Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rozmowa o Polsce? Tytuł debaty zdecydowanie na wyrost

(12)
Sukcesem Beaty Szydło jest to, że udało się jej nie odpowiadać na zadane pytania i z dużym spokojem powtarzać to, co jest dziś przesłaniem PiS: cała władza dla nas.
 • 2015-10-20 03:31 | Jacek, NH

  Debata Kopacz-Szydło: brakowało emocji

  Oglądaliśmy różne debaty. Pewnie, do rana Kopacz będzie zdecydowaną zwyciężczynią...
 • 2015-10-20 08:09 | mzak

  Re:Rozmowa o Polsce? Tytuł debaty zdecydowanie na wyrost

  DNO! Obywatele zostali potraktowani jak idioci, którzy na wiarę kupią każdą obietnicę. Dyskutantki pokazały klasę kłótni przekupek wiejskiego bazaru gdzieś, przed wojną, na wschodzie kraju. Kto to nazwał debatą? Sztaby obu partii miały wielki strach w oczach ustalając zasady marnego widowiska. Więc padały banały, aby niechcący nie ne narazić intelektu obu państw Znacznie ciekawsze byłyby potyczki sztabów od PR z obu stron. Osobiście nie czuję się zawiedzionym! Mamy kolejną kampanię dla ciemnego luda, który ma oddać swój głos i mieć nadzieję.
 • 2015-10-20 08:46 | azur

  Re:Rozmowa o Polsce? Tytuł debaty zdecydowanie na wyrost

  Raczej lepsza była Kopacz, zwłaszcza w końcówce, chociaż nie zawsze odpowiadała na zadane pytania. Szydło była bardziej spięta i zdenerwowana, widać to było po stałym machaniu rękami. Jeśli by PiS wygrał, Szydło nie powinna być premierem, to mierna osoba, bez indywidualności, uzależniona od Dudy i Kaczyńskiego. Już bardziej na premiera nadaje się Kopacz, zresztą jest nim od roku, a wcześniej była marszałkiem Sejmu i ministrem zdrowia i dawała sobie radę. Szydło to nowicjuszka, będzie się kompromitować jako premier.
 • 2015-10-20 08:49 | J.E. Baka

  Re:Rozmowa o Polsce? Tytuł debaty zdecydowanie na wyrost

  Ja zapamiętałem następujące rzeczy: obie Panie unikały odpowiedzi na Pytania. W szczególności Pani Szydło kompletnie zignorowała pytanie o wypowiedzi Kaczyńskiego. Brakowało konkretów, może poza "ukrytym" projektem konstytucji PiS-u. Na zakończenie debaty Pani Szydło wyciągnęła buńczucznie świstek papieru z wypisanym hasłem "projekty ustaw". Sam pomysł takiej "debaty" jest skandaliczny - zaproszono wyłącznie tych, którzy przodują w sondażach. Pozostałe ugrupowania i liderzy zostali sprowadzeni do roli nic nie znaczących "przystawek" dla głównych aktorów sceny politycznej.
 • 2015-10-20 12:29 | Byniek

  Czepialski.

  A może parę słów o prowadzących ?
  Ktoś wymyślił idiotyczną formułę, że każdej z kandydatek należało dosłownie powtórzyć pytanie, które wcześniej zadano konkurentce. Udało się to tylko raz ( znakomita pamięć ? ) red. Kraśce. Panie, a zwłaszcza red. Pochanke zapowiedziała, że pytanie ( powtarzane ) skróci i zada je własnymi słowami. Plotła, jakby niczego nie rozumiała.. Koleżanka redaktorka dzielnie dotrzymywała jej kroku. Czas wypowiedzi tylko przez krótki czas był przestrzegany. W miarę jego upływu wypowiedzi były coraz dłuższe i chaotyczne. No i te pytania. Beznadziejne, ogólne, a przez to dające możliwość paplania, co tylko przyjdzie do głowy. .Gdzie pytania, krótkie i konkretne, dotyczące np. religii w szkołach, spraw światopoglądowych, wolności obywatelskiej i.t.d.
 • 2015-10-20 13:16 | Obserwer

  To widowisko uchybiało pojęciu debaty.....

  na najważniejsze tematy dotyczące Polski. Mojego kraju, który warty jest zdecydowanie innych liderek.

  Tak tupeciarski styl tego wieczornego show pokazało dobitnie, że oba te ugrupowania są w swojej wierze całkowicie przekonane do bycia nieustannie na cenie politycznej Polski. Z tego powodu styl tej pseudo debaty był skandalicznie nie adekwatny do czasu i szumnych zapowiedziach rozmowy o Polsce i Polakach.

  Jednym słowem to był tani pokaz dla idiotów z monotonnym powtarzaniem treści dla podkorowej części plemiennego społeczeństwa. Pytania też nie były górnych lotów. Ale nawet takie nie doczekały się zdecydowanych odpowiedzi.

  Widać było wczoraj jak małe jest w istocie zainteresowanie takimi sprawami jak sprawa najważniejsza dla Polski oraz Polaków.
  Ta sprawa jest podstawą funkcjonowania Państwa Polskiego wg. PIS na bazie ich modelu Konstytucji.
  Braki merytoryczne, brak zainteresowania tą zasadniczą tematyką i tą ustawą zasadniczą w kampanii Po i innych partii
  świadczy jak najgorzej o wszystkich uczestnikach sceny przedwyborczej Polski. Brak tego zasadniczego tematu wczoraj w panelu o państwie i ustroju na sposób merytorycznie dobrze przygotowany i obszerny jest potwierdzeniem , że oddajemy to państwo w ręce skrajnie zainteresowanych tylko i wyłącznie osób, samą władzą!!!

  Podsumowując; mnie jako wyborcę i obywatela dawno przestały interesować wiece partyjne. Miałkość merytoryczna i stabilnie powtarzane do znudzenia sprawy również. Brak odpowiedzi na zadawane pytania są policzkiem nie tylko dla mnie jako obywatela, ale stawia Polskę na pastwę całkowicie słabych ugrupowań. A z tego wynika, iż wpycha mój kraj na peryferie polityki międzynarodowej. Trudno mi wyzbyć się odczucia , że jest to celowe i ukartowane działanie na rzecz marginalizacji Polski.
 • 2015-10-20 14:04 | slima11

  Re:Rozmowa o Polsce? Tytuł debaty zdecydowanie na wyrost

  Gratuluje dziennikarzom.Zadali pytanie i afery PO ,milcząć o aferach PIS.Maruda nie pytania nie odpowiadała ,a robiła z rozpędu kampanie Dudzie ,powtarzając slogan o współpracy rządu z Prezydentem.Facetem ,który nie chce spotkać się z premier.I tak maruda i nuda pozostanie po tym kwazi widowisku.
 • 2015-10-20 15:38 | Henryk10

  Re:Rozmowa o Polsce? Tytuł debaty zdecydowanie na wyrost

  Osobiście nie usłyszałem odpowiedzi na moim zdaniem fundamentalne pytanie , dlaczego projekt Konstytucji został zdjęty ze stron internetowych PIS-u.
 • 2015-10-20 16:54 | 26ela26

  Re:Rozmowa o Polsce? Tytuł debaty zdecydowanie na wyrost

  Absolutnie sie zgadzam i uwazam, ze ta "debata" pokazala, ze zadna z pan nie nadaje sie na przywodce kraju. Wcale sie nie zdziwie jesli teraz nagle skoczy Kukizowi czy Petru
 • 2015-10-20 18:18 | zbigniew44

  Czy tylko rozmowa o Polsce?

  Bardzo neutralny komentarz.
  Niestety w dzisiejszej sytuacji, gdzie jedna partia jawnie zapewnia ograniczenia wolnosci i demokracji to dzienikarze Polityki owijaja to w bawelne. Na razie mozna jeszcze pisac prawde ale nie wiem czy ta wstrzemięźliwość faktu spowodowana jest strachem przed nowym rzadem czy "przyzwyczajeniem" z PRLu.
  W sytuacji gdy do wladzy moze dojsc fanatyk, ktory jawnie zapowiada ze chce wprowadzic kare smierci i sam wydawac wyroki, to wiadomo co jest obowiazkiem dziennikarza. A jak juz do tego dojdzie, to dziennikarze beda winnic wyborcow albo Tuska.
 • 2015-10-20 20:51 | Rakoczy

  Re:Rozmowa o Polsce? Tytuł debaty zdecydowanie na wyrost

  Szanowna Pani Janino Parandowska, tytul debaty, pomijam.
  Pani Beata Szydlo nie jest samodzielna, bo kieruje Nia pan Jaroslaw kaczynski i jego zausznicy z "piekla rodem" ?
  Znam krot z internetu, jak pani premierka Kopacz, jdnym punktem pokonala, obywatelke Szydlo.
  W nowej Polsce wg pana jaka Zakowskiego zmieszcza sie terazniejsi mieszkancy.
  Pani ma racje, ale czy uwierzy w nia 52 procent Polek i POlakow ?
  Sam nie przeciwstawie sie radkalnemu, niespelnionenemu nigdy, obywatelowi Kaczynskiemu, Jaroslawwowi i jego materialnym zausznikom, np. ze Szczecuna, Warszawy ...
  Pani Szydlo nie odpowowiadala na pytania pani premierki Kopacz, bo, jest marionetka w lapach niby szefa polskiego populizmu, J.K.
  W Lubuskiem, regionie prozachodnim, wiekszosc wyborczej spplecznosci odrzuci PiS 1
  Hej ! Czolem !
  Rakoczy
 • 2015-10-23 15:07 | azur

  Re:Rozmowa o Polsce? Tytuł debaty zdecydowanie na wyrost

  Myślę, że w razie wygranej PiS-u Beata Szydło w roli premiera będzie odnosić dalsze sukcesy, uchylając się od podejmowania decyzji w ważnych sprawach państwowych.