Wyszukaj na forum

Forum

Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Gdy mężczyzna jest bezpłodny

(5)
Do czego plemnikom potrzebne są witaminy, czyli jak się doczekać upragnionego potomka.
  • 2015-11-21 19:16 | taka_ja

"blokada psychiczna, mająca być barierą przy zajściu w ciążę, nie istnieje"?

"blokada psychiczna, mająca być barierą przy zajściu w ciążę, nie istnieje"? Większej bzdury nie czytałam. Autor chyba nie ma pojęcia, ile trudu wymaga chociażby w przypadku dzikich gatunków trzymanych w niewoli, zapewnienie im odpowiedniego dobrostanu psychicznego właśnie, żeby uzyskać ciążę. Organizm samicy ssaka żyjącej w permanentnym stresie środowiskowym "wie", że takie środowisko nie sprzyja wychowaniu młodych. Więc nawet nie próbuje inwestować w ciążę, skoro potem ryzyko straty narodzonych młodych jest ponadprzeciętnie duże. A jeśli nawet dojdzie do zapłodnienia, to ciążę odrzuca, nie dopuszczając do implantacji. Bo ciąża kosztuje za dużo energii w wymiarze biologicznym, lepiej tę energię poświecić na przetrwanie niekorzystnego okresu. Nie wiem ile trzeba mieć poczucia "gatunkowej wyższości", aby sądzić ze ludzi to nie dotyczy...
  • 2015-11-22 12:11 | kaesjot

Re:Gdy mężczyzna jest bezpłodny

Utkwiła mi w pamięci teza z jednego z programów TV Fokus głosząca, iż za to, że obecni młodzi mężczyźni są biologicznie "mniej męscy" niż ich ojcowie i dziadkowie odpowiedzialne są plastyfikatory zawarte w tworzywach sztucznych,
    Powodują one obniżenie u nich poziomu testosteronu a w konsekwencji zwiększenie natężenia problemów, o których mowa w artykule.
    Ciekaw jestem, czy jest w tym coś "na rzeczy" bo od tej pory "krzywo patrzę" na żonę, córkę i synową gdy co chwile przynoszą dla moich wnuków a to plastikową zabawkę, kubeczek, miseczkę, łyżeczkę itp. Chcę się doczekać prawnuków.
    A może moje obawy są bezpodstawne ?
  • 2015-11-22 20:44 | jakowalski

Feminizm, panie, feminizm...
  • 2015-11-23 10:22 | jakowalski

A na serio: jeśli ktoś jest bezpłodny, to znaczy, że najprawdopodobniej ma uszkodzone geny, a więc nie powinien ich przekazywać dalej, chyba, że zależy nam na degeneracji i tym samym na wymarciu ludzkości. Od dawna zresztą podejrzewam (n.p. za Lemem), że zagadka tzw. silentium universi, czyli braku innych cywilizacji poza naszą polega na tym, że zanim dana cywilizacja osiąga poziom pozwalający jej na podróże pomiędzy gwiazdami i efektywne komunikowanie się na tak wielkie odległości, to wymiera ona na skutek wojen nuklearnych, chemicznych bądź biologicznych i/lub na skutek eksperymentów z genetycznie modyfikowaną żywnością oraz pogarszaniem się jakości jej materiału genetycznego (niekoniecznie od razu opartego, jak u nas na Ziemi, na DNA) co z definicji prowadzi zawsze do degeneracji fenotypu spowodowanego degeneracją genotypu, a więc do wymarcia życia: na początek życia rozumnego na danej planecie bądź też w danym układzie planetarnym.
  • 2016-05-21 13:27 | Agie

Podobno w większości przypadków bezpłodność, czy też może bardziej problemy z zajściem w ciąże, wynikają z obojga partnerów, a nie tylko z jednego.