Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

O Polsce decyduje teraz jeden pan z Nowogrodzkiej. I nie są to żarty

(31)
Słyszeliśmy w ostatnich latach, że straszenie PiS stało się niemodne, było nudne. No to teraz jest wesoło.
 • 2015-11-20 14:20 | abchaz

  sam chciałeś Grzegorzu D

  Budując potiomkinowskie carstwo wszechogarniającego dobrobytu na zielonej wyspie.
  Wytłumaczenie krachu tego carstwa demoniczną osobowością rezydującą na Nowogrodzkiej ma niewielką wartośc poznawczą.
  Woland z ulicy N to jest Woland fałszywy.Właściwie podróbka.
  Mój wnuk,jako berbec ,wołał "podubka" !
  Własnie podubka !
  Intelekt obudzic !
 • 2015-11-20 14:26 | lecher

  Re:O Polsce decyduje teraz jeden pan z Nowogrodzkiej. I nie są to żarty

  " Dzisiejsze osaczanie i dezawuowanie PSL przez PiS ma właśnie na celu ostateczne wypchnięcie partii chłopskiej ze wsi i z władz lokalnych, ewentualnie jej całkowite ubezwłasnowolnienie aż do samego końca " i bardzo dobrze, skończą jak Bury.
 • 2015-11-20 14:27 | ecres

  Re:O Polsce decyduje teraz jeden pan z Nowogrodzkiej. I nie są to żarty

  Budzę się i myślę ,że to ponury sen.Jeden telewizor i kilkadziesiąt tabletów ,będzie uzdrawiać kraj nad Wisłą.O Norynbrdze za wcześnie piszecie.Telewizor i tablety zainfekowane ludzką psychopatią.prą do przodu.Jak to opiszą historycy jestem ciekawy.Oni będą bezpieczni Polacy dziś - nie.
 • 2015-11-20 14:27 | lonefather

  Oj tam, oj tam, wielkie mi halo...

  Ze tak bedzie, bylo wiadomo od 2007 roku, gdy sie spojzalo w twarz Jaroslawa Kaczynskiego, gdy wychodzil ze stidia TV zbity na "kwasne jablko" przez Tuska.

  Mogl Tusk "dorznac watache", a zglupial, czy sie polenil i nie dorznal. Watacha sie pozbierala, wyglodniala i teraz rzadna krwi rusza na lowy. Tyly juz zabezpieczone, wiec czujac sie bezpieczna, bedzie sie panoszyc.

  Mial Tusk druga szanse sie ocknac z lenistwa i przypomniec sobie z kim mamy do czynienia, ale wolal zadbac o siebie samego, a Polske zostawil Kaczynskiemu.

  Wcale "smeisznie nie bedzie. Bedzie strasznie i zle rzeczy beda sie dzialy w wielkim tepie.

  Ale jest tez nadzieja. NAdzieja jest w samym Jaroslawie Kaczynskim, a precyzyjnie mowiac tonadzieja jest w podejzliwosci Jaroslawa Kaczynskiego. Ta wlasnie podejzliwosc bedzie mu kazala kontrolowac wszystko i wszystkich. I w tym sie zaplacze i pogubi.

  jest tez nadzieja w tym, ze jeszcze w tej chwili wierne marionetki Kaczynskiego nei podskakuja, ale zaczna, i zaczna tez raczej wczesniej niz pozniej, walczyc pomiedzy soba o wladze i wplywy.

  Te dwie nadzieje, wcale nie plonne, sa gwarancja, ze sie ta w tej chwili zwarta PiSowska maszyneria, przewroci i rozsypie. Zwlaszcza, gdy jako pierwszy wylamie sie i odejdzie Morawiecki, zeby nie narazac swojej zawodowej opinii.

  Bedzie groznie, strasznie i ponuro, ale w samej konstrukcji Kaczynskiego i PiSu jego jest zakodowany wirus kleski i rozpadu. Poczekamy i zobaczymy jak polityczny trup Kaczynskiego odplywa do historii.
 • 2015-11-20 14:29 | Pucybut

  A rządy Kulczyka?

  Podejmowanie decyzji z gabinetu Kulczyka gdzie biegało połowę rządu PO na konsultacje to było dobrze?
  Ja się Pisu nie boje bo na sumieniu nic nie mam.
  ABW za poprzednich rządów to zajmowało się podsłuchiwaniem polityków a nie tym do czego została powołana czyli 'Bezpieczeństwem Wewnętrznym'. Teraz może się weźmie do roboty jak kilku dyrektorów z wysokich stołków zrezygnuje z powodów 'zdrowotnych' jak wojskowy prokurator generalny. Jak to jest że CBA teraz nagle zamknęło Burego a wcześniejszej jakoś nie mogło? Nowogrodzka rozkaz wydała? Nie bądźcie śmieszni!
  Jak się szanowny redaktor boi bo ma coś na sumieniu to dobrze! Prawo od tego jest żeby przestępcy się bali a nie uczciwi obywatele...
 • 2015-11-20 14:52 | snakeinweb

  Re:O Polsce decyduje teraz jeden pan z Nowogrodzkiej. I nie są to żarty

  PiS nie zepsuł państwa w 6 dni. W 6 dni pokazał ze swoim specyficznym wdziękiem czym polskie państwo w istocie było i jest. A jest prywatnym folwarkiem partyjnej hołoty od lat działającej jak mafie w strukturach przypominających mafie a nie klasyczne partie polityczne. Partyjek, które od 25 lat nie są nawet wybierane w wolnych, powszechnych i równych wyborach wbrew zasadom demokracji a nawet obowiązującej polskiej konstytucji.

  Mafijny system polityczny to produkt równie zdegenerowanych mediów, które nigdy ni zapytały ile te partyjki mają w swoich szeregach żywych i płacących składki obywateli, kogo one w ogóle reprezentują, skąd się biorą, na co dostają i wydają makabryczne pieniądze (w Niemczech porównywalne pieniądze dostają na utrzymanie ponad półmilionowe partie). Media nie odkryły, że tak mafijne partyjki zostałyby w Niemczech natychmiast zdelegalizowane, że progi wyborcze w Niemczech obowiązują tylko ogólnokrajowe partie a nie indywidualnych obywateli, że w sporej Holandii lub w wielkiej Hiszpanii nie ma w ogóle progów wyborczych, by nie wytworzyć mafijnych układów w systemie politycznym całego kraju. Media nie zauważyły, dlaczego Niemcy w tym roku zmniejszyli progi wyborcze dla ogólnokrajowych partii.

  Przez 25 lat bronicie jak niepodległości mafijnego systemu, pompujecie te mafie zdegenerowanych kolesi, a teraz krzyczycie, że mafia się dorwała do władzy i się zachowuje jak mafia, bo w tej mafii nie ma akurat waszych kolesi.

  A mafia pisowska robi dokładnie to co robiły poprzednie mafie ze swoim prywatnym państwem stawiając się ponad prawem. Tyle że ta pisowska akurat się bardzo spieszy i nie ma zwyczaju dbać o pozory, tym bardziej że nie musi się z nikim dzielić.

  Jak Polacy chcą to zmienić, to niech żądają zniesienia dyktatury partyjnej hołoty oraz przeprowadzenia w Polsce pierwszych demokratycznych, czyli wolnych, powszechnych i równych wyborów do Sejmu z prawem każdego obywatela do kandydowania, zgłaszania kandydatów i wybierania dowolnych, również bezpartyjnych i zrzeszonych lokalnie reprezentantów. I w trzy lata będzie po PiS-ie i innych podobnych mafiach. Powstaną oddolnie normalne, obywatelskie partie i to obywatele będą sprawiały nad nimi oddolną kontrolę I to jest jedyna gwarancja demokracji, gdy obywatele są właścicielami zarówno partii politycznych jak państwa będącego wspólnym dobrem.
 • 2015-11-20 14:57 | Jacek, NH

  Re:O Polsce decyduje teraz jeden pan z Nowogrodzkiej. I nie są to żarty

  "Koniec szczujni. Rozpacz bijąca z komentarzy publicystów sympatyzujących z byłą władzą jest nad wyraz widoczna. Załamują ręce, że nadszedł czas rozliczeń, że media staną się narodowe... miesięcy stanie się niszą. Krzyki, że Jarosław Kaczyński chce zawłaszczyć media publiczne, są bezsilnym wrzaskiem. Polacy chcą, aby media zostały odzyskane, ale nie dla konkretnej partii, lecz dla narodu. Media na nowo staną się publiczne, służąc całemu społeczeństwu, a nie wybranej garstce pluszaków kolejnych polityków. A ci, którzy się z tym nie zgadzają, zawsze mogą założyć sobie własną, prywatną telewizję."
 • 2015-11-20 15:15 | woytek

  Re:O Polsce decyduje teraz jeden pan z Nowogrodzkiej. I nie są to żarty

  Przychodzi Jacek Kurski do prezesa po 500 złotych na dziecko , bo nie ma za co płacić alimentów , a prezes robi go ministrem kultury. To jest polityk z pańskim gestem . Po zwycięstwie wyborczym prawego skrzydła kombatanckiej organizacji zwanej POPIS odżyje wreszcie polski kabaret polityczny.
 • 2015-11-20 15:50 | jacek2

  Re:O Polsce decyduje teraz jeden pan z Nowogrodzkiej. I nie są to żarty

  Panie Wladyka !! Stefan Bratkowski od LAT przestrzegal CZYM moze sie skonczyc oddanie calej wladzy w rece PIS tzn J.Kaczynskiego ....Niestety polskie media to nie intersowalo..Jeszcze nie dawno media zachwycaly sie profesjonalnymi kampaniami wyborczymi PIS opartymi na KLAMSTWACH ...I zmianie PIS .... Jak to szlo : Nie ma co straszyc PISem
 • 2015-11-20 16:07 | azur

  Re:O Polsce decyduje teraz jeden pan z Nowogrodzkiej. I nie są to żarty

  Duża część wyborców, głosując na PiS, oddała władzę w Polsce Kaczyńskiemu. Tak więc los średniej wielkości europejskiego kraju zależy od widzimisię jedynowładcy, 66-letniego starego kawalera, owładniętego misją dziejową i chęcią zemsty nad przeciwnikami politycznymi. Zarówno premier Szydło, jak i prezydent Duda to jedynie marionetki w rękach Kaczyńskiego, a opozycja się nie liczy, bo zostanie przegłosowana. Takiego obrotu sprawy mało kto się spodziewał. Polakom zostało tylko bić się w piersi i wznosić modły do Stwórcy o ratunek, może zlituje się i wysłucha.
 • 2015-11-20 17:00 | anastazja

  Re:O Polsce decyduje teraz jeden pan z Nowogrodzkiej. I nie są to żarty

  Straszenie PiSem już nie zadziałało, to macie.
 • 2015-11-20 17:21 | Jacek, NH

  Re:O Polsce decyduje teraz jeden pan z Nowogrodzkiej. I nie są to żarty

  "A co mnie cieszy i radości nie jest w stanie popsuć? Szanowni Rodacy to dwaj wspaniali: Antoni Macierewicz i Mariusz Kamiński. Ci ludzie są dla mnie 1000% gwarancją, że nie wezmą grosza w łapę i nie dadzą się ugiąć żadnej agenturze. Proszę pamiętać, że dopóki peerelowski resort i jego tajni przedstawiciele będą podnosić lament o nadchodzącej faszyzacji, to znaczy, że idziemy najlepszą z możliwych dróg. Rząd jest odzwierciedleniem składu politycznego KOALICJI: PiS, Solidarna Polska, Polska Razem, frakcji w ramach samego PiS, w tym silnej grupy związanej z Prezydentem Dudą, no i wreszcie odzwierciedla preferencje wyborców."
 • 2015-11-20 17:48 | gdanskkochatylkosiebie

  Re:O Polsce decyduje teraz jeden pan z Nowogrodzkiej. I twnie są to żarty

  Niech Pan za to podziękuje poprzednim ekipom, ktore raz że nie rozliczyły PiSu z lat 2005-07, dwa, że uchwaliły takie prawa, ktore pozwala w istocie bezkarnie łamać i naginać konstytucję. No bo co można zrobić Dudzie? Do sądu go podać? Do trybunału w Strasburgu? Do Trybunału Stanu? Wystarczyło ustęp o ułaskawieniu uzupełnić o słowa " po prawomocnym wyroku sądu" lub "na każdym etapie procesu" i wtedy byłoby jasne, co prezydent może a czego nie. Trzeba było dopisac ustep, że stwierdzenie przez Trybunał Konstytucyjny łamania konstytucji przez sejm lub prezydenta skutkować bedzie natychmiastowym zawieszeniem w czynnosciach służbowych i postawieniem przed Trybunałem Stanu, nawet bez zgody sejmu...Nie wiem, prawnikiem nie jestem, ale dziś mamy stan taki, że prezydent i jego kumple są bezkarni, bo z 1 str. prezydent broni posła przed skazaniem, a z 2 sejm prezydenta przed Trybunałem.
 • 2015-11-20 18:38 | Mauro Rossi

  I nie są to żarty?

  "zmieniony Trybunał Konstytucyjny, którego podporządkowanie woli Jarosława Kaczyńskiego stało się gwarantowane".

  Pan zupełnie nie wie o czym pisze. Nawet gdyby PiS wybrało teraz 5 "swoich" kandydatów do TK to od 8 grudnia br. na 15 członków trybunału będzie miało ich 5, a PO 6, w tym przewodniczącego.
 • 2015-11-20 19:46 | Gama

  Re:O Polsce decyduje teraz jeden pan z Nowogrodzkiej. I nie są to żarty

  Wygląda to indywiduum w okularach jak kumpel agenta Tomka. Ten był typem agenta dość odtrażającego.
 • 2015-11-20 20:44 | poznan56

  Re:O Polsce decyduje teraz jeden pan z Nowogrodzkiej. I nie są to żarty

  Panie Redaktorze, Moze lepiej gdyby Pan wytlumaczyl jak to sie stalo, ze PiS objal calkowita wladze. Przeciez jeszcze kilka lat temu zacni profesorowie przepowiadali koniec PiS-u. Dlaczego koalicja ktora rzadzila 8 lat i miala poparcie 90% mediow przegrala? Czy to "glupie" spoleczenstwo, czy ta wladza byla glupia?
 • 2015-11-21 00:56 | zulu1

  ---Roy Orbison---

  .

  Quiz;

  która z piosenek Orbisona
  pasuje najlepiej do zdjęcia
  Jarka w słonecznych okularach?


  1. Only the lonely
  2. Dream baby dream
  3. Blue bayou
  4. The comedians
  5. Ooby Dooby
  6. Running scared
  7. In dreams
  8. Crying
  9. Candy man
  10. Go, go, go
  11. Mean woman blues
  12. All I can do is dream
  13. It's over
  14. Pretty woman

  ..)
 • 2015-11-21 01:10 | Leontyna

  Re:O Polsce decyduje teraz jeden pan z Nowogrodzkiej. I nie są to żarty

  Świetne zdjęcie, b. dobry artykuł. Skojarzenie jedno, ale zacytuję: Tischnerowski homo sovieticus to osoba będąca tworem systemu totalitarnego i niepotrafiąca odnaleźć się w systemie politycznym innego typu[8]. (Wikipedia). Platforma et Co - przy wszystkich swoich błędach, miała jednak skrupuły, a ten pan z Nowogrodzkiej ich nie ma i dlatego idzie jak czołg. Przy okazji otworzył worek z demonami, więc teraz "A gdzie to, panie, na Zaleszczyki?". Niekiedy takla władza potrafi się zaciągnąć na jakiś czas, prędzej czy później - upadnie, ale czy da się potem to biedne nasze państwo jakoś poskładać?
  Bardzo szkoda, że wciąż z Pana, Panie Profesorze i Redaktorze, szydzą na zasadzie głębszej niewiedzy, zamiast słuchać, jednak każdy ma prawo do swojego zdania.
 • 2015-11-21 01:51 | ziuta91

  Dolary juz po 4, na wiosnę po 5, mam wujka w Ameryce więc się cieszę...

  ... a ci co wujka nie mają powinni byli zainwestować w zawodowca a la sicario, jakieś 2-3 bańki i byłoby po krzyku.
 • 2015-11-21 04:24 | azur

  Re:O Polsce decyduje teraz jeden pan z Nowogrodzkiej. I nie są to żarty

  @poznan56 - wychodzi na to, że zarówno władza, jak i społeczeństwo nie grzeszą mądrością. Może po prostu Polacy nie dorośli do demokracji?
 • 2015-11-21 07:08 | narciarz2

  Re:O Polsce decyduje teraz jeden pan z Nowogrodzkiej. I nie są to żarty

  Ja przypuszczam, ze plan nowych włascicieli Wolski Ludowej jest prosty jak konstrukcia knuta. Ich doktryna (ktorej sie domyslam, bo nie jest nigdzie jasno wyłozona) mowi "ciemny lud to kupi, natomiast wyksztalciuchow zastraszymy i spacyfikujemy". Jak widac, pierwsza częsc jak na razie sie spełnia na skutek osmiu lat prania mozgow. Narzędziami do drugiej częsci będa posłuszne sądy, prokuratorzy, urzędnicy, resorty siłowe, i aparat propagandy szyderczo zwany "mediami publicznymi". Jest to najkrocej mowiąc plan odbudowy PRLu w warstwie represyjno-propagandowej, ale z pozostawieniem gospodarki poza tymi mechanizmami. Mozna takze powiedziec, ze PiS chce zbudowac w Polsce drugie Chiny: represyjna kontrola nad umysłami, ale nie nad gospodarką.
  .
  Ja mysle, ze taki plan wylągł sie w głowie Kaczynskiego na skutek jego paranoi. Kaczynski to jest typowy paranoiczny satrapa. Jego plan jest realistyczny, poniewaz był wielokrotnie stosowany w roznym natęzeniu, i wszędzie przynosił efekty poządane przez paranoicznego przywodce. Osobnicy tacy jak Kim Dzong Un (czy jak tam sie to monstrum nazywa) budują wokol siebie szczelny mur, zza ktorego rządzą represjami. To jest dokładnie marzenie Kaczynskiego, czemu dał dowod budując wokol siebie scianę z ochroniarzy. Sam ten fakt powinien byc od dawna traktowany jako niepodwazalny dowod obłędu. Teraz on te scianę będzie rozbudowywał na cały kraj. Pacyfikacja kolejnych instytucji wynika z samej chorej logiki takiego myslenia. Co na drodze, to nieprzyjaciel. W tej chwili TK, potem sądy, potem uczelnie, potem telewizja i inne media, publiczne i prywatne. Myslę, ze bardzo niedługo nastąpi atak na Agore, poniewaz ludzie z GW musza byc cierniem w tyłku Kaczynskiego i jego pretorianow. Na tej drodze nie ma przystankow ("walka klas natęza sie w miarę postępow budowy socjalizmu") poniewaz zawsze znajdzie sie ktos, kto przeszkadza paranoikowi. Paranoja lęgnie sie wewnątrz głowy, a nie na zewnątrz, wiec zadne działania nie zlikwidują u satrapy poczucia zagrozenia i przymusu kontrolowania otoczenia.
  .
  Polskie społeczenstwo wpadło w tę sama pułapkę, co wiele innych w przeszłosci. Mając do czynienia z oczywista chorobą umysłową, społeczenstwo usiłuje sie doszukiwac sensu, drugiego dna, albo wrecz geniuszu. A to zaden geniusz, tylko bardzo inteligentny, ale poza tym zwyczajny paranoik. Jemu sie wszystko układa w spisek, bo na tym polega ta dewiacja. Nie ma na to lekarstwa. Takiego trzeba grzecznie prosic, zeby sie zamknął w domu i pisał kryminały. A jesli on te kryminały usiłuje realizowac, to nie wolno mu wierzyc. Niestety, ciemny lud nie czyta Kępinskiego i dlatego cały kraj zapłaci bardzo wysoką cenę za własną ciemnotę i brak oczytania w temacie dewiacji umysłowych.
 • 2015-11-21 08:30 | Herstoryk

  Re:O Polsce decyduje teraz jeden pan z Nowogrodzkiej. I nie są to żarty

  Jak 200 lat temu powiedział Joseph de Maistre "Toute nation a le gouvernement qu'elle mérite", albo każdy naród dostaje rząd na jaki zasługuje, nie ruzumiem tedy tego rwania włosów z głowy. Widać Polska na PiS zasługuje.

  Albo, naśladując Gałczyńskiego - skumbrie w tomacie, skumbrie w tomacie, chcieliście Kaczuszenki, no to go macie.....
 • 2015-11-21 08:49 | AOlsztynski

  Na ocenę przyjdzie czas

  Osobiście myślę, iż zwykłemu obywatelowi jest wszytko jedno czy rządzi Jaruzelski, Tusk, Duda czy Kaczyński. Byleby coś z tego wynikło dobrego dla niego i dobra publicznego. Wiem, taka kontestacja po ćwierć wieku demokracji i liberalnej i „wolności” jest nie na miejscu :)
 • 2015-11-21 11:28 | inder

  Re:O Polsce decyduje teraz jeden pan z Nowogrodzkiej. I nie są to żarty

  @poznan56
  "Czy to "glupie" spoleczenstwo, czy ta wladza byla glupia?"
  Jedno i drugie: głupie społeczeństwo zamieniło głupią władzę na jeszcze głupszą.
 • 2015-11-21 13:28 | mopus11

  Re:O Polsce decyduje teraz jeden pan z Nowogrodzkiej. I nie są to żarty

  2015-11-21 01:10 | Leontyna
  Pojęcie Homo sovieticus stworzył rosyjski emigracyjny pisarz i filozof A. A. Zinowiew, a nie ksiądz Tischner, przy całym dla niego (Tischnera) szacunku. Sądzę też, że ks. profesor nie wymyślił przypisywanej mu frazy: prawda, cała prawda i g...o prawda. Powiedzenie to było znaną już od lat 60., jeśli nie wcześniej (ja mam mniej więcej tę datę w związku z nią zakonotowaną) satyrą na ciągłe powoływanie się ówczesnych rządzących na radziecką partyjną gazetę pt. Prawda.
 • 2015-11-21 14:40 | jakowalski

  Re:O Polsce decyduje teraz jeden pan z Nowogrodzkiej. I nie są to żarty

  Zgoda, A. Olsztyński.
  Ja też uważam, że nie należy wpadać w panikę, jako że zwykłemu obywatelowi jest wszytko jedno czy rządzi Jaruzelski, Tusk, Duda czy też Kaczyński, byleby coś z tego wynikło dobrego dla niego i dla dobra publicznego. Przypominam też, że w kapitalizmie wolność dają tylko pieniądze i że tzw. liberalna demokracja sprowadza się zawsze do dyskryminacji obywateli nie posiadających kapitału.
 • 2015-11-21 14:40 | jakowalski

  Re:O Polsce decyduje teraz jeden pan z Nowogrodzkiej. I nie są to żarty

  Zulu: Only the lonely.
 • 2015-11-21 18:32 | J.Ty.

  Re:O Polsce decyduje teraz jeden pan z Nowogrodzkiej. I nie są to żarty

  Został jeszcze Kościół.
  Na pewno kusi go wzięcie udziału w podziale tortu, którym, jak się zdaje, zarządza teraz Kaczyński. Z drugiej strony hierarchowie, przy wszystkich swoich ograniczeniach, myślą inaczej niż politycy, bo dekady naprzód. A przy takim oglądzie widać poważne wady oferty Kaczyńskiego. Przecież PiS prędzej czy później upadnie, przy czym istnieje j poważna obawa, że prędzej niż później. A wówczas trzeba będzie zapłacić za zblatowanie się z nim teraz. W niejednym już kraju Kościół się totalnie zmarginalizował po takim flircie z autorytarną władzą.
  Czyli i chciałabym i boję się.
  Wiele zależy od tego, jaką decyzję teraz podejmie.
 • 2015-11-21 21:46 | jakowalski

  Re:O Polsce decyduje teraz jeden pan z Nowogrodzkiej. I nie są to żarty

  J.Ty.
  Kościół w Polsce dostał w niedalekiej przeszłości tak dużo od PO i SLD, że gdyby chciał więcej, to strzeliłby sam sobie w nogę. Poza tym, to nie wszyscy polscy biskupi są aż tak głupi, jakby chciał tego n.p. Palikot i dobrze wiedzą, czym się dla kościoła skończyła ścisła współpraca z prawicowymi reżymami w tak do niedawna katolickich krajach jak Hiszpania czy Portugalia, a więc jeśli w polskim kościele zwycięży rozum i myślenie na dekady naprzód, to będzie on raczej wycofywać się z życia publicznego, aby nie brać udziału w klęsce PiSu, która przecież musi przyjść – prędzej czy później, ale jest przecież nieuchronna, jako że PiS nie ma przecież programu ratowania polskiej gospodarki przed nieuniknioną jej zapaścią, jako że ta gospodarka oparta jest na taniej sile roboczej, a więc konkurujemy na rynkach światowych nie z Niemcami czy Szwajcarią, a z Nigrem czy też innym Swazilandem, a więc naturalnie czeka nas poziom życia obywateli Nigru czy też Swazilandu, a nie Niemiec czy Szwajcarii, co z kolei musi w Polsce wywołać bunt społeczny i koniec rządów już nie tylko PiSu, ale także wszystkich formacji „postsolidarnościowych”. Innymi słowy czekają nas rządy radykałów – najprawdopodobniej prawicowych, a oni nie będą się przecież cackać z obecnymi elitami PiSu z Prezesem na czele. Na miejscu Prezesa i członków jego świty (z obecnym prezydentem, premierem i jej ministrami na czele) trzymał bym gdzieś blisko Warszawy kilka helikopterów z pracującymi na wolnych obrotach silnikami, jako że lud polski okazać się może niewdzięczny, mało zrozumiały, i nielitościwy dla tych, którzy mu tak dużo obiecywali, a tak niewiele dali...
 • 2015-11-22 19:58 | zulu1

  ---@ kowalski---

  .

  Na mojej krótkiej liście są:

  1. Ooby Dooby
  2. Candy man
  3. I's over


  ..)
 • 2015-11-23 09:38 | jakowalski

  Re:O Polsce decyduje teraz jeden pan z Nowogrodzkiej. I nie są to żarty

  Zulu
  A nie Pretty Woman, czyli Madame O'goreck?