Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dlaczego Państwo Islamskie zaatakowało akurat w Paryżu

(15)
Po krwawych zamachach w stolicy Francji wciąż brak odpowiedzi na podstawowe pytania, jak choćby to, dlaczego terroryści zaatakowali właśnie teraz i dlaczego właśnie Paryż?
 • 2015-11-16 13:29 | azur

  Dlaczego w Paryżu

  To oczywiste, bo Paryż i Londyn to największe miasta Europy i daje to największy rozgłos zamachowi. Będzie to jednak islamistów i w ogóle Arabów drogo kosztować, bo duża część Syrii już leży w gruzach, a cena ropy wciąż spada.
 • 2015-11-16 14:42 | Mauro Rossi

  Dlaczego Państwo Islamskie zaatakowało akurat w Paryżu?

  To proste. Zaatakowqali w Paryżu, bo tu było najłatwiej. Nie zaatakowli w USA, bo tam jest najtrudniej. Rzeka też nie płynie pod górę, tylko z góry - tak łatwiej.
 • 2015-11-16 15:00 | snakeinweb

  Re:Dlaczego Państwo Islamskie zaatakowało akurat w Paryżu

  Myślę, że w tym akurat przypadku należy przyjąć za miarodajne okrzyki samych terrorystów, którzy według doniesień medialnych oskarżali Paryż za zaangażowanie militarne w Syrii oraz za "obrażanie Proroka".

  Faktem jest, że Francja jest jako jedyne zachodnie państwo europejskie bardzo zaangażowana militarnie w wojnie z IS, no i słynie z publicznie uznawanego wyjątkowo agresywnego języka nienawiści wobec wszelkich religii.

  Sam prezydent Francji przyznał, że Francja jest w stanie wojny z tak zwanym IS, co stawia w innym świetle ostatnie wydarzenia. Na wojnie, jak na wojnie. Francuzi rozwalają setkami Arabów w Syrii i Iraku, a Araby rozwalają setkami Francuzów w Paryżu. Wojna na tym właśnie polega.
 • 2015-11-16 20:41 | Patagon

  Re:Dlaczego Państwo Islamskie zaatakowało akurat w Paryżu

  http://www.nowakonfederacja.pl/zarzadzanie-barbarzynstwem/

  Powolujac sie na powyzszy artykul, innych jest bardzo malo, mysle ze byloby lepiej zostawic ich samym sobie, wlacznie z remodelowaniem granic i prawem szariat. Wydaje sie ze stare pokolonialne potegi za kazda cene chca ytrzymac podzial tej czesci Afryki jaki dokonaly w czasie wycofania sie. Zwazywszy na wiezy plemienne i przynaleznosc etniczo-religijna pokoj na tych terytoriach mogl byc utrzymany tylko sila. Stad likwidacja rezymow jest rowna likwidacji tych panstwowych tworow. Dlatego wprowadzanie porzadkow na miare europejska przynioslo fiasko tak jak danie demokracji krajom postkomunistycznym. Ludzi nie da sie zmienic, nie kieruja sie wartosciami w tym patriotyzmem, daja latwo sie skorumpowac, mysla na zasadzie przynaleznosci klanowej /w Polsce partyjnej/ i religijnej.
 • 2015-11-16 21:49 | Kropkozjad

  Re:Dlaczego Państwo Islamskie zaatakowało akurat w Paryżu

  Szanowna Redakcjo POLITYKI!
  Dlaczego kompromitujecie Wasz opiniotwórczy tygodnik używaniem semantycznego potworka: "umiarkowana opozycja antyasadowska". To wedle wzoru podobnych wygibasów propagandowych, używanych w PRL, z arsenału notatnika prelegenta. To wtedy pojawiły się takie dziwolągi jak "demokracja centralnie kierowana", „eksport wewnętrzny”, i jeszcze kilka innych, już zapomnianych potworków z cyklu kruczowłosych blondynów. Przywracacie ich pamięć używaniem tego dziwoląga, narzędzia zakłamywania prawdy.
  Zanim jeszcze Rosja rozpoczęła ataki lotnicze w Syrii, uzgodnione z legalnym rządem tego Kraju, to już nieprzychylne rusofobiczne dziennikarstwo informowało, że celem nalotów będzie owa "miarkowana opozycja", w istocie dobrze zorganizowani, popierani przez USA i przez USA dobrze uzbrojeni rebelianci, naturalni sojusznicy islamistów, zwalczających świecką władzę Asada. Ci "umiarkowani opozycjoniści" są współodpowiedzialni za tragedię Syryjczyków, którym zafundowali krwawą domowa wojnę, powodującą śmierć wielu ludzi i zniszczenie kraju. I choć cele tych rebeliantów i islamistów wojujących w Syrii są różne, to są oni realnymi sojusznikami. Dlatego oskarżenia Rosji o to, że nie walczą w Syrii z islamistami, jest o tyle nieprawdziwe, że lotnictwo rosyjskie atakowało nie tylko rebeliantów - przeciwników legalnego rządu, ale także islamistów. Użyte więc w redakcyjnym artykule stwierdzenia, że Rosja "przynajmniej oficjalnie - prowadzi operację przeciwko Państwu Islamskiemu" ma charakter zupełnie nieeleganckiej insynuacji.
 • 2015-11-16 21:50 | Jacek, NH

  Re:Dlaczego Państwo Islamskie zaatakowało akurat w Paryżu

  "Europa jest opanowana przez idiotów, którzy bardziej boją się islamofobii niż terroryzmu." Płacze Francja. Tak się kończy tolerancja.
 • 2015-11-17 01:11 | kruk

  Re:Dlaczego Państwo Islamskie zaatakowało akurat w Paryżu

  @ snakeinweb
  "Francja ... slynie z publicznie uznawanego wyjatkowo agresywnego jezyka nienawisci wobec wszelkich religii"
  To jest potwarz. Francja jest krajem swieckim, traktujacym religie jako sprawe prywatna obywateli. Tego nie moga strawic roznej masci religianci, jak widac nie tylko islamscy. Po sprawie slynnych dunskich karykatur Francuzi pisali " oui, on peut se moquer de Dieu" (tak, mozna sie smiac z Boga) ale nie byla to agresja na religie tylko obrona prawa czlowieka do samodzielnego myslenia. W wolnym swiecie wszystko - w tym wyobrazenia o Bogu - moze byc przedmiotem krytyki i niczyje "uczucia religijne" nie powinny komukolwiek kneblowac ust. Ludzie roszczacy sobie prawo do narzucania innym swojej wizji swiata nie moga sie pogodzic z taka otwartoscia. Paryz to Ville Lumiere dla wszystkich narodow , przedstawiciele przeroznych kultur i religii znajduja tam miejsce dla
  siebie. Niestety nie wszyscy potrafia byc wdzieczni. Vive la France!
 • 2015-11-17 01:33 | Herstoryk

  Drzewa zasłaniają las!

  Medialna i polityczna wersja wydarzeń na Bliskim Wschodzie i ich echa na Zachodzie jest niestety stekiem propagandowych bzdur mających niewiele wspólnego z rzeczywistością. Ot taka zachodnia wersja okrzyków samych terrorystów, którzy według doniesień medialnych oskarżali Paryż za zaangażowanie militarne w Syrii oraz za "obrażanie Proroka".
  A rzeczywistość, w wielkim uproszczeniu jest taka:
  1. Bliski Wschód jest najważniejszym strategicznie regionem globu, ze swymi zasobami nafty i gazu i z trzema z 6 kluczowych dla całego świata wąskich gardeł transportu (Kanał Suezki, Bab el-Mendeb, Ormuz). Dominacja nad tą częścią świata jest niezbędna do hegemonii nad całym globem. Przy braku miejscowego imperium mogącego region kontrolować (ostatnim była Turcja, która padła w 1918r.) jest on zatem gladiatorską areną mocarstw.
  2. Islamizm i dżihadyzm nie są ruchami zdziczałych fanatycznych morderców, ale racjonalną i konsekwentną REWOLUCJĄ przeciw obcej (obecnie USA i ich wasali) dominacji nad regionem (patrz 1.) i przeciw upadkowi politycznemu, kulturowemu i gospodarczemu, własnej cywilizacji. Rewolucja ta - jak wszystkie od 1789 r., używa terroru i skrajnej przemocy. Islam nie jest ani motywacją, ani przyczyną terroryzmu, jest tylko sztandarem rewolucyjnym, najlepiej pasującym do historii i układów lokalnych.
  3. Zachodni politycy i ich medialne tuby doskonale o powyższym wiedzą, ale uparcie i bardzo skutecznie zacierają to w publicznym dyskursie bajdami o "kulcie śmierci", "tchórzliwych mordercach cywili", "nienawiści do wolności i demokracji", itp. Odbiorcom tej propagandy drzewa ataków przesłaniają las geopolityki.
  4. Zachód ponosi w Nowym Jorku, Madrycie, Londynie i Paryżu koszty swojej dominacji, interwencji i ręcznego sterowania obcym regionem.
  5. Islamistyczny NIE ISLAMSKI terroryzm nie jest możliwy do zwalczenia, bo jest symptomem a nie samą chorobą. Ww. rewolucja rodzi się z IDEI, a idei nie da się pokonać bombami i bagnetami. Jeśli nawet ISIS zostanie pokonane, jakaś inna jego wersja pojawi się gdzie indziej. Podobnie jak ISIS zastąpił Al Kaidę. Dopóki Zachód nie wycofa się z interweniowania na Bliskim Wschodzie, terroryzm będzie trwał i narastał. Zachód nie może wycofać się z Bliskiego Wschodu - patrz 1.)
  6. Wojny na Bliskim Wschodzie i zrodzony z nich terroryzm będą kontynuowane ad infinitum, albo przynajmniej do momentu przetasowania światowych ukladow strategicznych.

  Polecam http://www.theguardian.com/commentisfree/2015/nov/15/terrorists-isis
 • 2015-11-17 02:12 | Bolanda Paletowa

  @ snakeinweb

  wspaniale ujete, celnie i do rzeczy, dodatkowo zaatakowali Francje gdzy ta najchetniej obchodzi sankcje dla Rosji.......a rozchodzi sie przeciez o Rosje ktora ma interesy w Syrii
 • 2015-11-17 07:57 | axiom1

  Re:Dlaczego Państwo Islamskie zaatakowało akurat w Paryżu

  Widac tu obled i hipkryzje.

  Tzw Panstwo Islamskie dzien wczesniej zatakowalo w Bejrucie zabijajac 302 osoby. W Polityce nie bylo nawet wzmianki, ja nie widzialem.

  Tzw Panstwo Islamskie atakuje codzinnine w Syrii, Libii, Iraku i w Egipcie na Synaju.

  I co ? Dla Polkityki tylko zycie francuzow ma jakas wartosc ?


 • 2015-11-17 13:54 | snakeinweb

  Re:Dlaczego Państwo Islamskie zaatakowało akurat w Paryżu

  ... Karykatura Żyda z 10 cm nosem krojącego piłą dziecko na macę nie jest wyrazem wolności słowa i krytyki nacji żydowskiej, lecz jest uznawane powszechnie jako język nienawiści.

  Możesz sobie religii nie lubić a nawet je nienawidzić, ale to twoja prywatna sprawa i to nie oznacza, że możesz robić wszystko co ci się spodoba przeciwko religii pod pretekstem "wolności do krytyki". Elementarne zasady współżycia społecznego, tolerancji i poszanowania godności innych również ciebie obowiązują.
 • 2015-11-17 23:37 | kruk

  Re:Dlaczego Państwo Islamskie zaatakowało akurat w Paryżu

  @ snakeinweb
  Przyjmuje powyzsze do siebie. Nie wiem co ma wspolnego krytyka religii z sianiem nienawisci do kogokolwiek. Kto mowi o wolnosci robienia "wszystkiego co sie podoba przeciw religii"? Sadzac po Twojej reakcji krytyka religii jest dla Ciebie rownoznaczna z atakiem na ludzi wierzacych i to wlasnie przed takim pojmowaniem sprawy bronia sie zwolennicy wolnosci slowa.. Theo van Gog zostal zamordowany, bo osmielil sie przedstawic ciezki los kobiet muzulmanskich, a wiec byl to atak na islam. Francuzi tym sie wybili, ze bedac narodem chrzescijanskim nie zamordowali Voltaire`a. I za to im chwala.
 • 2015-11-18 11:41 | jakowalski

  Re:Dlaczego Państwo Islamskie zaatakowało akurat w Paryżu

  Dlatego, że Paryż opanowany jest już praktycznie przez islamistów. To już nie jest miasto francuskie - tam Arab czuje się w wielu dzielnicach bardziej u siebie niż Europejczyk. :-(
 • 2015-11-19 12:41 | Tichy62

  Bo mogli ...

  Islamiści atakują tam gdzie mogą, to znaczy tam gdzie mogą stworzyć BAZĘ OPERACYJNĄ, Taką bazą są enklawy zamieszkane przez muzułmanów. Bez tego całe to gadanie o strategii nie ma sensu. Zamachowiec musi dokonać rozpoznania, musi spać, jeść, wynająć samochód, kupić broń, ukryć się itd... Musi funkcjonować w przyjaznym mu środowisku. Musi być u "siebie"

  Wniosek 1: im więcej muzułmanów w Europie, tym lepsza BAZA OPERACYJNA dla islamskiego terroru.
  Wniosek 2: jeszcze kilkadziesiąt lat i żadna BAZA OPERACYJNA nie będzie im potrzebna - Europa będzie ich.
 • 2015-11-19 15:14 | camel_

  Re:Dlaczego Państwo Islamskie zaatakowało akurat w Paryżu

  > (...) wciąż brak odpowiedzi na podstawowe pytania (...)

  Dlatego, że jesteśmy hipokrytami i stosujemy podwójne standardy. jednym z przykladow hipokryzji jest to, że zupełnie nie słuchamy tego, co mówi samo panstwo islamskie. A mówi dużo i jasno o swoich celach, metodach i przyczynach. Ale jesteśmy zaślepieni polit-poprawnością, więc zamykamy uszy i tworzymy swoje wlasne teorie, ktorych mnogość prowadzi to takich artykułów jak powyższy. Jednym ze śmieszniejszych przykladów tejże hipokryzji jest ten, że wrzeszczącym bez ustanku "allahu akbar" nie wierzymy w ich ...religijność. Kombinujemy na wszelkie możliwe (nie ma ich wiele) i niemożliwe sposoby, by udowodnić światu, że nic i nigdy nie ma związku z islamem, który jest miłością i pokojem. A fakty? One nas najmniej interesują.