Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

PiS: Spalić raport komisji Millera w sprawie katastrofy smoleńskiej

(19)
Szef sztabu wyborczego PiS potwierdził, że „należy spalić” raport tzw. komisji Millera dotyczący katastrofy smoleńskiej. Palić, palić. Dziś raporty. Jutro książki?
 • 2015-10-15 13:15 | axiom1

  Raport Millera byl manipulowany przez dyktatora-dezertera Donka Tuska

  Bezposrednia przyczyna katastrofy nie byli tylko piloci i balagan na pokladzie Tu. Za brak poprawnego szkolenia, poprawnej administracji, przygotowania lotu, za balagan w wojsku polskim,...... za to wszysko odpowida dyktator naczenly i dezeter Donek Tusk. Po przez zaraze partyjnego nepotyzmu zniszczyl on sprawne funkcjonowanie panstwa a swa osoba ustalal dozwolony poziom inteligencji na kazdym szczblu zarzadzania krajem.
  Ponadto , dyktator Donek Tusk nie zrobil nic aby uprzadkowac strefy kompetencji miedzy kancelariami premiera i prezydenta co bylo jego obowiazkiem. Ponadto dyktator Donek Tusk nie mial prawa dac L Kaczynskiemu panstwowy samolot na prywatna wycieczka do Smolenska. Ale dal i z nie wykwalifikowana zaloga i falszywym dokumentem spwawnosci.

  Miller to wszystko pomija. Dlatego jego report jest nie kompletny, nie wskazuje winnych i jest bezwartosciowy.
 • 2015-10-15 13:32 | ecres

  Re:PiS: Spalić raport komisji Millera w sprawie katastrofy smoleńskiej

  Prezes puścił farbę i pretory poszły na całość.Ten tydzień ,to licytacja ,kto kogo przebije w opowiadanie bzdur ,bezeceństw i szaleństwa?.A może kazał im ,i wykonują niecne cele?Dlaczego to tak idzie/?Ano dlatego ,że prezes obliczył,słupki i już mu brednie i grożby wypowiadane przez implantów nie zaszkodzą.Czyli zabezpiecza możliwość wykonania swoich zamiarów ,bez krytyki ,bo powie ,mówiliśmy ,że to zrobimy.Pytnie ,kto będzie realizował w ternie i w służbach te cele ,pamiętając o Norymberdze?
 • 2015-10-15 13:38 | azur

  Re:PiS: Spalić raport komisji Millera w sprawie katastrofy smoleńskiej

  Palić raport? Kaczyńskiego pali sumienie, bo przyczynił się do śmierci swojego brata, posyłając go do Smoleńska w 3 dni po wizycie Tuska. Dlatego chce zniszczyć wszystkie materiały wskazujące, że nie był to zamach, ale katastrofa lotnicza powstała w wyniku wielu zaniedbań. Przede wszystkim feralny lot do Smoleńska miał być w zamyśle Kaczyńskiego początkiem kampanii wyborczej jego brata i próbą przykrycia wizyty Tuska.
 • 2015-10-15 13:49 | victorast

  Re:PiS: Spalić raport komisji Millera w sprawie katastrofy smoleńskiej

  Szanowny Panie Brunetko, niezależnie od tego, jaki jest Pański sposób i kierunek politycznego myślenia, nie wolno Panu, jako autorowi kierować się emocjami. I cała zmowa "mądrych i dobrych" przeciwko partii PiS zaczyna być nieco śmieszna. Można, ba nawet należy wytykać błędy tym, którzy dążą do władzy (i to nie tylko PiS owi), nie wolno jednak na oślep strzelać argumentami błędnymi. Bo faktem jest, że w Afryce wystepują choroby, których w Europie po prostu nie ma i że są wśród imigrantów i tacy, którzy na nie cierpią. Nie czyłbym się nigdy ani upokorzony ani obrażony, gdyby kobieta, z którą chiałbym się związać postawiła mi warunek zrobienia testu na obecność w moim organiźmie wirusa HIV, czy też krętków bladych (one powodują chorobę o nazwie kiła).
 • 2015-10-15 14:31 | Tanaka

  Re:PiS: Spalić raport komisji Millera w sprawie katastrofy smoleńskiej

  Znaczy to tyle, że PISowski szef sztabu potwierdził, że Kaczyński ze swoim PISem dokona zemsty za Smoleńsk.
  Jest to, praktycznie biorąc, mowa otwartym tekstem.
  Ponieważ raport nt. katastrofy ma być spalony, jako dzieło Kaczystom nienawistne, muszą też zostać przykładnie ukarani nie tylko sprawcy zamachu, ale i członkowie komisji państwowej, którzy tą nienawistność wyprodukowali i podpisali. Poświadczyli więc kłamstwo urzędnicze, za co jest kara więzienia.
  Oczywiście zemsta nie będzie polegać tylko na próbach wsadzenia do więzienia. Wszyscy zostaną dokładnie opluci, odarci z czci, dobrego imienia, splugawieni, oraz wywaleni z państwowej roboty.

  Poza katolicką mową nienawiści bliźniego, obowiązuje też w Polsce smoleńska fizyka, mechanika, nawigacja i wszelka inna inżynieria. Matka Boska fruwała nad Armią Czerwoną i ją przerażała, dzięki czemu Polska przetrwala.

  Fizyka lotu Matki Boskiej jest właściwą fizyką. Fizyka znana komisji badającej katastrofę smoleńską jest złą fizyką.
  Jeśli zwycięży PIS, religia będzie przedmiotem maturalnym. W ślad za tym, na politechnikach będzie nauczana fizyka katolicka.
  Tego Polsce trzeba, bo wciąż jest za mało: politechniki, uniwersytety przybudówkami seminariów duchowych.
 • 2015-10-15 17:12 | snakeinweb

  Re:PiS: Spalić raport komisji Millera w sprawie katastrofy smoleńskiej

  Nie rozumiem dlaczego poważny tygodnik robi z każdego pisowskiego bzdeta "wiadomość dnia" i wali na pierwsze strony swojego portalu. Przecież na pierwszy rzut oka widać, że jest to zwrot publicystyczny, zwykły medialny śmieć bez znaczenia, typowa pisowska prowokacja utrzymująca pis na medialnym topie właśnie dzięki bezmyślnym powtarzaniu byle bzdetów przez niby poważne media.

  Raportu Millera nie można "spalić", bo jest to dokument urzędowy a do tego międzynarodowy. Równie dobrze można spalić cały internet i międzynarodowe instytucje lotnicze. Teoretycznie mogą stworzyć nową komisję i próbować robić raport alternatywny, tylko tego nikt nie weźmie poważnie i będzie to tylko forma hucpy. Więc nawet tego PiS raczej nie zrobi, bo nie będzie to już z pewnością raport międzynarodowy lecz raport niepoważnego państewka, który pisze akty czysto propagandowy.

  Kiedyś były specjalne rubryki na takie badziewie w rodzaju "Fusy i plusy" czy jakoś tak, w których pisano, że właściciel pogryzł psa. Do takich miejsc powinny te bzdety wędrować a nie na pierwsze strony portalu poważnego tygodnika.
 • 2015-10-15 18:05 | azur

  Re:PiS: Spalić raport komisji Millera w sprawie katastrofy smoleńskiej

  @victorast - krętki blade, cóż to za paskudztwo? W Polsce występuje tylko kurczę blade. Myślę, że prezesowi Kaczyńskiemu, który nie zadaje się z kobietami i żyje cnotliwie, takie pasożyty nie grożą.
 • 2015-10-15 21:42 | erg57

  Re:PiS: Spalić raport komisji Millera w sprawie katastrofy smoleńskiej

  Każdysadzi po sobie i swoich metodach""
 • 2015-10-15 22:48 | maciek.g

  Re:PiS: Spalić raport komisji Millera w sprawie katastrofy smoleńskiej

  2015-10-15 13:15 | axiom1napisał jak zwykle całą masę bzdur mających się nijak do rzeczywistości. Gdybyś był piewcą PIS'u to twa wypowiedź była by oczywista bo oni wciąż twierdzą, że całe zło to wina Tuska.
  Prawdą jest, że w bałagan, i narastająca patologia w zarządzaniu lotnictwem wojskowym miała wieli wpływ na ten wypadek. Prawdą jest tez że to psucie zaczęło się znacznie wcześniej niż nastąpił rząd Kaczyńskiego , a więc grubo przed Tuskiem. Prawdą jest że Kaczyński dołożył sporo do tego pieca wybraniając winnego za katastrofę w Mirosławcu Błasila i ukręcił sam bicz na siebie awansując go błyskawicznie na wodza polskiego lotnictwa.(w zamyśle by mieć swojego wiernego człowieka na czele lotnictwa, Błasik wiedział że jego kariera i nie tylko zależy w wielkiej mierze od prezydenta Kaczyńskiego i jak mógł starał się o jego względy). Kto jak kto ale Błasik pilot wiedział,że próbowanie lądowania w Smoleńsku jest obarczone ryzykiem i gdyby nie chęć pokazania że robił co mógł by poliyyczny plan wypalił powinien wyperswadować Kaczyńskiemu pomysł lądowania tam w takich warunkach. On tymczasem nie tyl;ko tego nie zrobił ale włączył się w pilotowanie dając do zrozumi9enia załodze o co mu chodzi.
 • 2015-10-15 22:50 | Jacek, NH

  Re:PiS: Spalić raport komisji Millera w sprawie katastrofy smoleńskiej

  "Nie będzie żadnego prawa, ani sprawiedliwości jeśli Maciej Lasek nie stanie przed sądem Polecamy. Przez ponad pięć lat widzieliśmy setki łgarstw, manipulacji, celowych zaniedbań i łamania wszelkich procedur, przy prowadzaniu „śledztwa” i „badania” przyczyn katastrofy smoleńskiej. Nie wnikając w bezpośrednie przyczyny i pomijając dyscyplinujące pytanie: „czy to był zamach” ponad wszelką wątpliwość można stwierdzić, że osoby odpowiedzialne za śledztwo i badanie naruszyły podstawowe zasady i przepisy prawa. Takich ludzi można wskazać co najmniej kilku, w mojej ocenie kilkunastu, może nawet kilkudziesięciu."
 • 2015-10-15 23:53 | Woziwoda

  Re:PiS: Spalić raport komisji Millera w sprawie katastrofy smoleńskiej

  Zastanawiam się jak długo będzie jeszcze funkcjonować w publicznym obiegu brednia a właściwe obrzydliwe i łajdackie udawanie, że nie wiadomo co się stało i kto bezpośrednio do tego doprowadził. Mimo oczywistych dowodów w postaci nagrań z kokpitu (tak cennie uzupełnionych głosem Błasika) i śladów jakie rozbijający się samolot pozostawił. Niech znakiem czasu pozostanie fakt kandydowania na listach zakłamanej partii PIS człowieka, który sugerował kapitanowi tupolewa, że może lądować. Ohyda.
 • 2015-10-16 00:11 | woytek

  Re:raport był bez konkluzji , czyli bez ostatecznego wniosku

  A konluzja tego raportu powinna wskazywać winnego tego skandalicznego bałaganu , który był jedyną przyczyną katastrofy.
 • 2015-10-16 02:22 | kruk

  Re:PiS: Spalić raport komisji Millera w sprawie katastrofy smoleńskiej

  Czy polskie prawo pozwala na spalenie tak waznego dokumentu? Dla PiS to chyba niewazne, gdyz zamierza zawiesic prawo podporzadkowujac sobie sady.
 • 2015-10-16 08:19 | Withold

  Re:PiS: Spalić raport komisji Millera w sprawie katastrofy smoleńskiej

  @victorast
  Nie musisz dawać zaświadczenia, że nie masz HIV, kiły itd, wystarczy od psychiatry.
 • 2015-10-16 12:47 | ecres

  Re:PiS: Spalić raport komisji Millera w sprawie katastrofy smoleńskiej

  Dodam ,ze od czegoś trzeba zacząć palić.Kto przypomni od czego zaczął ten z wąsikiem?
 • 2015-10-17 19:02 | Kropkozjad

  Re:PiS: Spalić raport komisji Millera w sprawie katastrofy smoleńskiej

  Szanowny Panie Redaktorze!
  Zgadzam się z Panem całkowicie w sprawie niedopuszczalności palenia jakichkolwiek ważnych dokumentów państwowych. W wyniku Powstania Warszawskiego, spłonęło wiele ważnych dokumentów Państwa Polskiego.
  Natomiast nie mogę pogodzić się z Pańską opinią na temat raportu Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, która pod przewodnictwem Jerzego Millera przeprowadziła badania wypadku polskiego samolotu państwowego TU-154M o znaku rejestracyjnym PL-101.
  Pisze Pan: "Rzecz w tym, że, po pierwsze, raport Jerzego Millera - co ważne: człowieka, którego cała kariera w III RP dowodzi, iż może być wzorem urzędnika państwowego - poświęca akurat wiele miejsca nieprawidłowościom, jakim po katastrofie dopuścili się Rosjanie (zbagatelizowanych właśnie w wersji Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego Anodiny). Zwraca zresztą również uwagę na zaniedbania strony polskiej.".
  Raport ten jest ważnym dokumentem, dlatego, że świadczy o politycznym, zadaniowym podejściu tej Komisji do sprawy badania tego wypadku, ale także ujawnia totalny bałagan w naszym lotnictwie wojskowym, powstały po transformacji, w wyniku upolitycznienia decyzji dotyczących tej dziedziny.
  Nie czuję się upoważniony do oceny Jerzego Millera jako wzoru urzędnika państwowego. Wolę oceniać jego działanie. Otóż p. Miller przyjął nominację, faktycznie z rąk premiera Tuska na stanowisko przewodniczącego KBWLLP mimo nieposiadania lotniczej wiedzy specjalistycznej koniecznej do jego pełnienia. Ta jeszcze nieformalna nominacja nastąpiła niemal bezpośrednio po niemądrej (określając ją delikatnie!) publicznej wypowiedzi p. Tuska, że raport Komisji MAK, jest nie do przyjęcia ponieważ całą winą i odpowiedzialnością za katastrofę smoleńską obarcza stronę polską, mimo że w projekcie tego raportu, materiału zgodnie z Aneksem 13 niejawnego, nie było ani słowa ani nawet sugestii o czyjejkolwiek winie i odpowiedzialności. P. Miller przyjął to wyznaczenie, choć zgodnie z Prawem lotniczym powinien współdziałać z Ministrem Obrony narodowej w powołaniu KBWLLP, w tym jej przewodniczącego. Dopiero później zorientowano się, że powołanie KBWLLP odbyło się w sposób co najmniej dziwny w świetle Prawa lotniczego, i w raporcie końcowym tej Komisji znalazło się stwierdzenie, że została powołana decyzją Ministra Obrony Narodowej, jednak bez podania daty i sygnatury decyzji oraz informacji o uzgodnieniu z Ministrem Spraw Wewnętrznych.
  Sądzę, że to przyjęcie obowiązków przewodniczącego KBWLLP można trafniej zakwalifikować jako działanie nie wzoru urzędnika państwowego, a może raczej jako aktu posłuszeństwa pretorianina, który dla wodza uczyni wiele.
  No i Komisja pod przewodnictwem p. Millera uczyniło wiele, aby niemądra wypowiedź Premiera nabrała cech prawdy. Po uzyskaniu od Rosji regulaminu działania służby ruchu lotniczego na lotnisku wojskowym, uznała że kontrolerzy lotniska smoleńskiego, przy współpracy z polskim samolotem wojskowym, nie stosowali się do ich obowiązków wynikających z tego regulaminu, ale obowiązujących tylko w odniesieniu do statków powietrznych państwowych Federacji Rosyjskiej i Wspólnoty Niepodległych Państw, a także określone uprawnienia dowodzenia tymi statkami po-wietrznymi z ziemi przez rosyjskich kontrolerów wojskowych.
  W ten sposób polska Komisja przyznała rosyjskim kontrolerom wojskowym prawo dowodzenia polskim samolotem wojskowym, tak jak to było niegdyś w Pakcie Warszawskim! A jest to niezgodne nie tylko z lotniczym prawem międzynarodowym, ale także z rosyjskim i polskim.
  To uczyniono, mimo że w składzie Komisji było dwoje prawników lotniczych w tym doktor habilitowany, wykładowca akademicki!
  To było nie tylko pretoriańskie zagranie ale także reaktywowanie w Polsce "prawa powielaczowego", które zmarło śmiercią tragiczną po odwilży w 1956 r. w wyniku licznych protestów polskich prawników, domagających się przestrzegania zasady obowiązywania prawa jedynie wtedy, gdy zostało ono opublikowane w sposób właściwy tj. w oficjalnym dokumencie publikacyjnym.
  Obowiązującym dokumentem publikacyjny dla prawa lotniczego dotyczącego żeglugi powietrznej w państwie członku ICAO jest oficjalna publikacja Aeronautical Information Publication (AIP) - wydawana z udziałem administracji państwowej, stanowiąca zbiór informacji lotniczych o charakterze trwałym zawierających dane o lotniskach, drogach lotniczych i obowiązujących procedurach, które mają istotne znaczenie dla żeglugi powietrznej oraz o przepisach krajowych wtedy gdy normy, zalecane metody postępowania i procedury ICAO przewidują możliwość zastosowania alternatywnych rozwiązań. Uzupełnieniem AIP są uzupełniane dokumentami o znaczeniu bieżącym, publikowanymi i rozgłaszanymi zgodnie z wymaganiami ICAO.
  Dla oceny współdziałania kontrolerów rosyjskich cywilnych i wojskowych z polskim samolotem PL101 w podczas jego lotu zakończonego katastrofą ma znaczenie treść Zbioru Informacji Aeronawigacyjnych Federacji Rosyjskiej i Wspólnoty Niepodległych Państw (AIP FR), a nie nieopublikowane rosyjskie regulaminy wojskowe.
  Takie stanowisko przyjęła zgodnie z prawem Komisja MAK i na tej podstawie słusznie oceniła, że działania kontrolerów rosyjskich nie przyczyniły się do zaistnienia tej katastrofy. Kontroler smoleński wydał dowódcy PL101 zezwolenie na zniżanie się jedynie do wysokości 100 m, a dowódca PL101 mógł zgodnie ze swymi osobistymi mimami, zniżyć się bez widoczności pasa do 120 m. Kontroler nie wydał zezwolenia na lądowanie.
  Te wszystkie insynuacje KBWLLP i zespołu Macieja Laska o rzekomym chaosie decyzyjnym mają charakter propagandowego zaciemniania prawdy, ponieważ zgodnie z prawem lotniczym między-narodowym, rosyjskim i polskim rosyjskim cywilnym i wojskowym organom ruchu lotniczego nie przysługiwały żadne uprawnienia decyzyjne w odniesieniu do dowódcy samolotu PL101.
  Raport Komisji MAK, merytorycznie słuszny, można ocenić jako pośpiesznie zredagowany, ponieważ przy wyliczeniu nieprawidłowości rosyjskich, uznanych za niewpływające na zaistnienie wypadku, uzasadnienie tej kwalifikacji jest nie zawsze wystarczające. Obie komisje przykryły dyskretnym milczeniem, to że Rosjanie odradzali Polakom korzystanie z lotniska Smoleńsk Północny, jako lotniska w zasadzie nieczynnego, uruchomianego doraźnie - takiej lotniczej prowizorki. Niestety dygnitarskie wygodnictwo polskich polityków spowodowało nieskorzystanie z tej mądrej rady.
  Można przypuścić, że niemądra wypowiedź Premiera o współwinie i współodpowiedzialności Rosjan za katastrofę, wzmocniona później dziwnymi wnioskami KBWLLP rozzuchwaliły twórców "religii smoleńskiej", która znów odżywa.
  Pozdrowienia
 • 2015-10-17 20:37 | azur

  Re:PiS: Spalić raport komisji Millera w sprawie katastrofy smoleńskiej

  Palenie raportów? Przypominają się lata 30. w Niemczech, gdy książki płonęły na stosach. Teraz też na to się zanosi.
 • 2015-10-19 09:21 | Gama

  Re:PiS: Spalić raport komisji Millera w sprawie katastrofy smoleńskiej

  Jeden, który zainicjował palenie niewygodnych papierów źle skończył. Pomysłodawcom tej operacji "PALENIA" życz takiego samego końca.
 • 2015-11-25 19:52 | Kropkozjad

  Re:PiS: Spalić raport komisji Millera w sprawie katastrofy smoleńskiej

  Szanowny Panie Redaktorze!
  I właśnie doszło do "spalenia" protokołu Komisji Millera. Wprawdzie to spalenie ma charakter usunięcia protokołu z portali internetowych organów państwowych, gdzie był oficjalnie opublikowany, ale próba utajnienia tego państwowego dokumentu została przez nową władzę dokonana. I co jeszcze zdarzy się w tej sprawie?