Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Unia i uchodźcy: Jeśli padną Niemcy, padnie Europa

(25)
Najważniejsi unijni politycy ostrzegają, że z powodu kryzysu uchodźczego Unii grozi rozpad. Kluczem do zrozumienia wagi zagrożenia jest sytuacja w Berlinie.
 • 2015-11-02 13:34 | jakowalski

  Re:Unia i uchodźcy: Jeśli padną Niemcy, padnie Europa

  To nie jest tak, że Unia zapłaci nam za utrzymanie tych uchodźców, jako że zapłaci nam ona tylko za ich przetrzymanie przez pół roku, a co dalej? Poza tym, to ci uchodźcy maja otrzymywać pomoc większą niż bezrobotni Polacy, a to jest już skandalem i czynnikiem, mogącym spowodować rozruchy na tym tle, czyli dyskryminacji Polaków w Polsce przez Unię Europejską. Poza tym, to ci uchodźcy nie mają szansy na pracę w Polsce – przecież realna stopa bezrobocia w Polsce przekracza, i to znacznie, 20%, a Polacy masowo emigrują z Polski w poszukiwaniu pracy i godnej za nią zapłaty.
  Poza tym, to ci uchodźcy są bezpieczni już w Turcji, a więc nie muszą z niej uciekać do Europy, a wystarczy, że wśród nich będzie choćby tylko 1% ekstremistów islamskich, zwolenników tzw. państwa islamskiego, abyśmy mieli z nimi poważny problem, także i w Polsce.
  Niestety, ale to Merkel obiecała Syryjczykom raj na ziemi w Niemczech, a więc niech ona tam przyjmuje tychże Syryjczyków. Jedyne co Polska może zrobić tej sytuacji, to uszczelnić swoje granice, a przede wszystkim granicę z Niemcami, budując na niej mur podobny do tego, jaki do niedawna istniał na granicy NRD z NRF. Polacy na pewno nie będą mieli nic przeciwko poddaniu się kontroli paszportowej na granicy z Niemcami. Ta drobna niedogodność jest bowiem niczyim w porównaniu do sprowadzenia do Polski zwolenników tzw. państwa islamskiego.
 • 2015-11-02 13:34 | Levar

  Re:Unia i uchodźcy: Jeśli padną Niemcy, padnie Europa

  Jesli Niemcy padna, Europa zacznie sie odradzac.
 • 2015-11-02 13:50 | annikki

  Re:Unia i uchodźcy: Jeśli padną Niemcy, padnie Europa

  Typowy przykład nierzetelności dziennikarskiej. Razi zwłaszcza stwierdzenie, że przyjęcie uchodźców nie będzie nas niż kosztowało. Kwoty zaproponowane Polsce na jednego uchodźcę wystarczą zaledwie na pokrycie transportu do naszego kraju poszczególnej osoby. Na jej przebadanie i kilka miesięcy pobytu w ośrodku. Tego, że ośrodków mamy za mało i trzeba wybudować jeszcze kilka żeby pomieścić te parę tysięcy emigrantów ekonomicznych na które zgodził się rząd pani Kopacz już pan redaktor nie raczył wspomnieć. W przypadku gdybyśmy mieli przyjąć jeszcze więcej tysięcy osób koszty dramatycznie wzrastają. Dobrym przykładem jeśli chodzi a te koszty jest tutaj Norwegia, która już teraz sięga do rezerwy finansowe ze sprzedaży ropy. Odnoszę wrażenie, że artykuł został napisany na zlecenie rządu z Berlina, aby przekonać Polaków że ten kartofel nie jest wcale taki gorący. Niestety w dobie internetu i łatwego dostępu do informacji ten numer raczej już nie przejdzie. Konkludując, dla mnie Unia już jest trupem i tylko czekam na jej rozpad i wcale mi nie jest mi jej żal, tak samo jak choremu na raka nie jest żal że lekarz wyciął z jego ciała nowotwór.
 • 2015-11-02 14:23 | lakkot

  Re:Unia i uchodźcy: Jeśli padną Niemcy, padnie Europa

  Uchodzcy moze uciekaja przed islamem, ale drgie, trzecie pokolenie radykalizuje sie o wiele bardziej, prosze popatrzec na mniejszosci z krajow islamskich w Niemczech czy we Francji
 • 2015-11-02 14:29 | woytek

  Re:Unia i uchodźcy: Jeśli padną Niemcy, padnie Europa

  Unia nie okazała sie unią , tylko urzędniczym protektoratem brukselskim nad całkowicie bezbronną resztą tej częścią Europy.
  Ci co wcześniej bambardowali kraje pólnocnej Afryki i Azji Mniejszej chcą teraz podzielić się z innymi krajami własną odpowiedzialnościa za nieudaną interewencję i destabilizacją tej części świata.
  Jeżeli Unia się rozpadnie, to będzie to dowodem , że marsz bezbronnych ludzi przez jej granice zapowiada początek końca istnienia organizacji opartej na starych zasadach "dziel i rządź".
  Bezradność i obłuda urzędników Unii wobec inspirowanych z zewnątrz "rewolucji" w kolejnych krajach jest ewidentnym dowodem , że przyszedł czas na zmiany lub na rozstanie się z tym urzędniczym dobrze zapowiadajcym się pomysłem na integrację krajów europejskich. W tej tragedii zobaczylismy prawdziwą twarz Globalizmu , który w tworzeniu politycznych decyzji jest niedojrzały i tak samo zbrodniczy jak historyczni poprzednicy globalizmu.
 • 2015-11-02 15:36 | jakowalski

  Re:Unia i uchodźcy: Jeśli padną Niemcy, padnie Europa

  Woytek
  Mam dokładnie to samo zdanie.
 • 2015-11-02 15:52 | _sens

  Re:Unia i uchodźcy: Jeśli padną Niemcy, padnie Europa

  Unia zapłaci.....a pieniądze Unia weźmie zapewne z czarodziejskiego kapelusza. Zapłacimy za to wszystko My...obywatele europy. Na szczęście jest PiS u władzy ...skończy się to propagowanie "multi kulti".
 • 2015-11-02 18:43 | piotr3005

  Re:Unia i uchodźcy: Jeśli padną Niemcy, padnie Europa

  Artykuł bardzo propagandowy mający na celu uśpienie instyktu samozachowawczego. Niestety dotarliśm do punktu gdzie nie mówimy o ratowaniu uchodzców ale o ratowaniu dziedzictwa kulturowego Europy. Proszę pojechać do Belgii gdzie ostatnio islamiści domagali się wprowadzenia szariatu, spójrzmy na Norwegię, Szwecję, Danię gdzie już 2 lata temu zakazano choinki na świeta Boże Narodzenie, Niech Merkel wsłucha się w głosy ludu w Szwajcarii wygrała partia antyemigracyjna i nakazała nie przyjmować emigrantów, we Francji Le Pen wygrywa i tak będzie w innych krajach jak nie opanuje się tego szaleństwa. Polska powinna wprowadzić kontrole na granicach jak Węgry i jest spokój
 • 2015-11-03 00:21 | kruk

  Re:Unia i uchodźcy: Jeśli padną Niemcy, padnie Europa

  Cale to beznadziejne psioczenie na Unie i uchodzcow pomija sedno sprawy. Uchodzcy do Europy naplywaja i trzeba znalezc sposob na poradzenie sobie z tym zjawiskiem. Najbardziej mnie bawi zlosliwa radosc z powodu mozliwego rozpadu UE. Wtedy oczywiscie problem uchodzcow sam sie rozwiaze!
 • 2015-11-03 03:10 | Kavar

  Re:Unia i uchodźcy: Jeśli padną Niemcy, padnie Europa

  Unia zaplaci? Ciekawe ile i komu, zwlaszcza kiedy owi 'uchodzcy' za dziesiec lat rozmnoza sie i zarzadaja dla siebie budowy meczetow i wprowadzenia szariatu! Uwazam tak samo jak jakowalski- skoro Merkel obiecuje arabskim emigrantom raj na ziemi, to niech go sobie buduje w Niemczech za wlasna kase. Zas opinia 'stolic Zachodu' powinna nas obchodzic jak najmniej, skoro owe stolice pokazaly swoja bezradnosc i nieudolnoscw rozwiazywaniu problem.
 • 2015-11-03 06:52 | Byniek

  Re:Unia i uchodźcy: Jeśli padną Niemcy, padnie Europa

  A Rosja ? Tylko zaciera ręce.
 • 2015-11-03 14:25 | marek1959

  Re:Unia i uchodźcy: Jeśli padną Niemcy, padnie Europa

  pozostaje sprawdzona opcja.powolanie PKWN. I noc SW. bartlomieja.dwa odlegle fakty historyczne ale skuteczne .
 • 2015-11-03 14:49 | tommuc

  Re:Unia i uchodźcy: Jeśli padną Niemcy, padnie Europa

  brak mi po prostu słów...
  to Niemcy a konkretnie Pani Kanclerz Angela Merkel zaprosiła "uchodźców" do swojego kraju, SWOJEGO chciałbym podkreślić. Polityka Niemiec przypomina sytuację gdy w płonącym wieżowcu ktoś- świadomy sytuacji podkręca klimatyzację w nadziei, że problem zniknie- tylko ze zaraz zabraknie energii. Jeśli przetrwamy jako wolny kraj Polska- i jako wolny kontynent Europa ( w co już zupełnie nie wierzę), to za kilkaset lat historycy będą się uczyć o kobiecie, która zabiła swój kraj i pół kontynentu.
  A co do ostatniej tezy pana redaktora- skoro uchodźców ma być u nas tak mało, a całość ich utrzymania ma pochodzić z UE, to pozostawienie ich tam gdzie są tzn w Niemczech absolutnie sytuacji Niemiec nie pogorszy.
  pozdrawiam i zapraszam do dyskusji zwłaszcza tych, którzy się nie zgadzają z moimi poglądami
  pozdrawiam tomek muca
  tomaszmuca@op.pl
 • 2015-11-03 15:28 | abchaz

  Re:Unia i uchodźcy: Jeśli padną Niemcy, padnie Europa

  Padnie Europa jaką znamy.
  Inna Europa to fantasmagoria.Bez Europy RP będzie członkiem WNP.
  Oddzielmy skandaliczną beztroskę polityki zagranicznej UE od rzeczywistej sytuacji krytycznej.
  Sobaczenie wysokich funkcjonariuszy UE oraz BRD w niczym nie rozwiązuje sytuacji krytycznej.
  Konstruktywne jest negocjowanie ,bez potrząsania ksenofobicznym ego,konstruktywnego rozwiazania.
  Przyjąc , realizowac prawne procedury,nawet ze szkodą dla tubylców.
  Tubylcom tłumaczyc a nie wzniecac ksenofobię na zasadzie "na złośc babci niech mi uszy zmarzną".
  Bardzo uważnie i bezlitośnie wymagac od wysokich urzędników UE rzeczywistych rozwiązań finalnych.
  Wszak mamy "wysokiego urzędnika".
  Wyjściem nie jest wojna .
 • 2015-11-03 17:45 | Kavar

  Re:Unia i uchodźcy: Jeśli padną Niemcy, padnie Europa

  @abchaz
  Po jakiemu piszesz ten komentarz, bo zdecydowanie ne po polsku? Co oznacza 'konstruktywne jest negocjowanie konstruktywnego rozwiazania'?
  'Tubylcom 'nie trzeba nic tlumaczyc, tubylcy sa znacznie madrzejsi niz niemieccy i brukselscy eurokraci!
 • 2015-11-03 19:18 | azur

  Re:Unia i uchodźcy: Jeśli padną Niemcy, padnie Europa

  Jak Niemcy padną, to co zrobią Polacy, którzy tam wyemigrowali? Może znowu sobie przypomną, jak się mówi po polsku?
 • 2015-11-03 19:31 | abchaz

  Re:Unia i uchodźcy: Jeśli padną Niemcy, padnie Europa

  Kavar
  to nie jest kwestia języka a pojęc logicznych.Tobie obcych.
  Konstruktywne ,czyli z dążeniem do sensownego rozwiązania konstruktywnego ,czyli rozwiązania spełniającego oczekiwania .
  Potwierdzasz że jesteś Tubylcem.Dosyc tępym tubylcem.
  Nie zrażaj się jednak.Samokształcenie czyni cuda.
 • 2015-11-03 20:34 | piotrgryko

  Re:Unia i uchodźcy: Jeśli padną Niemcy, padnie Europa

  Po prostu nie wierzę... . Pronumerowalem Politykę od ponad 20 lat. Juz postanowiłem, ze nie będę odnawial pronumeraty. Skąd oni czerpią swa wiedzę ? Albo takie artykuły powstaja na zamówienie albo sa wynikiem totalnej glupoty i ograniczenia umysłowego piszacych. Jacy k**** uchodzcy z Syrii?! Jeden bałwan z drugim nie wiedza na jakim swiecie żyją. Wiadomo, ze 80-90% to emigranci ekonomiczni. I wcale nie z Syrii. O jakich kilku tysiacach mowimy?Przecież do przyjechania do Europy jest chetnych wiele milionow kolejnych. W krajach zachodnioeuropejskich tez sie zaczynalo od kilku tysiecy na caly kraj. Teraz mają po 10% spoleczenstwa. Za 30-40 lat (jesli nic sie nie zmieni) bedzie 50%. I bynajmniej nie wzbogacaja ani gospodarki ani spoleczenstwa. Wiekszosc z nich jest dla tych krajow wielkim obciążeniem ekonomicznym. Nie wspominam o problemach spolecznych, ktore dopiero nachodzą. Jesli juz "pismak" nie zdalal pojezdzic po swiecie by sie zorientowac jak jest, to chociaz niechby poczytal cos wiecej niz polskie maintreamowe gazetki. Co do "Polityki", czytalo się by wiedzieć wiecej. Jaki jest sens czytania jeśli lektura coraz czesciej oglupia i irytuje niz wzbogaca?

 • 2015-11-04 21:19 | jakowalski

  Re:Unia i uchodźcy: Jeśli padną Niemcy, padnie Europa

  Przypominam tylko, że Polacy nie dlatego wyemigrowali do Niemiec czy też do UK, że tam (n.p.) związki homo są prawnie uregulowane,ale dlatego, że tam jest praca i w miarę uczciwa za nią zapłata. Z kolei Niemcy czy też Brytyjczycy pracują w Arabii Saudyjskiej, gdzie z kolei nic nie jest dozwolone - nie tylko zachowania homoseksualne, ale nawet alkohol (jak sama nazwa wskazuje, wynalazek arabski). Polki w UK rodzą zaś więcej dzieci niż w Polsce, gdyż w UK państwo pomaga finansowo (i nie tylko finansowo) matkom. I pewien jestem, że żaden ze zwolenników przyjęcia do Polski imigrantów z III świata nie chciał mieszkać w tym samym budynku co n.p. Pakistańczycy, chyba, że jest on milionerem i jego sąsiadami byli by pakistańscy milionerzy.
  Pamiętajmy też, że co innego jest imigracja legalna, a co innego nielegalna. Ja (n.p.) emigrowałem wiele razy (do Niemiec, Nowej Zelandii, Republiki Południowej Afryki, Zjednoczonego Królestwa, Stanów Zjednoczonych Ameryki, na Cypr czy wreszcie do Portugalii), ale za każdym razem przyjeżdżałem tam mając ważną wizę, a do wszystkich w/w państw, poza Niemcami, przyjeżdżałem mając także prawo stałego pobytu i prawo podjęcia pracy zarobkowej. Nie mam więc nic przeciwko emigracji ekonomicznej, ale jestem za tym, aby była ona pod kontrolą, jako że inaczej, to Europie grozi najazd setek milionów nielegalnych imigrantów z Azji i Afryki, a więc upadek gospodarczy i kulturowy. Potępiam też władze USA za to, że tolerują one nielegalną imigrację, przez co standard życia ludzi pracy w USA spada z roku na rok, jako że imigranci, szczególnie zaś nielegalni, psują rynek pracy, zgadzając się na substandardowe stawki zarobków i substandardowe warunki pracy. Pamiętajmy także, że nie ma też czegoś takiego jak prawo do azylu ekonomicznego, a tylko prawo do azylu politycznego, na który zasługuje mniej niż 1% osób o ów polityczny azyl się ubiegających.
 • 2015-11-06 10:26 | Kavar

  Re:Unia i uchodźcy: Jeśli padną Niemcy, padnie Europa

  @abchaz
  Tobie obce sa nie tylko pojecia logiczne,ale tez i zasady gramatyczne. Nie zrazaj sie jednak. medycyna idzie do przodu, moze w przyszlosci zdolaja wyleczyc glupote.

  @jakowalski
  W zasadzie masz racje, ale spadek zarobkow i standardow zycia nie jest wina nielegalnych imigrantow, tylko administracji i zwiazkow zawodowych ktore nie potrafia wyegzekwowac przestrzegania prawa i norm pracowniczych. Te normy w Stanach i tak sa wyjatkowo niskie, skoro USA pozostaja jedynym krajem na swiecie gdzie pracownicy nie maja prawa do urlopu i zwolnienia lekarskiego.
 • 2015-11-06 11:11 | jakowalski

  Re:Unia i uchodźcy: Jeśli padną Niemcy, padnie Europa

  kavar
  Zgoda: spadek zarobków i standardów życia w USA jest winą nie tylko nielegalnych imigrantów, ale także i polityków, administracji i związków zawodowych które nie potrafią (albo też nie chcą) wprowadzić, a więc także i wyegzekwować przestrzegania nawet elementarnych praw pracowniczych, takich jak n.p. prawo do płatnego urlopu i do zasiłku chorobowego.
 • 2015-11-15 13:49 | jakowalski

  Re:Unia i uchodźcy: Jeśli padną Niemcy, padnie Europa

  Poza tym, to najwyższą mamy obecnie porę aby dokonać weryfikacji wszystkich muzułmanów żyjących dziś w Europie. Mamy tu przecież precedensy z historii n.p. hiszpańskiej, a że fanatyczny, ekstremistyczny islamizm to jest obecnie największe zagrożenie dla naszej europejskiej cywilizacji, to nie mamy wyjścia, jak tylko pozbyć się z Europy islamistów, niezależnie od tego, jak nieprzyjemne musi być to pozbycie się owych islamistów oraz ich rodzin z Europy.
 • 2015-11-16 14:35 | wiwada

  Re:Unia i uchodźcy: Jeśli padną Niemcy, padnie Europa

  Redaktor ma rację, bez Niemiec UE nie przetrwa. I można powiedzieć, to by było na tyle, ale te komentarze... Rosja tylko czeka, aż my się rozprawimy z Unią. Nie ma UE, to i NATO staje się wydmuszką.
  Nasze bezpieczeństwo jest związane z pokojowo nastawionymi Niemcami. Rosja, póki będzie miała taki ustrój, jaki ma, będzie dalej dąży do tego, by być Rosją taką jak po II wojnie światowej, z Berlinem w swoich granicach.
 • 2015-11-18 12:09 | jakowalski

  Re:Unia i uchodźcy: Jeśli padną Niemcy, padnie Europa

  wiawada
  Po co nam Unia w jej obecnym kształcie? Ona nie zapewni nam przecież na bezpieczeństwa, podobnie jak i NATO.
 • 2016-05-23 09:46 | Tomek77

  Re:Unia i uchodźcy: Jeśli padną Niemcy, padnie Europa

  Niemcy ostrzegają? a to dobre... To dzięki nim Europa pogrąża się w chaosie. Najlepszy artykuł w tym temacie http://papug.pl/insekty/ - prawdziwy do bólu.