Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Prezydent jak ognia unika spotkania z premier Kopacz. To partyjniacki cynizm

(30)
Uporczywe odmawianie rozmowy z szefową rządu to przejaw braku politycznej klasy i dobrego wychowania. Od prezydenta można by oczekiwać więcej.
 • 2015-09-24 14:25 | aussie

  Dudus

  No coz jakie spoleczenstwo taking I prezydent.
 • 2015-09-24 14:52 | Halina Siemko Tomaszewska

  Re:Prezydent jak ognia unika spotkania z premier Kopacz. To partyjniacki cynizm

  Panie Redaktorze,
  mam pytania nie do Pana osobiście i nie tylko do dziennikarzy Polityki:
  Jaka powinna być rola mediów w dzisiejszych czasach?
  Czy dziennikarze powinni podawać fakty, czy opiniować (odpowiednio dobrane) fakty?
  W czym, w tej sytuacji, „czwarta władza” jest lepsza od „trzeciej władzy”, którą krytykuje?
 • 2015-09-24 15:08 | Obserwer

  Mamy problem konstytucyjny w Polsce

  Tak zachowujący się człowiek na funkcji publicznej jak obecny Prezydent jest zjawiskiem , który Konstytucja całkowicie nie przewidziała. Jak widać stan stosunków na linii konstytucyjnych przedstawicieli władzy wykonawczej jest rażącym igraniem z zasad koegzystencji i koherencji w momencie , gdy kraj, kontynent, organizacja międzynarodowa, do której Polska należy ma potężne problemy.
  Kuriozalność tej sytuacji z dnia na dzień ma tendencje narastającą. Ten rodzaj saspensu i robienia ludziom wody z mózgu przejdzie do annałów kampanii wyborczych na wzór :
  nasz prezydent robi nam kampanie.

  Szczerski wczoraj dał zaprosić się do TVN , aby wyłożyć swoją wyborczą musztardę po obiedzie w po brukselskim szczycie ministrów MSW. Udaje wielce zamartwionego i zatroskanego, a najbardziej chce mu sie się pozyskać info z pierwszej ręki , aby to info umieścić na kolejnym spocie wyborczym. To jest tyle to całe zamieszanie warte.

  Z drugiej strony wchodzenie Prezydenta w zakres uprawnień i kompetencji konstytucyjnego szefa rządu i wzywanie do siebie ministra bez udziału i powiadomienia szefa RM jest kuriozalnym sposobem zachowania Głowy Państwa. Jest sposobem na sianie zamętu, jątrzeniem i nie ma nic z celem zasadniczym czyli Państwem Polskim w sensie konstytucyjnym w zakresie "...będę strzegł niezłomnie godności Narodu, niepodległości i bezpieczeństwa Państwa, a dobro Ojczyzny...." będę miał ponad interes wyborczy formacji , która mnie na te funkcję wyniosła, tak winno być w znowelizowanej Konstytucji.

 • 2015-09-24 15:27 | zenon mienta

  Re:Prezydent jak ognia unika spotkania z premier Kopacz. To partyjniacki cynizm

  Fakt jest taki , że legalnie wybrany prezydent bojkotuje legalnie rządzącą premier. Dlaczego tak robi ? Dlaczego próbuje podważać polskie struktury państwowe i polski ład konstytucyjny? Oto jest pytanie.
 • 2015-09-24 15:47 | krebs06

  Re:Prezydent jak ognia unika spotkania z premier Kopacz. To partyjniacki cynizm

  Widać brak przygotowania merytorycznego do sprawowania funkcji. Duda chyba sam nie wierzył, że prezydentem zostanie. Na dodatek rozpoczął urzędowanie w bardzo gorąco politycznym czasie. Zupełnie nie jest zdolny – i nikt z zaplecza mu w tym nie pomaga, do zajęcia jakiegoś sensownego stanowiska w sprawie uchodźców. Widać to było zarówno w Niemczech – gdzie był to palący i oczekiwany temat, jak i w kraju. Podchody z unikaniem premiera to żenada i dziecinada, a w sytuacji kryzysu skrajna nieodpowiedzialność. Sprawa emerytur to czysty zabieg polityczny pod kampanię PiS, to jeszcze można zrozumieć, choć trudno zaakceptować. Początek więc żenujący, no ale 100 dni jeszcze nie minęło.
 • 2015-09-24 15:51 | jacek2

  Re:Prezydent jak ognia unika spotkania z premier Kopacz. To partyjniacki cynizm

  PAD czeka na premier Szydlo po 25 pazdziernika...! Z jakas Kopacz nie ma zamiaru sie spotykac ...
 • 2015-09-24 16:37 | Byniek

  Na marginesie.

  Najwazniejszym, a przynajmniej najczesciej wystepujacym publicznie ministrem, tlumaczacym aktualna sytuacje w sprawie uchodzcow iwskazujacym sposoby rozwiazania licznych problemow z tego faktu wynikajacych, powinna byc minister spraw wewnetrznych. A tu cisza. Ani slowa. Po najwazniejszym spotkaniu w tej sprawie zadnego komentarza, nawet prostej wypowiedzi. Ot pokazano w TV samotna jejmosc, zagubiona i samotna w duzej sali , ktora przwraca dwie kartki, i nic poza tym. Czyzby wypowiedziane ( wyjatkowo ) slowa pani minister, ze w resorcie ma " samoloty bez glowy", nie dotyczyly tylko dronow ?
 • 2015-09-24 17:11 | Robert_xx

  Jaka powinna być rola mediów w dzisiejszych czasach?

  Ciekawy aspekt obecnych wyborów: politycy PiSu prowadza kampanie według najlepszych wzorów teoretyków w tej dziedzinie. W szczególności w dużej mierze wzorują się na modelu opracowanym przez Drew Westena (książka Mózg polityczny). Według tej recepty, na wyborców należy naciskać w sferze emocjonalnej i budować dobry "szlachetny" obraz własnej partii, a obrzydzać partię opozycyjną. Racjonalne podejście ma małe szanse konkurować z tym emocjonalnym, w dużej mierze płaci za złe podejście pani premier Kopacz! W skrócie pięknie opisał jak to działa jeden z ex-doktorantów prof. Zybertowicza (Maciej Gurtowski "Mniej mózgu w mózgu") w Nowej Konfederacji. Ważnym elementem w implementacji takiej strategii w wyborach jest posiadanie sieci mediów i innych środków komunikacji, które kreują niezbędny element "echo chamber" (tzw. pudło echowe według prof. Zybertowicza). Zajmuje się obserwacją wyborów w rożnych krajach i zdecydowanie ten emocjonalny-vs-racjonalny dialog partii najciekawiej pracuje właśnie w Polsce. Śledzenie może dawać dużą satysfakcję intelektualną, jeśli na walkę polityczną w Polsce patrzy się z tej perspektywy...
 • 2015-09-24 17:27 | malpa-z-paryza

  Re:Prezydent jak ognia unika spotkania z premier Kopacz. To partyjniacki cynizm

  Prezydent na cztery litery, po prostu boi sie pani Kopacz, bo go rozjedzie metorycznie.
 • 2015-09-24 18:39 | Halina Siemko Tomaszewska

  Re: Jaka powinna być rola mediów w dzisiejszych czasach?

  Panie Robercie_xx,
  jest także interesująca książka "Broń masowego wrażenia":
  http://bookmaster.com.pl/ksiazka-bron,masowego,wrazenia,kampania,wyborcza,2007,r,w,polsce-498897.xhtml
 • 2015-09-24 18:43 | takei-butei

  Re:Prezydent jak ognia unika spotkania z premier Kopacz. To partyjniacki cynizm

  2015-09-24 17:11 | Robert_xx

  Znakomity opis działań Misia z PO.
 • 2015-09-24 18:48 | Slawomirski

  Re:Prezydent jak ognia unika spotkania z premier Kopacz. To partyjniacki cynizm

  Polityka bezceremonialnie krytykuje Prezydenta. Brak szacunku dla tego stanowiska szkodzi wszystkim Polakom.

  Slawomirski
 • 2015-09-24 20:02 | Jacek, NH

  Re:Prezydent jak ognia unika spotkania z premier Kopacz. To partyjniacki cynizm

  "Warto sobie poukładać historie zaproszeń i apeli o spotkania. Zaczęło się od wpraszania Kopacz na Radawę Gabinetową, potem były naciski, aby Prezydent zwołał Radę Bezpieczeństwa Narodowego. Wszystkie te zabiegi to nic innego, jak stare i dobrze znane „zaproszenia” wysyłane do „lidera opozycji”, który swoimi odmowami budował „antysystemową faszystowską alternatywę”. Andrzej Duda spokojnie przetrwał ataki i ominął podłożone świnie. Po drodze spotkał się z ministrami: Siemoniakiem i Schetyną. Do prowokacji PO wracała średnio raz w tygodniu, ale po drodze konająca w mękach klika wyłożyła się na tacy. Ktoś pomiędzy kucharką i salową, czyli niestety minister MSW Terenia Piotrowska była zmuszona pojechać do Brukseli i wydukać „nasze stanowisko”. Andrzej Duda idealnie wykorzystał ten moment i w ramach dialogu z rządem posłał zaproszenie Tereni, w sprawie, która żywo interesuje Polaków i której rząd łże bez pamięci. Strzał potrójnie celny. Na tle tej kobieciny to i paprotka wypada jak Atena, a przepaść między wygadanym i inteligentnym Andrzejem Dudą jest bezkresna. Po drugie próby dyskredytowania i ośmieszania zaproszenia i ponowne wpraszanie się Kopacz, kancelaria Prezydenta spokojnie przetrwała i grzecznie zaprosiła Terenię po raz drugi. Efekt? Dziś chodząca kompromitacja w randze ministra ma się stawić u Prezydenta."
 • 2015-09-24 20:13 | amaro49

  Re:Prezydent jak ognia unika spotkania z premier Kopacz. To partyjniacki cynizm

  "Tak zachowujący się człowiek na funkcji publicznej jak obecny Prezydent jest zjawiskiem , który Konstytucja całkowicie nie przewidziała." Jest to nie do zaakceptowania przęz przeciętnego "śmiertelnika" , obywatela RP. prezydent zachowuję niekulturalnie. Do dobrych należy zaliczyć spotkania "na szczycie" , niezależnie jakie poglądy mają ich uczestnicy. Patrz konsultacje międzynarodowe!!!! Inaczej jest to zwyczajne chamstwo.
 • 2015-09-25 00:01 | kruk

  Re:Prezydent jak ognia unika spotkania z premier Kopacz. To partyjniacki cynizm

  Nasz prezydent wyglada na czlowieka bez kregoslupa, Kaczynski wiedzial kogo wystawia i teraz wydaje mu polecenia. Co Duda zrobi, jezeli PiS nie osiagnie wiekszosci wystarczajacej do stworzenia rzadu (nawet z koalicjantami)? Pewnie dalej bedzie poslusznie spelnial role, ktora wyznaczono mu od poczatku. Tak czy inaczej bedzie szkodzil naszej racji stanu wierzac - o ironio - ze to Opatrznosc posadzila go na stolku prezydenta RP.
 • 2015-09-25 04:53 | gwmacie

  Re:Prezydent jak ognia unika spotkania z premier Kopacz. To partyjniacki cynizm

  Prezydent sekuje, szczególnie za granicą, wszystko, co polskie. Jednocześnie w kraju, z wyrachowaniem i cynizmem, stwarza wizję siebie, jako patrioty, który gdyby mu tylko było kiedyś dane, nie pozwoliłby np. aby taki film o Pileckim powstał bez udziału państwowej kasy. Tak ostra krytyka władz, nie dotyczy oczywiście okresu, kiedy rządził PiS. Bo PiS jest usprawiedliwiony. Nie miał czasu na kulturę, politykę historyczną (poza szczuciem ipn-em), bo musiał walczyć z układem. Oczywiście nie tym w pałacu prezydenta LK, gdzie umacniano finansowy filar PiSu, czyli SKOKi, gdzie najważniejszy w tej aferze był podpis obecnego prezydenta na kwitach podrzuconych przez Biereckiego.
 • 2015-09-25 07:27 | dorzbi

  Re:Prezydent jak ognia unika spotkania z premier Kopacz. To partyjniacki cynizm

  Prezydent nie przyjął propozycji uczestniczenia w wypracowaniu polskiego stanowiska, stracił szansę na odegranie swojej roli.Pajacowanie nie czyni pajaca ważnym. Maczuga nie jest narzędziem do uprawiania polityki.Prezes ignorował Komorowskiego, Duda ignoruje Kopacz-mistrz, uczeń działa.


 • 2015-09-25 10:26 | ecres

  Re:Prezydent jak ognia unika spotkania z premier Kopacz. To partyjniacki cynizm

  Mamy nowe zjawisko polityczne.Dudaizm.Wszelkie chwyty dozwolone.
 • 2015-09-25 10:59 | mzak

  Re:Prezydent jak ognia unika spotkania z premier Kopacz. To partyjniacki cynizm

  Takie zachowanie Wielkiego Strażnika Żyrandola było do przewidzenia. Pan AD robi wszystko, aby jego partia zdobyła pełnię władzy i trudno mu się dziwić! Ponieważ kraj i tak turla się do przodu można bez ryzyka stwierdzić, że jest to instytucja dla Polski zbyteczna! Ot, reprezentacyjny cyrk bez większego wpływu na kraj i Europę. Polacy są wybitnymi piewcami warcholstwa, głupoty i pieniactwa, od setek lat. Wykorzystywali to sąsiedzi- za królów, II RP, po wojnie. Teraz nasz bajzel jest na rękę wielkiemu kapitałowi. Współczesna Europa za zyski z rynku zbytu może pozwolić sobie na cywilizacyjny skansen nad Wisłą.
 • 2015-09-25 12:28 | jpet

  Chcieliscie Dudyn no to go macie...

  Chcieliście Dudy, no to go macie.
  Skumbrie w tomacie, pstrąg!

  PS. Przepraszam za nieudolność interpunkcyjną cytaty.
 • 2015-09-25 13:37 | J.E. Baka

  Re:Prezydent jak ognia unika spotkania z premier Kopacz. To partyjniacki cynizm

  Panie Krzysztofie - jakie własne stanowisko prezydenta. Przecież stanowisko w tej sprawie wyraził już dobitnie Jarosław Kaczyński z mównicy sejmowej. Ma pan złudzenia, że Pan Duda powie coś innego? A może rozwinie twórczo myśli swojego politycznego patrona? Może nawet lepiej, że jednak milczy w sprawie uchodźców...
 • 2015-09-25 13:53 | lemarc

  Re:Prezydent jak ognia unika spotkania z premier Kopacz. To partyjniacki cynizm

  Menda jakich mało, radosny wikary w akcji, a wielu się na toto nabrało.
 • 2015-09-25 15:17 | jpet

  Re:Prezydent jak ognia unika spotkania z premier Kopacz. To partyjniacki cynizm

  Pozwolę sobie (pozostając także pod wrażeniem wcześniejszych wpisów) przypisać Panu Prezydentowi ksywkę MALINIAK.
  I to by by.o na tyle.
  Pozdrawiam jesiennie,
  jpet
 • 2015-09-25 18:33 | czaro

  Re:Prezydent jak ognia unika spotkania z premier Kopacz. To partyjniacki cynizm

  Ja nie nazwe tego nawet cynizmem, to jest poprostu brak wizji i odpowiedzialnosci Prezydenta. Brak odpowiedzialnosci za kraj ktorego jest sie reprezentantem. A poniewaz jak zwykle, polowa wyborcow ma inne poglady niz urzedujacy przypadkowo w palacu, to urzedujacy tam przypadek pokazuje srodkowy palec tej czesci obywateli.
 • 2015-09-25 18:57 | turkmen

  Re:Prezydent jak ognia unika spotkania z premier Kopacz. To partyjniacki cynizm

  pan prezydent Duda pokazuje nam ze nie jest prezydentem wszystkich Polakow ,a jak powiedziala prokuratura w Toruniu prezydenta mozna nazwac Hitlerem i nie jest to zly czyn ,jednak nie bede nazywal pana Dudy takim przezwiskiem bo jestem chrzescijaninem i mam szacunek dla glowy panstwa tylko czy pan prezydet ma szacunek dla tych co nie glosowali na pana Dude?
 • 2015-09-26 02:03 | Slawomirski

  Re:Prezydent jak ognia unika spotkania z premier Kopacz. To partyjniacki cynizm

  Ciesze sie ze Pan Prezydent byl na premierze filmu o rotmistrzu Pileckim.
 • 2015-09-26 17:03 | Gama

  Re:Prezydent jak ognia unika spotkania z premier Kopacz. To partyjniacki cynizm

  "Polityka bezceremonialnie krytykuje prezydenta" Polacy krytykują pana Dudę. No jest za co . Zachowuje się jak zarozumiały nieuk. Jakoś nie widać na nim tego bardzo "wysokiego wykształcenia" jak "awizowali" go na stanowisko prezydenta. Ta podobno nieskazitelna postać ma wszystkie plusy ujemne. To co niektórzy z Was wybrali mi na prezydenta jest jakieś siermi,ężne i żałosne. .Podsuwanie kandydatów miernych, ale wiernych to obrzydliwość.
 • 2015-09-26 17:44 | andrzej52

  Re:Prezydent jak ognia unika spotkania z premier Kopacz. To partyjniacki cynizm

  No cóż, z Panią Premier spotkać sie nie ma czasu, ale ze swoim politycznym guru spotyka sie pod osłona nocy, i to w ustronnym miejscu.
  Wprasza sie do Obamy, oraz do Franciszka. Obama go zlekceważył, Franciszek łaskawie wyznaczył termin na po wyborach.
  Za chwile będzie największym podróżnikiem wśród prezydentów. Gdyby tak jeszcze podróżował za swoje, a nie za moje i pozostałych podatników.
  Może mi ktoś wytłumaczy, jaki sens polityczny miały podróże do Estonii, Londynu, w listopadzie do Watykanu, czy teraz do Ameryki.
 • 2015-09-27 08:16 | axiom1

  Re:Prezydent jak ognia unika spotkania z premier Kopacz. To partyjniacki cynizm

  Lekarz pediatra nie jest ogniem. Lekarz pediatra nie jest premierem. Nie posida elementarnych kwalifikacji na pemiera. Nie zostala wybrana ani przez wyborcow ani nawet przez partyjniakow w PO.
  Lekarz pediatra nie ma mandatu by sprawowac funkcje premiera.
  Absolutnie nie ma uzasadnienia by wybrany w besposrednich wyborach prezydent Duda spotykal sie i cokolwiek dyskutowal z lekarzem pediatra.
  Po dezercji dyktatora Donka powinny sie odbyc wybory na koszt PO. Tego wymagala przyzwoitosc.
 • 2015-09-27 13:52 | turkmen

  Re:Prezydent jak ognia unika spotkania z premier Kopacz. To partyjniacki cynizm

  ..mamy prezydenta wybranego w demokratyczny sposob ,tylko pan prezydent nie do konca rozumie rzady w demokracji !
  Nazywanie prezydenta Glowa panstwa to przesada bo rzadzi rzad a pan prezydent ma wiele ograniczejn o ktorych pan Duda udaje ze nie slyszal ,zly to polityk ktory swiadomie lamie konstytucje !!!