 16:54 | archbishop

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  Może teraz się uda:
  ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/File:Countries_of_origin_of_%28non-EU%29_asylum_seekers_in_the_EU-28_Member_States,_2013_and_2014_YB15_III.png
 • 2015-08-29 18:08 | jacek2

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  Jak bardzo slusznie zauwazyl archbishop , polityka ktora lansuje wiekszosc zachodnich krajow przyniesie jeden skutek : dojscie do wladzy w tych krajch skrajnej prawicy ktora obieca uszczelnienie granic i zatrzymanie zalewu UE przez nielegalnych emigrantow .....
 • 2015-08-29 18:11 | jacek2

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  PS. Nie trzeba po raz kolejny wymyslac kola ...Wystarczy zobaczyc co zrobila Australia by zatrzymac zalew nielegalnych emigrantow... !!
 • 2015-08-29 18:55 | publicyst

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  @ camel_ na temat swojej inności w stosunku do innych: "Ja żyłem (...) zwyczajnie nie lubiłem śmieci wokół wiecznych wrzasków i powtarzających się włamań do samochodu. Tak w wielkim skrócie.
  A i owszem, rozmawiałem z przybyszami, nawet dużo i często - tam w głowach jest coś zupełnie dla nas niezrozumiałego, jakaś mieszanka przesądów i silnych przekonań na temat życia i zachowań. Co ciekawe, bardzo wiele z tych przekonań jest na tyle niezgodnych z obrazem życia europejczyków, że generalnie ludność miejscowa oceniana jest bardzo negatywnie."

  Tak np. część Niemców wypowiada się na temat Polaków. Szczególnie w temacie Twoich wzmianek na temat włamań, "jakiejś mieszanki przesądów i silnych przekonań na temat życia i zachowań".
  To może nie jest kryształowy, książkowy rasizm, ale jego bliska krewniaczka KSENOFOBIA, wcale nie szlachetniejsza od rasizmu.
 • 2015-08-29 19:15 | znafca in spe

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  Wszystko "fajnie" jedynie mam pytanie KTO i JAK dlugo bedzie utrzymywal tych "uciekinerow"?
  Wszystkie programy socjalne w krotkim czasie padna i co wtedy?
 • 2015-08-29 20:20 | woytek

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów.

  Emigracja i imigracja jest potrzebna , ale robiona z poszanowaniem praw kraju do którego się migruje . W Stanach duże poparcie zyskały poglądy kandydata na prezydenta Donalda Trumpa. Sprowadzają się one do podstawowego zarzutu, że przybywający tu sąsiedzi nie przestrzegają praw obowiązujących w Stanach. Poglądy głoszone przez kandydata na prezydenta nie są zdecydowanie atakowane przez innych kandydatów na prezydenta. Presja opinii publicznej jest silna , więc inni przemilczają tę dyskusyjną opinię Trumpa.
  Europa została wystawiona na probę spolegliwości z prześladowanymi przez wojnę uciekiniarami z Afryki. Tylko Europa sama do tej wojny doprowadziła, prowadząc politykę pod dyktando awanturników z Azji Mniejszej.
 • 2015-08-29 22:10 | jakowalski

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  Publicyst
  1. NIE jestem chrześcijaninem i jestem z tergo dumny
  2. Niemcy są wciąż Polsce winni miliardy euro za zniszczenia spowodowane ich agresją na Polskę i wieloletnią jej okupacją, a więc Niemcy nie mają tu żadnego prawa pouczać Polaków.
  3. Nieprawda. Niemcy straszyli mnie w roku 1981 i 1982, że jak nie dostanę u nich azylu, to będę musiał opuścić Niemcy, przez co wyemigrowałem dość szybko (po roku) z Niemiec najpierw do nowej Zelandii i RPA, a na koniec do Australii.
  4. Przypominam też, że wielu Polakom odmówiono wówczas (wczesne lata 1980te) azylu politycznego w Niemczech, motywując to tym, że jeśli nie byli oni poszukiwani przez władze PRLu za przestępstwa kryminalne o podłożu politycznym, to w Polsce nic im nie grozi, jako że nawet samowolne przedłużenie pobytu, nie było w PRLu przestępstwem kryminalnym (w odróżnieniu n.p. od Rumunii), a tylko wykroczeniem administracyjnym, za które groziła najwyżej niezbyt wysoka grzywna. Stąd też n.p. Rumuni, którzy przedłużyli sobie samowolnie pobyt w Niemczech dostawali tam, praktycznie automatycznie, azyl, a Polacy najwyżej pozwolenie na tzw. pobyt tolerowany, czyli bez prawa do pracy, z ciągle wisząca nad ich głową deportacją do Polski, jeśli nie udało się im, tak jak mnie, w miarę szybko załatwić wizy imigracyjnej do jakiegoś innego państwa.
 • 2015-08-29 22:12 | jakowalski

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  Publicyst - errata
  1. NIE jestem chrześcijaninem i jestem z tego dumny.
 • 2015-08-29 22:13 | jakowalski

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  Iwuś
  1. Przecież ci nielegalni imigranci z III świata nie maja żadnych użytecznych kwalifikacji, a tylko wygórowane oczekiwania, że dostaną oni w Europie coś za nic, a to coś, to ma być utrzymanie ich i ich licznych rodzin na poziomie przynajmniej średnim zachodnioeuropejskim, czyli wyższym niż ta średnia w Polsce.
  2. To nie Polska pomagała Ameryce w napadach na inne kraje, a tylko ówczesne polskie władze, bez pytania się o zgodę Polaków.
 • 2015-08-29 22:15 | jakowalski

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  jacek2
  1. Ja też mam nadzieję, że polityka, którą lansuje dziś większość rządów w krajach Europy Zachodniej, przyniesie jeden skutek : dojście do władzy w tych krajach skrajnej prawicy która uszczelni granice Europy i zatrzyma tym samym jej zalew przez nielegalnych emigrantów z III świata.
  2. Rząd Australii wcale nie wstrzymał najazdu na nią nielegalnych imigrantów, a tylko zakazał o tym pisać. Australia, tak jak USA, to nie jest już Australia z lat 1950-1980, to jest dziś coraz bardziej kraj III świata, z zwyczajami i standardami z III świata i coraz bardziej z poziomem życia jak w III świecie. Aale wiadomo: trawa jest bardziej zielona na antypodach...
 • 2015-08-29 22:17 | jakowalski

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  Raz jeszcze się pytam: dlaczego Arabia Saudyjska, Kuwejt, Katar czy też Emiraty nie przyjmują tych uchodźców? Dlaczego nie przyjmuje ich Izrael? Dlaczego wreszcie nie przyjmują ich USA, które przecież rozpętały to piekło na Bliskim Wschodzie?
  Poza tym, to ogromna większość Polaków przybyła do Niemiec jako Niemcy. O tym jakoś zapomnieli niemieccy politycy, którzy traktują przecież oficjalnie tych imigrantów z Polski jako Niemców.
 • 2015-08-29 23:15 | jakowalski

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  Abel
  Racja ad Niemcy, ale pamiętaj, że rząd Australii wcale nie wstrzymał najazdu na nią nielegalnych imigrantów, a tylko zakazał o tym pisać. Australia, tak jak USA, to nie jest już Australia z lat 1950-1980, to jest dziś coraz bardziej kraj III świata, ze zwyczajami i standardami z III świata i coraz bardziej z poziomem życia jak w III świecie. Ale wiadomo: trawa jest bardziej zielona na antypodach...
 • 2015-08-30 01:43 | Jan Bohynski

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  Autor stawia teze " Europa ... musi pomoc setkom tysiecy itd ... " Mam pytanie : Naprawde musi ? " musi " a " chce " to duza roznica. Ilu uchodzcow z Afganistanu chialby autor goscic we wlasnym domu ? Pomagac, a poddac sie zalewowi zywiolu ludzkiemu, w wiekszosci obcych nam kulturowo i religijnie, niechetnych, lub nawet wrogich nam ludzi, to jest problem do glebokiego zastanowienia sie, biorac pod uwage przyklady takich decyzji w krajach Europy zachodniej i Skandynawi. JB.
 • 2015-08-30 02:23 | kruk

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  @woytek
  Przedstawianie Trumpa jako czlowieka broniacego prawa i porzadku jest mydleniem oczu. Jest to ksenofob odwolujacy sie do takich samych jak on. To, co opowiada o Meksykanach jest bezczelnym oszczerstwem. Wiekszosc Meksykanow legalnie lub nielegalnie przekraczajacych granice ze Stanami, to ludzie przedsiebiorczy, uczciwi i niezwykle pracowici. Wiedza to dobrze Amerykanie zatrudniajacy ich na plantacjach, w fabrykach czy w domach prywatnych.
  To, co egolatra i megaloman Trump proponuje w stosunkach z Meksykiem wola o pomste do nieba i byloby wielka szkoda dla Ameryki. Zreszta swoich postulatow ten blazen nie moglby zrealizowac bez alienowania sobie calego swiata. Jego kandydowanie w wyborach kompromituje partie republikanska i wrecz grozi jej rozpadem. Wielu republikanow sie go wstydzi. Oby zwyciezyli ci rozwazni.
 • 2015-08-30 09:21 | publicyst

  @jakowalski


  1. Jeżeli nie szokuje to conajmniej dziwi mnie, że Ty, który przeszedł taką odyseję, jest aż takim ksenofobem. Nie wypieraj się, każdy Twój wpis to po prostu potwierdza.

  2. Przeważająca większość imigrantów nie ucieka ze swoich ojczyzn, bo nie podoba im się ustrój, tak jak Ty "musiałeś" to czynić, uciekając z PRLu.
  Oni uciekają przed śmiercią!

  3. Przynależność/nieprzynależność do jakieś religii nie jest powodem do dumy!

  4. Zamykam na tym "dyskusję" z Tobą, nie widzę bowiem w niej jakiegokolwiek sensu.

  -Pozdrawiam i życzę zdrowia.
 • 2015-08-30 10:26 | _sens

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  @publicyst i reszta Wam podobnych. Darujcie już sobie używanie tych "magicznych" słów typu....rasizm, ksenofobia , antysemityzm etc. Dlaczego magicznych ? Ano dlatego, iż pojęcie to otacza magiczną aurą wybraną grupę osób chroniąc ich w ten sposób przed jakąkolwiek formą krytyki. Czasy " poprawności politycznej" czyli religii , w której tabernakulum znajdują się wszelakie mniejszości dobiegają końca. Ludzie są coraz bardziej świadomi co wynika z realizacji polityki multi-kulti.


  Deal jest bardzo prosty. Jest Donald Tusk, który chce się utrzymać przy unijnym korycie jak najdłużej więc aby przypodobać się reszcie Europosłów postanawia przyjąć kilka tysięcy niewygodnych uchodźców. Tu pojawia się Ewa Kopacz prawa ręka Donalda , która umożliwia realizację tych zacnych planów na terenie RP. Zaangażowane mainstreamowe media, opłacane przez rząd maja wobec tego obowiązek bombardować opinię publiczną dramatycznymi zdjęciami imigrantów nazywanych uchodźcami i grac na emocjach społeczeństwa. Tu nikomu nie chodzi o dobro tych ludzi a jedynie oto aby ostać się przy swoich korytach.

  Panie @publicyst pragnę zaznaczyć, że skończyły się czasy PRLu , gdzie jedyna "prawda" była głoszona jedynym słusznym dzienniku telewizyjnym. Mainstreamowe media tracą swoją moc, swoją wiarygodność. Każda informację podaną przez mas media można zweryfikować w przeciągu kilku sekund na nieocenzurowanych, przez towarzystwo z wiejskiej, portalach internetowych.
  Więc wybacz Panie @publicyst ale jeśli jedynym Twoim argumentem na przyjęcie do Polski imigrantów jest stwierdzenie typu:
  " Bo tak trzeba,a jak myślisz inaczej to jesteś rasistą lub ksenofobem" to ja już Panu podziękuję. Podziękuję w imieniu moim i całego młodego polskiego pokolenia, które nie poddaję się tej obłudzie i hipokryzji wypływającej z mainstreamowych mediów.

  Pozdrawiam i życzę zdrowia :)
 • 2015-08-30 10:27 | axiom1

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  @publicyst

  Popros kogos aby ci to wytlumaczyl 2015-08-29 13:02 | axiom1

  Co co kowalskiego, zgoda i niezgoda.

  Oczywiste ze jest on narodowosciowym nienawistnikiem. I nie tylko. On nienawidzi oprocentowania, i przedsiebiorcow i biznesu. I nawet kazdego psa i kota.

  Ale on rowniez wie ze wszedzie ksenofobia jest obecna. W kazdym kraju. Powody istnienia ksenofobi sa oczywieste. Ale nie jest to wina knsenofobow ze sa ksenofobami. To wina politykow i ich bandyckich rozbojow. To wina rowniez wasali ktorzy w tym pomagaja i przyklaskuja.....Jak Unia i Polska.

  Wszedzie gdzie amerykanski bandyta interweniowal w celu wprowadzenia 'demokracji' tam wszedzie powstal balagan, zapasc ekonomiczna, bezrobocie, i emigracja. Dotyczy to rowniezz Polski z ktorej 5 mln ludzi ucieklo.
  Ale to nie chlopcy z Washingtonu placa konsekwencje. Koszty spadaja na innych i stad ksenofobia.


 • 2015-08-30 10:58 | jakowalski

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  Jan Bohynski
  Europa jako całość nie ma obowiązku pomagać nikomu spoza Europy. To tylko dane mocarstwa kolonialne, a więc głównie UK i Francja, w nieco tylko mniejszym stopniu Belgia i Holandia a na końcu także Włochy, Hiszpania, Portugalia, Dania i Szwecja mają taki obowiązek w stosunku do swoich byłych kolonii. Tam zaś, gdzie sytuację zdestabilizowały ostatnio USA, tam mają pomagać owe USA, czyli to Stany Zjednoczone Ameryki mają pomagać tym rzeszom uciekinierów z Iraku, Afganistanu, Palestyny czy też Syrii, a nie Europa.
  Pozdrawiam
 • 2015-08-30 11:19 | jakowalski

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  Axiom
  Jakie widzisz dobre strony lichwy i wyzysku? A ksenofobia jest przecież normalnym zjawiskiem wszędzie tam, gdzie tubylcy są gorzej traktowani niż najeźdźcy.
 • 2015-08-30 11:57 | jakowalski

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  _sens
  Racja, zarówno Kaczyński, jak też Tusk, Komorowski i Kopacz, a obecnie także i Duda wykonują polecenia Zachodu - tego samego, dzięki którym ich post-solidarnościowe ugrupowania doszły po roku 1989 do władzy w Polsce. A że interesy Zachodu są, jak zwykle, rozbieżne z polską racją stanu, to jest tak jak jest.
 • 2015-08-30 11:59 | jakowalski

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  Publicyst
  1. Jestem polskim i europejskim patriotą, a nie ksenofobem. Jestem przeciwnikiem dyskryminacji na tle rasy i nie przeszkadzają mi w Polsce cudzoziemcy jako turyści czy też doradcy, a tylko jako osoby, które chcą od nas Polaków wyłudzić nienależne im świadczenia. Przypominam ci, że Polacy zmuszeni są obecnie do emigracji z Polski w poszukiwaniu pracy i godnej za nią zapłaty, a więc w Polsce po prostu nie ma miejsca dla imigrantów, poza garstką takich, którzy albo by zainwestowali w Polsce miliony a raczej miliardy euro oraz jeszcze mniejszą garstką potrzebnych nam obecnie ekspertów w dziedzinach nauki i techniki, w których od roku 1989 zaczęliśmy się cofać w stosunku do reszty świata (n.p. energetyki jądrowej, elektroniki i informatyki technicznej).
  2. Z PRLu wyjechałem, gdyż za bardzo się wtedy zaangażowałem w walkę z ówczesnym reżymem. Nie groziła mi wtedy śmierć, ale na pewno internowanie, a ja nie lubię przebywać za kratkami. Uciekinierom z Syrii czy Afganistanu może grozi dziś śmierć w ich krajach, ale to jest ich własna wina, że obalili oni reżymy, w których śmierć im nie groziła. A że pomocy w tym obalaniu tych reżymów udzieliła im wtedy Ameryka, to niech Ameryka teraz przyjmie ofiary swojej własnej polityki zagranicznej.
  4. Nie przynależność do jakiejkolwiek religii jest oczywistym powodem do dumy!
  5. Widzę, że brak ci argumentów ad rem, a więc zostały ci już tylko nieetyczne i niekulturalne ataki ad personam.
 • 2015-08-30 12:03 | jakowalski

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  Kruk
  Dzisiejsze USA są od dawna przeludnione, mają one wysoką realną stopę bezrobocia (prawie taką jak Polska), a więc Meksykanie pełnią w USA taką sama rolę jak Polacy w UK: łamistrajków i osób, które obniżają płace robocze,a więc także obniżają one poziom życia ludzi pracy. Nic więc dziwnego, że Anglicy nie lubią Polaków w Anglii a mieszkańcy USA nie lubią u siebie Meksykanów. Imigracja pracowników najemnych jest bowiem tylko na krótką metę dobra dla biznesu (zwiększa jego zyski zwiększając nieco popyt i obniżając płace robocze) ale w dłuższym okresie czasu imigracja prowadzi do samych negatywnych skutków: głównie do obniżki stopy życiowej (poprzez obniżkę płac realnych) i do powstania konfliktów na tle rasowo-religijnym, co od dawna obserwuje się w USA i Europie Zachodniej a także w Kanadzie i Australii.
  Imigracja miała sens tylko dawniej, kiedy to w USA, Kanadzie, Australii czy Europie Zachodniej brakowało rąk do pracy, ale nie ma ona sensu dziś, kiedy praktycznie na całym świecie brakuje miejsc pracy, także dla tubylców.
 • 2015-08-30 13:16 | Nexus

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  Wobec tak ogromnej i absurdalnej histerii przy zaledwie 2000 migrantach sprawa jest raczej przesądzona: żadna partia nie odważy się na większą pomoc. Ani teraz przed wyborami ani nawet po nich.

  Dlaczego jednak polscy politycy oczekują uwzględnienia naszej wrażliwości na problem agresji Rosji na wschodzie Europy to już ich słodka tajemnica.
 • 2015-08-30 13:24 | saurom

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  Tak, tak a czołgi rosyjskie już są w Gorzowie nieprawdaż
 • 2015-08-30 14:15 | jakowalski

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  Miało być: Saurom
  W tym "wielkopolskim" czy też "małopolskim"?
 • 2015-08-30 14:39 | jakowalski

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  Co tu było "trefnego":
  Nexus
  Sprawdź, czy pod twoim biurkiem nie czai się przypadkiem jakiś krasnoarmiejec! ;-)
 • 2015-08-30 16:46 | jakowalski

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  axiom
  p.s. Psy i koty są często zwierzętami pracującymi na człowieka, n.p. chroniąc stado owiec przed wilkami a zboże w spichlerzu przed myszami. Poza tym, to mają one spore zastosowanie terapeutyczne – kto wie, może tobie by pomogło, jakbyś miał psa i kota w domu? Taki Jarosław Kaczyński ma w domu i kota i jednocześnie jest szefem najpopularniejszej w Polsce partii politycznej, zadecydował on więc o tym, kto został prezydentem Polski, a niedługo też pewnie zadecyduje, kto zostanie jej premierem!
 • 2015-08-30 19:38 | camel_

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  @publicyst - "To może nie jest kryształowy, książkowy rasizm, ale jego bliska krewniaczka KSENOFOBIA (...)" - używając takich określeń niczego nie uzyskasz, bowiem są pozbawione treści i sensu. Wolno mi nie lubić hałasu i śmieci, ale nie wolno mi łączyć tych zjawisk z osobami o ciemniejszym kolorze skóry, bo to "ksenofobia". Rozumiem. Ale coż począć, kiedy takie jest życie? Takie są realia? Wiem, że nie jest to szlachetne ani postępowe. W imię nie_bycia_rasistą powinienem nurzać się w śmieciach z radością, zasypiać lulany arabskimi wrzaskami z ulicy i przypominać sobie raz po raz, że nocy po finałowym meczu ostatnich Mistrzostw Świata w piłce nożnej nie przespałem za sprawą czystych rasowo Niemców, co jest dowodem na to, że żadne różnice nie istnieją, a jak ktoś je zauważa, to jest brzydkim rasistą.

 • 2015-08-30 20:47 | jakowalski

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  camel
  Rasizm „jako taki” albo „sam w sobie” nie jest niczym złym, tak samo jak ksenofobia. Problemem jest tylko to, że różne rasy nie są w stanie harmonijnie współżyć na tym samym terytorium, a więc każda z ras powinna mieszkać na swoim własnym terytorium, nie wchodząc w drogę innej rasie, przez co nie będzie możliwa dominacja jednej rasy na drugą i związana z tą dominacją dyskryminacja na tle rasowym. Przecież gdyby nie kolonialne podboje zachodnich Europejczyków, to nie było by dziś ani w Europie, ani też w USA, Kanadzie czy Australii ani rasizmu, ani też ksenofobii. A teraz byli kolonialiści chcą, aby Polska, która nigdy nie miała kolonii, brała odpowiedzialność za obecne problemy Europy Zachodniej, problemy wywołane jej nie tak znów dawnymi podbojami kolonialnymi. Jeśli Polska ma płacić za te podboje, to niech najpierw te dawne zachodnioeuropejskie mocarstwa kolonialne, takie jak Anglia, Francja, Belgia, Holandia i Niemcy podzielą się z solidarnie z Polską zyskami, które te dawne mocarstwa kolonialne czerpały setkami lat z tytułu posiadania przez nie kolonii.
 • 2015-08-30 20:59 | dr_pitcher

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  1. W czasie II Wojny Polacy przyjmowani byli przez wszystkie kraje. Rownoez muzulmanskie.
  2. Emigracja powojenna to w 90% emigracja za chlebem. Za komuny ciekawie nie bylo ale za przekonania raczej nie zabijano.
  3. Obecna imigracja z Bliskiego Wschodu to ucieczka przed wojna (vide punkt 1).

  zastanawiam siemgdize wsrod politykow i wiekszosci forumowiczow milosierdzie katolickie?
 • 2015-08-30 21:25 | jakowalski

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  dr_pitcher
  1. Te twoje „siemgdize”, to w jakim jest języku?
  2. W czasie II Wojny Światowej Polacy przyjmowani byli najczęściej przez Niemcy. Na ulicach polskich miast wisiały wtedy plakaty takie jak „Jedź z nami na roboty do Niemiec”.
  http://www.expolis.de/schlesien/images/maass/Jedziemy_do_roboty.jpg
  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/95/Chod%C5%BAmy_na_roboty_rolne_do_Niemiec.jpg
  3. Państwa muzułmańskie, które wówczas przyjmowały Polaków były z reguły koloniami brytyjskimi, a wie co przyjęciu w nich Polaków decydowali Brytyjczycy, a nie muzułmańscy mieszkańcy tych państw.
  4. Obecna imigracja z Bliskiego Wschodu to jest ponad 99% ucieczka przed biedą, a więc jest to w 100% emigracja ekonomiczna a nie polityczna.
 • 2015-08-30 21:30 | jakowalski

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  Polaków wtedy poszukiwano w Niemczech...
 • 2015-08-30 22:20 | _sens

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  Szach mat @jakowalski !!! a zgaszonemu @dr_pitcher'owi już podziękujemy :).
 • 2015-08-31 08:12 | azur

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  Jak to dobrze powiedział Sasin (PiS): Papież Franciszek kieruje się miłosierdziem, a my pragmatyzmem. Czyli nowa religia?
 • 2015-08-31 08:26 | axiom1

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  lo-bosze, kowalski, wspolczuje. Jak ty nienawidzisz oprocentowania i pracodawcow,..... coz to za bestie, zeruja na czlowieku. Ale nie tylko oni, psy, koty tez,.. i wszy i pluskwy. I nawet kwiaty i warzywa.
  Wspolczuje.
 • 2015-08-31 09:30 | jakowalski

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  axiom
  Ja do pracodawców, czyli osób dających pracę, czyli inaczej do ludzi pracy, to nic a nic nie mam. Nie lubię tylko pracobiorców, czyli odbiorców ludzkiej pracy - inaczej kapitalistów, czyli osobników żyjących z owoców cudzej pracy czyli inaczej z wyzysku. Ty po prostu przyjmujesz potoczne, błędne znaczenia słów „pracodawca” i „pracobiorca”...
 • 2015-08-31 09:33 | jakowalski

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  azur
  A dlaczego ten miłosierny papież Franciszek nie zaprosi tych wszystkich uchodźców do siebie, czyli do Watykanu?
 • 2015-08-31 11:19 | jakowalski

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  Pan Red. Bendyk "35 lat minęło. Coraz trudniej o solidarność"
  Panie Redaktorze Bendyk,
  Imigracja miała sens tylko dawniej, kiedy to w USA, Kanadzie, Australii czy Europie Zachodniej brakowało rąk do pracy, ale nie ma ona sensu dziś, kiedy praktycznie na całym świecie brakuje miejsc pracy, także dla tubylców. Nie tylko Europa Zachodnia, ale także i USA i Kanada a nawet i Australia są od dawna przeludnione oraz mają one wysoką realną stopę bezrobocia (prawie taką jak Polska), a więc przykładowo Meksykanie pełnią w USA taką sama rolę jak Polacy w UK: łamistrajków i osób, które obniżają płace robocze, a więc także obniżają one poziom życia lokalnych ludzi pracy. Nic więc dziwnego, że Anglicy nie lubią Polaków w Anglii a mieszkańcy USA nie lubią u siebie Meksykanów. Imigracja pracowników najemnych jest bowiem tylko na krótką metę dobra dla biznesu (zwiększa jego zyski zwiększając nieco popyt i obniżając płace robocze) ale w dłuższym okresie czasu imigracja prowadzi do samych negatywnych skutków: głównie do obniżki stopy życiowej (poprzez obniżkę płac realnych) oraz do powstania konfliktów na tle rasowo-religijnym, co od dawna obserwuje się w USA i Europie Zachodniej a także w Kanadzie i Australii.
  Pytam się więc Pana Redaktora, dlaczego mamy preferować narzucanych nam siłą przez Unię imigrantów, obcych nam językowo i kulturowo oraz pozbawionych potrzebnych nam w Polsce kwalifikacji, a tym samym dyskryminować Polaków, zmuszając ich tym samym do emigracji z Polski? Dlaczego ma być w Polsce miejsce dla tysięcy, a później zapewne i milionów muzułmanów, nie mówiących po polsku, niechętnych do pracy oraz nie posiadających żadnych poszukiwanych w Polsce kwalifikacji? Po co nam te dodatkowe kłopoty z imigrantami? Nie mamy ich obecnie dosyć?
  Wiadomo jest przecież z historii, nie tylko najnowszej,, że różne rasy ludzi nie są w stanie harmonijnie współżyć na tym samym terytorium, a więc każda z ras powinna mieszkać na swoim własnym terytorium, nie wchodząc w drogę innej rasie, przez co nie będzie możliwa dominacja jednej rasy na drugą i związana z tą dominacją dyskryminacja na tle rasowym. Przecież gdyby nie kolonialne podboje zachodnich Europejczyków, to nie było by dziś ani w Europie, ani też w USA, Kanadzie czy Australii ani rasizmu, ani też ksenofobii. A teraz byli kolonialiści chcą, aby Polska, która przecież nigdy nie miała kolonii, brała odpowiedzialność za obecne problemy Europy Zachodniej, problemy wywołane jej nie tak znów dawnymi podbojami kolonialnymi. Jeśli Polska ma płacić za te podboje, to niech najpierw te dawne zachodnioeuropejskie mocarstwa kolonialne, takie jak Anglia, Francja, Belgia, Holandia i Niemcy podzielą się z solidarnie z Polską zyskami, które te dawne mocarstwa kolonialne czerpały setkami lat z tytułu posiadania przez nie kolonii.
  Poza tym przypominam Panu Redaktorowi, że demokracja NIE polega na tym, że elity zmuszają lud (demos) do konkretnych zachowań, tu do przyjmowania do Polski imigrantów, w warunkach, kiedy Polska nie ma dość miejsc pracy i mieszkań dla Polaków, którzy z tego powodu zmuszeni są, tak jak m. in. ja, do pobytu na obczyźnie. Dlaczego ja, Polak z urodzenia i z urodzenia Obywatel Rzeczypospolitej mam być dyskryminowany na rzecz tych nielegalnych imigrantów z III świata? Dlaczego w Polsce nie ma miejsca dla mnie i innych Polaków zmuszonych, tak jak ja, do emigracji z powodu braku dla nich w Polsce pracy i mieszkań, a ma być miejsce dla tych, obcych nam kulturowo, nielegalnych imigrantów?
  Czekam na odpowiedź.
  lech.keller@gmail.com
 • 2015-08-31 11:25 | axiom1

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  Kryzys imigracyjny ,... jaki kryzys ? Z Ukrainy wyemigrowalo zaledwie 1.5 miliona i glownie do Rosji.

  Ukrainska emigracja jeszcze sie nie zaczela. Zacznie sie wkrotce. Ukraincy zanotowali 6 kwartalnych kolejnych spadkow PKB. Stracili juz szanse na dalsze finansowanie z MFW.

  Wkrotce Polska zacznie placic do czego podzegala.

  http://www.tradingeconomics.com/ukraine/gdp-growth-annual
 • 2015-08-31 11:53 | axiom1

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  2015-08-31 11:19 | jakowalski

  Pytasz dlaczego i dlaczego,.... widac zes dziecko.

  Pan z Ameryki rozpetal zawieruche w Polsce w wyniku czego 5 mln polakow wyemigrowalo i dalej emigruje.

  Pan z Ameryki rozpetal zawieruchy od Tunezji po Afganistan i na kontynencie europejskim na Balkanach i Ukrainie. Pan z Ameryki zniszcyl Europie rynki zbytu i teraz miliony zdesperowanych ludzi szuka miejsca w Europie. Szkoda ze Pan z Ameryki jest za daleko i nie moze ich przyjac.

  A rola Polski jest wyslugiwanie sie Panu z Ameryki. Dlatego tez jest tak ja to opisujesz.
 • 2015-08-31 12:14 | jakowalski

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  axiom1
  OK, pełna zgoda co od Ukrainy i USA. Ale dlaczego nie zaatakowałeś mnie ad personam w swoich dwóch ostatnich wpisach? ;-)
  A tak bardziej na serio: Nasz Pan z Ameryki ma przecież potężną flotę okrętów i samolotów transportowych, a więc bez trudu może On przetransportować do siebie tych uchodźców, których sprytnie chce On ulokować w Europie, likwidując tym samym kolejnego swojego konkurenta, pogrążając go w chaosie spowodowanym konfliktami na tle rasy, koloru skóry i religii (co zresztą najczęściej na jedno i to samo wychodzi).
 • 2015-08-31 12:31 | axiom1

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  To jest jeden z cudow !!!

  Wezmy Libie za przyklad.

  Ponad 80% produktow konsumenckich sprzedawanych w Libi pochodzilo z Europy.

  A Pan z Ameryki przy pomocy europejskich wasali przeksztacil Libe z importerow europejskich produkotw na eksporterow nielegalnych emigranotow do Europy.

  Podobnie w Tunezji, Sudanie, Egipicie, Jemenie, Syrii, Iraku, Afganistanie, na Balkanach i Ukrainie. I jeszcze straszyli Iran.

  I jeszcze po przez sankcje Pan z Ameryki wymusil na Europie sankcje na Rosje co jest strata dostepu do 200 milionow lidzi rynku (Rosja i Ukraina) na europejskie produkty.

  Blazenstwo, poddanstwo i wasalizm Brukseli jest wstydem dla Europy.
 • 2015-08-31 16:07 | Abel

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  Przed kilku laty Niemcy wydalili - wprost z lotniska we Frankfurcie - czterech Murzynów z Konga spowrotem do ich ojczyzny. Pewien dziennikarz się bardzo ujął ich "losem" i pojechał do wioski w Kongo, skąd pochodziła cała czwórka. Wrócił zasępiony, bo oto jakie powody do wyjazdu na "azyl" stwierdził na miejscu:
  jeden z nich nie chciał pracować na poletku i leżał tylko całymi dniami w hamaku, i teściowa go biła za to;
  drugi był znanym w całej wiosce złodziejem kur;
  trzeci - chociaż spłodził już czwórkę dzieci, nie pracował i nie łożył na utrzymanie rodziny;
  czwarty pił całymi dniami wódkę z kradzionego rodzinie manioku i marzył o prawdziwym whisky.
  Dlatego czuli się prześladowani, postanowili więc uciec i razem udać się na AZYL do Germany.

  Sprawa była głośna w całej prasie, ale po paru dniach Gestapo (obecnie ta tajna policja państwowa RFN nazywa się "Verfassungsschutz" czyli "Ochrona Konstytucji") zabroniło jakichkolwiek publikacji na ten temat.

  99% obecnych czarnych "uciekinierów" z Afryki ma podobne powody do szukania przygód w Europie. Przyjmowanie ich można by określić jako szczyt głupoty, gdyby nie to, że jest to od dawna zaplanowana akcja zmierzająca do zniszczenia białej Europy.
  Polsko, broń się!!!
 • 2015-08-31 16:27 | axiom1

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  2015-08-31 16:07 | Abel

  Po co podajesz takie przyklady. Problem jest realny.

  A z jakich powodow 5 mln polakow wyemigrowalo ?

  Wezmy Syrie

  Pan polskiego wasala, Pan z Ameryki wydal $4.5 mld na zniszczenie tego kraju. Z jakiego powodu ?

  W rezultacie 2.5 mln syryjczykow ucieklo za granice, 4.5 mln zostalo wewnetrznie przesiedlonych. Zniszczono infrastrukture i normalne dzilalanie ekonomi.

  Kraj kupujacy europejskie towary zostal przeksztalcony na eksportera emigrantow.

  Ale Pan z Ameryki nie przyjmuje syryjskich uchodzcow. Europa jest blizej. Ani Pan z Ameryki nie wspomaga obozow uchodzcow syryjskich.

  Europa placi za swoj wasalizm wobec Pana z Ameryki.


 • 2015-09-05 02:21 | tuituja

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  Polski
 • 2015-09-05 06:22 | kontestator

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  To nieprawda, że Polacy potrafią tylko brać, nic nie dając w zamian. W naszej historii, to my zawsze więcej dawaliśmy niż braliśmy. Polacy walczyli na wszystkich frontach świata, często za wolność innych, nie naszą. Dziś czas abyśmy przestali być szalonymi romantykami i zaczęli myśleć o sobie. Polska wciąż jest biednym krajem i czas najwyższy abyśmy stali się krajem zasobnym. Po upadku niemieckiego nazizmu, większość krajów europejskich cieszyła się z wolności, ale ta wolność nie stała się naszym udziałem, pomimo że najdłużej ze wszystkich narodów świata toczyliśmy wojnę. Przyszło nam czekać kolejnych czterdzieści pięć lat, aby poczuć powiew wolności. A za zrujnowany kraj nie dostaliśmy od Niemców ani grosza reparacji. Niech więc nas Niemcy dziś nie pouczają, co to jest humanitaryzm. Mamy miliony polskich emigrantów, którzy wyjechali w poszukiwaniu pracy i naszą powinnością jest, aby im pomóc w powrocie do ojczyzny. Mamy również potomków polskich wygnańców w Kazachstanie, których dziwnym trafem pomijano kiedy ubiegali się o repatriację do Polski. Polska nie ma długów wdzięczności i nikt nie ma prawa narzucać nam, kogo i w jakiej ilości mamy wpuścić do Polski. Układ akcesyjny do UE tego nie przewiduje. Niech Niemcy przyjmują sobie kogo chcą, ale od Polski wara.
 • 2015-09-05 12:01 | znafca in spe

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  lech.keller@gmail.com

  najlepiej to pisac od razu "na Berdyczów".
 • 2015-09-06 00:25 | jakowalski

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  znafca in spe
  Zastanawiam się, kto dyktuje Merkelowej tę zgubną dla Niemiec i Niemców politykę imigracyjną. Pamiętam, jak w roku 1981 RFN broniła się rekami i nogami przed napływem Polaków. Mimo że miałem wówczas liczne oferty pracy od niemieckich firm, to koloński Arbeitsamt odmawiał mi wtedy wydania pozwolenia na pracę, motywując to wysokim bezrobociem, mimo że wtedy, czyli w roku 1981, bezrobocie było w Niemczech znacznie niższe niż dziś: było wtedy w RFN tylko nieco ponad milion bezrobotnych a nie prawie trzy miliony jak dziś, a stopa bezrobocia wynosiła wówczas w RFN zaledwie 4% a nie jak dziś, dobrze ponad 6%. Czy to przypadkiem nie Francuzi albo Rosjanie chcą w ten sposób unieszkodliwić Niemcy, a co z tym idzie, także i UE? A może to robota USA?
 • 2015-09-17 22:36 | m.

  Re:Solidarna zgoda polskich polityków w sprawie imigrantów. Nie wyrywać się z pomocą

  -sens. Nazwisko Nahmed jest zmyslone, nie iestnieje. zabójca z Kamiennej Góry ma bardzo polskie nazwisko. NIe powtarzaj glupot z gadzinówek. Poza tym, nawet gdyby nawet byl muzulmaninem, to co? to znaczy, ze wszyscy morudja dzieci? Sprawdz sobie ile polskich emigrantów morduje, gwalci, kradnie, ile krajowych pedofilów dziala za granica. NIedawno jeden z nich wykorkowal i zostal pochowany z wszelkimi honorami. Jak to swiadczy o katolicyzmie?