Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kulisy procesu norymberskiego

(4)
Norymberga stała się w powszechnej świadomości wzorem udanego rozliczenia masowych zbrodni. Kulisy procesu przywódców III Rzeszy pokazują jednak obraz mniej spiżowy, w którym znaczącą rolę odgrywały zarówno przypadek, jak i przede wszystkim polityczne targi.
 • 2015-12-05 15:08 | Bolanda Paletowa

  a reszte

  Niemieckich przestepcow wyslano do USA na gastarbeit z godziwymi pensjami, nowymi personaliami, domkami, 2ma samochodami i ochrona FBI
 • 2015-12-21 13:17 | rebel

  Re:Kulisy procesu norymberskiego

  Inna teoria glosi ze Gustava Kruppa wybrano specjalnie ze wzgledu na podeszly wiek, marny stan zdrowia i latwy do udowodnienia niky wply na koncer przez duza czesc wojny. Dlaczego? Niemiecki przemysl byl potrzebny mocarstwom. Proces staruszka byl idealny, kara niezbyt dotkliwa, gospodarka symbolicznie "zdenazyfikowana". Rece czyste i mozna produkowac. Podejscie moze nie wzrowe etycznie, ale praktyczne. Zniszczona Europa potrzebowala doslownie wszystkiego. Niemcy potrzebowali pracy. Praca potrzebowala profesjonalnych kadr, rowniez kierowniczych. Konsekwencje kryzysow ekonomicznych jako paliwa ruchow skrajnych byly oczywiste.
 • 2016-01-08 06:22 | sławek.m

  Re:Kulisy procesu norymberskiego

  Jednym z efektów Norymbergi był pogląd, że rozkazy nie uwalniają od odpowiedzialności. Niestety, większość wojaków nadal nie przyjmuje tego do wiadomości.
 • 2016-01-09 12:35 | jakowalski

  Re:Kulisy procesu norymberskiego

  Racja, sławek.m! Politycy też udają, że nie było Norymbergi...