Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Z przykładnej włoskiej katoliczki – bojowniczka dżihadu

(4)
Jeszcze rok temu nazywała się Maria Giulia Sergio. Włosi pamiętają ją z telewizji, gdzie z zapałem broniła islamu jako religii pokoju. Dziś nazywa się Fatima az-Zahra i marzy o podrzynaniu gardeł niewiernym.
 • 2015-09-17 12:09 | rather

  czegoś brakuje w artykule

  Czy dowiemy się za co rodzicom Fatimy grozi 4-12 lat więzienia? Bo z artykułu wynika, że jedynym "przestępstwem" jakiego się dopuścili jest przejście na islam...
 • 2015-09-17 13:07 | szara

  Re:Z przykładnej włoskiej katoliczki – bojowniczka dżihadu

  chyba za plan przyłączenia się do organizacji terrorystycznej jaką jest PI
 • 2015-09-20 12:50 | neospasmin

  To jest artykul pomagajacy zrozumiec swiat?

  W tekscie bohaterka opisywana jest jako ta ktora pieknym wloskim, racjonalnymi argumentami przedstawiala racje jakie za jej religia. W podsumowaniu jej historia to 'historia szalenstwa".
  To sie kupy nie trzyma, co wiecej - jest jeszcze jednym tekstem antyislamskim, jest wkladem "Polityki" do antyimigranckich manifestacji.

  Tak jak nie da sie uniewaznic powstancow z Doniecka czy Luganska piszac o nich "terrorysci" tak nie da sie uniewaznic IS (panstwa islamskiego) dyskredytujac go na kazdym kroku w ten sam sposob. Opisujac je jako organizacje terrorystyczna wyklucza sie je z jakiejkolwiek dysputy.
  Odmawia sie mu prawa do artykulacji aspiracji swiata arabskiego.

  Czy gdziekolwiek w polskiej prasie znajde tekst o tym kto ( jakie sily spoleczne )popieraja IS, jak liczna jego armia czy kto to wszystko utrzymuje. Dowiem sie skad taka zywotnosc tej organizacji? Przeczytam wywiad z ktoryms z przywodcow IS?
  czemu tak jest?

  Nie uplynie 10 lat a wszystkie te informacje bedzie pewnie mozna uzyskac w warszawskiej ambasadzie IS.
  Dzis w Polsce tylko antyislamska propaganda. Przypominajaca w gruncie rzeczy ta antypisowska.
  Artykul pod jakim komentuje jest tego przykladem.


  Dosc mnie oslabia haslo "terrorysta' ten wspolczesny stygmat wylaczajacy z prawa do uczestnictwa w debacie publicznej.
  Chocby dlatego ze jest on uzywany ze wzgledow politycznych a nie z racji oceny charakteru akcji militarnej stygmatyzowanych( "terrorysci czeczenscy", terrorysci z Doniecka", "terrorysci IS","terrorysci palestynscy"" polnische banditen").
  Dlatego rowniez ze ci ktorzy kiedys napietnowani tym stygmatem nastepnie cieszyli sie szacunkiem spolecznym.
  Nelson Mandela, Jozef Pilsudski, Aarmia Krajowa Jaser Arafat, Kurdowie....


  Teraz zastrzezenie; do islamu mam taki sam stosunek jak do wszystkich innych religii tj. zdystansowany.
  Natomiast nie wierze by dalo sie jeszcze, w erze wikileaks czy Snowdena, tak zmanipulowac opinie publiczna by byla ona slepa na rzeczywistosc. By haslo "terrorysta" przeslonilo jej realne sily spoleczne i ich postulaty.

  marcin lazarowicz
  neospasmin.blox.pl
 • 2015-09-20 20:14 | murator

  Re:Z przykładnej włoskiej katoliczki – bojowniczka dżihadu

  No i Patrz Pan - mial byc raj a bedzie spaghetti bolognese. Przez 14 lat ! A potem raj - jak BÒG pozwoli ! Cos á la "Gang Olsena rabuje klejnoty szejka Ben-hama" ! Czekam na artykuly o polskich konwertytach - ich libacjach po zdobyciu transportu salami...