Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Koniec misji Ewy Kopacz. To dobra decyzja

(25)
Była premier postanowiła nie walczyć o przywództwo w PO. Po tym, jak przegrała pojedynek o przewodnictwo nad klubem, doszła do wniosku, że chyba nie ma szans także w konkurencji z Grzegorzem Schetyną.
 • 2015-11-13 14:46 | azur

  Jedyna słuszna decyzja

  Kopacz przegrała wszystko, co było do przegrania. Tak w życiu bywa i trzeba wyciągnąć wnioski. Teraz czas na wypoczynek i zaplanowanie sobie reszty życia.
 • 2015-11-13 14:53 | Withold

  Koniec misji Ewy Kopacz

  Jest szansa na wyłonienie konkurenta dla Schetyny. Trzaskowski rusz tyłkiem. Teraz nie ma problemu lojalności w stosunku do szefowej. Nadajesz się. Masz charyzmę, dobrze mówisz, wzbudzasz sympatię.
 • 2015-11-13 15:20 | axiom1

  Re:Koniec misji Ewy Kopacz. To dobra decyzja

  Niech wroci do gminnej przychodni dla dzieci wSzydlowcu-Skarzysku-Kamiennej. Oczywiscie po ponownym zadniu egzaminow lekarskich.
 • 2015-11-13 15:25 | Yorick

  Re:Koniec misji Ewy Kopacz. To dobra decyzja

  Może i słuszna decyzja, ja nawet nie głosowałam na Kopacz, tylko czy ma jakikolwiek sens ekscytowanie się tym dokładnie w tym samym czasie, kiedy odbiera się fotel wicemarszałka byłemu koalicjantowi i zgłasza projekt unicestwiający TK: tisze jediesz dalsze budiesz czyli niech PO się reorganizuje, ale nie przewija tych pieluch akurat wtedy kiedy potrzebna jest mobilizacja, bo to tylko PO zostało; jak tak dalej pójdzie to odrodzona PO obudzi się w formie sejmowego ogryzka, a szeregi PIS zasili prężna frakcja Schetyny, żeby budować nam Polskę prawą i sprawiedliwą
 • 2015-11-13 15:34 | Vera

  Damskie premiery

  Wspaniali wyborcy zamienili charyzmę zawodowej płaczki pogrzebowej na charyzmę nagrobka i pomnika cmentarnego. Radość i zgrzytanie zębów.
 • 2015-11-13 16:25 | snakeinweb

  Re:Koniec misji Ewy Kopacz. To dobra decyzja

  Porażka wyborcza na całej linii, bezwzględna większość PiS-u, żałosne odchodzenie Kopacz, partia niemal w rozkładzie bez ludzi - oto ostateczne główne owoce polityki w wykonaniu "męża stanu i wielkiego przywódcy" Donalda Tuska. Nawet Kaczyński i Macierewicz okazali się mniejszym złem w świetle dokonań polityki Tuska.
  [Wersja poprawiona]
 • 2015-11-13 16:53 | jakowalski

  Re:Koniec misji Ewy Kopacz. To dobra decyzja

  axiom1
  A tu pełna zgoda!
 • 2015-11-13 16:56 | axiom1

  Re:Koniec misji Ewy Kopacz. To dobra decyzja

  Jeszcze niedawno dziennikarstwo Polityki proponowalo lekarza pediatre na premiera. Aby w donkowym stylu niszczyla zycie 38 milionom polakow. Gdyby lekarz pediatra nie zrezygnowala z dyktatury w PO tego artykulu oczwiscie by nie bylo.
 • 2015-11-13 17:09 | Lubicz56

  Re:Koniec misji Ewy Kopacz. To dobra decyzja

  Co tam Napieralski, mały Pikuś. "Misiek" Kamiński i Giertych to były prawdziwe wpadki. Co innego kontakty w zaciszu kuluarów a co innego windowanie na świecznik. Inna sprawa, ze podobnych personalnych wpadek Tusk też mial kilka na koncie, że przypomnę tylko wyrzucenie Ćwiąkalskiego czy bezsensowne ministerskie nominacje Arłukowicza i Gowina (sic).

  Ale tak z perspektywy czasu (człowiek zawsze post factum mądrzejszy) największym błędem było nieposłuchanie mądrej rady Sikorskiego w 2007 roku. Już dzisiaj, po kilku godzinach od zaprzysiężenia nowego rządu, widać jak na dłoni, że PiS z "dożynaniem" problemów mieć raczej nie będzie. Przeciwnie, wręcz nie może się doczekać :)
 • 2015-11-13 17:36 | lusia24

  Re:Koniec misji Ewy Kopacz. To dobra decyzja

  Szanowny panie redaktorze, nie mogę się z panem zgodzić w ocenie przemówienia premier Kopacz w sejmie. Nie było ono ani trochę nerwowe i nieudane. Było w nim wszystko co trzeba, chociaż szkoda że o osiągnięciach rządów platformy nie było mówione w trakcie kampanii wyborczej. Natomiast nie rozumiem zachwytów nad przemówieniem Dudy. Poza miłosno-patriotycznym sosem były tam dwie rzeczy, które przemknęły niezauważone. Duda dziękując Komisji Wyborczej nie omieszkał powiedzieć, że wybory prezydenckie i parlamentarne były przeprowadzone właściwie w odróżnieniu od samorządowych, co do których są wątpliwości. Zastanawiająca jest też obietnica specjalnych dyżurów prezydenckich w sejmie podczas sesji, otwartych drzwi dla posłów. Po co? Posłowie mają pracować w swoich klubach i komisjach. Czyżby chodziło o łowienie posłów i osłabiania działania opozycji? Większość piszących tutaj źle ocenia pania Kopacz, obwinia ją za przegrana Platformy. Moim zdaniem, gdyby nie Kopacz Platforma przegrałaby dużo bardziej.
 • 2015-11-13 18:02 | jvelzkeyek

  Re:Koniec misji Ewy Kopacz. To dobra decyzja

  Ewa zdymisjonowana, Beata powołana.
  Następuje ekspresowa rządu zmiana
  Beata da radę krajem pokierować.
  Ewie na życie też nie będzie brakować.
  Raz na wozie raz pod wozem- mówi przysłowie.
  Niech zapamiętają je także posłowie.
  I księżniczki czasem spadają z ogiera.
  A to już znak, że nie kończy się kariera.
  Każdemu trudno podnieść się z upadku.
  Ma fach w ręku, nie doświadczy niedostatku..
 • 2015-11-13 19:24 | Slawomirski

  Re:Koniec misji Ewy Kopacz. To dobra decyzja

  Problemem jest znalezienie kompetentnego Polaka czy Polki na stanowisko premiera. Kobiety nie sa lepsze od mezczyzn a meczyzni od kobiet. Kaczynski postawil na mlodych Polakow. Czas aby PO tak samo postapila.

  Slawomirski
 • 2015-11-13 21:40 | Pablos

  Re:Koniec misji Ewy Kopacz. Czy to dobra decyzja to czas pokaże.

  Nigdy nie byłem zwolennikiem PO ( dla mnie to bardziej unowocześniona forma PIS-u) uważam jednak że pani Kopacz w ostatnim roku zrobiła więcej niż Donald Tusk w roku poprzedzającym jego odejście. Panie Kopacz przeprowadziła szereg reform których Tusk nie miał odwagi ruszyć. Jakby pan profesor tak przeanalizował działanie premiera Donalda Tuska ostatnich dwóch lat to poza pijarem ( dla mnie picowaniem ) w którym był świetny, zrobił niewiele a decyzje kadrowe które przeprowadzał były wprost fatalne. Trzymanie Kaminiskiego przez dwa lat na stanowisku w CBA i sprawy związane z Gowinem to dopiero przykłady nieudolności i nietrafnych decyzji. Uważam że wynik w tych warunkach ( powstanie Nowoczesnej i Ruchu Kukiza ) jakiej przyszło jest przewodzić PO jest dobry. Osobiście uważam że do tego "tragicznego" dla nas wyniku jaki uzyskał PIS przyczynił się także pana redakcyjny kolega pan Żakowski , który po telewizyjnej debacie "piał" przez cały wieczór i dzień następny w telewizji i radiu nad "geniuszem" pana Zandberga czyniąc mu bezpłatną reklamę w ostatnich godzinach kampanii wyborczej. Te brakujące 0.5 % dla ZL a PIS miałby kilkanaście mandatów mniej. Cały ten polityczny "cyrk" jaki PIS i prezydent Duda nam zafundują dopiero się rozkręca. Czy i jak się w nim odnajdziemy to życie pokaże.
 • 2015-11-13 21:53 | Leontyna

  Re:Koniec misji Ewy Kopacz. To dobra decyzja

  Tak, tak, tez bym widziała u steru PO pana Trzaskowskiego!!!!! Do boku! Byłby naprawde niezły!! Popieram #Witholda
 • 2015-11-14 11:08 | J.S.

  Re:Koniec misji Ewy Kopacz. To dobra decyzja

  Nikt by sobie nie poradził ze spadkiem po Tusku, który uciekł do Brukseli przewidując przegraną.
  Nie można w kilka miesięcy wyprzeć ze świadomości społeczeństwa lat Tuskowych zaniechań i draństw.
  Członków PO łączą stołki, a nie idea. I dlatego jest jak jest.
 • 2015-11-14 12:55 | ziołolipa

  Re:Koniec misji Ewy Kopacz. To dobra decyzja

  Choćby Tusk był na miejscu, też nic by nie poradził. PO przegrała na własne życzenie, nie wywiązując się z obietnic wyborczych, a afery i "wypasione kocury" ją dobiły.
  pozdrawiam
 • 2015-11-14 16:15 | mt7

  Re:Koniec misji Ewy Kopacz. To dobra decyzja

  Schetyna w żadnym wypadku! Nieszczęście!!!
  Widzę dwóch dobrych kandydatów panów Trzaskowskiego i Siemoniaka.
  No w strukturach też wymiana wyliniałych na młodych.
  Chyba że chcą polec na dnie stojąc nieugięcie przy swoim (stolku).
 • 2015-11-14 17:31 | axiom1

  Re:Koniec misji Ewy Kopacz. To dobra decyzja

  2015-11-13 21:53 | Leontyna
  Dyktator-dezerter Donek Tusk ktory nawet kioskiem Ruchu nie kierowal, swa osoba ustalal dozwolony poziom intelektu w Platformie. Lekarz pediatra mu nie zagrazala i dlatego ja promowal. Z koleii Trzaskowski widzial w lekarzu pediatrze swego wodza. Nawet w uczciwy sposob nie wybranego. I to go dyswalifikuje. Trzaskowski reprezenuje trzy poziomy wstecz od intelektu Tuska. Byl tchorzem, gdyby lekarz pediatra chciala kandydawac Trzaskowski by nie kandydawal.

  Budka jest lepszym kandydatem. Nie bal sie lekarza pediatry i zapowiedzial swa kandydature.

 • 2015-11-15 00:59 | Vera

  Mam złe zdanie o Tusku ale..

  Nikt w PL jeszcze politycznego prochu nie wymyślił, a na świecie praktykuje się to od dawna i jest to sprawdzona metoda: Następca musi odpowiednio wcześnie, około roku, zająć pozycję. To jest czas na to, by mógł się pokazać, skrytykować poprzednika i rozpocząć odnawianie zużytego mechanizmu. A jednocześnie tak mało czasu, że następca nie zdąży niczego popsuć. Stąd Tusk oddał władzę w najlepszym możliwym dla następczyni momencie. To ona nie potrafiła tego wykorzystać, myślała, że ciepła woda będzie dalej z kranu ciekła. Nic nowego nie rozpoczęła, nie pokazała nowych perspektyw ani nie odgraniczyła się od "błędów i wypaczeń" poprzednika.
  Uważam, że Tusk szukał raczej kogoś, kto mu ciepłe miejsce w fotelu zatrzyma do jego powrotu. Ale myśląc o kraju Kopacz powinna o tym zapomnieć i zacząć nową erę. tego nie zrobiła i to tylko i wyłącznie jej wina. A twierdzenia, że bez niej byłoby jeszcze gorzej to ja między bajki włożę. Za bardzo przypomina czasy PZPR, bez niej też by było tylko gorzej.
 • 2015-11-15 04:50 | labama

  Re:Koniec misji Ewy Kopacz. To dobra decyzja

  Premier E.Kopacz byla bardzo dobrym Premierem.Odwazna i z charyzma kobieta.Walczyla praktycznie sama w kampanii.Odnosze wrazenie,ze reszta z PO chciala oddac juz wladze i przyczynili sie do tego aby PiS objal wladze.Teraz dopiero zacznie sie cyrk.Juz zreszta to widac do czego daza.Biedny ten nasz kraj czeka przyszlosc.
 • 2015-11-15 10:12 | azur

  Re:Koniec misji Ewy Kopacz. To dobra decyzja

  Na chwilę obecną Schetyna będzie lepszy jako szef Platformy, ale w perspektywie zastąpią go młodsi (raptem o 10 lat) Siemoniak albo Trzaskowski, jeśli oczywiście będą chcieli się za to brać. Wbrew złowróżbnym krakaniom, PO ma dobrą perspektywę jako partia centrowa. PiS na razie triumfuje, ale jego liderzy, Kaczyński i Macierewicz, powoli dobiegają 70-tki i nie widać dobrych następców.
 • 2015-11-15 15:10 | Slawczan

  Re:Koniec misji Ewy Kopacz. To dobra decyzja

  Gdy ja ogladalem w debatach telewizyjnych mialem wrazenie, ze brakuje jej tylko papilotow i porozciaganego, przepoconoego szlafroka. To jej ,,tandetnosc" bylo widac szczegolnie w debacie nr 2. A za przeciwnika miala tylko urzadzenie mowiace typu Szydlo. Donald zachowal sie nak typowy arystokrata ,, Po mnie chocby potop" i obdarzyl nas swoja kapciowa.
  Ps pozwalam sobie na nieeleganckie skopanie lezacej ale ja po prostu jestem tej pani zwyczajnie wdzieczny za:
  1. Za to ze bohatersko jako Ministra Zdrowia zwalczala ustawe antynikotynowa
  2. Dzieki przygotowanej przez nia a wprowadzona przez Arlukowicza reformie refundacyjnej za leki dl zony miast 80 zl placilismy 540zl. Ale ona mowila,ze jest ok""
 • 2015-11-15 16:33 | azur

  Re:Koniec misji Ewy Kopacz. To dobra decyzja

  @Sławczan - ja płacę za leki raptem 40 zł miesięcznie (ze zniżkami). Kopanie kobiet faktycznie nie jest eleganckie, a Kopacz dzięki Bogu nie leży, tylko chodzi. Życzę Jej zdrowia i długich lat życia. Czy Donald Tusk jest typowym arystokratą? Bawił się jako dziecko na podwórku, w przeciwieństwie do braci Kaczyńskich, którym mama na to nie pozwalała.
 • 2015-11-15 16:57 | Vera

  Koniec Ewy Kopacz. To dobra decyzja

  "Walczyla praktycznie sama w kampanii.Odnosze wrazenie,ze reszta z PO chciala oddac już wladze".
  A mnie się wydawało, że zadaniem wodza nie jest zapieprzanie w pierwszym szeregu i samotnie aż padnie. Tylko organizowanie całości innych, zagrzewanie ich i napełnianie duchem walki. Podrywanie do walki tych, którzy są do tego zdolni i wymiana nieudolnych. Bo jeśli tego nie potrafi, a musi potrafić jeśli chce być wodzem, to jest zwykłym zerem i beztalenciem. I niech sobie pada samotnie w pierwszym szeregu. Kogo to obchodzi. To looser czyli niedołęga.
 • 2015-11-16 09:55 | czosnek

  Re:Koniec misji Ewy Kopacz. To dobra decyzja

  Śmiać się chce, z dnia na dzień coraz bardziej, zwłaszcza gdy zestawimy styl ekipy Kopacz z jej następcami.

  2 miejsce w wyborach, przy takiej konkurencji jak Nowoczesna, Razem, Kukiz, po takich kompromitacjach jak afera taśmowa, po takim syfie jaki zostawił Tusk, należy odebrać jako jej sukces. Mogło być dużo gorzej. Ja, przed wyborami widziałem oczami wyobraźni PO jako trzecią siłę polityczną w nowym sejmie, na przykład. Jej działania (choć naznaczone licznymi błędami - to fakt) doprowadziły do tego, że PO jest jedyną liczącą się partią opozycyjną, mającą choć cień szansy na to, aby prawicowi szaleńcy nie rządzili tym krajem przez najbliższe 8 lat lub dłużej. Możecie śmiać się z Ewki, ale jej wizerunek zapłakanej i zatroskanej mamuśki, to wizerunek dużo lepszy dla wyborcy umiarkowanej partii środka niż wizerunek wypasionych kotów pokroju Schetyny czy Neumanna. Może dobrych w partyjnych gierkach, ale w zdobywaniu umysłów wyborców kompletnie beznadziejnych.

  Krytykom Kopaczowej życzę dobrego samopoczucia. Przyda wam się przez następne lata, gdy będziecie znosić pseudopremier i pseudoprezydenta, sterowanych przez frustrata z tylnego siedzenia poza jakąkolwiek odpowiedzialnością konstytucyjną. Gdy będziecie patrzeć na głowę państwa gratulującą fantastom pseudonaukowym porównującym kadłuby samolotu do parówki. Gdy będziecie słuchać o "sukcesach" MON pod rządami wariata, który twierdził, że BORowcy uczestniczyli w strzelaninie o ciało dobijanego prezydenta w Smoleńsku. Lub gdy z przerażeniem zauważycie, że zachód wsadza nas do tego samego wora co Orbana. Może i będzie to zabawne, ale tylko do momentu, gdy za kilka miesięcy, cały zachód wróci do macania się z Putnem, gdzie Orban będzie pierwszy który uklęknie aby ucałować mu pośladek. A my, zostaniemy jak zwykle sami.