Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jak nas „docenili” poseł Kukiz i bracia Karnowscy

(27)
„Kukiz ujawnia kuriozalne insynuacje dziennikarki lewicowej prasy! Miał rzekomo wykonać w Sejmie… gest Ku Klux Klanu” – zagrzmiał serwis wpolityce.pl, prowadzony przez braci Michała i Jacka Karnowskich. Jak było naprawdę?
 • 2015-11-24 13:15 | snakeinweb

  Re:Jak nas „docenili” poseł Kukiz i bracia Karnowscy

  Trzeba mieć już jakąś obsesję, żeby w trzech palcach dopatrywać jakiś symboli i litery K. W ten sposób z każdego pomachania uniesioną ręką w geście "pa, pa" można uczynić pozdrowienie hitlerowskie. Co zresztą w manipulacyjnych fotkach się często udaje.
 • 2015-11-24 13:29 | ecres

  Re:Jak nas „docenili” poseł Kukiz i bracia Karnowscy

  A może ktoś odpowie na pytanie.Czy można powtorzyć ten sam gest po wielu miesiącach ot tak ,czy ten gest nie był używany przedtem i ćwiczony na okazje różnych przysiąg?A może te palce przyzwyczajone do gitary tak się grajkowi układają./?I jak Bóg da po 5 kadencji w Sejmie ,przywrócą normalną pozycję ,wszak nie będzie grać na gitarze tylko ludziom na nerwach.
 • 2015-11-24 13:36 | J.E. Baka

  Re:Jak nas „docenili” poseł Kukiz i bracia Karnowscy

  E tam. Zawracanie głowy. Dużo ważniejsze jest to, że Pan Ciasteczka uwielbia się awanturować w obecności dziennikarzy i gadać głupstwa. To pierwsze to już chyba świadomy (i wyjątkowo niesmaczny) element jego autopromocji. Smutny jest ten nowy Sejm.
 • 2015-11-24 13:55 | Slawczan

  Re:Jak nas „docenili” poseł Kukiz i bracia Karnowscy

  Polityko nie przesadzajcie - taka przeczulica jest godna pisuarów. Może Kukiz pokazał ,,K" a może nie? Jeżeli to jest K to może jak Kukiz? albo jak Kretyn? albo Korwin? Jak będziecie tacy przeczuleni to gdy przyjdzie do pisania o Naprawdę Poważnych Zagrożeniach jakie niewątpliwie stwarza PiS u władzy, to zostanie to zbyte jako kolejny akt waszej antypisowskiej przeczulicy?
  Istnieją znacznie inteligentniejsze formy zwalczania faszyzmu - ze względu na swoje nadęcie bogojczyżnianopatriotyczne źle znosi on np. ośmieszanie.
  Dam Wam przykład jak można by to ich ,,załatwić" - razu pewnego w studiu ujrzałem naszych katolickiego chowu faszolków - Winnickiego i Boska w studiu TV. Pani redaktor usiłowała wykazać jacy z nich są to ekstremiści nacjonalistyczni. Ci oczywiście wywijali się, że faszyzm to nie oni, to lewackie pomówienie bo ni są PATRIOTAMI. I tu powinien być krótki strzał: A BYLIŚCIE PANOWIE PATRIOCI W WOJSKU? Nie? To może NARODOWE Siły Rezerwy? Też można tam Ojczyźnie się przysłużyć? Też nie? czyli tylko marsz ,,niepodległości" i palenie rac i ganianie lewactwa? Dałoby się tak z niemi pogadać?
  A wy o jakieś paluchy się czepiacie. Ja za to wiem, z filmu Mississipi w ogniu, że 3 paluchy zatkniete w kieszeń to też znak KKK. Też będziecie to tropić? Nie popadajmy w groteskę...
 • 2015-11-24 13:56 | asiaverte

  Re:Jak nas „docenili” poseł Kukiz i bracia Karnowscy

  Wiesz co pewnie gdyby to byla kwestia tylko i wylacznie gestu to mozna by sie dopatrywac obsesji, natomiast czy sluchales/as kiedys co ten parlamentarzysta pozal sie Boze mowi ? Wtedy zaczyna sie niestety wrazenie deja vu
 • 2015-11-24 14:13 | Elenoir

  Re:Jak nas „docenili” poseł Kukiz i bracia Karnowscy

  Gdyby Kukiz uczynił ten gest raz w jakiejś neutralnej sytuacji, to może rzeczywiście byłaby to tylko nadinterpretacja, ale skoro zrobił to co najmniej dwa razy i to w momencie ślubowania, to nie dziwię się dziennikarzom, że próbowali sprawę wyjaśnić.
 • 2015-11-24 14:43 | Jac.

  Proroctwo ??? Re:Jak nas „docenili” poseł Kukiz i bracia Karnowscy

  Kiedyś bodajże "Strachy na Lachy" śpiewali "Kukiz - wóda Ci mózg wyżarła" (raczej tak to zapamiętałem) - znaczy się wiedzieli ? :-)
 • 2015-11-24 15:02 | Vera

  Czy musicie Państwo szukać awantur

  Kukiz jest jaki jest. Każdy widzi. Może był w tym jakiś zamiar, może to tylko głupota, co przy jego inteligencji raczej pewne.
  Tymczasem Państwo małą prowokacyjkę. Bo to trzeba zaraz "wyjaśniać". Komu i po co? Zamiast publicznie wyśmiać głupotę bo nie wie, co robi próbujecie Państwo tym "wyjaśnianiem" z miejsca insynuować, że to zamierzone, celowe i coś (oczywiście złego) oznacza. No i prowokacyjka się udała, gościu podniósł głos, obraził się i wrzeszczy. O to Państwu chodziło? Obrażona niewinność. Tylko, że do wyborów 4 lata i ludzie są raczej zniesmaczeni a już na pewno głosów (komu?) nie przybędzie.

  Wydawało mi się, że to Tusk przez 7 lat podpuszczał PiS i organizował nawalanki. Teraz chcecie go zastąpić? Nie szkoda czasu. Bo dobre dziennikarstwo to co innego.

  Widzę w tym jednak dobrą stronę. Nareszcie dziennikarze będą się musieli wytężać. Skończą się czasy zapraszania potulnych, kiedy jedynym celem było pokazanie, że dziennikarz wie lepiej, niczego nie musi słuchać, jest nietykalny i oczekuje przytakiwań. Takie krzywe lustro i cysterna zimnej wody dobrze wam zrobi. Może podniesie wreszcie poziom dziennikarstwa. A to by było coś.
 • 2015-11-24 15:16 | irasiad

  Re:Jak nas „docenili” poseł Kukiz i bracia Karnowscy

  Nie rozumiem niektórych opinii tutaj. Trzeba być naprawdę ograniczonym, żeby nie widzieć roli symboliki. Zegnanie się znakiem krzyża, "hajlowanie", zaciśnięta prawa pięść. Przecież to indentyfikacja, manifesr przynależności, ale też zgoda z ideoladią tych grup? Trzy palce przyzwyczjone do grania-to już pojęcie przechodzi! Aznak krzyża, to z przyzwyczjenia, bo opędzałem się od much! Ludzie, jesteście ślepi?! Przecież ten posel, amoże lepiej"poseł"! Propaguje rasizm. Rasistów, nazistōw i innych "istó" trzeba zawrœcić tam, gdzie ich miejsce -do szamba.
 • 2015-11-24 16:04 | Withold

  Re:Jak nas „docenili” poseł Kukiz i bracia Karnowscy

  Kukiz potrzebuje wrogów. Korzysta z każde,j nadażającej się okazji (pamiętamy jak sprytnie załatwił TVN24), aby powoływać ich do życia. Będzie szczęśliwy gdy wykryje spisek, który dybie na niego. Polityka, TVN24, jeszcze została GW i Newsweek, w których na pewno już knują jak pozbyć się tego męczennika i prawdziwego Polaka.
  Jest niebezpieczny. Umie w mistrzowski sposób (praktyka sceniczna) manipulować ludźmi. Ofiarą jego, przypominam był Kuba Wojewódzki, którego jak wiemy nie jest tak łatwo wyrolować.
 • 2015-11-24 16:38 | snakeinweb

  Re:Jak nas „docenili” poseł Kukiz i bracia Karnowscy

  @ irasiad

  A dlaczego ty tutaj propagujesz terroryzm katolicki spod znaku IRA. I się nie tłumacz, że nick sobie dobrałeś przez przypadek. Każdy wie co to jest IRA.
 • 2015-11-24 17:07 | archbishop

  Pięć piw

  Przypomina się sprawa zamawiania pięciu piw przez patriotyczną młodzież. Tłumaczyli się tak samo, że niby uniesiona, wyprostowana prawa ręka to żadne hajlowanie.

  Z drugiej strony, Kukiz to kompletny ignorant, faktycznie mógł sobie nie zdawać sprawy ze znaczenia swojego gestu. W takiej sytuacji normalny człowiek podziękowałby za zwócenie uwagi i przeprosił. Normalny człowiek tak, ale nie Kukiz.
 • 2015-11-24 17:12 | Vera

  A może zająć się czymś ważnym

  Nowa władza zamknęła bez oporów stronę faktysmolensk.gov.pl. To jest bardzo poważny atak na wolność słowa. Szczególnie w aspekcie wieloletnich awantur o chwilowe zamknięcie strony podśmiewającej się z prezydenta Komorowskiego.
  W tej sytuacji dobrze by było:
  1. Zastanowić się nad strategią spokojnej reakcji
  2. Otworzyć jak najszybciej kopię strony na wolnym serwerze. Ważne hasło: Wolny serwer.
  3. Wykorzystać to wizerunkowo
  Nie mam kontaktów, żeby wziąć w tym udział. Kto ma?
 • 2015-11-24 17:52 | azur

  Re:Jak nas „docenili” poseł Kukiz i bracia Karnowscy

  Kukiz zrobił swoje, ale nie chce odejść. Chciał urwać dla siebie jakieś stanowisko, ale musiał obejść się smakiem. Ciekawe, co porabia Duda (Piotr), jakoś nic o nim nie słychać.
 • 2015-11-24 18:58 | Slawomirski

  Re:Jak nas „docenili” poseł Kukiz i bracia Karnowscy

  To jest tajemniczy znak masonow nadwislanskich propagujacy wyzszosc trygonometrii nad algebra.

  Slawomirski
 • 2015-11-24 20:23 | Withold

  Re:Jak nas „docenili” poseł Kukiz i bracia Karnowscy

  @archbishop
  a w ten sposób pięć piw zamawia pracownik tartaku :)

 • 2015-11-24 21:07 | helmi81

  Re:Jak nas „docenili” poseł Kukiz i bracia Karnowscy

  @ snakeinweb
  Ty tak na serio? jaka IRA? Bo chyba nie Irish Republican Army?
  IRA to był taki pies, a raczej właśnie Irasiad.
  Pytanie za 100 punktów:
  Kto powiedział "Irasiad jest bardzo zdenerwowany..."?
  Jeśli nie dostrzegłem ironii to przepraszam ;)
 • 2015-11-24 23:16 | dekan56

  Re:Jak nas „docenili” poseł Kukiz i bracia Karnowscy

  Fakt akceptacji narodowców w swojej frakcji daje dużo do myślenia. Słowa zawsze pozostają słowami, ale z faktami to już trudniej, co gorsza mamy jakiś odnośnik.
 • 2015-11-25 00:16 | kruk

  Re:Jak nas „docenili” poseł Kukiz i bracia Karnowscy

  @ sankeinweb
  Moglbys zajrzec do Google`a zanim zaczniesz rzucac smieszne oskarzenia. IRA to moze tez byc Individual Retirement Account, slowo ira znaczy gniew (zgadnij w jakich jezykach) a Irasiad jest organizacja opiekujaca sie zwierzetami.
 • 2015-11-25 09:10 | azur

  Re:Jak nas „docenili” poseł Kukiz i bracia Karnowscy

  Kukiz grzmi, ale na grzmotach się skończy. Ewentualnie coś sobie grzmotnie.
 • 2015-11-25 09:38 | znafca in spe

  Re:Jak nas „docenili” poseł Kukiz i bracia Karnowscy

  @ snakeinweb

  "irasiad" to klasyka tzw wypowiedzi. Kto to powiedzial?
  podobnie "ni pies ni wydra cos na ksztal swidra". A to kto powiedzial?
  jak i "plusy dodatnie i ujemne". Znasz kto to powiedzial?
 • 2015-11-25 09:53 | jankalis

  Re:Jak nas „docenili” poseł Kukiz i bracia Karnowscy

  Wydaje się,że Kukiz ma nie tylko problemy emocjonalne...
 • 2015-11-25 10:24 | Slawczan

  Re:Jak nas „docenili” poseł Kukiz i bracia Karnowscy

  @2015-11-24 16:38 | snakeinweb
  Doczytaj: IRA to REPUBLIKANIE - irlandzcy nacjonaliści a nie katolicy. Wielu patriotów irlandzkich, ojców irlandzkiego nacjonalizmu (np. Wolfe Tone) było członkami protestanckiego Church of Ireland

  @2015-11-24 17:52 | azur
  Nie martw się o P. Dudę - to on się martwi co będzie robił bo ma przeca zapanować raj dla ludzi pracy czyli, że związki zawodowe stracą racje bytu.
  @ Ci co się bulwersują różnymi znakami ręką
  Sorry taki mamy klimat: przypominam, że sąd w Białymstoku uznał SWASTYKĘ ZA SYMBOL INDOEUROPEJSKI ! Zapewne ,,zamówienie 5 piw" w tym klimacie to SALUT RZYMSKI. A paluchy Kukiza? K jak Kukiz? jak Korwin? Kmiot? Kretyn?
  Od lat było przyzwolenie na anty,,czerwoną" histerię (,,Better dead then red"), pozwolono wykreować nowych bohaterów ,, żołnierzy wyklętych" - co prawda bardzo wielu z nich było zwykłą wykolejoną bandyterką powojenną ale kto podjął polemikę z ,,patriotami"?
  Przypominam też, że TO RZĄD TUSKA dla doraźnej korzyści (zrobienia z PiSuarów świrów posmoleńskich) tolerował brednie Macierewicza, samemu prowadząc bardzo niemrawą albo pełną zakrętów politykę informacyjną w tej sprawie. Gdy w końcu zrozumieli, że może IM (no bo nie krajowi) to zaszkodzić i zaczęli prostować brednie smoleńskie było już za późno - w społeczeństwie ugruntował się pogląd, że nawet jak nie było tam zamachu to ,,coś tam było". Ot i powstał mit ,,założycielski".
  Jednym słowem PO zbiera owoce krótkowzrocznej i tchórzliwej polityki PO (Tuska) wobec PiSu. Gdzieś słyszałem, że oględność w ,,dorzynaniu watahy" to wynik jakichś ustaleń. Chłopaki z PO nie zanalizowały słów Kaczyńskiego, że ustalenia z postkomunistami zawarte przy Okrągłym Stole (odnośnie ,,grubej kreski", niewykluczania ich z życia publicznego) należało zwyczajnie ZŁAMAĆ gdy się przejęło władzę. Zobaczymy czy Trybunał Stanu dla Tuska będzie tak samo realny jak TS dla Kamińskiego czy Macierewicza
 • 2015-11-25 12:01 | snakeinweb

  Re:Jak nas „docenili” poseł Kukiz i bracia Karnowscy

  @kruk

  Według @irasiada trzeba "być ograniczonym", żeby nie wiedzieć co oznaczają trzy palce i co oznacza w nicku IRA. Intencje są oczywiste, z zapieranie się tego i wskazywania na Google, to jest objaw tego "ograniczenia" - według IRAsaida.

  Weź sobie słowa i sposób myślenia IRAsaida do serca, a mnie się nie czepia, bo i tak z góry wszystko wiadomoj.
 • 2015-11-25 14:33 | bokaj

  Re:Jak nas „docenili” poseł Kukiz i bracia Karnowscy

  oj ta, oj tam...
  Kukizem to sie może zajmować Powiatowy (choc i to dla Kukiza zaszczyt).
  Ilez chcecie taki skansen analizować na poważnie?
  Naród zgłupiał w tych kilkunastu procentach, to nie znaczy, że dziennikarze i solidni publicyści za tą głupotą podążać muszą!
  Facet dał się już nam poznac - możecie Go sobie odpuścić.
  Liczymy, że zajmiecie się poważniejszymi personami, które realnie coś - poza zadymiarstwem różnej maści i sortu - mogą wmnieśc w życie publiczne.
  W sejmie śmiesznie, w rządzie kabaretowo -to niechaj przynajmniej w gazetach będzie ciekawie w sensie pozytywnym!
 • 2015-11-27 09:57 | Pucybut

  Lol Polityka

  "Sprawdzenie informacji u źródeł i oddanie głosu osobie zaangażowanej w opisywaną sprawę to jedna z żelaznych zasad w tym zawodzie. My się do niej zastosowaliśmy."
  A czego wPolityce nie sprawdziło? Czy dziennikarka się pytała? Pytała. Czy o KKK? O KKK. Czy to wyśmiali? Wyśmiali. Bo to jest śmieszne. Kukiza i Pis się czepiacie bo wam ich poglądy nie pasują. To są dziennikarskie żelazne zasady? Wszyscy robią tak samo. wPolityce też nic nie napisało że Szydło nie wie kiedy weszliśmy do unii. Jak wy byście się stosowali do tych 'żelaznych' zasad to byście się spytali Komorowskiego i Klarysew, Tuska czy był (jest) agentem Stasi a Kopacz czy była w PZPR.
 • 2015-12-01 09:58 | sta-n

  Re:Jak nas „docenili” poseł Kukiz i bracia Karnowscy

  snakeinweb~~Strasznie infantylne jest to Twoje tłumaczenie Kukiza. Mnie ono nie przekonuje absolutnie. Nie mam też pewności, czy sam wierzysz w to co napisałeś.