Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

(49)
Kampania się skończyła. Można schować unijne szmaty tam, gdzie jest ich miejsce. Trudno o bardziej symboliczny wyraz zmiany, która zaszła teraz w Polsce.
 • 2015-11-24 16:51 | snakeinweb

  No taxation without representation

  Myślę, że UE powinna w końcu uciąć Polsce dotacje unijne i przeznaczyć je na uchodźców w Europie. Każdy cent dany Polsce był zmarnowany i będzie zmarnowany.

  A obywatele zwłaszcza ci bezpartyjni, którym ustawowo wykluczono z życia politycznego kraju nie dopuszczając ich do wyborów do Sejmu, powinni również zaprzestać w miarę możliwości i bezpieczeństwa płacenia podatków. Każdy grosz wydany na nieswoje państwo jest też zmarnowany. Niech partyjni płacą, którzy mają monopol na posiadanie państwa.

  No taxation without representation - tak zaczęła swe dzieje demokracja amerykańska. Tak powinna się zacząć również polska demokracja i walka o podmiotowość polskich obywateli w polskim państwie. Uczciwy obywatel bezpartyjny na partyjnego okupanta stojącego ponad prawem podatków nie płaci. Skoro władza sobie swobodnie decyduje które prawa ją obowiązują, a które nie, to dlaczego inaczej ma postępować obywatel?
 • 2015-11-24 17:24 | jakowalski

  Unia Europejska jest przecież dziś już tylko żywym trupem!

  Nic więc dziwnego, że nie eksponujemy jej flag. Niech lepiej odejdzie ona w zapomnieniu! Podobnie jak NATO.
 • 2015-11-24 17:44 | azur

  Re:Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

  Kaczyński będzie dążył, pod dyktando Rosji, do wyjścia Polski z UE.
 • 2015-11-24 19:40 | Withold

  Re:Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

  Czyję się jakby mi ktoś chciał przywalić
  białoczerwoną płachtą po oczach i poprawić drzewcem, a przecież to jest i moja "szmata".
 • 2015-11-24 20:00 | jakowalski

  Re:Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

  Snakeinweb
  Pamiętaj, że Polska więcej do Unii dopłaca niż z niej otrzymuje, szczególnie jeśli wliczy się do tego bilansu nie tylko polskie składki do budżetu Unii, ale także transfery zysków z unijnych firm działających w Polsce. Mowa jest tu głównie o firmach niemieckich (n.p. VW), a także włoskich (n.p. Fiat), francuskich (n.p. Orange), brytyjsko-hinduskich (n.p. Mittal) a nawet i portugalskich (n.p. Biedronka czy bank Millenium). Stąd też Unia nie jest dla nas, jako że więcej tracimy niż zyskujemy na byciu jej członkiem.
  Oto prawda o pomocy unijnej dla Polski:
  Łącznie w latach 2007-13 Polska otrzymała 91 mld euro dotacji, czyli około 364 mld zł, a więc około 60 mld zł rocznie. Ale od tego trzeba odjąć:
  - składkę unijną w wysokości 22 mld euro (88 mld zł), czyli około 15 mld zł na rok;
  - koszty dodatkowej unijnej biurokracji w wysokości około 1 mld euro (4 mld zł) na rok oraz
  - transfer zysków z Polski, który szacuje się na 97-104 mld zł rocznie.
  Tak więc bilans roczny wynosi:
  I. PRZYCHODY: Dotacje 60 mld zł na rok.
  II. ROZCHODY: Łącznie 119 mld zł na rok:
  - składka unijna: 15 mld zł na rok.
  - koszta uzyskania przychodu z Unii: 4 mld zł na rok.
  - transfer zysków z Polski za granicę: 100 mld zł na rok.
  SALDO: 60 – (15+4+100) = 60 – 119 = -59 mld zł na rok.
  Ponieważ w Polsce jest obecnie nie więcej niż 36 mln ludności, to członkostwo w Unii Europejskiej kosztuje przeciętnego Polaka około 1639 zł rocznie, czyli mniej więcej medianę jego miesięcznego wynagrodzenia i to bardziej brutto niż netto. Gdyby Polska wystąpiła z Unii, zostając przy tym, jak n.p. Szwajcaria czy Norwegia w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EEA) i Strefie Szengen, to Polacy dalej mieli by swobodę podróżowania po Europie i możliwość łatwego podjęcia pracy na zachodzie Europy, a w polskim skarbie państwa znalazło by się dość pieniędzy, aby nie tylko wypłacać te 500 zł miesięcznie na każde dziecko.
  Źródła danych: ogólnie dostępne statystyki Eurostatu (Europejski Urząd Statystyczny), Banku Światowego (World Bank) i Międzynarodowego Funduszu Monetarnego (International Monetary Fund).
 • 2015-11-24 20:19 | jakowalski

  Re:Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

  Azur
  I dobrze, jako że Unia jest dziś już tylko sztucznie utrzymywanym przy życiu trupem, a Polska więcej do Unii dopłaca niż z niej otrzymuje.
 • 2015-11-24 21:20 | Sceptyczny

  Re:Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

  @jakowalski

  Putin to panu wynagrodzi ;-\
 • 2015-11-24 22:00 | ampleforth

  Re:Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

  W UK rowniez nie eksponuja flag unijnych a nawet rozwazaja wyjscie z Unii i nikt nie robi wokol tego takiego szumu.
 • 2015-11-24 22:33 | MMK

  Re:Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

  "Kaczyński będzie dążył, pod dyktando Rosji, do wyjścia Polski z UE."

  Już nam Grecy pokazali jak z Unii wychodzić mamy ;)
 • 2015-11-24 23:42 | kruk

  Re:Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

  Unia przeszkadza Kaczynskiemu w zagarnieciu wszystkich wladz. Tego mu nawet pieniadze unijne nie kompensuja. Ten czlowiek jest jeszcze gorszy niz sie dotychczas wydawal. Otoczyl sie szajka uleglych akolitow i oto przypuszcza szturm na panstwo polskie.
  Jego obietnice socjalne sa funta klakow warte, byly zwyklym wabikiem na wyborcow. Mozna i bez dotacji unijnych, byle byc dyktatorem.
 • 2015-11-25 02:05 | Zdzich49

  Re:Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

  Damy radę. Odbudujemy ten nasz zrujnowany przez Unię kraj sami. Do diabla z obcą flagą. Tylko i tylko pod naszą pomaszeryjemy w swietlistą, prawą i sprawiedliwą przyszlość. My, my sami wyznaczymy drogę krajom Bałtyckim, krajom grupy Wyszechradzkiej, Unii, Europie a i swiatu wreszcie, jak będzie podskakiwał, też. Taka tkwi w nas potęga... ...i to wcale nie sen, niestety.
 • 2015-11-25 04:55 | elekrob1

  Re:Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

  co chcieć od baby ze wsi żeby rozum iała niuanse polityki, kaczor tego nie wie i w łóżku jej tego nie wyłoży bo ma rezerwację kotka
 • 2015-11-25 06:40 | znafca in spe

  Re:Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

  Flagi nie ale KASA tak.
 • 2015-11-25 08:11 | janadam48

  Re:Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

  W tzw.referendum unijnym w 2003r. trzy czwarte społeczeństwa wypowiedziało się za przystąpieniem do Unii w tym PIS. Nie rozumiem dlaczego teraz PIS swoimi gestami doprowadza do ośmieszania mojego kraju. Tłumaczenie pani premier nie bo nie to jakaś kpina. Brać pieniądze z Unii tak ale flagi nie. Wiocha do kwadratu!
 • 2015-11-25 08:34 | melquiades82

  Obywatelstwo UE

  Polecam Pani Premier lekturę następującego przepisu

  Artykuł 9 Traktatu o Unii Europejskiej
  We wszystkich swoich działaniach Unia przestrzega zasady równości swoich obywateli, którzy są traktowani z jednakową uwagą przez jej instytucje, organy i jednostki organizacyjne. Obywatelem Unii jest każda osoba mająca obywatelstwo Państwa Członkowskiego. Obywatelstwo Unii ma charakter dodatkowy w stosunku do obywatelstwa krajowego i nie zastępuje go.

  Koncepcja obywatelstwa europejskiego - jakkolwiek słabiutka na poziomie kulturowym (z uwagi na brak klasycznie rozumianego demosu) - ma jednak silne umocowanie normatywne. Z przytoczonego przepisu wynika, że każdy obywatel państwa członkowskiego - z mocy samego prawa - posiada również status obywatela UE. Z tego przepisu można rozsądnie wnioskować, że państwa członkowskie powinny tę podwójny status uwzględniać w swoich publicznych działaniach.

  Z art. 7 Konstytucji RP wynika, że władza ma działać na podstawie prawa, a z art. 9 Konstytucji RP, że Rzeczpospolita przestrzega wiążącego ją prawa międzynarodowego. Przypomnę tylko, że traktaty założycielskie są własnie umowami międzynarodowymi - i polski rząd zobowiązany jest je przestrzegać. Prawo międzynarodowe to również zwyczaj (normy prawa międzynarodowego nie muszą mieć charakteru lex scripta, prawa pisanego).

  Rząd polski powinien zatem uwzględniać jednoznaczny fakt, że, czy się komuś to podoba czy nie - z mocy samego prawa - każda osoba posiadająca obywatelstwo polskie, jest również - dodatkowo - obywatelem UE. Każdy Polak-obywatel UE ma prawo by symbole UE, wzmacniające ideę obywatelstwa unijnego na poziomie kulturowym, były eksponowane publicznie przy okazji wystąpień polskiego rządu, który w każdej sytuacji jest również rządem państwa członkowskiego (nawet w działając w obszarze kompetencji, które do UE nie należą).

  Taki zwyczaj - dotąd niekwestionowany - obowiązuje na terenie całej UE i wydaje się, że na mocy art. 9 Konstytucji RP wiąże również nasz kraj. Ma on dodatkowo moce wsparcie w koncepcji obywatelstwa europejskiego.
 • 2015-11-25 09:06 | melquiades82

  Do jakowalski

  " transfer zysków z Polski, który szacuje się na 97-104 mld zł rocznie"

  Transfer zysków, o którym Pan mówi, oczywiście występuje, a Polska jest względem Niemiec gospodarką poddostawcy (polecam syntetyczny raport Fundacji Kaleckiego).

  ALE przedstawienie takiego bilansu jest argumentacyjnie nieuczciwe, bo jak sam Pan dobrze wie, takie zestawienie jest zbyt uproszczone, żeby dokonać na jego podstawie sensownych wyliczeń (które mogłyby posłużyć w tej, ciekawej skądinąd, dyskusji). Należałoby by uwzględnić szereg innych czynników.
  - przede wszystkim trudno sobie wyobrazić, że Polska nie otrzymuje żadnych innych profitów z członkostwa z UE, poza samymi dotacjami ; czy ów transfer zysków, o którym Pan pisze, nie zachodzi - w żadnym wymiarze w drugą stronę???
  - czy Polskie firmy w żadnej mierze nie inwestują w krajach UE, czy nie eksportują tam towarów, czy polscy pracownicy w krajach UE nie transferują przynajmniej części wynagrodzeń do kraju; poza tym zagraniczne inwestycje to nie tylko drenaż majątków narodowego (chociaż rzecz jasna trzeba czuwać nad wyważeniem proporcji w tym zakresie)

  Po drugie - wpływ na transfer zysków mają nie tylko przepisy celne (kompetencje UE), ale także przepisy podatkowe w zakresie podatków pośrednich (CIT i PIT). A ten obszar regulowany jest dwustronnymi umowami o unikaniu podwójnego opodatkowania. Tak więc, na zakres transferu zysków kapitałowych z Polski do Niemiec (inną sprawą jest jeszcze udział kapitału zagranicznego w polskim eksporcie) mają przede wszystkim wpływ przepisy umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania między Polską a Niemcami oraz techniki międzynarodowego planowania podatkowego.

  Konkludując, i bez Polskiego członkostwa w UE ten transfer zysków by następował na skutek inwestycji zagranicznych w Polsce (a zgodzi się Pan, że takie inwestycje, nie tylko niemieckie, również miały miejsce przed naszym członkostwem w UE). Zjawisko to, jakkolwiek rzecz jasna jest wzmocnione przez członkostwo w UE, nie jest tego członkostwa prostą i bezpośrednia konsekwencją i nie można go wrzucać do tego bilansu tak jak Pan to uczynił. Przyczyniło się do niego po prostu otwarcie gospodarcze Polski po 1989 r.

  Inna rzecz, że jako Państwo - UE w bardzo ograniczonym zakresie wkracza w obszar podatków pośrednich - możemy sami przeciwdziałać transferowi zysków za granicę; UE nie ma nic do tego, tyle tylko, że musimy uwzględniać jak to wpłynie na naszą konkurencyjność inwestycyjną

  Mam nadzieję, że przekonałem Pana, że sprawa ta jest bardziej skomplikowana, i że tego typu argumenty (tj. przedstawianie uproszczonych bilansów zysków i strat) mogą ewentualnie stanowić punkt wyjścia do rzeczowej dyskusji, niż stanowić jej konkluzję.

  Pozdrawiam,
  M.
 • 2015-11-25 09:07 | azur

  Re:Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

  Szydło dała tym samym do zrozumienia, że Polski nie ma w UE. Teraz pewnie powie, że unijne pieniądze są niepotrzebne i Polska sama sobie poradzi, ewentualnie dostanie pożyczkę od Rosji.
 • 2015-11-25 09:08 | jakowalski

  Re:Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

  Kruk
  Zauważ, że twoje oceny i oceny społeczeństwa polskiego coraz bardziej się rozmijają.
  Znafca
  Jak to już ci wyjaśniałem: Unia jest dziś już tylko sztucznie utrzymywanym przy życiu trupem, a Polska więcej do Unii dopłaca niż z niej otrzymuje.
  Janadam
  To referendum było w roku 2003, a Unia była wtedy zupełnie inna niż dziś. Dziś Brytyjczycy szykują się do referendum w sprawie wystąpienia z UE, a więc Polacy powinni iść ich śladem, jako że Unia jest dziś już tylko sztucznie utrzymywanym przy życiu trupem, a Polska więcej do Unii dopłaca niż z niej otrzymuje.
  Melquiades
  Tylko w teorii każdy obywatel państwa członkowskiego - z mocy samego prawa - posiada również status obywatela UE. Praktyka jest zupełnie inna – wystarczy pojechać do obojętnie jakiego innego państwa-członka UE i zamieszkać tam na stałe, a okaże się, ze Polak jest tam praktycznie na każdym kroku dyskryminowany i traktowany jak cudzoziemiec, a nie obywatel UE. Odróżnij więc stan de facto od stanu de jure!
 • 2015-11-25 09:16 | melquiades82

  Do jakowalski

  w mojej wypowiedzi, tam gdzie mowa o podatkach dochodowych PIT i CIT, powinno być oczywiście "podatków bezpośrednich"
  przepraszam za pomyłkę
 • 2015-11-25 09:27 | Fragless1

  Re:Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

  Paręnaście lat temu Putin przyznał wprost, że dwie sprawy spędzają mu sen z oczu: rozpad ZSRR i powstanie UE. W przypadku ZSRR wiadomo o co chodzi, strefy wpływów, terytoria zależne, ekspansjonizm, imperializm. Co do UE, Putin ma problem. Dopóki ta istnieje, Putin nie może (albo może tylko w sposób bardzo ograniczony) rozgrywać jednych przeciwko drugim. Trudno mu stosować broń gazową, dyktować ceny surowców, wpływać na obsadę rządów, przesuwać swoją strefę wpływu na zachód.
  Zresztą wystarczy zapoznać się z historią Rosji. Od prawie 500 lat (od czasu Iwana Groźnego) Europa, a szczególnie jej wschodnia część, w tym Polska, musi się borykać z problemem o nazwie Rosja. Według Kremla brak ekspansjonizmu, to pokazanie słabości. Podobnie zresztą myśli większość Rosjan. Obawiam się więc, że rozpad UE, mógłby skutkować powrotem czasów Katarzyny Wielkiej - ekspansja na zachód, uzależnienie militarne i ekonomiczne Polski od Rosji. Dla przypomnienia po II wojnie strefa wpływów Rosji sięgała do połowy Niemiec na zachodzie i po Bałkany na południu.
  Wniosek jest prosty, Rosjanie mają ekspansjonizm we krwi. Taka mentalność. Nie ważna sytuacja ekonomiczne, ważne jest panowanie nad innymi państwami.
 • 2015-11-25 10:47 | snakeinweb

  Re:Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

  @jakowalski
  Twierdzenie Polska więcej do Unii dopłaca niż z niej otrzymuje z góry uniemożliwia jakąkolwiek sensowną dyskusję w strefie kulturowej wywodzącej się z starożytnej Grecji, Rzymu i Chrześcijaństwa. Już Arystoteles twierdził, że dyskusja ma sens tylko gdy obie strony miłują poznawanie prawdy i szanują wspólną bazę poznawczą. Oczywiste absurdy, kłamstwa i oszczerstwa nie podlegają żadnej dyskusji.
 • 2015-11-25 12:14 | AKon

  Re:Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

  Dobra zmiana! UE to wyjątkowo skompromitowana, antypolska instytucja. RP należy do niej nie ze względów ideologicznych tj. koncepcji wieloelementowej i wielopoziomowej integracji państw unijnych na bazie lewackiej doktryny politycznej, gdzie punktem docelowym miałoby byc powstanie europejskiego organizmu państwowego z siedzibą w Brukseli - natomiast jest jej częścią tylko z pragmatycznego punktu widzenia. Tu kluczowe są dotacje "pro-rozwojowe" (przynajmniej formalnie), udział w
  strefie Schengen, trwałe "odpłynięcie " ze strefy wpływów Federacji Rosyjskiej.
 • 2015-11-25 12:45 | Obserwer

  Re:Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

  .@mel........82 uf wreszcie jakiś głos rozsądku w tym gąszczu samokciejtwa, widzenia mi się i tej całej "ludowej głupoty" wypowidaczy bez cienia wdzięczności oraz udawadnianie,iż nasze członkostwo wzięło się z księżyca, a referendum przed wejściem do UNi i odpowiedź w nim na tak zdecydowanej większości to fikcja, bywasz zaszłość , której nigdy nie było!!!!

  To piszą zapewne w znacznej mierze zdeklarowani chrześcijanie, katolicy od niedzielnego i nieprzyzwoitego wykorzystywania religii do swoich partyjnych, partykularnych celów. Tak chrześcijańskie społeczeństwo polskie w swojej zdeklarowanej większości, okazuje wdzięczność raz za miliardy , które weszły do naszego kraju i za które dzięki ostrym regułom i przepisom kontrolującym UE, udało się wybudować setki tysięcy obiektów, bo nie można było tych miliardów zmalwersować i sprzeniewierzyć przez polskich katolików u władzy na cele partyjnych współwyznawców.

  Stopień ciemnoty, blagi i smozaprzeczenia faktom jak widać na tym forum to plaga. Jedna z plag z egipskich polegająca na totalnym życiu w zakłamaniu, szerzenia kłamstwa publicznie, siana zgorszenia i obnoszenia się z tą zakłamaną filozofią , gdzie nie ma miejsca na prawdę
  podobne do skostniałych i zatwardziałych Izraelitów, którzy w swym błędzie oraz nieprawdzie byli i są tak utwierdzeni, ze nawet zburzenie Jerozolimskiej Świątyni z tego obłudnego i kłamliwego życia ich nie wyciągnęło.

  Oni też handlowali wszystkim co mieli. Dlatego sam Bóg przepędzał ich powrozem z bezszczeszczonej Świątyni. Wy przeciwnicy UE i NATO teraz handlujecie dobrem i bezpieczeństwem Polski. Jesteście oszołomieni , zaczadzeni i zwiedzeni celami jednej słusznej partii. To już było w historii Polski. To już przerabialiśmy przez pół wieku.

  Dla wszystkich rządzących i dla obecnych też, celem jest rządzenie dla rządzenia. Dla celu rządzenia zrobią wszystko , aby każdego i wszystko podporządkować. Również odrzucić prawa wspólnotowe, zobowiązania międzynarodowe , bo one jak Putinowi im przeszkadzają.
  Cel władania wszystkim i wszystkimi. Ten cel przysłania im punkt widzenia , gdzie w jego centralnym punkcie jest dobro wspólne prawie 40 mln Polaków.

  Koszmar z poprzednich lat wraca jak niechciane widmo na skutek sprzedajności 20% społeczeństwa nastwionego na branie w sposób łatwy , miły i przyjemny, dziś bez perspektywy co będzie jutro. Dzisiejszy pisowski wyborca przemienił swoje obywatelskie prawa na wartość 500 złotych. Wczorajszy po-wski wyborca też chętnie skorzysta z tej obietnicy na zasadzie - skoro dają. Pytam się gdzie podziali się Polacy, którzy tej bezprecedensowej bladze , ogłupianiu przeciwstawia się?
  Gdzie jest prawdziwy, realny i rzeczywisty interes nas wszystkich?
  Panie Prezydencie Wałęsa czy ma Pan swoich następców?

  Rozpoczęli przyzwyczajanie do nieobecności UE przez zlikwidowanie flag Organizacji , za która optował sam św. Jan Paweł II. A jej założyciele byli orędownikami szeroko pojętego miłosierdzia , solidarności społecznej, spójności i godnego życia wszystkich. Jako Ojcowie Założyciele za swoją Orędowniczkę wzięli Matkę Boską . Dlatego kolor flagi Wspólnoty Europejskiej był niebieski z wieńcem gwiazd .

  Czyli dzisiaj PIS jako partia katolicka zdecydowanie odcina się nie tylko od zobowiązań międzynarodowych, wzorzec już nam dziwnie znany ze wschodniego kierunku, od danego słowa ,od które wszystko rozpoczyna się i kończy, od korzeni UE i dlatego jako osoby zdeklarowane w wierze chrześcijańskiej i religii katolickiej flagi tej Organizacji odrzucają i jej nie honorują ! No brawo bracia chrześcijanie. Wy to potraficie być wdzięczni. Grunt to pokazać kto tu rządzi. Cel uświęca każdy środek wg. was.

  Skoro ta Organizacja tak wam przeszkadza to z honorem oddajcie dotacje na okres rozliczeniowy 2016-2020. Przecież te miliardy śmierdzą prawnym sposobem ich wydawania. Po co wam taki prawny smród ma przeszkadzać? Zabierzcie to co swoje . Rządźcie się swoimi pieniędzmi ku uciesze np. @jakowalskiego i innych mu podobnych jakowalskich z waszego plemiennego kręgu. Przestańcie tracić na tej UE skoro tyle ona nasz budżet kosztuje!
  Konie rżą i ja też!

  Przez ten akt głupoty politycznej, demonstracji siły czyli waszej pychy chcecie swoim "wyznawcom" powiedzieć , że wszyscy mylili się i mylą się nadal w kwestiach członkostwa , racji bytu Wspólnoty Europejskiej , bo generalnie wspólnota kojarząca się z komunią czyli byciem razem , wspólnie jest wam obca dla was jako katolików i cholernie przeszkadza wam we wprowadzeniu waszych jedynie słusznych rządów.
  Ubolewam już teraz nad waszą przyszłością, bo czas wasz jest bardzo krótki skoro za przewodniczkę rządów macie swoją pychę.

 • 2015-11-25 13:21 | lusia24

  Re:Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

  @jakowalski, @AKon
  A mnie się unijna flaga podoba, więcej uważam, że jest ładniejsza od polskiej. Żółte gwiazdy na niebieskim tle są bardziej wyraziste niż to banalne zestawienie biało-czerwone. No i jeszcze jestem "lewacka" bo jestem dumna, ze jestem obywatelką UE. I chciałabym, żeby tak zostało.
 • 2015-11-25 13:50 | Jan Bobiński

  Re:Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

  Popieram zarówno Lusię jak i Obserwatora.Dla mnie przyszłość moich wnuków i prawnuków widzę tylko dobrze rządzonej UE.W UE nie będzie wojen,poszczególne kraje wspomagają się wzajemnie itd.Musi nastąpić większa intergracja a nie pkazywanie,że my jesteśmy "z kraja".Brak flagi EU jest wyrazem małostkowości naszego rządu,może być dla nas niezbyt przyjemne!
 • 2015-11-25 15:14 | Zdzich49

  Re:Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

  Nie będzie nikt nam obcych pchał
  i Unią nas tumanił,
  Silni unią jesteśmy My,
  My sami!
 • 2015-11-25 16:05 | takei-butei

  Re:Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

  Spokojnie, Panie Lipiński. Pytam się, gdzie flaga ZSRR i gdzie wasze hasło "Proletariusze wszystkich krajów, łączcie się? Hasło, jakie "Polityka" miała przez lata na pierwszej stronie i jakim uczyła mnie miłości do ZSRR. Wstydzicie się?
 • 2015-11-25 16:38 | Obserwer

  I tak tuman tumana......

  mami , że lepiej nam Polakom
  będzie jak zostaniemy sami.
  Za to my ! Tylko, że sami!


 • 2015-11-25 17:35 | Copernicus

  Re:Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

  Jest w języku polskim taki termin - rzeczownik - "przyzwoitość". Dalej już pisał nie będę...
 • 2015-11-25 21:15 | ante

  Re:Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

  Może to naiwne pytanie, ale czy wrzawa dotycząca braku flag unijnych na posiedzeniu polskiego rządu nie jest ciut przesadzona? Wielu komentatorów naśmiewa się przy różnych okazjach z paranoicznych reakcji niektórych osób z PiS, ale czy właśnie nie dzieje się to samo po drugiej stronie? W końcu mówimy o posiedzeniach polskiego rządu, prawdziwym problemem byłby brak polskich flag. Może i było to faux pas, ale nie popadajmy w histerię łkając o unijnych "szmatach".
 • 2015-11-25 23:17 | jakowalski

  Re:Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

  Lusia
  Unijna flaga jest sztuczna a poza tym to nawiązuje ona zbyt wyraźnie do religii chrześcijańskiej a dokładniej rzymsko-katolickiej (niebieski, „maryjny” kolor, żółte „papieskie” gwiazdy w liczbie 12, czyli tyle co apostołów), a więc z definicji dyskryminuje ona wyznawców innych religii i niewierzących, a więc jest ona do wymiany. Poza tym, to obywatelstwo unijne istnieje tylko w teorii – wiem coś o tym, jako że już po wejściu Polski do UE pracowałem w wielu państwach UE innych niż Polska i wszędzie tam byłem (i nadal jestem) traktowany jako cudzoziemiec.
  Obserwer
  Potwierdzasz to co napisałem w odpowiedzi Lusi, a mianowicie, że unijna flaga nawiązuje wyraźnie do religii chrześcijańskiej a dokładniej rzymsko-katolickiej a więc z definicji dyskryminuje ona wyznawców innych religii i niewierzących.
 • 2015-11-25 23:18 | jakowalski

  Re:Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

  Snake in the Web
  Oto fakty:
  Łącznie w latach 2007-13 Polska otrzymała 91 mld euro dotacji, czyli około 364 mld zł, a więc około 60 mld zł rocznie. Ale od tego trzeba odjąć:
  - składkę unijną w wysokości 22 mld euro (88 mld zł), czyli około 15 mld zł na rok;
  - koszty dodatkowej unijnej biurokracji w wysokości około 1 mld euro (4 mld zł) na rok oraz
  - transfer zysków z Polski, który szacuje się na 97-104 mld zł rocznie.
  Tak więc bilans roczny wynosi:
  I. PRZYCHODY: Dotacje 60 mld zł na rok.
  II. ROZCHODY: Łącznie 119 mld zł na rok:
  - składka unijna: 15 mld zł na rok.
  - koszta uzyskania przychodu z Unii: 4 mld zł na rok.
  - transfer zysków z Polski za granicę: 100 mld zł na rok.
  SALDO: 60 – (15+4+100) = 60 – 119 = -59 mld zł na rok.
  Ponieważ w Polsce jest obecnie nie więcej niż 36 mln ludności, to członkostwo w Unii Europejskiej kosztuje przeciętnego Polaka około 1639 zł rocznie, czyli mniej więcej medianę jego miesięcznego wynagrodzenia i to bardziej brutto niż netto. Gdyby Polska wystąpiła z Unii, zostając przy tym, jak n.p. Szwajcaria czy Norwegia w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EEA) i Strefie Szengen, to Polacy dalej mieli by swobodę podróżowania po Europie i możliwość łatwego podjęcia pracy na zachodzie Europy, a w polskim skarbie państwa znalazło by się dość pieniędzy, aby nie tylko wypłacać te 500 zł miesięcznie na każde dziecko.
  Źródła danych: ogólnie dostępne statystyki Eurostatu (Europejski Urząd Statystyczny), Banku Światowego (World Bank) i Międzynarodowego Funduszu Monetarnego (International Monetary Fund).
 • 2015-11-25 23:18 | jakowalski

  Re:Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

  Fragless1
  Oczywiście: nasi zachodni sąsiedzi, czyli Niemcy nigdy na nas nie najechali i zawsze mieliśmy z nimi jak najlepsze, przyjacielskie stosunki, szczególnie zaś w latach 1939-1945.
 • 2015-11-26 08:37 | Fragless1

  Re:Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

  Wiem, że nie powinienem... :)
  "- transfer zysków z Polski za granicę: 100 mld zł na rok." Jakieś wyliczenia istnieją???? Kto powiedział, że żadnych transferów by nie było, gdybyśmy nie byli w UE?
  A gdzie w takim razie są wykazane zyski polskich firm wynikające z naszej obecności w UE.
  W ramach firmy, w której pracuję robiłem kiedyś takie ćwiczonko i muszę powiedzieć, że jest to kwota dość znaczna w przychodach i zyskach.
  Dopóki jesteśmy w UE i Niemcy w niej funkcjonują nie stanowią żadnego zagrożenia. Co innego gdybyśmy z UE wystąpili i całkowicie się od niej odcięli. Piękny deal z Putinem by nastąpił ponad naszymi głowami. Chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości? Tego uczy historia.
 • 2015-11-26 09:07 | _sens

  Re:Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

  Unia Europejska to sztuczny twór, który w przeciągu najbliższych kilku lat rozsypie się niczym domek z kart. Polska to ponad tysiącletnie państwo , które będzie trwać dalej nawet po upadku UE. Wiec logiczne jest aby na 1szym miejscu zawsze stawiać dobro Polski i Polaków…a nie jak było przez ostanie 8 lat dobro pani Merkel.
 • 2015-11-26 10:59 | Obserwer

  O flagowych tematach

  @jakowalski strasznie mi przykro, że jesteś tak poranionym emocjonalnie, mentalnie, światopoglądowo człowiekiem. Szukasz, miotasz się, aby udowodnić samemu sobie własne jestestwo. W wielu kwestiach odbijasz się od własnej ściany jaką stworzyłeś dla swoich postaw bez wiary w wartości wyższe, bez wiary przede wszystko w to co sam wypisujesz. Ubolewam nad faktem , iż w gąszczu informacji, przeżyć i zapewne doświadczeń masz poplątanie z pomieszaniem , sorry i mnóstwo nieuczesanych myśli.

  Ja jako wierząca osoba , nie myl z religijnością , bo to całkiem inna kwestia jest w obszarze, który istnieje wokół partii politycznych z wykorzystaniem religii do swoich celów, mam jasne nakreślone tory własnego postepowania, których trzymam się od lat. I dziwi mnie , a także wywołuje współczucie postawa człowieka , gdzie takie wartości jak miłosierdzie, empatia, chęć dobra i jego rozprzestrzenianie w celach ulżenia w życiu nie tylko jednostkom partyjnym , wywołuje u Ciebie skojarzenia dyskryminacji na bazie Twoich personalnych i intymnych odczuć wiary czy niewiary w Boga. Toż to są uczucia i odczucia bez względu na stopień transcendencji osób , uniwersalne przynajmniej w kręgach osób cywilizowanych.

  Tak się składa , że właśnie od dekady prawie mamy w Polsce mocno sprzymierzone partie z hierarchia katolicką. Raczej nie jest to przypadkowe. Opatrzność w swoim nie do ogarnięcia rozumie planowo i systematycznie pokazuje nam , że tak widziane i wykorzystywane wartości chrześcijańskie nie mają wiele wspólnego z nauka Chrystusa. Jest to grono osób , gdzieś plączących się wokół Mistrza, ale są niestety, od Niego bardzo daleko.

  W kwestiach korzeni Europy i Wspólnot Europejskich nie da się uciec. Są i pozostaną o chrześcijańskie. I Ty @jakowalski masz wszelkie prawa, aby czuć się dobrze w każdym kraju o tych korzeniach, gdyż nie ma nigdzie w tych wartościach powiedziane, że osoba niewierząca, ateista, poszukująca ect. jest gorsza od człowieka wierzącego. Wierzący mają zwyczajnie farta, że są na tej drodze. A Ty ciągle masz zasłonę i miotasz się , bo jeszcze nie jesteś na skalnym gruncie. Piaski Twojego życia ciągle uciekają, rozjeżdżają się. Twój "słoik życia" ciągle ma dużo piachu a mało wartościowego kruszcu. Sorry, ale może to naprowadzi Cię do analizy swojej postawy. Bez urazy mam nadzieję.

  W kwestii flagi UE i jej korzeni również chrześcijańskiego pochodzenia to masz rację. Nie masz racji w kwestii twojego wywodu nt. dyskryminacji kogokolwiek z tego powodu.

  Boli mnie bardzo, również teraz, gdy słyszę nazywanie tej flagi przez tzw. katoliczkę, w osobie akademickiego nauczyciela, przedstawicielki ludu chrześcijańskiego do Sejmu, rodzajem nędznego materiału. Delikatnie rzecz ujmując. Ta osoba zapewne nie wie co mówi i co czyni wypowiadając takie słowa wobec faktu związania tej flagi z naszą Niebieską Matką.
  @jakowalski to nie jest próba indoktrynacji religijnej Twojej osoby.
  To jest moje osobiste nazwanie faktów , zdarzeń w wykonaniu prawicowego ugrupowania wspieranego bez refleksji przez opiniotwórcze gremia katolickie. Smutne bardzo. Pozdrawiam.
 • 2015-11-26 11:33 | rebel

  Re:Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

  @jakowalski

  "- transfer zysków z Polski, który szacuje się na 97-104 mld zł rocznie. "

  Czemu tylko na 97-104 md?
  Proponuje rowno 666 mld. Wszak UE to dzielo Szatana.
 • 2015-11-26 13:35 | jakowalski

  Re:Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

  Fragless
  1. Gdyby Polska nie była w Unii, to mogłaby kontrolować przepływ kapitału z Polski, w tym szczególnie ucieczkę kapitału z Polski do tzw. rajów podatkowych typu Luksemburga czy Cypru, a tak, to nie mając jako członek UE pełnej suwerenności, Polska nie ma kontroli na ucieczką kapitału z Polski do owych „rajów podatkowych”.
  2. Polskie firmy nie mają zysków z tytułu przynależności Polski do Unii, jako że nie ma już w Polsce większych polskich firm, czyli firm działających poza Polską. Praktycznie wszystkie większe polskie przedsiębiorstwa będące obecnie własnością prywatywną (w tym sporo przedsiębiorstw będących dawniej państwowymi) przejął bowiem dawno temu zagraniczny kapitał. Zrozum też, ze nie pracujesz w polskiej firmie, a w zagranicznej firmie działającej w Polsce, która zwiększyła swoje zyski z tytułu działania w Polsce, ale te zyski przecież w Polsce nie zostają!
  3. UE nie obroni nas przed Niemcami, NATO zresztą też. W ramach UE Polska zostanie przejęta, oczywiście w 100% pokojowo, czyli bez jednego wystrzału, przez Niemcy. Odbyło się to już właściwie niemalże w 100% na poziomie bazy (gospodarki), a teraz czeka nas germanizacja także w dziedzinie nadbudowy, czyli kultury (w węższym znaczeniu tego słowa), w tym też oczywiście zniemczenie na poziomie języka. Rosja nam zaś w niczym nie zagraża. Ona ma swoje interesy na wschodzie, a nie na zachodzie!
 • 2015-11-26 13:58 | jakowalski

  Re:Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

  Rebel
  Powtarzam: to są szacunki oparte na ogólnie dostępnych statystykach Eurostatu (Europejskiego Urzędu Statystycznego), Banku Światowego (World Bank) i Międzynarodowego Funduszu Monetarnego (International Monetary Fund). Kabała i numerologia to nie jest zaś „my cup of tea”!
 • 2015-11-26 14:46 | Fragless1

  Re:Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

  Proszę o szczegółowe wyliczenia owych 100 mld pln.
 • 2015-11-26 21:25 | jakowalski

  Re:Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

  Fragless
  Te 100 miliardów złotych to jest mój szacunek oparty na danych Eurostatu, IMF (MFW) i Banku Światowego. Inne szacunki, moim zdaniem zaniżone, jako że pomijają one na ogół nielegalne i półlegalne transfery, dają zaś od 68 do 80 mln na rok, n.p. tu:
  http://awronka.nazwa.pl/txt/txthtml/Gigantyczny_transfer_kapitalu.htm
  Cytuję: Blisko 80 mld zł zostało wytransferowane w ubiegłym roku z Polski, z czego połowę legalnie, m.in. jako transfery dywidend na rzecz zagranicznych akcjonariuszy. Drenaż Polski nasila się od kilku lat i jest tym dotkliwszy, że dotyczy państwa, które pod względem poziomu PKB na mieszkańca zajmuje niską pozycję. A to są szacunki prof. Jerzego Żyrzyńskiego z Katedry Gospodarki Narodowej Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.
  Nieco odmienne szacunki znajdziesz zaś na portalu Forsal.Pl i w Gazecie Prawnej. Cytuję:
  - dywidendy z tytułu tzw. bezpośrednich inwestycji zagranicznych ok. 34 mld zł na rok;
  - wypłaty z odsetek od instrumentów dłużnych z tytułu tzw. bezpośrednich inwestycji zagranicznych ok. 10 mld zł na rok;
  - wypłaty z papierów udziałowych (tzw. inwestycje portfelowe) ok. 8 mld zł na rok;
  - wypłaty z papierów dłużnych (tzw. inwestycje portfelowe) ok. 16 mld zł na rok.
  RAZEM ok. 68 mld zł, przy czym jest to bardzo zaniżony szacunek, nie pokazujący całości zjawiska ucieczki kapitału z Polski.
  Portal Niewygodne.Info.Pl szacuje zaś zjawisko ucieczki kapitału z Polski na prawie 75 mld zł na rok.
  Wystarczy?
 • 2015-11-27 09:01 | jakowalski

  Re:Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

  Obserwer
  Niestety, ale moja odpowiedż dla Ciebie nie ukazała się. Napisz do mnie na lech.keller(małpa)gmail.com.
 • 2015-11-27 11:10 | Fragless1

  Re:Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

  Czyli chodzi o ucieczkę kapitału z Polski. :)
  Nie wiem co to ma wspólnego z naszą obecnością w UE. Nie jest to bynajmniej koszt naszego członkostwa. Zaliczając tam jednak dywidendy osobnik (piszący na potrzeby Naszego Dziennika), który to popełnił obnaża swoją katastrofalną ignorancję. Inwestorzy mają prawo do dywidendy. A żeby było śmieszniej od dywidendy płaci się podatek do Skarbu Państwa. Jeżeli chodzi o ceny transferowe, mamy nowe przepisy, które narzucają przedsiębiorstwom dokumentowanie każdej, nawet najmniejszej transakcji ze spółką córką.
  Gdyby jednak zaliczyć wypłacanie dywidend do kosztów członkostwa, to po stronie zysków należałoby wpisać wielkość inwestycji zagranicznych w PL. Czyli było by to 172 mld euro na koniec 2014 i 9 mld euro w samym 2014. A są to tylko inwestycje bezpośrednie.
  Podsumowując: transfer zysku jest problemem, część z tych pieniędzy mogła by zasilić polski budżet. Transfer nie ma nic wspólnego z naszą obecnością w UE. Największy transfer odbywa się z takich krajów jak: Chiny, Rosja, Meksyk. Wszystko zależy od jakości prawa.
 • 2015-11-27 12:51 | azur

  Re:Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

  Do unijnej flagi najlepsza jest Pawłowicz, jej nikt nie przebije.
 • 2015-11-27 14:40 | jakowalski

  Re:Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

  Fragless1
  Zrozum, że członkostwo w UE wymaga zniesienia wszelakich ograniczeń na wywóz kapitału z Polski. Zgoda, inwestorzy mają prawo do dywidendy, ale niekoniecznie prawo do wywiezienia jej z kraju, w którym oni ją otrzymali. I tu jest pies pogrzebany. Natomiast inwestycje zagraniczne w niczym nas nie wzbogacają, jako że są to z definicje inwestycje będące nie naszą, a zagraniczną, czyli cudzą własnością. Czy ty się bogacisz wtedy, kiedy sąsiad stawia obok ciebie nowy dom? Często z tego powodu biedniejesz, jako że może ci ten nowy dom zasłonić widok, utrudnić dojazd a nawet i dojście do twojej posesji, zabrać miejsca postojowe etc., a więc zmniejszyć wartość twojego majątku.
 • 2015-11-27 14:41 | jakowalski

  Re:Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

  Azur
  Daj sobie spokój z atakami ad personam.
 • 2015-11-27 19:01 | azur

  Re:Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

  @biedny jakowalski, walczy z wszystkimi dookoła, tylko brakuje mu argumentów.
 • 2015-11-30 09:34 | Fragless1

  Re:Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

  Reasumując i zamykając dyskusję, można stwierdzić, że członkostwo w UE jest dla nas opłacalne pod każdym względem.
 • 2015-11-30 12:03 | jakowalski

  Re:Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

  Fragless
  Na jakiej podstawie twierdzisz, że „członkostwo w UE jest dla nas opłacalne pod każdym względem”? I kto to są ci „my”? Ty i twoja rodzina?