Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polska nie powinna dać się Rosji wysinglować

(21)
Moskwa najczęściej dąży do tego, by różnicować stosunek do partnerów – do jednych się przymilać, innych potępiać. Polsce często przeznacza rolę Czarnego Piotrusia.
 • 2015-09-28 17:13 | azur

  Ignorancja ambasadora Rosji

  Ambasador Rosji wykazał się brakiem znajomości historii. Może powinien powrócić do Moskwy i douczyć się?
 • 2015-09-28 17:21 | Patagon

  Spokojnie, to tylko kremlowski imperializm

  Byc moze ignorowanie jest najlepsze, jednak to jest oficjalny reprezentant obcego panstwa a jego slowa na publicznym forum nie sa prywatne. Nie wiem jak reaguje sie w takim przypadku, choc mysle ze gdybysmy byli silniejsi takze naszym patriotyzmem, to nalezaloby usunac go za takie wypowiedzi -persona non grata- jak postapil kiedys Sikorski wobec ambasadora USA.
  Lecz co moze zrobic kraj monterow, polkolonia? Znizyc glowe jeszcze nizej i czmychac.
 • 2015-09-28 17:24 | axiom1

  Re:Polska nie powinna dać się Rosji wysinglować

  Co za brednie.

  Osignecia polskiej polityki wscieklego psa i paskudnie podlej swini wobec Rosji to utrata dostepu do 200 milionowego rynku zbytu i dalej drogi do Chin. To strata miliona miejsc pracy. To wyploszanie kapitalu. to zastoj rozwoju w calej Europie Wschodniej.

  Ale rosyjski ambasador sie mylil. Wojne w Europie wywolala Ameryka. Oto to co amerykanski profesor pisze
  http://www.amazon.com/Wall-Street-Hitler-Antony-Sutton/dp/0945001533/ref=sr_1_2?s=books&ie=UTF8&qid=1443453506&sr=1-2&keywords=anthony+sutton+books
 • 2015-09-28 18:38 | Laclos

  Re:Polska nie powinna dać się Rosji wysinglować

  Mysle, ze żadna polska reakcja na podobne chamstwo i prowokacje nie spowodowałaby reakcji Kremla odmiennej od tej, która była już zaplanowana. Dlatego nalezało odeslac tego pana do domu jako persona non grata.
 • 2015-09-28 19:46 | znafca in spe

  Re:Polska nie powinna dać się Rosji wysinglować

  Spoko, juz dawno to zrobiono.
  ...Cieszy mię ten rym: "Polak mądr po szkodzie";
  Lecz jesli prawda i z tego nas zbodzie,
  Nową przypowieść Polak sobie kupi,
  Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi....
 • 2015-09-28 20:39 | Nexus

  Re:Polska nie powinna dać się Rosji wysinglować

  Reakcja Polski jest faktycznie zdecydowanie przesadzona. Putinowski funkcjonariusz coś tam bełkocze licząc na polską gwałtowną odpowiedź i teatralne gesty. Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie załamywać historii w której Niemcy i Rosja wspólnie napadły na Polskę. Wzruszenie ramionami na ten bełkot jest jedyną rozsądną reakcją.
 • 2015-09-28 22:01 | tow.PiSodajew

  Re:Polska nie powinna dać się Rosji wysinglować

  W Polsce nawet dzieci w przedszkolu wiedza że Rosja jest zła.
  Rosja bombarduje: Hiroszima, Nagasaki, Wietnam, Grenada, Dominikana, Afganistan, Irak, Jugosławia, Libia. Rosja organizuje zbrojne zamachy: Iran. Chile, Panama, Syria, Ukraina. Dokąd zmierza Rosja ?
  Ale ja mam 57 lat panie Ostrowski i takie bajki to nie ze mną. Mam za to bajkę dla Pana.
  Na arenie miedzynarodowej Zachód juz od dawna grał w "grę bez zasad" - bombardowania, sankcje, zamachy, obalanie prezydentów, sfabrykowane dowody, zachodnie trybunały karne dla nieposłusznych, medialne kampanie oczerniania - aby odebrać innym krajom, w tym Rosji, ich suwerenność a nastepnie bogactwa naturalne, które w przyszłosci beda miały decydujace znaczenie strategiczne. Rosja zrozumiała że nie moze uczciwie grac z zbrodniczym i cynicznym szachrajem i zaczeła również grac bez zasad co bardzo wzburzyło Zachód-szachraja bo tylko on może oszukiwać. Oburzony szachraj rozpoczął krucjate przeciwko Rosji.Co bedzie dalej pażiwiom, uwidzim.
  Co Pan na to ? Nie jesteśmy dziećmi !
 • 2015-09-28 22:38 | jakowalski

  Re:Polska nie powinna prowadzić antyrosyjskiej polityki

  Polska nie powinna prowadzić antyrosyjskiej polityki
  Antyrosyjskość zawsze Polsce wychodziła bokiem. W naszym polskimi interesie leży przecież to, aby mieć jak najlepsze stosunki z Rosją - jedynym nuklearnym mocarstwem, z którym graniczymy.
  Poza tym, to każde mocarstwo chce mieć wokół siebie strefę buforową: dla Anglii to był kanał La Manche, dla Niemiec Alzacja i Polska a dla Rosji tą strefą jest Ukraina i Białoruś, a dalej Polska. Trudno jest więc winić Rosję za to, że prowadzi ona prorosyjska politykę.
 • 2015-09-28 23:01 | Tanaka

  Pan redaktor jest jak ambasador: ma w głowie groch z kapustą:

  „Moskwa najczęściej dąży do tego, by różnicować stosunek do partnerów – do jednych się przymilać, innych potępiać”
  No pewnie. Tak samo ma Ameryka i „nasi partnerzy”:
  „Nasi partnerzy obierają taki kurs: w tym, w czym się Rosja przydaje w polityce, to z nią współpracować, a tam, gdzie się zachowuje agresywnie – to ją izolować i potępiać.”

  Pan redaktor nie lubi, jak jedni i drudzy mają tak samo?
  Aha, bo jest jeszcze ten trzeci _ Czarny Piotruś – Polska:
  „Trzeba Warszawie przyjąć podobną postawę”
  Jest to brzemienne twierdzenie. Znaczy – dotąd Warszawa tak nie miała, jak „nasi partnerzy” – że agresywnych potępia a poza tym to współpracuje? To może być prawda, jakby pogrzebać, to znajdą się agresywni, których Polska nie potępia. Całkiem jak Ameryka – jednych agresywnych potępia, drugich wcale. Zależy co się opłaca.
  Tu ma redaktor w głowie kapustę. Ale może to groch, zależy jak patrzeć:
  „Polityka jest sztuką osiągania korzyści, a nie osiągania satysfakcji z połajanek”
  Właśnie tak robią „nasi partnerzy”. A Polska – co robi?

  Mówiąc kapustą, redaktor pisze tak:
  „czemu pomordowanych później w Katyniu polskich żołnierzy w oficjalnych dokumentach do dziś Rosja nazywa „jeńcami wojennymi”?”
  Otóż to właśnie, ambasador ma groch w głowie. Redaktor zaś i kapustę. Bo jak „Polityka” długa i szeroka, każdy redaktor adekwatny jest w niej ambasador. Dlatego nie umie odróżnić „terrorysty” od „partyzanta” a tego – od „bojownika.”
 • 2015-09-28 23:28 | azur

  Re:Polska nie powinna dać się Rosji wysinglować

  Co tu robić z takim ambasadorem? Ręce opadają. Grunt, że cena ropy spada, a Rosji rura mięknie.
 • 2015-09-29 00:48 | Slawomirski

  Re:Polska nie powinna dać się Rosji wysinglować

  Z Rosja Putina nie ma mozliwosci dialogu dlatego bez snensu jest wzywanie rosyjskiego ambasadora na rozmowe. Lepiej zaprosci go na wodke do restauracji Sowa i Przyjaciele.
 • 2015-09-29 01:15 | kruk

  Re:Polska nie powinna dać się Rosji wysinglować

  Gdyby jednak pani premier nie zareagowala, wielu rodakow mialoby jej to bardzo za zle. A PiS pewnie by ja oskarzal o zdrade stanu.
 • 2015-09-29 09:11 | znafca in spe

  Re:Polska nie powinna dać się Rosji wysinglować

  Laclos

  zapomniano dodac, ze w tym czasie polska pani abasador byla wzywana bodajze 2x na "dywanik" w Rosji.
 • 2015-09-29 10:33 | Halibut

  Re:Polska nie powinna dać się Rosji wysinglować

  Najśmieszniejsze jest to, że podkręcanie rusofobii w Polsce jest dla Rosji korzystne. Wtedy zaczynają się w kraju Nadwiślańskim fermenty , awantury, które dyskredytują wiarygodność dla naszych sojuszników zagranicznych i stają się argumentem na rzecz wykluczania głosu Polski we wspólnym dialogu zachdonioeuropejskim. Mówiąc bardzo górnolotnie Rosji opłaca się odcinanie nas od zachodniocywilizacyjnych źródeł. Dla nas oznacza to spychanie się dobrowolne w kierunku orbity politycznej Rosji, ale także gospodarcze i społeczne zacofanie. Tutaj taktyka nie zmienia się od XVIII w. Polak i po szkodzie nawet jest głupi jak to sam pisał Kochanowski. Cały czas bierzemy się na tą manipulację a głos Awdiejewa wpisuje się w to wszystko. Rosjanie znają nasze przywiązanie do ogólnonarodowej histerii i zwyczajnie te emocje rozgrywają przeciwko nam.
 • 2015-09-29 11:05 | jakowalski

  Re:Polska nie powinna dać się Rosji wysinglować

  Przecież Polska jako członek UE i NATO jest tylko nieliczącym się pionkiem pozbawionym od roku 1990 własnego przemysłu, własnego kapitału, własnej nauki, własnego know how i własnej myśli technicznej, a więc Rosja z taką słabą Polską, kontrowaną z Brukseli, Berlina i Waszyngtonu na pewno liczyć się nie będzie.
 • 2015-09-29 11:36 | jakowalski

  Re:Polska nie powinna dać się Rosji wysinglować

  znafca in spe
  Jak Kuba Bogu...
 • 2015-09-29 17:25 | azur

  Re:Polska nie powinna dać się Rosji wysinglować

  Spokojnie, to tylko Putin i stary, znany od dawna rosyjski imperializm. Polityka imperialna Rosji nie zmieniła się ani na jotę od czasów caratu, Lenina, Stalina i Breżniewa. Opowieści o demokracji w Rosji można między bajki włożyć.
 • 2015-09-30 09:24 | Laclos

  Re:Polska nie powinna dać się Rosji wysinglować

  Niewatpliwie. Wyrzucenie z Polski pana "ambasadora" skutkowałoby wyrzuceniem z Rosji polskiej pani ambasador:)) Na jej miejsce pojechałby ktoś inny, na miejsce tego prowokatora też pojawilby się jakiś inny funkcjonariusz KGB...Byloby 1;1 i nie byłoby zadnych reperkusji międzynarodowych, których tak obawia się red. Ostrowski:)) Po prostu Rosja dostalaby sygnał, ze nie z nami takie numery, Wania...
 • 2015-09-30 11:43 | jakowalski

  Re:Polska nie powinna dać się Rosji wysinglować

  azur
  A gdzie masz dziś demokrację na tzw. Zachodzie? Przecież nigdzie, może poza Szwajcarią (i tam też najwyżej na szczeblu kantonu) nie ma ani demokracji (czyli bezpośrednich rządów ludu) ani też tzw. społeczeństwa obywatelskiego, zaś ustrojem Polski, USA, UK, Niemiec czy Francji oraz każdego praktycznie państwa należącego do tzw. Zachodu jest dziś plutokracja, czyli rządy bogaczy, a nie demokracja, czyli bezpośrednie rządy ludu!
 • 2015-09-30 12:07 | znafca in spe

  Re:Polska nie powinna dać się Rosji wysinglować

  azur

  dokladnie to samo mozna napisac o imperializmie amerykanskim ktory jak mozna obserwowac od wielu lat nie zatrzyma sie przed niczym. Z tzw "demokracja" tez jest na bakier, nazwalbym to demokracja finansowa. Kto ma kase ten wygrywa.
 • 2015-09-30 18:50 | azur

  Re:Polska nie powinna dać się Rosji wysinglować

  Wysinglować? A dlaczego nie wyrolować? Rosję trudno przechytrzyć, chyba że robi to sama ze sobą. Nieraz to się zdarzało.