Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Woś pyta Zandberga: Skąd pan się właściwie wziął, panie Zandberg?

(9)
Chcemy robić inną politykę. Treściwą, w którą ludzie będą się potrafili na serio zaangażować – mówi współzałożyciel partii Razem w rozmowie z Rafałem Wosiem.
 • 2015-10-21 21:46 | azur

  Partie lewicowe

  Co tam Razem. Prawdziwą partią lewicową jest PiS. Obniży podatki, podniesie zarobki, a co zostanie, będzie na czarną godzinę. Jak przypadkiem zabraknie pieniędzy, puści się drukarkę i nadrukuje tyle pieniędzy, ile potrzeba. Jako rozrywka będzie słuchanie odczytów Ojca Rydzyka i Antoniego Macierewicza, najlepiej o wybuchu w Smoleńsku i spisku rosyjsko-niemiecko- arabskim przeciw Polsce.
 • 2015-10-21 21:55 | narciarz2

  Re:Woś pyta Zandberga: Skąd pan się właściwie wziął, panie Zandberg?

  Panie Zanberg, musi byc przewodniczacy. Parta odniesie sukces, jesli przewodniczacy wie, co robi, i jesli jest uczciwym czlowiekiem. Trzymam za Pana kciuki, Panie Zandberg, i zycze jak najlepszego wyniku w wyborach.
 • 2015-10-21 22:18 | jpr1

  Re:Woś pyta Zandberga: Skąd pan się właściwie wziął, panie Zandberg?

  Panie Adrianie,
  w debacie to jednak był przede wszystkim Zandberg, bo Pańska koleżanka u red. Lisa dzień wcześniej wypadła zdecydowanie gorzej. A dzięki elastycznemu zatrudnieniu, na które tak Pan wyrzeka, udało się przejść przez kryzys stosunkowo suchą nogą i bezrobocie nie przekroczyło bodaj 15%, nie poszybowało jak we Włoszech czy Hiszpanii w okolice 25%. Państwo socjalne - owszem, miłe, ale trzeba na nie zarobić. Widać wyraźnie, że dla przedsiębiorstwa lepiej, kiedy jest prywatne, bo wtedy jego dyrektor (czy prezes) jest rozliczany przez właścicieli z zysku, a nie z realizacji polityki rządu i zachowania spokoju społecznego. Ale cieszę się, że wasza formacja młodych lewicowców powstała, bo to dowodzi, że Polska jest normalnym krajem w którym może zacząć tradycyjne powiedzenie, że "kto za młodu nie był lewicowcem, na starość będzie łajdakiem" przestaje budzić pusty śmiech.
 • 2015-10-21 22:59 | Mark

  Re:Woś pyta Zandberga: Skąd pan się właściwie wziął, panie Zandberg?

  Oczywiscie tylko wolnosc, ale w polaczeniu z uczciwoscia, przyzwoitoscia i wspolczuciem tak naprawde dziala. Socjalistyczne rozwiazania sa sprzeczne z duchem osiagniec, konkurencyjnosci i zwyciestwa. Przyklad "naszych zachodnich sasiadow" nie jest dobry. Pomimo duzo lepszego startu ponad sto lat temu, stosunkowo "cienko przeda" i maja ogromne problemy. W malym stopniu wykorzystuja ogromny potencjal swoich spoleczenstw. Jesli my, Polacy, bedziemy sie rzadzic zdrowymi, naturalnymi zasadami wolnorynkowymi, polaczonymi (bardzo wazne!) z praworzodnoscia, sprawiedliwoscia i pomoca spoleczna dla tych naprawde bezradnych (a nie dla darmozjadow) to bedziemy magnesem dla najlepszych firm i ludzi z Europy i Ameryki i bedziemy mieli szanse byc w scislej europejskiej czolowce. To zreszta powinno byc naturalna ambicja Polski jako narodu o naprawde ogromnym potencjale. Socjalizm to rzady nieudacznikow, ktorzy chca wszystkich, poza soba, wyzerowac. To socjalizm okazal sie dziejowym bankrutem, a nie kapitalizm. Szwecja dostala "turbodoladowanie" jak uwolnila swoja gospodarke z wielu socjalistycznych archaizmow. Tak samo Nowa Zelandia. Tylko wolny czlowiek moze sie w pelni realizowac, a nie socjalistyczny niewolnik bez ambicji ale z gwarancja na zapomoge.
 • 2015-10-21 23:36 | Zachwycona i przerażona

  Re:Woś pyta Zandberga: Skąd pan się właściwie wziął, panie Zandberg?

  Znakomite wystąpienie Adriana Zandberga w debacie telewizyjnej sprawi, że część dotychczasowego elektoratu Zjednoczonej Lewicy, zwłaszcza młodzi ludzie, odpłynie do Razem, zupełnie niechcący, eliminując jakąkolwiek lewicę z polskiego parlamentu... ZL zabraknie do progu 8% właśnie tej odrobiny poparcia, którą bierze Razem. Tragiczny paradoks. Poprzez głosowanie na partię lewicową (Razem), z intencją wprowadzenia na polską scenę polityczną świeżej i nowoczesnej siły lewicowej, można skutecznie wzmocnić nadreprezenowane w polskim parlamencie partie konserwatywne i prawicowe. Zaiste czeka nas długa czarna noc... Czarna jak księdzowa sukienka.
 • 2015-10-22 08:08 | psr18gh

  Re:Woś pyta Zandberga: Skąd pan się właściwie wziął, panie Zandberg?

  Jeżeli redaktor Warzecha krytycznie wypowiada się o RAZEM a portal Fronda opluwa tą formację, to jest dobrze. Pan redaktor jakoś przemilcza, że postulaty socjalne PIS-u niewiele różnią się od programu RAZEM. Problem tylko czy PIS-owi można wierzyć, skoro w latach 2005-2007 jego polityka społeczna była zaprzeczeniem tego co obecnie głosi ta partia.
  Redaktor Warzecha "tylko" przerównuje RAZEM do komunistów, ale w Frondzie opluwa się ich Stalinem i Hitlerem. Tak trzymać! Widocznie RAZEM zaczyna uwierać jak odcisk na małym palcu w bucie.
 • 2015-10-22 09:10 | lukaszlata

  Re:Woś pyta Zandberga: Skąd pan się właściwie wziął, panie Zandberg?

  Razem!
  Popieram co mowicie, w koncu jakas partia ktora nie zajmuje sie, durnymi sporami kto kogo obrazil, tylko mowi o dobrze spolecznym! Powodzenia i oby sie Wam udalo!!
  Pozdrawiam!!
 • 2015-10-22 12:06 | _sens

  Re:Woś pyta Zandberga: Skąd pan się właściwie wziął, panie Zandberg?

  I znowu biedni posłowie stają na rzęsach aby utrzymać się przy sejmowym korycie,. rzecz jasna przy pomocy posłusznych im mainstreamowych mediów. Wiem, ze macie "starych " Polaków za idiotów. Ludzie wychowani w komunie już są przez was urobieni. Boicie sie za to nas "młodych' wychowanków demokracji. Boicie się naszych głosów oddanych zwłaszcza na partie Kukiza. Kogo chcecie nabrać? Myślicie , ze nie zdajemy sobie sprawy z tego że Partia Zandberga została skonstruowana naprędce po to ażeby przykuć do siebie jak największa ilość młodych głosów, odbierając w ten sposób głosy na niewygodne dla rządu partie? Będziecie niemiło zaskoczeni wynikami wyborów, bo młodzież ma bardzo czuły detektor na wasze kłamstwa i przede wszystkim stoi daleko za mainstremowym światem. Byle do poniedziałku.
 • 2015-10-22 18:15 | psr18gh

  Re:Woś pyta Zandberga: Skąd pan się właściwie wziął, panie Zandberg?

  Można nie zgadzać się z postulatami RAZEM, ale przynajmniej oni są uczciwi. Na ich stronie internetowej jest wszystko opisane "czarno na białym" a pan Kukiz nie wiadomo czego chce. Lepiej aby on zajął się tym, na czym najlepiej się zna. To nie pierwszy śpiewak który aplikuje do parlamentu. Właściwie to ja mu się nie dziwię. Kasę zrobił i robi (chwała mu za to) a chciałby jeszcze pochwalić się wnukom : "a dziadzia był posłem".