Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ułaskawienie Kamińskiego to nieczysta gra pana prezydenta

(33)
Ułaskawienie byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego, jego zastępcy Macieja Wąsika i dwóch ich podwładnych nosi znamiona niebywałego skandalu. Prezydent Andrzej Duda pokazał, na co go stać.
 • 2015-11-17 23:47 | snakeinweb

  WNP

  Witamy Polskę we Wspólnocie Niepodległych Państw. W sumie przynależność do Zachodu zawsze była tylko pozorna. Ponieważ PiS nie dba o pozory, wychodzi to drastycznie na jaw. Prawo zawsze w Polsce działało tylko teoretycznie, wybory były demokratyczne tylko teoretycznie, obywatele mają prawa obywatelskie (i wyborcze) tylko teoretycznie, Konstytucja obowiązuje tylko teoretycznie, media i wymiar sprawiedliwości działają tylko teoretycznie, państwo polskie jest wspólnym dobrem polskich obywatel tylko teoretycznie. Praktycznie to jest kontynuowana dyktatura sitw partyjnych i samozwańczych jak w PRL-u, tylko że z kosmetycznymi zmianami. Państwo jest ich prywatną własnością.

  Przyjmowanie Europy Wschodniej do EU było nieporozumieniem a pieniądze przetransferowane na Wschód to były pieniądze wywalone w błoto.
 • 2015-11-18 00:11 | Jacek, NH

  Re:Ułaskawienie Kamińskiego to nieczysta gra pana prezydenta

  "Jak stanowi art. 139 „Prezydent Rzeczypospolitej stosuje prawo łaski” i to jest tzw. prerogatywa prezydenta, czyli uprawnienie przysługujące tylko prezydentowi i nikomu innemu. Konstytucja nie wyłącza innych przypadków niż wyrok prawomocny, chyba, że są to osoby skazane przez Trybunał Stanu."
 • 2015-11-18 00:13 | kruk

  Re:Ułaskawienie Kamińskiego to nieczysta gra pana prezydenta

  Dziekuje panu Pytlakowskiemu za ten komentarz.
 • 2015-11-18 02:50 | Slawomirski

  Re:Ułaskawienie Kamińskiego to nieczysta gra pana prezydenta

  Ma pan prawo do swojej opinii. Moja jest diametralnie inna.

  Slawomirski
 • 2015-11-18 02:54 | Leontyna

  Re:Ułaskawienie Kamińskiego to nieczysta gra pana prezydenta

  Co tu mówić? Powiedział Pan Redaktor dość dokładnie. Ale może jak podpisane lewą ręką, to nieważne?
  Różnimy sie czyms od republik bananowych?
 • 2015-11-18 04:54 | lonefather

  Re:Ułaskawienie Kamińskiego to nieczysta gra pana prezydenta

  Oj tam. Wielkie mi mecyje. Ulaskawil, bo Kaminski byl i jest, winny jak cholera! Gdyby byl niewinny, nie musialby ulaskawiac. A cala reszta to "betka", bo nie ma takiej rury, ktorej nie mozna odetkac.

  A my nie takie "cuda" bedziemy ogladac, bo mamy przeciez "cudowne" rzady Jaroslawa Kaczynskiego, wladcy marionetek.
 • 2015-11-18 04:58 | axiom1

  Re:Ułaskawienie Kamińskiego to nieczysta gra pana prezydenta

  Za metody operacji sluzb specjalnyh odpowiedzialni sa wszyscy politycy, Sejm i media.

  Sztuczne stwarzanie sytuacji kryminalnych, zastawianie pulapek na obywateli i dla celow walki politycznej jest szczytem prymitywnego barbaryzmu. To za co Kaminski zostal skazany Tusk robll przez nastepne 8 lat.

  Przykladm jes jak najbardziej haniebna alcja przeciwko Brono Kwiecien, gdzie wszstko cp mu zarzucano zostalo wymyslone i stworzene przez sluzby. Jezeli wiec Kaminski mialby odsiedziec wyrok to Tusk powinien dostac wyrok 4 razy dluzszy.

  Fakt ze media nie krytykuja tak dzialajacych sluzb swiadczy o ich pospolitej demoralizacji.

  Zadaniem sluzb winno byc wyrkywanie naturalnych przestespw an nie ich tworzenie na polityczne zamowienia. Po to by 'wykrywac' przez siebie stworzone przestestwa i aresztowac niewygodnych ludzi.
 • 2015-11-18 05:57 | mrmarmark

  Re:Ułaskawienie Kamińskiego to nieczysta gra pana prezydenta

  absolutnie bezwzględna i konsekwentna ekipa... tusk na początku objęcia władzy powinien z tym towarzystwem postąpić z równą stanowczością - jego miękkość i zaniedbania w zakresie "dorżnięcia watahy" zaskutkowały obecną sytuacją polityczną niestety. stare chamskie powiedzenie: kto ma miękke serce ma twardą d..ę. mimo wszystko szkoda państwa :(
 • 2015-11-18 07:56 | Archer100

  Re:Ułaskawienie Kamińskiego to nieczysta gra pana prezydenta

  Szanowny panie,
  Kultura polityczna naszego kraju, przez ostatnie cwierc wieku, ksztaltowana byla przez uleglych pookraglostolowej targowicy sedziow, ktorzy konsekwentnie pdmawiali wydania prawdziwych skazujacych wyrokow na bandytow i mordercow z poprzedniej epoki. Moze bylby pan laskaw napisac jak to sie dzialo, ze za zdrade stanu, udzial w antypolskim spisku o charakterze zbrojnym oraz dlugoletnie tlumnienie demokracji taki kiszczak dostaje dwa i pol roku w zawiasach? Jak pospolity, mlodociany wlamywacz. Dlaczego procesu milicjantow strzelajacych w kopalni Wujek nie mozna zakonczyc do dzis? Dlaczego kanalie pokroju jaruzelskiego wykrecaja sie od procesow przy pomocy pseudozwolnien lekarskich a potem umieraja z honorami a nad ich grobem urzedujacy prezydent jeszcze wyglasza slowa pochwaly?
  Wiec niech pan laskawie zweryfikuje swoja skale sedziowskiego i prezydenckiego lotrostwa i arcylotrostwa bo ulaskawienie Kaminskiego to doprawdy nic w porownaniu z tym co wyrabial Kwasniewski maczajac palce w sprawie Mazura.
 • 2015-11-18 10:10 | ab.koska

  Re:Ułaskawienie Kamińskiego to nieczysta gra pana prezydenta

  To jest jeszcze o tyle ciekawe, że w PiS-owskim projekcie Konstytucji jest jasno zapisane:

  Art. 71
  1. Prezydent Rzeczypospolitej:
  13) stosuje, w trybie określonym w ustawie, prawo łaski wobec osób skazanych prawomocnym wyrokiem sądu,
 • 2015-11-18 10:19 | Harnas

  Re:Ułaskawienie Kamińskiego to nieczysta gra pana prezydenta i itp ...

  @Archer100

  w nawiązaniu do Pańskiej opinii informuję,że należy wywalić z Wawelu Piłsudzkiego za 379 ofiar !!! przewrotu majowego, za zamykanie posłów opozycji w Berezie Kartuskiej, w tym przywódcy powstań śląskich Korfantego,oraz należy rozliczyć sanację za prowadzenie polityki, de facto, faszystowskiej przed wrześniem 1939 roku. Jeżeli mierzyć winy ilością ofiar, to faktycznie i Jaruzelskiemu i Kiszczakowi daleko do Piłusudzkiego.( sic!)
 • 2015-11-18 10:37 | takei-butei

  Re:Ułaskawienie Kamińskiego to nieczysta gra pana prezydenta

  Cieszy mnie ten artykuł, bo przypominam sobie, że "Polityka" identycznie pisała, gdy Prezydent Kwaśniewski ułaskawił Sobotkę...
 • 2015-11-18 11:16 | jakowalski

  Re:Ułaskawienie Kamińskiego to nieczysta gra pana prezydenta

  To się oczywiście może nie spodobać wielu pięknoduchom, ale w praktyce, to prezydent, premier, policja, wojsko oraz oczywiście służby specjalne (wywiad, kontrwywiad, tajna policja polityczna etc.) są we wszystkich państwach ponad prawem.
 • 2015-11-18 12:23 | kasjodor

  Re:Ułaskawienie Kamińskiego to nieczysta gra pana prezydenta

  Właściwie co w tym dziwnego? Nie spodziewałem się ani przez chwilę, że pan Duda chociaż spróbuje być prezydentem państwa, a nie delegatem prezesa na to stanowisko. Niestety, solidnie pracowano na to przez lata - politycy robiący w konia coraz to nowe grupy wyborców, dziennikarze ścigający się na sensacyjki zamiast patrzenia politykom w zawartość głów, wychowanie obywatelskie w szkołach oddane partyjnemu IPN-owi i katechetom często z przerażającą sieczką w mózgach, itd. Możliwe, że właśnie żegnamy marzenia o państwie świeckim, otwartym, coraz nowocześniejszym, i witamy Rzeczpospolitą jednego wodza, tysięcy proboszczów, ideologów tropiących niewłaściwe myśli i strażników pilnujących moralności wszystkiego co się rusza, od zygot począwszy. Piszę to słuchając expose p. Szydło, której pokazano dopiero co, jak bliską gleby pozycję ma premier wobec biura politycznego partii. 30 lat temu demokracja też była tylko w deklaracjach i jako niewiele znacząca fasada, co zresztą nawet niezbyt skrywano. No i nowe wraca, czyż nie? Jako farsa, Hegel miał rację.
 • 2015-11-18 13:13 | snakeinweb

  Re:Ułaskawienie Kamińskiego to nieczysta gra pana prezydenta

  Ja na miejscu redaktora i redakcji Polityki przestał się zajmować odkrywaniem ameryki, że mafie polityczne zachowują się jak mafie tylko raczej zajął się zagadnieniem dlaczego niewielkie mafijne grupki partyjno-medialne mają w Polsce monopol na władzę, zawłaszczyły sobie całe państwo, a polski obywatel podobnie jak w PRL-u nie ma żadnej legalnej możliwości wywalić te mafie od władzy w wolnych, powszechnych, równych wyborach z biernym i czynnym prawem wyborczym należnym każdemu obywatelowi.

  Każdy temat, który nie zajmuje się pozoranctwem i fasadowością polskiej demokracji jest w zasadzie tematem zastępczym i mataczeniem istoty sprawy. Ten cały sejm i rząd jest w zasadzie nielegalny, bo został "wybrany" ze złamaniem prawa w randze praw zasadniczych (indywidualne bierne prawo wyborcze oraz powszechność i równość wyborów jest zapisana w Konstytucji RP, a o przewodniej roli mafii politycznych w państwie i ich monopolu na władzę nie ma w Konstytucji ani słowa)
 • 2015-11-18 13:38 | Jacek, NH

  Re:Ułaskawienie Kamińskiego to nieczysta gra pana prezydenta

  Wałęsa ułaskawił Słowika. Kwaśniewski - kasjera lewicy i mordercę Vogla. Komorowski - 5 zabójców. Duda - Kamińskiego.
 • 2015-11-18 13:57 | azur

  Re:Ułaskawienie Kamińskiego to nieczysta gra pana prezydenta

  Czego żeście, naiwniacy, obiecywali sobie po nowym prezydencie, uczciwości? Nie ten adres, kochani.
 • 2015-11-18 16:07 | Widoknamorze

  Re:Ułaskawienie Kamińskiego to nieczysta gra pana prezydenta

  "podważanie istoty ustroju sądowego obowiązującego w Polsce" To chyba normalne: PIS szedł do władzy obiecując rewolucyjna zmianę, więc jest oczywiste że coś takiego jak podważanie istoty ustroju sadowego było zaprogramowane. Dotyczy to tak sadow powszechnych jak i Trybunału Konstytucyjnego. Nie było jeszcze rewolucji, która by szanowala zastany porządek rzeczy.
 • 2015-11-18 17:48 | sprint

  Re:Ułaskawienie Kamińskiego to nieczysta gra pana prezydenta

  Obecny Pan Prezydent Duda , chociaz chetnie zawsze o sobie tak sie wyraza,nie zmienil sie nic od czasu, gdy byl pracownikiem w kancelarii wychwalanego Lecha Kaczynskiego, Czyli pozostal maluczkim urzednikiem, robiacym przekrety. Wtedy zalatwil nielegalnie ulaskawienie kolegi ziecia prezydenta LK, nota bene za przestepstwo kryminalne, obecnie rowniez w sposob nielegalny zalatwia ulaskawienie swoim trzem partyjnym kolegom. Na nic szumne tytulowanie sie Panem Prezydentem, jesli jest sie nadal umysl maluczkiego urzednika z partii Jaroslawa Kaczynskiego. A moze w ten sposob realizuje swoje obietnice z czasow kampanii prezydenckiej i tak dziala wlasnie DUDAPOMOC? Bo o tej obietnicy z tamtych czasow cos ucichlo. Tak samo, jak ucichla obietnica pomocy frankowiczom. Maly urzedniczyna zawsze pozostanie takim, pomimo tytulow i waznych funkcji.
 • 2015-11-18 18:21 | mg0810

  Re:Ułaskawienie Kamińskiego to nieczysta gra pana prezydenta

  Czy prezydent, korzystając z konstytucyjnych prerogatyw może ułaskawić piłkarza zawieszonego na 3 mecze za czerwoną kartkę w sytuacji gdy ten nie był skazany przez Trybunał Konstytucyjny?
  Czy może ułaskawić ucznia, który został zawieszony w prawach ucznia?
 • 2015-11-18 18:51 | AOlsztynski

  Prawo ważne, ale...

  Prawo ważne i nie należy go lekceważyć. Choć jak kiedyś powiedział filozof (nie z Polityki :) „Prawo nie dla sprawiedliwego jest ustanawiane”.
  Jak nas nauczyło doświadczenie ćwierć wieku demokracji liberalnej (a szczególnie ostatnie lata), ktoś w świetle prawa oskarżony nie musi być winnym, a ten kto popełnił czyny niegodziwe niekoniecznie ma przedstawione zarzuty.
 • 2015-11-18 19:42 | sławek.m

  Re:Ułaskawienie Kamińskiego to nieczysta gra pana prezydenta

  Ciekawie opisał to Ryszard Kalisz - Do prawomocnego orzeczenia sądu każdy jest uznawany za niewinnego (zasada domniemania niewinności). Kamiński skazany nieprawomocnie był formalnie niewinny, więc od czego go ułaskawił prezydent? Od niewinności?
 • 2015-11-18 21:17 | ab.koska

  Re:Ułaskawienie Kamińskiego to nieczysta gra pana prezydenta

  "Postanowiłem uwolnić wymiar sprawiedliwości od tej sprawy - powiedział prezydent Andrzej Duda, argumentując swoją decyzję o ułaskawieniu byłego szefa CBA" - cytat ze strony prezydent.pl.

  Poza samą decyzją o ułaskawieniu powstaje problem ingerencji władzy wykonawczej w działanie władzy sądowniczej. Prezydent przerywa funkcjonowanie procedury sądowej i nie dopuszcza do rozstrzygnięcia procesu karnego.

  Chyba nawet nie przypuszczał, że teraz studenci będą rozważać "casus Dudy".
 • 2015-11-19 04:01 | ewa leonarda

  Re:Ułaskawienie Kamińskiego to nieczysta gra pana prezydenta

  ja także bardzo dziękuję! postępowanie prezydenta to dziecinada.
 • 2015-11-19 08:24 | janekwisniewski

  Re:Ułaskawienie Kamińskiego to nieczysta gra pana prezydenta

  Kaminski jest winny , nawet bez uprawomocnienia sie wyroku. Zalatwil mu to Duda ulaskawiajac go. NIe logiczne sa tlumaczenia ze gdyby tego nie zrobil (Duda) to jakikolwiek wyrok bylby polityczny , bo po pierwsze musimy wierzyc ze wladza sadownicza jest niezawisla, po drugie sprtawiedliwosc jest oddzielna rowniez od polityki. Wiec stalo sie cos bardzo zlego , cos o wiele gorszego niz Kwasniewski zrobil. obywatel zobaczyl ze nie ma sprawiedliwosci oraz ze wladza sadownicza a tym samym prawo jest bezsilne wzgledem polityki. jezeli tak , to nie wiem co moze byc widziane jako bardzej polityczne , a tym samym Duda strzelil sobie w noge.
 • 2015-11-19 13:32 | szpic ostrowłosy

  Re:Ułaskawienie Kamińskiego to nieczysta gra pana prezydenta

  Aktem ułaskawienia Pan Prezydent kierowany przez Prezesa Wszystkich Prezesów dokonał otwarcia Dnia Świra. Wszystkim którzy glosowali na PIS życzę zdrowia psychicznego. No to będzie się działo. Katowicka prokuratura w natarciu, pewnie od ogłoszenia wyniku wyborów już stali w pit-stopie. Tylko czekać na następną Blidę!
 • 2015-11-19 15:04 | azur

  Re:Ułaskawienie Kamińskiego to nieczysta gra pana prezydenta

  Nieczyste zagrywki Andrzej Duda uprawiał już za Lecha Kaczyńskiego, podsuwając mu do podpisania m.in. wniosek o ułaskawienie kolegi Dobienieckiego, obecnie przebywającego w areszcie śledczym. Jakiego sobie Polacy wybrali prezydenta, takiego mają.
 • 2015-11-19 19:18 | slawek52

  Re:Ułaskawienie Kamińskiego to nieczysta gra pana prezydenta

  Prezydent łamie prawo i sam stawia się w roli podejrzanego o przestepstwo. Przestępstwo polega na tym, że łamie konstytucję a z mocy tejże ma stać na jej straży.
 • 2015-11-19 19:58 | Henryk10

  Re:Ułaskawienie Kamińskiego to nieczysta gra pana prezydenta

  Jeżeli Pan Kamiński startował w wyborach jako niewinny, gdyż wyrok był nieprawomocny to nie rozumiem aktu łaski Pana Prezydenta.
 • 2015-11-20 00:10 | Patagon

  Re:Ułaskawienie Kamińskiego to nieczysta gra pana prezydenta

  o raporcie otwarcia, czyli audyt kancelarii komorowskiego nie jest polu zainteresowan tej redakcji i tego autora.

  http://niezalezna.pl/73095-raport-otwarcia-jest-druzgocacy-ale-wedlug-michalowskiego-nic-sie-nie-stalo
 • 2015-11-20 08:06 | Płynna rzeczywistość

  Re:Ułaskawienie Kamińskiego to nieczysta gra pana prezydenta

  Ale jaja, to nie ułaskawienie a umorzenie!

  A kiedy prezydent zacznie też skazywać i to od razu prawomocnie, bo kto się odwoła od woli prezydenta?
 • 2015-11-20 11:36 | janadam48

  Re:Ułaskawienie Kamińskiego to nieczysta gra pana prezydenta

  Pan Prezydent wszystkich Polaków którzy na niego głosowali, tego umorzenia-ułaskawienia dokonał na polecenie PREZESA WSZYSTKICH PREZESÓW. Wszystkie podejrzenia w stosunku do Pana Prezydenta są co najmniej przesadzone. Przecież gołym okiem widać, że teatrzyk kukiełkowy rozpoczął swój sezon.
 • 2015-11-20 13:39 | ecres

  Re:Ułaskawienie Kamińskiego to nieczysta gra pana prezydenta

  Pan prezydent obiecał multum spraw i to że projekty Ustaw przedstawi Sejmowi.Dlatego ważniejsze jest to aby sprawdzać obietnice.Jeżeli nie dziennikarze to kto?