Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Paradowska: Sędziowie ślubowali na zwłokach państwa prawa

(11)
Prezydent wypełnił co do joty to, co kazał mu prezes Jarosław Kaczyński – mówiła w Poranku Radia TOK FM Janina Paradowska.
 • 2015-12-03 13:11 | axiom1

  Dyktator Donek Tusk mial ltaka sama wladze i ja wykorzystywal.

  Dlaczego Polityka nie protestowa ?

  Jest obluda stwierdzenie ze Polska jest demokracja i PIS te demokracje niszczy.
  Demokracji w Polsce nigdy nie bylo i nie ma.
 • 2015-12-03 14:23 | Copernicus

  Re:Paradowska: Sędziowie ślubowali na zwłokach państwa prawa

  Okazuje się, że przyspieszony kurs demokracji po 1989.r. Polacy fatalnie oblali. Jedna piąta elektoratu bez przeszkód narzuca swoją (?) wolę pokornym cielętom i mało kto orientuje się, jaki będzie finał. Wydawać by się mogło, że Europa (Polska też!) takie scenariusze już przećwiczyła. Że coś z tego wyniknie... Burbonowie też "niczego nie zrozumieli, niczego się nie nauczyli". Obawiam się, że wbrew opinii red. Paradowskiej to wcale się nie rozmyje. Kaczyńskiemu pozostaje tylko ucieczka do przodu. Za dowolną cenę. Tylko nie on tę cenę zapłaci.
 • 2015-12-03 15:12 | Markovit

  Re:Paradowska: Sędziowie ślubowali na zwłokach państwa prawa

  przepraszam a co tu komentowac, wczoraj bylo widac co sie dzialo w tym Sejmia , zabraklo mi tylko jednego zapytania do Marszalka Sejmu - czy Pan jest jeszcze Marszalkiem czy juz Cenzorem wystapien poslow .
  -a wiec obawiam sie , ze wybrany Sejm przez nieznadzna czesc spoleczenstwa tj. ptrzez mocherow i nawiedzonych osiagnal dna szamba bialuroskiego czy tez rosyjskiego!""""
 • 2015-12-03 17:01 | azur

  Re:Paradowska: Sędziowie ślubowali na zwłokach państwa prawa

  Kto ma nieczyste sumienie, działa po nocy, jak złodziej. Porządni ludzi w nocy śpią.
 • 2015-12-03 17:21 | narciarz2

  Re:Paradowska: Sędziowie ślubowali na zwłokach państwa prawa

  Po orzeczeniu TK pojawiło sie pole kompromisu. Dzis wieczorem wojownik Kaczynskiego albo pojdzie na ustępstwa, albo na podboj. Obstawiam to drugie.
  .
  Wojna została wypowiedziana. Teraz pytanie, czy najezdzcy zechcą spacyfikowac TK uzywając siły popartej brunatną demagogią. Ja mysle, ze tak własnie uczynią. Aktualna staje sie rada jakiejs szui sprzed paru dni (zapomniałem, ktora szuja to powiedziała): „powołajcie sobie trybunał na uchodztwie”. Pomimo pozornej kuriozalnosci ta wypowiedz ma głęboki sens, bo ona oznacza ni mniej ni więcej „wysiedlamy was z waszego kraju, bo ten kraj jest tylko nasz i niczyj więcej”. Innymi słowy, szuja klarownie wyraziła mysl prezesa Kaczynskiego, ze Polska od dzis ma tylko obywateli PiSu. A inni przestają byc obywatelami i stają sie emigrantami w polskich granicach.
  .
  Ale nie jest tak, jak powiedziała szuja. Jest jeszcze inaczej. Polska PiSu ma tak naprawdę tylko jednego obywatela. Ten jeden Pierwszy Obywatel (Pierwszy Sekretarz, jak kto woli) jest jedynym wyrazicielem woli Narodu, czyli swojej własnej.
  .
  Z tego wynika praktyczny wniosek. Po to, zeby doraznie rozwiązac ten kryzys, trzeba by odsunąc Pierwszego Obywatela od władzy. Dokładnie tak, jak kiedys dorazne rozwiązanie kryzysu polegało na wymianie Pierwszego Sekretarza na inny egzemplarz. Kryzys sie uspokajał na kilka lat, po czym wracał, bo jego głębsze systemowe przyczyny nie ulegały zmianie. Teraz tez tak będzie. Jesli Pierwszy Obywatel zostanie odsunięty, to sytuacja sie uspokoi. Ale głębsza systemowa przyczyna pozostanie. Ta głębsza przyczyna to dominacja jednej opcji swiatopogladowej. PiS to jest tylko kuriozalna projekcja narodowego katolicyzmu, do ktorego przyznaje sie większosc. Mozna powiedziec, ze PiS i jego dzialania to jest gwałtowny napad gorączki. Ta gorączka jest oznaką głębokiej infekcji, ktorej łatwo sie nie pozbędziemy.
 • 2015-12-03 17:40 | Slawomirski

  Re:Paradowska: Sędziowie ślubowali na zwłokach państwa prawa

  PO zrobila z demokracji posmiewisko. Polska nie jest panstwem prawa. Trzeba dac PiS szanse. A gdy to nie wypali mozna zawsze wyemigrowac tak jak ja to zrobilem w 1981 roku.

  Slawomirski
 • 2015-12-03 19:48 | jakowalski

  Re:Paradowska: Sędziowie ślubowali na zwłokach państwa prawa

  Markovit
  Tak samo się dziej w parlamentach państw, które mają JOW-y. Ale cóż, czytelnicy "Polityki" bardzo mało wiedzą (zresztą tak samo jak redaktorzy „Polityki czy też „Wyborczej”) o realiach burżuazyjnej demokracji parlamentarnej. Otóż w krajach z większościową ordynacją wyborczą (tzw. JOW-y), gdzie rząd ma z definicji zapewnioną większość w parlamencie (n.p. w UK czy też w Australii) działają trzy, jakże „demokratyczne” instytucje:
  - tzw. gag czyli odebranie głosu posłowi/senatorowi opozycji przez spikera („marszałka”) danej izby parlamentu;
  - tzw. gilotyna, czyli zakończenie przez spikera („marszałka”) danej izby parlamentu dyskusji na danym projektem ustawy, kiedy opozycja zaczyna ten projekt krytykować oraz
  - tzw. bicz (whip) – jest to poseł, najważniejszy w hierarchii partyjnej zaraz po przywódcy partii, czyli zaraz za szefem rządu, który pilnuje, aby posłowie mu de facto podlegli głosowali tak, jak sobie tego życzy szef danej partii. Ponieważ w systemie JOW-ów praktycznie nie ma szansy, aby do parlamentu wszedł ktoś bez poparcia aparatu dużej, zamożnej partii, to brak poparcia ze strony szefa partii oznacza w praktyce koniec kariery politycznej danego posła czy też senatora.
 • 2015-12-03 20:04 | aleydis

  Re:Paradowska: Sędziowie ślubowali na zwłokach państwa prawa

  To kiedy to społeczeństwo zacznie wreszcie coś wiedzieć i kumać?
 • 2015-12-03 20:06 | aleydis

  Re:Paradowska: Sędziowie ślubowali na zwłokach państwa prawa

  Skoro tak lubią nocne spektakle, dajmy im jeszcze pochodnie...
 • 2015-12-03 21:46 | Aspiryna

  Re:Paradowska: Sędziowie ślubowali na zwłokach państwa prawa

  Sadze, ze Kaczynski (wspomagany przez mierne ale wierne pacynki w rodzaju Dudy, Szydlo, czy technika produkcji szklarniowej Kuchcinskiego) bedzie teraz dazyl do dyktatury. Taki polski Franco, czy Salazar... Dobrze zdaje sobie sprawe z tego, ze taka okazja jak teraz pewnie juz nigdy sie nie powtorzy!
 • 2015-12-04 00:21 | kruk

  Re:Paradowska: Sędziowie ślubowali na zwłokach państwa prawa

  @ aleydis
  Spoleczenstwo zacznie kumac dopiero wtedy, kiedy bezprawie dotknie konkretnych ludzi, w tym rowniez zwolennikow PiS. Ludzie naiwnie wierza w "swoich". Tymczasem sprzecznosci interesow indywidualnych sprawia nieuchronnie, ze bezprawie bedzie sprzyjac rozprawianiu sie "swoich' ze "swoimi" moca sily ekonomicznej lub przy wykorzystaniu wysoko postawionych pociotkow.