Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

10 przykazań, które powinien znać każdy mieszkaniec Rosji

(14)
Rosyjska propaganda to tezy skrojone na wymiar. Jest skuteczna, bo wyposaża zwykłego zjadacza chleba w zestaw argumentów, które usuwają wszelkie wątpliwości. Poniżej 10 najważniejszych kwestii.
 • 2015-10-06 10:52 | Jacek, NH

  10 przykazań, które powinien znać każdy mieszkaniec Rosji

  "Rosja. Kraj bandycki, upadły, nie honorujący żadnych umów. Kierowany przez służby działające na wzór mafii. Przepojony zdegenerowanym imperializmem. Mający na koncie mordy i ludobójstwa. Kraj będący zagrożeniem dla regionu, kraj, który potrafi eksportować już tylko jedno - terror i zamęt."
 • 2015-10-06 11:05 | camel_

  Re:10 przykazań, które powinien znać każdy mieszkaniec Rosji

  No fajnie, ale przydałby się choćby blady cień dowodu na to, że te argumenty nie opierają się na prawdzie... czy nie? Nie potrzeba argumentować, bo Polak wychowany w nienawiści do Rosji "rozumie" tekst jak trzeba, nie?
 • 2015-10-06 11:10 | jakowalski

  Re:10 przykazań, które powinien znać każdy mieszkaniec Rosji

  Jacek, NH
  USA: kraj bandycki, upadły, nie honorujący żadnych umów, kraj kierowany przez służby działające na wzór mafii, kraj przepojony zdegenerowanym imperializmem, kraj mający na koncie mordy i ludobójstwa, kraj będący zagrożeniem dla regionu, kraj, który potrafi eksportować już tylko jedno - terror i zamęt..
  Poza tym, to każdy, kto wie choć trochę, wie, że wojny między narodami (państwami) powodują zawsze możni tego świata: w niewolnictwie byli to właściciele niewolników, w feudalizmie właściciele ziemi i de facto właściciele pracujących na tej ziemi chłopów pańszczyźnianych a w kapitalizmie właściciele kapitału. A że i w roku 1914 oraz w roku 1939 najwięcej wielkich właścicieli kapitału było w USA, to oczywiste jest, że te dwie wojny światowe wywołały USA.
 • 2015-10-06 13:18 | lukald

  Re:10 przykazań, które powinien znać każdy mieszkaniec Rosji

  Fajne podsumowanie. Szkoda, że Polacy niewiele się różnią od Rosjan.
  Najprawdopodobniej będą nami rządzić ludzie, do których pasuje co-najmniej kilka z wymienionych punktów ;(
 • 2015-10-06 21:44 | kaesjot

  Re:10 przykazań, które powinien znać każdy mieszkaniec Rosji

  A jest w rzeczywistości inaczej ?
 • 2015-10-06 22:26 | lemarc

  Re:10 przykazań, które powinien znać każdy mieszkaniec Rosji

  "Chodzę po ulicach Moskwy, patrzę na ludzi, słucham rozmów i jestem przerażony. Oni nie widzą, nie chcą wiedzieć i myśleć - napisał. Ślepota, bezmyślność i brak zaangażowania kosztują wiele w takich historycznych momentach. Mój kraj czekają ciężkie czasy. Może nawet cięższe niż te, które przeżywają teraz Ukraińcy. Nawet nie możecie sobie wyobrazić, jak bardzo chciałbym się mylić." - Borys Akunin, 2014

  "Rosji nienawidzę spokojnie" - Wiktor Jerofiejew
 • 2015-10-07 00:22 | jakowalski

  Re:10 przykazań, które powinien znać każdy mieszkaniec Rosji

  lemarc
  A co powiesz o obywatelach Stanów Zjednoczonych, bezkrytycznie popierających w swej masie agresję USA na Irak, Afganistan Libię a ostatnio na Syrię?
 • 2015-10-07 01:43 | gramin

  Re:10 przykazań, które powinien znać każdy mieszkaniec Rosji

  Rewelacyjny tekst.
  Bardzo dobrze skomponowany zarówno od strony merytorycznej, jak i stylistycznej.

  @camel_
  Na dobrą sprawę to nie trzeba argumentować, bo dla ludzi myślących jest to oczywiste:
  1. Krym od zawsze był rosyjski, jest to ziemia dana Rosji przez samego boga i nic tego nie zmieni.
  2. Prawo jest dla mięczaków. Silne osobniki nie przejmują się niczym i biorą to, co im się należy.
  3. Jest mnóstwo przykładów na prawdziwość tej tezy. Wielka Brytania, Francja, czy Niemcy od jakiegoś czasu nie wywołują już lęku u przedstawicieli innych nacji i nikt ich nie szanuje. Nikt się nie liczy z ich zdaniem. Szczególnie wyraźnie widać to na przykładzie Wielkiej Brytanii, która była kiedyś światowym mocarstwem, a teraz jest nic nieznaczącym krajem będącym obiektem ciągłych drwin. Rosja nie może do tego dopuścić.
  4. Ameryka jest wszechpotężna, jest w stanie wpływać na nieomal dowolny kraj na świecie w celu zaszkodzenia swojemu odwiecznemu wrogowi, Rosji. Wszystkie nieszczęścia na świecie, jeżeli tylko człowiek dobrze się im przyjrzy są przez nich wywołane. Jak kilka postów wyżej słusznie zauważył jakowalski obie wojny światowe to także ich perfidne dzieło.
  5. Człowiek radziecki wręcz brzydzi się przemocą. Historia wielokrotnie udowadniała, że Rosjanie wszelkie działania wojskowe podejmowali niechętnie i jedynie wówczas, gdy zostali do tego zmuszeni. W 1939 r wkroczyli o Polski i krajów bałtyckich wyłącznie w celu ochrony ludności tam mieszkającej. Masowe aresztowania, egzekucje czy wywożenie ludzi na Syberię były dokonywane wyłącznie na wichrzycielach i wrogach ludu. Rosjanie zawsze niosą pokój i zupełnie nie troszczą się o swoje interesy, czy jakieś paskudne strefy wpływów. To ostatnie do domena Amerykanów, którzy jedynie udają przyjaciół, gdy tymczasem zależy im wyłącznie na swoich partykularnych interesach.
  6. Ludzie są w natury tępi i niezdolni do decydowania o swoim losie. To jedynie możni tego świata ustalają zasady gry, a cała reszta jest im jak bydło posłuszna. Polacy, Litwini, Łotysze, Estończycy czy Ukraińcy (przepraszam, banderowcy) nie są i nigdy nie będą zdolni do jakiegokolwiek samostanowienia. Jak marionetki dają się sterować Amerykanom, a przecież wiadomo, że powinni dawać się sterować wyłącznie Rosjanom. W tej części Europy to Rosjanie powinni mieć monopol na ustalanie reguł gry, ale wredni Jankesi jak złodziej odbierają Rosjanom to, co im się słusznie należy. Amerykanie mydlą ludziom oczy hasłami o jakiejś wolności, pokoju czy samostanowieniu, a przecież wiadomo że nic takiego nie istnieje. Liczą się wyłącznie strefy wpływów i podporządkowywanie słabszych krajów swoim partykularnym interesom.
  7. Sankcje i embargo oczywiście jedynie wzmacniają Rosję. Nic i nikt nie jest w stanie pokonań "rosyjskiego ducha". Rosyjscy rolnicy pozbawieniu nieuczciwej konkurencji w postaci importu zabrali się ostro do pracy i już w przyszłym roku Rosja będzie w zasadzie samowystarczalna żywieniowo. Następnie wystarczy jedynie stworzyć własny internet, własne systemy płatnicze, własny nowoczesny przemysł elektroniczny. Po co Rosjanom świat zewnętrzny. To świat potrzebuje Rosji i jej ropy oraz gazu. Rosja bez świata doskonale sobie poradzi.
  8. Demokracja to oczywiście największy "przekręt" na świecie. Myślę, że o tym camela nie muszę nawet przekonywać, bo przecież on sam nie mogąc znieść obłudy Zachodniej demokracji przeprowadził się do Rosji i dopiero tam zaczął oddychać pełną piersią.
  9. "Brudy pierze się we własnym domu". Jakieś zewnętrzne audyty, niezależna prasa to zwykłe fanaberie zbankrutowanej demokracji. Każdy rozsądny człowiek wie, że nigdy, przenigdy nie można kalać własnego gniazda. Wszyscy którzy tak robią, to "płatne pachołki" i "zaplute karły reakcji', czy jakoś tak.
  10. Każde państwo potrzebuje silnego przywódcy. Bez silnego przywódcy ginie. Rosja ma to szczęście, że trafił jej się najlepszy z najlepszych. Do czego prowadzi brak silnego przywództwa pokazuje przykład USA, która pod rządami Obamy sypie się jak domek z kart i niczego nie potrafi.

  Mam nadzieję, że dość jasno udowodniłem, że Dekalog Rosjanina to nie żadna prymitywna propaganda pełna wewnętrznych sprzeczności, lecz twarde fakty podparte niepodważalnymi dowodami.
  товарищ camel powinien być usatysfakcjonowany.
 • 2015-10-07 09:56 | camel_

  Re:10 przykazań, które powinien znać każdy mieszkaniec Rosji

  @gramin, proszę oszczędź nam tutaj tych dziecinnych wypracowań, tych płaskich złośliwostek. Potwierdziłeś tylko moją tezę o wypraniu mózgów wśród sporej części Polakow, wytresowanych w nienawiści do Rosji i nic więcej. Piszę o wypraniu, bo nawet nie jesteś w stanie dostrzec tego, że niczego nie udowodniłeś a tylko pobrzdąkałeś na tej samej, propagandowej strunie, na której fałszował autor artykuliku.
 • 2015-10-07 10:53 | jakowalski

  Re:10 przykazań, które powinien znać każdy mieszkaniec Rosji

  Gramin
  Gdzie ty masz dziś na świecie demokrację, może poza Szwajcarią, a i tam też tylko najwyżej na szczeblu kantonów, i to tylko tych mniejszych? Do niedawna przekonywano nas, ze demokracja to taki ustrój, w którym niemożliwy jest napad państwa demokratycznego na inne państwo. Ale o tej rzekomej przewadze tzw. demokracji się nie mówi od czasu agresji USA na Wietnam, Irak czy Afganistan...
 • 2015-10-07 18:01 | chris6

  Re:10 przykazań, które powinien znać każdy mieszkaniec Rosji

  Dla gramina
  Oto przykład rosyjskiej propagandy:
  Первая в мире лесбиянка-епископ христианской церкви Швеции обратилась к духовенству «церкви моряков» — храма, находящегося в районе Фрипорт столицы Швеции, с призывом снять с церкви кресты, чтобы не обидеть мусульман. Это, по мнению Евы Брунне, должно также сделать церковь более привлекательной для посещения моряками, исповедующими другие религии. Также Брунне предлагает указать в церкви направление на Мекку.

  Tępe kacapy nie rozumieją wspaniałości takiego podejścia, ale mam nadzieję, że gramin to docenia.
  A na poważnie - na stronach rosyjskich znajduję dużo więcej informacji, szczególnie tych przemilczanych przez "wolną nieocenzurowaną" prasę zachodnią. I pomyśleć, że kiedyś BBC było dla mnie wzorem.
 • 2015-10-08 21:43 | Starbucks

  Re:10 przykazań, które powinien znać każdy mieszkaniec Rosji

  Troche oczywiste, troche miesamowite. Jedna rzecz mnie ujela. Rosjanin rosjanina szanuje. Moze byc zlodziejem, miec krew na rekach, ale zle o nim sie nie mowi - bo Rosjanin. Kiedy Tusk obejmowal swoja pozycje w Brukseli bylem dumny, ze nasz rodak zajmie tak wysokie stanowisko. Niestey sledzac polskie media Polak polaka nie szanuje. A powinien ...
 • 2015-10-10 08:52 | tow.PiSodajew

  Re:10 przykazań, które powinien znać każdy mieszkaniec Rosji

  Wszystkie te 10 tez opieraja sie na prawdzie.
  Nie wiem w jakim wieku jest autorka ale widocznie mysli ze nazwanie oponentki "dziewcze" zastapi merytoryczna dyskusję.
  Dla ułatwienia podaje szkicowo jak jest indoktrynowana polska gawiedź m.in. przez takich propagandystów jak dziewczę Prus.
  Nie wygrywamy - przegrywamy,
  Stabilizacja - okupacja,
  Strefa stabilizacyjna - strefa okupacyjna,
  Terroryści - powstańcy,
  Społeczność międzynarodowa, koalicja, siły sprzymierzone - wasale USA,
  Prawda - kłamstwo,
  Kłamstwo - prawda,
  Operacja antyterrorystyczna - atak na obiekty cywilne, bloki mieszkalne, szkoły, przedszkola, place zabaw, szpitale
  Śmierć terrorystów - śmierć ludności cywilnej/np. w Strefie Gazy, w Autonomii Palestyńskiej, w Noworosji/,
  Wprowadzanie demokracji - instalowanie reżimu pro-amerykańskiego /np. Gruzja, Irak, Afganistan, Gwatemala, Ukraina/
  Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze – Międzynarodowy Trybunał do Sądzenia Wrogów USA,
  Enemy combatant /wrogi bojownik/ - osoba przetrzymywana w wiezieniu bezterminowo, bez postawienia zarzutów na podstawie widzimisię urzędników USA.
  Szantaż - domaganie się przez Rosje zaplaty za dostawe towarow lub uslug zgodnie z kontraktem,
  Uzasadnione zadanie zaplaty - domaganie się przez dowolny kraj swiata - oprocz Rosji, Iranu i Korei Pln - zaplaty za dostawe towarow lub uslug zgodnie z kontraktem.
  Zbrodnie na ludności cywilnej – walka prezydenta Assada z rebeliantami w Syrii
  Słuszni rebelianci w Syrii - to ci którzy maja poparcie USA
  Niesłuszni rebelianci w Syrii - to ci którzy nie maja poparcia USA
  Wolne wybory – wybory w USA, krajach Zachodu i u ich wasali /np. Gruzja, obecnie Ukraina/
  Wybory sfałszowane – wybory w krajach nie będących wasalami USA i Zachodu /np. Białoruś, Rosja/

 • 2015-10-12 08:36 | azur

  Re:10 przykazań, które powinien znać każdy mieszkaniec Rosji

  Dekalog Rosjan: siedź cicho, nie podskakuj, siedź na ..... i przytakuj.