Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Narodziny tego rządu to karykatura

(22)
Nie wiem, po co liderzy PiS tak upokarzają Beatę Szydło – mówił w TOK FM Wiesław Władyka.
 • 2015-11-06 12:11 | lecher

  partia kieruje...

  Może warto przypomnieć p. Kaczyńskiemu losy przywódców partyjnych Gomółki i Gierka, autorów hasła "partia kieruje -rząd rzadzi". Naród się w końcu też przebudzi.
 • 2015-11-06 12:58 | slima11

  Re:Narodziny tego rządu to karykatura

  Bo Lenin wiecznie żywy a jego nauki upowszechniał w swoich pracach brat prezesa.
 • 2015-11-06 13:18 | sprzeciw21

  Re:Narodziny tego rządu to karykatura

  Chcielibyście nadal by rząd PO-PSL mógł łupić obywateli, a tu figa. Obywatele mieli dość i wybrali PIS, ale propagandyści PO nadal próbują straszyć, dyskredytować, tyle że ta metoda jest już bezskuteczna, co wyborcy pokazali 25.10.2015.
 • 2015-11-06 14:23 | woytek

  Re:Narodziny tego rządu to polityczna normalka i nie odbiega od standardów Platformy

  Nikt nie upokarza pani Szydło , tworzącej nowy rząd . To komentatorzy tworzą obraz "upokorzeń" .
  Ta trójka komentatorów to "trzech muszkieterów" , których komentarze doporowadziły do klęski Platformy. .
  Nie potrafili skutecznie komentować błędów Platformy i stało się to co miało się stać, czyli wyborcza klęska.
  Poczekajmy na skład nowego rządu . Jeżeli znajdzie się w nim minister Macierewicz , to będzie to dowód,
  że niedaleko spadło jabłko od jabłoni kombatantów. Czyli wracają dawne obsesje i urojenia.
 • 2015-11-06 15:07 | azur

  Re:Narodziny tego rządu to karykatura

  "Jestem Szydło, Beata Szydło. I nie pozwolę się nikomu kierować". Niezły kabaret się zaczyna.
 • 2015-11-06 15:30 | Obserwer

  Re:Narodziny tego rządu to karykatura

  Jest raczej gorzej.Jest wielesygnalow, iz prezes nie ma juz wladzy takiej jak przed laty.Mlode wilczki szarpia, podgryzaja i chca jak najwiecej wyszarpac dla siebie , aby pozniej zabrac sie za detronizacje. Maja te pare "szabel" bez ktorych Pis nie ma wiekszosci w Sejmie. To jest przypadek czy chichot demokracji , ale sa jezyczkiem uwagi na obecna chwile.

  Co do p. Beaty to wychodzi szydlo prawdziwe z polskiego swiata objetego, opanowanego przez rodzaj meski. Na tym przykladzie widac dobitnie jak daleko i jak smutno jest w tym kraju byc kobieta.Kobieta w roli polityka jeszcze bardziej.Niestety daleka droga przed tym spoleczenstwem , a przed spoleczenstwem konserwatywnym jeszcze bardziej odlegla jesli niemozliwa,aby uznac, uszanowac, uhonorowac kobiete wedlug zaslug, kompetencji i zdolnosci.
  Najwyzej wykorzystuje sie kobiety jako fasady w rodzinie, w malzenstwie, w kosciolach,w pracy i w partiach.Systemy wykorzystywania sa najawyzszym poziomie. Do tego celu sluzy specyficzna struktura na kazdym miejscu zycia spolecznego. Nie wida jej tylko mierne, zahukane jednostki, z domow dysfunkcyjnych , gdzie norma byla i jest pozycja faceta nawet calkiem glupawego i bezuzytecznego. Wystarczy , ze jest facetem.
  Najwyzej moga byc kobiety dobra zaslona czy przyslona i kozlem ofiarnym w przypadku niepowodzen facetow. To nie jest smieszne. To jest powazne i grozne w przypadku p. Beaty. To jest smutna, tragiczna rzeczywistosc , a jej oblicze widzimy teraz na najwyzszym szczeblu.
 • 2015-11-06 15:55 | Jacek, NH

  Re:Narodziny tego rządu to karykatura

  "Rząd PiS będzie autorski, a autorem jest geniusz polityczny Kaczyńskiego! Szczerze się ubawiłem wypowiedziami smarkatych analityków z identyfikatorami redakcji, a szczególnie radosne są te wyrazy oburzenia, które pokazują potencjał intelektualny oburzonych. Oto czytam, że uznawani za poważnych komentatorów politycznych, poczuli się zdegustowani tym, że w kampanii wyborczej zostali oszukani. Proszę Państwa, to by się do kabaretu nadawało, gdyby nie było sucharem. Od tego jest kampania polityczna, aby używać środków politycznych, które służą konkretnemu celowi. Przez wiele miesięcy nie trzeźwiejący Misiek straszył całą Polskę Macierewiczem, Kaczyńskim i rzutami na glebę o 6.00 rano."
 • 2015-11-06 15:56 | Jacek, NH

  Re:Narodziny tego rządu to karykatura

  “Cena strachu przed PiS. Zobacz, kto obawia się o własne dochody. Najbardziej zagorzali obrońcy demokracji przed Jarosławem Kaczyńskim wiedzą, ile stracą na zmianie władzy. Obawę o własne dochody próbują więc przedstawić jako obawę o wolności obywatelskie. Z tygodników najwięcej rządowych pieniędzy – ponad 603 tys. zł (bez reklam spółek Skarbu Państwa) – dostała „Polityka”. Jej dziennikarze prześcigają się w zarzucaniu Kaczyńskiemu autorytarnych inklinacji. Nawet starający się zachować największy dystans do rzeczywistości Jacek Żakowski pisze w tekście dla „Gazety Wyborczej”, że prezes PiS jest zły i niebezpieczny dla Polski i dla demokracji.”
 • 2015-11-06 18:57 | causa10

  Re:Narodziny tego rządu to karykatura

  P.Władyka , karykaturą i kłamstwem jest nazwa pisma ; polityka wszak , to przegląd opcji i poglądów - nie zaś lobby jednej opcji
 • 2015-11-06 19:43 | makaron530

  Skleroza nie boli.

  Dobrało się kilku dziadków (ja też dziadek) i dziwnie wszystkim skleroza się udzieliła. W 2011 roku D. Tusk ponownie tworzył rząd, trwało to ponad TRZY tygodnie, dziatki skrelotyki zapomnieli, albo wtedy uważali to za normalne a dziś mają inną normalność.
 • 2015-11-06 22:27 | Jan Bohynski

  Re:Narodziny tego rządu to karykatura

  ad - sprzeciw 21 - Teraz bedzie lupil PiS - O to chodzi ? JB.
 • 2015-11-06 22:28 | Jan Bohynski

  Re:Narodziny tego rządu to karykatura

  ad - azur - My name is Bond, James Bond - Na czasie ! JB.
 • 2015-11-06 22:30 | Jan Bohynski

  Re:Narodziny tego rządu to karykatura

  Kto tworzy rzad ? Jak to kto - " banda czworga " JB.
 • 2015-11-07 05:52 | logodygmat

  Re:Narodziny tego rządu to karykatura

  Gdyby premier Donald Tusk został awansowany na wiceprezydenta ds. rady ministrów, czy zostałby w kraju i czy PO przegrałaby wybory? Gdyby premier Beata Szydło została awansowana na wiceprezydenta ds. rady ministrów, czy zostanie w kraju i czy PiS przegra kiedyś wybory? Premier i prezydent z jednej partii to już było. PO skończy jak SLD, PiS skończy najpierw jak PO, a potem jak SLD. W Polsce nie ma premiera bez wicepremiera/ów. https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Wicepremierzy_III_RP I to jest ten w istocie rzeczy pospolitej w polityce polski granat zawsze bez zawleczki. Prezes musi mocno trzymać jego dźwignię. Nie mniej i nie więcej, prawda czy fałsz? Pierwszemu fizykowi PiS polecam internet ideę przemysłowej mocy i energii hydroelektronowej.
 • 2015-11-07 10:01 | waldi-14

  Re:Narodziny tego rządu to karykatura

  To nie dziennikarstwo, to zwykłe plotkarstwo. Nie ma jeszcze rządu, a oni rozprawiają o chmurach na niebie... z nudów.
 • 2015-11-07 10:51 | axiom1

  Re:Narodziny tego rządu to karykatura

  Dziennikarstwo ubogie i bojazliwe. Gdybyscie wy wymagali od politykow pracy i wynikow co jest waszym obowiazkiem takie miernoty jak Komorowski, Tusk, lekarz pediatra, Kaczynski... nigdy by sie nie pchali do polityki. Nie niszczyli by zycia calemu narodowi. Zajeli by sie czyms pozytecznym na wolnym rynku.
  Kiedy wy wreszcie dojrzejecie, dorosniecie do powagi wykonywanego zawodu ?
 • 2015-11-07 16:20 | logodygmat

  Re:Narodziny tego rządu to karykatura

  Gdyby PO wierzyło, że PiS nie da rady, wierzyło w swoją przyszłość, to by przedłożyło wniosek o awansowanie premiera Beaty Szydło na wiceprezydenta ds. rady ministrów, Itp., itd., ect., ect., nie mniej i nie więcej, prawda czy fałsz?
 • 2015-11-07 22:18 | logodygmat

  Re:Narodziny tego rządu to karykatura

  Polityka? Gazeta ukazująca przegląd opcji i poglądów - nie zaś lobby jednej opcji? Jak ktoś chce sobie ułożyć obiektywną perspektywę, to niech sobie kupi co najmniej 2 gazety albo z internetu skorzysta. Nie, w idei internetu gazeta nie musi dostarczać przeglądu opcji i poglądów. Jak najbardziej może być lobbystą jednej opcji. Model dwupartyjny ma pewną wadę personalną - po przegranych wyborach partia jest opozycją, ale zmieniają się w niej osoby prowadzące, lider. Model wielopartyjny ma zaletę personalną - partie jak szyld się zmieni, nową utworzy, osoby zostają. Są zatem dwa modele - na Leszka Millera i na Władysława Frasyniuka. SLD zanika, ale Miller trwa. Frasyniuk przestał być liderem, ale pojawiła się PO. Awans premiera Beaty Szydło na wiceprezydenta ds. rady ministrów daje Wam wszystkim przegranym nową szansą. Wzrośnie ranga i angaż ministrów, ale nie będzie wicepremiera/ów. Co wybrać - być liderem partii choćby była nawet poza Sejmem, czy być w partii, która jest zawsze albo rządząca albo opozycją, ale może się zdarzyć, że się przestanie być jej liderem? Od losu Beaty Szydło zależy wasz los wszystkich z tej i innej opcji. Nie mniej i nie więcej, prawda czy fałsz?
 • 2015-11-08 10:18 | azur

  Re:Narodziny tego rządu to karykatura

  Kaczyński jedyne co potrafi zrobić z kobietą, to upokorzyć ją. Współczuję.
 • 2015-11-08 14:12 | victorast

  Re:Narodziny tego rządu to karykatura

  do "lecher"
  pisze się Gomułka a nie Gomółka
 • 2015-11-08 23:52 | logodygmat

  Re:Narodziny tego rządu to karykatura

  W tej idei prezydent Andrzej Duda, wiceprezydent Beata Szydło, Jarosław Kaczyński powinien być marszałkiem Sejmu. Rysunek:

  prezydent - wiceprezydent (rząd) - marszałek Sejmu (szef partii) - większość sejmowa - wybór posłów - partia rządząca

  Czy możliwe jest ułożyć taką partię, która byłaby drugą w modelu dwupartyjnym? Nie mniej i nie więcej, prawda czy fałsz?
 • 2015-11-13 11:27 | lecher

  Re:Narodziny tego rządu to karykatura


  2015-11-08 14:12 | victorast
  Re:Narodziny tego rządu to karykatura
  do "lecher"
  pisze się Gomułka a nie Gomółka.
  Masz rację , kajam się .Zasadniczo sprawdzam w razie wątpliwości,- tym razem zaufałem tylko intuicji).