Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rekordowe notowania dla Putina mogą tylko rosnąć

(14)
Notowania Putina to zbiorczy rating bohatera ulubionego serialu i zwycięskiego wodza.
  • 2015-10-23 09:44 | tow.PiSodajew

Pani analityk Prus

A co moze przeciwstawic Putinowi demokratyczna opozycja wspierana przez Zachód ? Teze ze Krym nalezy sie Ukrainie ? Kazdy Rosjanin to wysmieje. Tezę że prezydent Poroszenko ma demokratyczny mandat ? Chyba nawet pani wie ze objał urzad po zbrojnym przewrocie zorganizowanym na Ukrainie przez CIA. A w Rosji to wie kazde dziecko. Tezę ze sa dobrzy terroryści popierani przez USA i źli terrorysci nie wykonujacy zalecen USA ? To juz nawet w wypranych łepetynach w Polsce sie nie chce pomiescic. I tak dalej...
  • 2015-10-23 14:03 | Bolanda Paletowa

Rosjanie maja bohatera, Chinczycy maja bohatera

........my niestety nie mamy
  • 2015-10-23 14:40 | publicyst

Re:Rekordowe notowania dla Putina mogą tylko rosnąć

Nigdy nie przypuszczałbym, że Pani Prus będzie gloryfikowała (a tfu!) Putina.
    Robi to, i tu Jej chwała, słusznie, choć przez zaciśnięte zęby. No, ale to już coś! Gratuluję!

W jednym się jednak zagalopowała, pisząc o Rosji jako "... kraju bez wolnych wyborów i realnych alternatyw politycznych...".

W tym temacie odsyłam zainteresowanych do: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wybory_parlamentarne_w_Rosji_w_2011_roku

Że miłe Pani Prus ugrupowania u Rosjan nie znajdują uznania, ot pech!
    Kochają, czy to nam miłe, czy nie, Putina.
  • 2015-10-24 16:32 | steve118

Według Pani Justyny Rosjanie powinni być źli na Prezydenta że po latach smuty przyszły czasy lepsze:
    -dostają systematycznie emerytury
    -nie znają problemu bezrobocia
    -wsie i miasta są bezpieczne
    -sklepy są pełne pomimo embarga
    -siła nabywcza pensji ciągle rośnie
    - Syryjczycy są wdzięczni Rosji że skutecznie sprząta po amerykańskim bałaganie
    -Krym został przyłączony do Rosji bo rosyjski zawsze był, a USA musi się już liczyć ze stanowiskiem ich prezydenta,
    Też bym chciał mieć takich przywódców a niestety nie mam i tu przeciętnemu Rosjaninowi zazdroszczę.
    Jestem obywatelem kraju który tylko ujada, jak kundelek, wskutek czego ciągle zalicza kopniaka i później żałośnie zawodzi z pretensjami do całego świata.
    Czy to tak trudno pojąć, dlaczego Putinowi rośnie a Polsce spada?

• 2015-10-24 21:00 | gramin

Uważam, że te notowania nie mogą w najbliższym czasie urosnąć.
    Rosja teraz zrzuciła trochę bomb na Syrię i w kraju jest euforia, bo "ponownie pokazaliśmy tym wrogim Amerykanom jacy jesteśmy mocni i niesamowici". Tylko, że niedługo euforia opadnie i notowania pójdą lekko w dół.
    Tak na dobrą sprawę, to operacja w Syrii była potrzebna Putinowi wyłacznie w celu wywołania owej euforii, bo projekt Noworosji zaczyna się coraz bardziej sypać. Wydaje się, że Putin nie ma pomysłu co dalej z agresją na Ukrainę i dlatego wywołał kolejną awanturę w celu odwrócenia uwagi od tych swoich nieudolnych posunięć w Donbasie.
  • 2015-10-25 09:43 | jakowalski

gramin
    To nie Rosja dokonała agresji na Ukrainę, a ukraińscy nacjonaliści dokonali agresji na Rosjan zamieszkałych na Ukrainie, a więc Rosja musiała stanąć w obronie Rosjan. Putin dba o Rosjan, w tym też o Rosjan zamieszkałych poza granicami Rosji. Gdyby tak polskie władze stanęły wreszcie w obronie interesów Polaków zamieszkałych zagranicą – nie tylko w obronie Polaków dyskryminowanych na Litwie, ale także w w obronie Polaków dyskryminowanych n.p. w Niemczech, Anglii, USA, Kanadzie i Australii.
  • 2015-10-26 18:41 | Klusia11

2015-10-25 09:43 | jakowalski
    Putin dba o Rosjan, w tym też o Rosjan zamieszkałych poza granicami Rosji. Gdyby tak polskie władze stanęły wreszcie w obronie interesów Polaków zamieszkałych zagranicą – nie tylko w obronie Polaków dyskryminowanych na Litwie, ale także w w obronie Polaków dyskryminowanych n.p. w Niemczech, Anglii, USA, Kanadzie i Australii.
    Jakowalski, czy sugerujesz ze powinnismy przygotowac sie do obrony zbrojnej Polakow, ktorzy przeprowadzili sie do Niemiec zachodnich w ramach "laczenia rodzin" i robili to powolujac sie na swoje korzenie niemieckie i niemieckie obywatelstwo praprzodkow?
    Czyli z punktu widzenia Niemiec nie sa mniejszacia polska tylko niemieckimi ausidlerami.
    Czy chcesz ich sila bronic? Czasy sie zmienily, wielu z tych pozniejszych przesiedlencow ekonomicznych ma 2 obywatelswa i moze mieszkac gdzie che!!
    Czy chesz zmusic polskie wladze do obrony przed ich wlasnym wygodnictwem i wyborami zyciowymi?

jakowalski, czy Ciebie takze dyskryminowali w Australii i zamykali Cie do wiezienia za bycie Polakiem? a moze byles przesladowanym aborygenem?
    Z tego co pomietam zaaplikowales po 2-latach o obywatelstwo australiskie i chiales byc "australijczykiem".
    I z tego co pomietam to najbardziej dysryminowali Ciebie w Polsce, przed wyjazdem emigracyjnym i szykanoawli po probie powrotu do Polski!
  • 2015-10-27 16:16 | jakowalski

Klusia
    Aborygenem na szczęście nie jestem, ale z powodu mego nieanglosaskiego pochodzenia nie miałem szansy na dobrą pracę w Australii, mimo że skończyłem tam dwa fakultety na czołowych tamtejszych uczelniach, które należą do ścisłej czołówki światowej.
    Odróżnij też obywatelstwo państwa, które istnieje na obszarze Australii, czyli Związku Australijskiego, od bycia Australijczykiem. Prawdziwy Australijczyk to jest bowiem Aborygen, a Polak nim przecież nigdy nie zostanie. Może zresztą i dobrze, jako że los Aborygena w Australii jest nie do pozazdroszczenia.
    Przed wyjazdem z Polski byłem owszem, dyskryminowany w pracy, jako że nie byłem członkiem PZPR, a po powrocie do Polski z kolei nie uznano mych kwalifikacji zdobytych w Australii: ani formalnych (dyplomy uniwersyteckie) ani też mego doświadczenia zawodowego zdobytego zagranicą. Ale tak to już jest: kwalifikacje i doświadczenie zdobyte w Polsce nie liczą się w Australii i na odwrót. Stąd też pracowałem głównie zagranica, nawet kiedy wróciłem do Europy, w krajach, które uznały, w odróżnieniu od Polski, moje australijskie dyplomy akademickie. Ale to jest temat na osobną dyskusję.
  • 2015-10-27 16:18 | jakowalski

Klusia
    Mnie nie chodzi o tych, którzy wyjechali z Polski do Niemiec jako Niemcy, ale o tamtejszą Polonię, całkiem przecież liczną i obecną tamże od setek lat.
  • 2015-10-27 20:50 | jakowalski

Klusia
    Zauważ, że ponad 90% tych, którzy wyjechali z Polski do Niemiec jako Niemcy jest de facto Polakami, którzy myślą po polsku, a podali się za Niemców, aby poprawić sobie stopę życiową. W RFN do dziś nazywają ich „Volkswagendutsche”.
  • 2015-10-27 21:05 | Klusia11

2015-10-27 16:18 | jakowalski
    Klusia
    Mnie nie chodzi o tych, którzy wyjechali z Polski do Niemiec jako Niemcy, ale o tamtejszą Polonię, całkiem przecież liczną i obecną tamże od setek lat

Jakowalski
    I w ktorym rejonie obecnych Niemiec (w granicach po 1945 roku) mamy "TA" Polonie obecna tam przez setki lat? i domagajaca sie praw mnejszosci polskiej?
  • 2015-10-28 12:55 | jakowalski

Klusia
    Choćby w Zagłębiu Ruhry, a generalnie we wszystkich zachodnich krajach związkowych (landach). Poza tym, to olbrzymia większość tych, którzy wyjechali z Polski do Niemiec na niemieckich papierach nie czuje się wcale Niemcami, ale nie chwali się też swoją polskością, wiedząc doskonale, że to mogło by im tylko zaszkodzić w dzisiejszych, pogrążonych w głębokim kryzysie ekonomiczno-społecznym, a więc coraz mniej tolerancyjnych a coraz bardziej ksenofobicznych Niemczech.
  • 2015-11-11 19:20 | &

Pomimo, ze caly swiat niemal pod presja amerykanska stosuje sankcje przeciw Rosja ten kraj istnieje. Ostatni wymyslili nowe sankcje sportowe. A przeciez we wszystkich krajach jest doping, szczegolnie w Ameryce. Tylko pozazdroscic. Kraj niezalezny, nie plaszczy sie przed USA. Unia Europejska, to juz wrak.
  • 2015-11-12 11:15 | jakowalski

Racja, AMP!