Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Amnesty International: Polsce brakuje spójnego systemu zwalczania przestępstw z nienawiści

(8)
Polska pozostawia setki ofiar samym sobie, bez żadnego wsparcia.
 • 2015-09-17 14:58 | _sens

  Moim zdaniem....

  ...w czasach "poprawności politycznej " najbardziej dyskryminowaną osobą jest biały, heteroseksualny mężczyzna, katolik.
 • 2015-09-17 18:05 | narciarz2

  Re:Amnesty International: Polsce brakuje spójnego systemu zwalczania przestępstw z nienawiści

  W Polsce przestepstwo z nienawisci to nie przestepstwo, to zasluga. Stad sie bierze caly problem. Obecne prawo sluzy takim "katolikom", jak ten z komentarza powyzej. Zostalo stworzone pod ich potrzeby.
 • 2015-09-17 18:52 | salam

  Re:Amnesty International: Polsce brakuje spójnego systemu zwalczania przestępstw z nienawiści

  Jakies konkrety? Panstwa, miasta, przejawy dyskryminacji, mowy nienawisci skierowana do bialego, heteroseksualnego mezczyzny i katolika w dodatku?
 • 2015-09-17 23:36 | woytek

  Re: brakuje spójnego systemu ustanowienia w Polsce dyktatury fanatycznych liberałów.

  Teraz w Europie fałsz i obłuda domaga się prawnej ochrony i przywilejów.
  Parasol ochronny nad podbitym światem chce ustanowić dyktatura globalistów. Ochrona takich "wolności' jak perwersja stanie się prawem karanym utratą wolności.
  Prawem stanie się zmuszanie suwerennych narodów europejskich do nurzania się w brudzie moralnym i przestępstwach wykonywanych na rozkaz silniejszych przestępców. Fanatycy liberalizmu zjadają własny ogon. Nad upadkiem Europy czuwa ponadnarodowy kapitał , który nie widzi belki we własnym oku / jak Izrael / , ale widzi pyłek w oku Polaków.
 • 2015-09-18 01:29 | gramin

  Re:Amnesty International: Polsce brakuje spójnego systemu zwalczania przestępstw z nienawiści

  @ narciarz2 i salem
  Panowie, swoimi wypowiedziami właśnie potwierdzacie tezę użytkownika (bez)_sens. Nie można tak bardzo dyskryminować heteroseksualnego, rasistowskiego i homofobicznego katolika, i zadawać mu niewygodne pytania.

  Pan (bez)_sens i bez tego jest w trudnym położeniu.
  Po pierwszej turze wyborów prezydenckich pisał tutaj jak to jego pokolenie, widzące i rozumiejące więcej, bo nie posiadające telewizorów, jesienią pod wodzą Pawła Kukiza szturmem wejdzie do sejmu i odmieni oblicze "tej ziem". Teraz nagle okazało się, że chyba wrogowie ojczyzny zrobili jakąś promocję na odbiorniki telewizyjne, bo elektorat Kukiza gdzieś się ulotnił.

  Tak na serio, to w zupełności zgadzam się ze stwierdzeniem, że w Polsce przestępstwo z nienawiści to na ogół powód do chwały. Życie publiczne i internet zalewa od długiego czasu mowa nienawiści, i wszyscy rasiści oraz ksenofoby pysznią się tą swoją nienawiścią. Najgorsze jest to, że i moderatorzy forów i organa ścigania traktują te nienawistne wypowiedzi jako naturalny przejaw wolności wypowiedzi.
  Jak ostatnio GW zablokowała możliwość komentowania artykułów poświęconych uchodźcom ze względu na olbrzymią ilość wypowiedzi jawnie rasistowskich, to od razu podniósł się krzyk, że to cenzura, kneblowanie wolności i zamach na prawa obywatelskie.
  Niestety Polska to ciągle dzicz w porównaniu z Zachodem i trzeba olbrzymiego nakładu pracy, żeby to zapóźnienie cywilizacyjne nadrobić. Najgorsze jest to, że stan polskiego szkolnictwa, połączony z niepohamowanymi apetytami na rząd dusz KK powodują, że jak na razie to biegniemy w przeciwną stronę.
 • 2015-09-18 15:31 | camel_

  Re:Amnesty International: Polsce brakuje spójnego systemu zwalczania przestępstw z nienawiści

  > "Polsce brakuje spójnego systemu zwalczania przestępstw z nienawiści (...)" - należy się zastanowić nad tym, kto decyduje o tym, co jest "przestępstwem nienawiści"? Bowiem definicja zmienną jest, prawda? Obecnie nienawistnikami są "rasiści i ksenofoby", bo takie czasy nam nastały. Te czasy miną a "spójny system zwalczania" pozostanie.

  A co do dyskutantów tutaj - czytujecie wy jakiekolwiek fora w językach obcych? To łatwo możecie stwierdzić, że Polska nie jest dziczą w porównaniu z Zachodem. Tam mają serdecznie dość przymusu bycia ubogacanymi przez imigrantów z krajów trzeciego świata, tylko mają "spójniejsze systemy zwalczania" i lepszą cenzurę.

  A jeszcze z tą ksenofobią - definiowana jest jako "niechętny, wrogi stosunek do cudzoziemców", więc nie powinna mieć tutaj zastosowania. Nie w przypadku imigrantów z krajów muzułmańskich. Polacy nie są "niechętni czy wrodzy w stosunku do cudzoziemców", są tylko niechętni w stosunku do nawały osiedleńców, którzy przybywają do Europy z żądaniami podzielenia się z nimi miejscem do życia, zasobami, a jednocześnie zasmucająco często pozbawieni są uczucia wdzięczności, za to pełni agresji. Bo przecież nie zaprzeczycie autentyczności tych wszystkich filmów pokazujących agresywne zachowania mężczyzn muzułmańskich? W tamtejszej kulturze to normalny sposób osiągania celów. Głęboką nieuczciwością wydaje się nazywanie ludzi przerażonych widokiem agresji "ksenofobami" i "nienawistnikami". Ale zgadzam się, jestem nienawistnikiem w stosunku do agresji i bliskowschodniego modelu relacji społecznych i międzyludzkich.
 • 2015-09-20 00:32 | kruk

  Re:Amnesty International: Polsce brakuje spójnego systemu zwalczania przestępstw z nienawiści

  @camel
  Czy oprocz "filmow pokazujacych agresywne zachowania mezczyzn muzulmanskich" nie ogladales zadnych innych traktujacych o zyciu mahometan? Moze pora to nadrobic. Mozna zaczac od brytyjskich i francuskich seriali policyjnych oraz roznych reality shows. Potem warto przejsc do dziel bardziej ambitnych.
 • 2015-09-20 22:34 | gramin

  Re:Amnesty International: Polsce brakuje spójnego systemu zwalczania przestępstw z nienawiści

  Czytając post Camela nieodparcie nasunęło mi się skojarzenie z rosyjskimi trollami opisującymi konflikt na Ukrainie. Tam też co chwilę, któryś wyskakuje z informacją, że mass media w Polsce całkowicie przekłamują obraz konfliktu, bo oczywiście anglojęzyczne media piszą o nim zupełnie inaczej. Wystarczy jednak wejść w podany link i okazuje się, że owe anglojęzyczne media piszące o krwiożerczych banderowcach to najczęściej RT ;)

  Otóż mieszam na Zachodzie i nie zauważyłem tutaj nigdzie takiego nasilenia rasizmu i ksenofobii jak w Polsce. Oczywiście prywatnie niektórym ludziom wyrwie się czasem coś ksenofobicznego, ale w debacie publicznej tego nie ma. Nikt publicznie nie chełpi się swoim rasizmem, nawet jeżeli prywatnie rzeczywiście nim jest. Po prostu nie wypada się do tego publicznie przyznawać.
  W Polsce, o czym pisałem wcześniej publiczne przyznawanie się do rasizmu i ksenofobii jest traktowane jako powód do chwały. Tutaj jest główny problem. W społecznym przyzwoleniu na tego typu wybryki.

  Natomiast ludzie "przerażeni widokiem agresji muzułmańskich mężczyzn" są nie tylko rasistami, są także bezwolnym i nieświadomym narzędziem w rękach terrorystów.
  Terroryści nie wysadzają w powietrze autobusu, bo chcą zabić kilkudziesięciu przypadkowych ludzi. Wysadzają go, bo chcą wywołać chaos i nienawiść w społeczeństwie. Ich celem jest wzbudzenie wrogości między "białymi chrześcijanami" a wyznawcami islamu. Wywołując chaos na BW i zmuszając tysiące ludzi do ucieczki z własnych krajów właśnie osiągają swoje cele. Wszyscy ludzie przerażeni imigrantami i apelujący o zamykanie granic, wbrew swoim intencjom pomagają terrorystom z IS osiągnąć ich cele.
  Camelowi i innym forumowych ksenofobom wydaje się, że są jedynymi dalekowzrocznymi osobami przewidującymi konsekwencje przyjęcia imigrantów do Europy. Tymczasem kierują nimi zwykłe fobie i lęki. "Walcząc" z imigrantami stają się po prostu sojusznikami arabskich terrorystów.
  Jeżeli Europa nie zachowa nie tylko po ludzku przyzwoicie, ale i odpowiedzialnie to terrorystom po raz pierwszy może udać się osiągnąć swoje cele, czyli przenieść dżihad do Europy.