Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ustawa o pomocy dla kredytobiorców walutowych trafi pewnie do kosza. Szkoda

(5)
Senat zarekomendował wycofanie wprowadzonych przez Sejm zmian do ustawy o pomocy osobom, które zaciągnęły kredyt w walucie obcej i ucierpiały na wahaniach kursowych. Co dalej?
 • 2015-09-04 18:08 | axiom1

  Ta debata jest wogole nie potrzebna.

  Coz to za idiotyzm nieslychany.

  Nie znam kraju ktory pozwalal by swym obywatelom zadluzac sie w obcej walucie. Pozyczki brane przez polakow we frankach byly zniewaga dla zlotowki i zniewaga dla Polski.

  Pozyczajacy w obcej walucie narazal sie na zmiane stop procentowych i zmiany kursu wymiany. Podejmowal podwojne ryzyko.

  Dlaczego rezim do tego dopuscil, dlaczego rezim na to pozwolil. To byla skandaliczna niekompetencja rezimu. Politycy powinni karnie za to odpowiadac.

  Teraz, frankowicze sami powinni decydowac czy splacac we frankach czy przewalutowac na zlotowki. Jak sie nie da przewalutowac i nie stac na splacanie we frankach niech bankrutuja.

  Niestety frankowicze sami powinni placic za swa glupote i brak lojalnosci do zlotowki. Jak rzygasz na zlotowke to plac i tyle.

 • 2015-09-04 18:34 | dobrymnich

  Re:Ustawa o pomocy dla kredytobiorców walutowych trafi pewnie do kosza. Szkoda

  Nie zgadzam się . Autor projektu zmian z SLD sam miał kredyt we franku . Czyli człowiek wnioskował nie pro publico bono ale in private. To granda i przestępstwo . Mam kredyt w złotym wzięty w czasie kiedy dość swobodnie brano we franku .Kuzyn jak się o tym dowiedział stwierdził przy świątecznym stole że cytuję " nie mam pojęcia o ekonomii i będę dorabiał bankowców". Sam zaliczył kredyt w szwajcarskiej walucie na 240 tys zł. . Nie wiem ile ma teraz do spłaty i nie interesuje mnie to, ale dla czego on ma być rekompensowane a ja nie ?. Ktoś mi odpowie rozsądnie ?.
 • 2015-09-04 20:50 | azur

  Re:Ustawa o pomocy dla kredytobiorców walutowych trafi pewnie do kosza. Szkoda

  Sprawę rozwiąże dalszy spadek kursu franka. I po zawodach.
 • 2015-09-05 08:39 | b1234

  Re:Ustawa o pomocy dla kredytobiorców walutowych trafi pewnie do kosza. Szkoda

  Po dłuższej analizie dochodzę do wniosku, że banki powinny zapłacić za kredyty frankowe i za parę innych sztuczek. I nie chodzi tu o pomoc, a o to, że świadomie grały na zwyżkę kursu franka. Moim zdaniem analitycy wiedzieli, że frank jest zdeprecjonowany, i wciskali ludziom kredyty. Najlepszy dowód to że oprocentowanie kredytów we frankach było niższe niż w PLN.
  Banki miały większą wiedzę od kredytobiorców na temat potencjalnych wahań kursów, i wykorzystały to. Co więcej, nadal są w sytuacji uprzywilejowanej. Mają BTE (bankowy tytuł egzekucyjny) - weksel, który mogą w każdej chwili zrealizować, wystarczy że nie wpłyną dwie raty. Ponadto dłużnik odpowiada za kredyt do wysokości kredytu, a nie do wysokości wartości nieruchomości. Co jest słuszne w przypadku mniejszych kredytów inwestycyjnych dla przedsiębiorstw czy gotówkowych dla os. fizycznych, ale nie przy kredytach hipotecznych!
  Chodzi o to, żeby państwo chroniło ludzi przez takimi manipulacjami podmiotów, ktore mają większą wiedzę i możliwości.
  Kredyty frankowe ludzie spłacają, ale kosztują ich znacznie więcej niż zakładano. Co wpływa tak naprawdę na rozwój kraju - pieniądze za kredyt byłyby przeznaczane na emeryturę lu konsumpcję. Te kredyty odbiją się czkawką za 10-20lat - jak pokolenie frankowiczów przejdzie na emeryturę.
 • 2015-09-07 18:12 | T1000

  Re:Ustawa o pomocy dla kredytobiorców walutowych trafi pewnie do kosza. Szkoda

  Oczywiście, że to jest mega przekręt walutowy. Potwierdził to sam prezes NBA, stwierdzając, że w przypadku waluty szwajcarskiej mamy do czynienia z bańką spekulacyjną oraz ostrzegając, że przewalutowanie doprowadziłoby do gwałtownego skoku kursu franka. A za to wszystko odpowiadają oczywiście banki, które udzielały tego rodzaju instrumentów finansowych zwanych dla kamuflażu kredytami. Czekamy na werdykt Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, bo na sądy w Polsce nie ma co liczyć.